2 KHK yayınlandı Hatay´dan da 23 ihraç
Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında hazırlanan 695 ve 696 sayılı iki yeni Kanun Hükmünde Kararname(KHK), Resmi Gazete´de yayımlandı. 695 sayılı KHK´ye göre Hatay´dan da 23 kamu çalışanı görevlerinden ihraç edildi.
Tarih: 25.12.2017 09:50:37

Sadet Berkyürek
695 sayılı KHK ile toplam 2 bin 766 personel kamudan ihraç edildi. KHK kapsamında Jandarma Genel Komutanlığından 360, Emniyet Genel Müdürlüğünden 61, Sahil Güvenlik Komutanlığından 4 personel, Diyanet İşleri Başkanlığından 341 kişi ihraç edildi, 18 kişi görevlerine iade edildi.

Hatay´da ihraçlar hangi kurumlardan:?
Diyanet İşleri Başkanlığı kadrosunda bulunan 3´ü Yayladağı 1´i Antakya´da görev yapan 4 din görevlisi; Hatay Açık Ceza İnfaz Murumu, Hatay T Tipi Ceza infaz kurumundan birer infaz ve koruma memuru, Hatay İdare Mahkemesi´nden bir zabıt katibi, Dörtyol Adlisinden bir zabıt katibi, Hatay İl Jandarma Komutanlığında görevli 4 askeri personel, Belen´de bir sağlık memuru, Mustafa Kemal Üniversitesi hastanesinde görevli 2 hemşire ihraç edilirken Altınözü´nde 2, Antakya´da 3, Hassa, Reyhanlı ve Yayladağı´nda birer öğretmen olmak üzere 8 öğretmen de khk ile ihraç edildi,

Görev 1 iade
Öte yandan İskenderun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu´da görev yaparken ihraç edilen İnfaz ve Koruma Memuru Erdal Aydınlık aynı kararname ile görevine iade edildi.

Kalp Merkezi kapatıldı
15 Temmuz darbe girişi sonrası ortakları gözaltına alınarak tutuklanan ve faaliyetlerini durduran Özel İskenderun Kalp Merkezi de aynı kararnamenin 4 sayılı listesine göre kapatılan kurumlar arasında yeraldı.

Taşeron işçiye KHK ile düzenleme
696 sayılı kanun Hükmünde Kararname ile çalışma yaşamına ilişkin bazı düzenlemelere gidiliyor. Buna göre taşeron işçiler, on gün içinde sürekli işçi kadrolarında istihdam edilmek üzere yazılı başvurabilecek. 4 Aralık 2017 itibarıyla çalıştırılmakta olanlar başvuru yapabilecek. Yazılı ve/veya sözlü ya da uygulamalı sınavda başarılı olanların kadroya geçirilmesine ilişkin süreç 90 gün içinde sonuçlandırılacak.

Anayasal suçlara badem kurusu, diğerlerine gri tulum
Türk Ceza Kanunu´nun Anayasal Düzene ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar´ı düzenleyen 309. madde ile hükümete karşı suç başlıklı 312. maddeden tutuklu ve hükümlüler badem kurusu, diğer suçlardan tutuklu ve hukümlüler ise gri renkli tulum zorunluluğu aynı kararnamenin 103. maddesiyle düzenleniyor. Maddeye göre kadın tutuklu ve hükümlüler için yönetmelikle düzenlemeye gidilecek.

Sivillere ‘eylem bastırma´ düzenlemesi
6755 sayılı kanuna yine aynı KHK´nin 121. maddesiyle eklenen fıkrayla yaplan eklemenin ise tartışmaları beraberinde getirmesi bekleniyor: “Resmi bir sıfat taşıyıp taşımadıklarına  veya resmi bir görevi yerine getirip getirmediklerine bakılmaksızın 15./72016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında hareket eden kişiler hakkında da birinci fıkra hükümleri uygulanır.”

İHRAÇ EDİLEN PERSONEL LİSTESİ:
http://213.14.3.44/20171224/20171224-20-1.pdf
Kaynak:

"Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar var olacak"
"Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar var olacak"
18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümü, pazar günü anma töreni düzenlenecek.
Hekimler dayanışma istedi
Hekimler dayanışma istedi
14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla hekimler dün İskenderun´da dabuluştu. Türk Tabipleri Birliği tarafından yapılan dayanışma çağrısını İskenderun´da da yineleyen hekimler, meslek değerlerine dikkat çekti.
Mevziler, ateş altında
Mevziler, ateş altında
Genel Kurmay Başkanlığı, Zeytin Dalı Harekatına ilişkin dün yaptığı açıklamada, ´etkisiz hale getirilen terörist´ sayısının 2.222´ye ulaştığını bildirdi.
Akar: Siviller bizim için dokunulmaz
Akar: Siviller bizim için dokunulmaz
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birlikte, önceki gün Hatay bölgesinde inceleme ve denetlemede bulundu. Askeri zırhlı araç sevkiyatı devam ederken özel birlikler de sınıra ulaştı.
Fakıbaba´ya Hatay brifingi
Fakıbaba´ya Hatay brifingi
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, önceki gün Hatay´a geldi.
Hatay Barosu: Türkiye kelimesini kimse kaldıramaz
Hatay Barosu: Türkiye kelimesini kimse kaldıramaz
Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez, Türkiye Barolar Birliğinden ´Türkiye´ kelimesini kimsenin kaldıramayacağını ifade etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Zeytin Dalı için Hatay´da
Cumhurbaşkanı Erdoğan Zeytin Dalı için Hatay´da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar´la birlikte Zeytin Dalı Harekâtı´nın sevk ve idaresinden sorumlu olan 2. Ordu´nun Hatay´daki Harekât Merkezi´ne gitti.
11 füzenin 9´u Reyhanlı merkezine
11 füzenin 9´u Reyhanlı merkezine
Hatay Valiliği, gün içerisinde Afrin bölgesinden atılan 11 roketin 9´unun Reyhanlı ilçe merkezine isabet ettiğini, 1 Suriye uyruklu kişinin hayatını kaybettiği saldırılarda 17´si Suriyeli olmak üzere toplam 47 kişinin yaralandığını duyurdu.
Genelkurmay Başkanı Akar Hatay´da
Genelkurmay Başkanı Akar Hatay´da
Genelkurmay Başkanı Hulisi Akar, kuvvet komutarlarıyla birlikte Hatay´da Zeytin Dalı Harekatı´yla ilgili inceleme yaptı, bilgi aldı.
Afrin operasyonunda ‘ikinci aşama´ başladı
Afrin operasyonunda ‘ikinci aşama´ başladı
Erken saatlerde karadan bölgeye girerek operasyon başlatan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) birlikleri ve TSK´nın Afrin´de birlikte ilerliyor.
Afrin harekatı başladı
Afrin harekatı başladı
Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye´nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ´a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere ´Zeytin Dalı Herakatı´nı başlattı.
Canikli: Fiili olarak Afrin operasyonu başladı
Canikli: Fiili olarak Afrin operasyonu başladı
Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Türkiye-Suriye sınırının Hatay bölgesinde sürdürdüğü askeri sevkiyatı bugün de sürdürüldü. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ise Afrin harekatının yapılacağını ve fiilen operasyonun başladığını açıkladı.
31. kararname yayınlandı
31. kararname yayınlandı
Resmi Gazete´de yayımlanan 697 sayılı KHK ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarından 214, TSK´dan da 48 kişi kamu görevinden çıkartıldı, birer televizyon ve radyo kanalı kapatıldı.
Mahkeme, Akkuyu´ya önlisansını yeniden görüşecek
Mahkeme, Akkuyu´ya önlisansını yeniden görüşecek
Mersin´in Gülnar ilçesinde kurulması planlanan 4.800 MW (uranyum) gücündeki Akkuyu Nükleer Santrali önlisansının iptali için 07 Eylül 2016 tarihinde açtığı davanın, Ankara 12. İdare Mahkemesi tarafından, önlisansın dava edilemeyeceği gerekçesiyle ´incelemeden´ red edilmesine ilişkin itiraz kabul edildi.
“Politikalarımız tüm canlılara dair”
“Politikalarımız tüm canlılara dair”
İndirimli su, ücretsiz ulaşım, kooperatifleşme çalışmaları ve doğal üretimin yaygınlaşması yönündeki çalışma ve projeleriyle tanınan Tunceli Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, çalışma politikalarının merkezini tüm canlıların oluşturduğunu söyledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi