2 KHK yayınlandı Hatay´dan da 23 ihraç
Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında hazırlanan 695 ve 696 sayılı iki yeni Kanun Hükmünde Kararname(KHK), Resmi Gazete´de yayımlandı. 695 sayılı KHK´ye göre Hatay´dan da 23 kamu çalışanı görevlerinden ihraç edildi.
Tarih: 25.12.2017 09:50:37

Sadet Berkyürek
695 sayılı KHK ile toplam 2 bin 766 personel kamudan ihraç edildi. KHK kapsamında Jandarma Genel Komutanlığından 360, Emniyet Genel Müdürlüğünden 61, Sahil Güvenlik Komutanlığından 4 personel, Diyanet İşleri Başkanlığından 341 kişi ihraç edildi, 18 kişi görevlerine iade edildi.

Hatay´da ihraçlar hangi kurumlardan:?
Diyanet İşleri Başkanlığı kadrosunda bulunan 3´ü Yayladağı 1´i Antakya´da görev yapan 4 din görevlisi; Hatay Açık Ceza İnfaz Murumu, Hatay T Tipi Ceza infaz kurumundan birer infaz ve koruma memuru, Hatay İdare Mahkemesi´nden bir zabıt katibi, Dörtyol Adlisinden bir zabıt katibi, Hatay İl Jandarma Komutanlığında görevli 4 askeri personel, Belen´de bir sağlık memuru, Mustafa Kemal Üniversitesi hastanesinde görevli 2 hemşire ihraç edilirken Altınözü´nde 2, Antakya´da 3, Hassa, Reyhanlı ve Yayladağı´nda birer öğretmen olmak üzere 8 öğretmen de khk ile ihraç edildi,

Görev 1 iade
Öte yandan İskenderun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu´da görev yaparken ihraç edilen İnfaz ve Koruma Memuru Erdal Aydınlık aynı kararname ile görevine iade edildi.

Kalp Merkezi kapatıldı
15 Temmuz darbe girişi sonrası ortakları gözaltına alınarak tutuklanan ve faaliyetlerini durduran Özel İskenderun Kalp Merkezi de aynı kararnamenin 4 sayılı listesine göre kapatılan kurumlar arasında yeraldı.

Taşeron işçiye KHK ile düzenleme
696 sayılı kanun Hükmünde Kararname ile çalışma yaşamına ilişkin bazı düzenlemelere gidiliyor. Buna göre taşeron işçiler, on gün içinde sürekli işçi kadrolarında istihdam edilmek üzere yazılı başvurabilecek. 4 Aralık 2017 itibarıyla çalıştırılmakta olanlar başvuru yapabilecek. Yazılı ve/veya sözlü ya da uygulamalı sınavda başarılı olanların kadroya geçirilmesine ilişkin süreç 90 gün içinde sonuçlandırılacak.

Anayasal suçlara badem kurusu, diğerlerine gri tulum
Türk Ceza Kanunu´nun Anayasal Düzene ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar´ı düzenleyen 309. madde ile hükümete karşı suç başlıklı 312. maddeden tutuklu ve hükümlüler badem kurusu, diğer suçlardan tutuklu ve hukümlüler ise gri renkli tulum zorunluluğu aynı kararnamenin 103. maddesiyle düzenleniyor. Maddeye göre kadın tutuklu ve hükümlüler için yönetmelikle düzenlemeye gidilecek.

Sivillere ‘eylem bastırma´ düzenlemesi
6755 sayılı kanuna yine aynı KHK´nin 121. maddesiyle eklenen fıkrayla yaplan eklemenin ise tartışmaları beraberinde getirmesi bekleniyor: “Resmi bir sıfat taşıyıp taşımadıklarına  veya resmi bir görevi yerine getirip getirmediklerine bakılmaksızın 15./72016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında hareket eden kişiler hakkında da birinci fıkra hükümleri uygulanır.”

İHRAÇ EDİLEN PERSONEL LİSTESİ:
http://213.14.3.44/20171224/20171224-20-1.pdf
Kaynak:

Kamusen´den ek gösterge istemi
Kamusen´den ek gösterge istemi
Türkiye Kamu-Sen Hatay Temsilcisi Hayrettin Şahin, kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge uygulamasının gerçekleşmesini istediklerini belirtti.
EHDAV´dan Viyana mahkemesine başvuru
EHDAV´dan Viyana mahkemesine başvuru
Ali Yeral: Haşimi-Muhammedi-Alevi Ehl-i Beyt ve 12 İmam İslam´ına bağlıyız, bundan da büyük gurur duyuyoruz
Avukatlar, yeşil pasaport istiyor
Avukatlar, yeşil pasaport istiyor
Baro başkanları toplandı
Türk Eğitim Sen Hatay Şubesi: Maaş artışı güncellenmeli
Türk Eğitim Sen Hatay Şubesi: Maaş artışı güncellenmeli
Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Aralık ayı enflasyon verilerinin açıklanmasıyla 2018 enflasyon oranının yüzde 20,30 olarak gerçekleştiğini ifade eden Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Solğun, gelinen noktada 2018 ve 2019 enflasyon hedefini güncellediğine göre, 2019 için yapılacak olan yüzde 9´luk maaş zammı da bu doğrultuda güncellenmesi gerektiğini belirtti.
Bir kez daha ´iptal´ istendi
Bir kez daha ´iptal´ istendi
İskenderun Körfezi´ndeki üç termik santral davası
Tel Rıfat şehidi uğurlandı
Tel Rıfat şehidi uğurlandı
Şehit üstteğme Kalo´nun cenazesi Hatay´dan memleketi İstanbul´a gönderildi
Sınıra askeri araç sevkiyatı
Sınıra askeri araç sevkiyatı
Gaziantep, Kilis ve Adana bölgesinden Hatay sınırına iki gün süreyle askeri araç sevk edildi.Hatay´ın Suriye sınırına sevk edilen askeri araçlar arasında tank, fırtına obüsü ve zırhlı araçlar da bulunuyor.
Milletvekili Şahin: Orman yolları ´araştırılsın´
Milletvekili Şahin: Orman yolları ´araştırılsın´
Şahin, yangına müdahalenin hızlanması için Meclis´e önerge verdi
EHDAV´dan ziyaret tepkisi
EHDAV´dan ziyaret tepkisi
EHDAV Başkanı Ali Yeral, Diyanet İşleri Başkanının Atatürk ve alevilere yönelik hakaret biçiminde açıklamaları bulunduğu belirtilen bir kişiye yaptığı bir ziyareti eleştirdi.
DAÇE: iklim değişikliğinin sonuçları hissedilmeye başlandı
DAÇE: iklim değişikliğinin sonuçları hissedilmeye başlandı
Doğu Akdeniz Çevre Dernekleri (DAÇE) Samandağ´da yaptığı ortak toplantısının sonuç bildirgesini açıkladı.
"Doğru bilgi ´kent efsaneleri´ni azaltır"
"Doğru bilgi ´kent efsaneleri´ni azaltır"
Sığınmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak, doğru bilgilendirmenin her konuda ´kent efsaneleri´ni azaltacağını söyledi.
İHD´den Meclis´e ´tasarıyı çekin´ çağrısı
İHD´den Meclis´e ´tasarıyı çekin´ çağrısı
İHD Hatay: Kamuoyuna “Sağlıkta Şiddet Yasası” diye sunulan ve iktidar vekilleri tarafından meclise sunulan teklif, çok daha ağır bir ihlal içermektedir
Işığın peşinden geldik
Işığın peşinden geldik
Suriyeli gazeteci Hakkı:
İhraç edilenler görevlerine iade edilsin
İhraç edilenler görevlerine iade edilsin
İskenderun KESK, ihraç edilen emekçileri olarak ıslak imzalı dilekçeleri kamu denetçiliği kurumu başkanlığına gönderdiğini açıkladı.
Eğitim sendikasından ‘birleşme´ çağrısı
Eğitim sendikasından ‘birleşme´ çağrısı
Eğitim-Sen Şube Başkanı Karataş: Demokrasi ve emek eksenindeki güçler birleşmeli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi