2 KHK yayınlandı Hatay´dan da 23 ihraç
Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında hazırlanan 695 ve 696 sayılı iki yeni Kanun Hükmünde Kararname(KHK), Resmi Gazete´de yayımlandı. 695 sayılı KHK´ye göre Hatay´dan da 23 kamu çalışanı görevlerinden ihraç edildi.
Tarih: 25.12.2017 09:50:37

Sadet Berkyürek
695 sayılı KHK ile toplam 2 bin 766 personel kamudan ihraç edildi. KHK kapsamında Jandarma Genel Komutanlığından 360, Emniyet Genel Müdürlüğünden 61, Sahil Güvenlik Komutanlığından 4 personel, Diyanet İşleri Başkanlığından 341 kişi ihraç edildi, 18 kişi görevlerine iade edildi.

Hatay´da ihraçlar hangi kurumlardan:?
Diyanet İşleri Başkanlığı kadrosunda bulunan 3´ü Yayladağı 1´i Antakya´da görev yapan 4 din görevlisi; Hatay Açık Ceza İnfaz Murumu, Hatay T Tipi Ceza infaz kurumundan birer infaz ve koruma memuru, Hatay İdare Mahkemesi´nden bir zabıt katibi, Dörtyol Adlisinden bir zabıt katibi, Hatay İl Jandarma Komutanlığında görevli 4 askeri personel, Belen´de bir sağlık memuru, Mustafa Kemal Üniversitesi hastanesinde görevli 2 hemşire ihraç edilirken Altınözü´nde 2, Antakya´da 3, Hassa, Reyhanlı ve Yayladağı´nda birer öğretmen olmak üzere 8 öğretmen de khk ile ihraç edildi,

Görev 1 iade
Öte yandan İskenderun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu´da görev yaparken ihraç edilen İnfaz ve Koruma Memuru Erdal Aydınlık aynı kararname ile görevine iade edildi.

Kalp Merkezi kapatıldı
15 Temmuz darbe girişi sonrası ortakları gözaltına alınarak tutuklanan ve faaliyetlerini durduran Özel İskenderun Kalp Merkezi de aynı kararnamenin 4 sayılı listesine göre kapatılan kurumlar arasında yeraldı.

Taşeron işçiye KHK ile düzenleme
696 sayılı kanun Hükmünde Kararname ile çalışma yaşamına ilişkin bazı düzenlemelere gidiliyor. Buna göre taşeron işçiler, on gün içinde sürekli işçi kadrolarında istihdam edilmek üzere yazılı başvurabilecek. 4 Aralık 2017 itibarıyla çalıştırılmakta olanlar başvuru yapabilecek. Yazılı ve/veya sözlü ya da uygulamalı sınavda başarılı olanların kadroya geçirilmesine ilişkin süreç 90 gün içinde sonuçlandırılacak.

Anayasal suçlara badem kurusu, diğerlerine gri tulum
Türk Ceza Kanunu´nun Anayasal Düzene ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar´ı düzenleyen 309. madde ile hükümete karşı suç başlıklı 312. maddeden tutuklu ve hükümlüler badem kurusu, diğer suçlardan tutuklu ve hukümlüler ise gri renkli tulum zorunluluğu aynı kararnamenin 103. maddesiyle düzenleniyor. Maddeye göre kadın tutuklu ve hükümlüler için yönetmelikle düzenlemeye gidilecek.

Sivillere ‘eylem bastırma´ düzenlemesi
6755 sayılı kanuna yine aynı KHK´nin 121. maddesiyle eklenen fıkrayla yaplan eklemenin ise tartışmaları beraberinde getirmesi bekleniyor: “Resmi bir sıfat taşıyıp taşımadıklarına  veya resmi bir görevi yerine getirip getirmediklerine bakılmaksızın 15./72016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında hareket eden kişiler hakkında da birinci fıkra hükümleri uygulanır.”

İHRAÇ EDİLEN PERSONEL LİSTESİ:
http://213.14.3.44/20171224/20171224-20-1.pdf
Kaynak:

Eğitim sendikasından ‘birleşme´ çağrısı
Eğitim sendikasından ‘birleşme´ çağrısı
Eğitim-Sen Şube Başkanı Karataş: Demokrasi ve emek eksenindeki güçler birleşmeli
KESK Ankara Gar katliamını kınadı
KESK Ankara Gar katliamını kınadı
Ankara Gar´ıa düzenlenen IŞİD saldırısında yaşamını yitirenler Antakya´da yapılan açıklamayla da anıldı.
Batman saldırısına kınama
Batman saldırısına kınama
“Karanlık oyunlar sahnede”
Savaş: Ekonomik dalgalanmada dış güçlerin etkisine inanıyorum
Savaş: Ekonomik dalgalanmada dış güçlerin etkisine inanıyorum
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ekonomik krizin HBB´ye yansımasını değerlendirdi.
Akar bir kez daha sınırda
Akar bir kez daha sınırda
Genelkurmay Başkanı Akar, karakollarda incelemede bulundu
Reyhanlı şehitleri anıldı
Reyhanlı şehitleri anıldı
11 Mayıs 2013 tarihinde Reyhanlı´da bombalı araçla düzenlenen terör saldırısında yaşamını yitirenler, anıldı.
16 ilin valisi güvenlik toplantısında buluştu
16 ilin valisi güvenlik toplantısında buluştu
Hatay Valisi Erdal Ata, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında Diyarbakır´da düzenlenen ve 16 ilin valisinin katıldığı Bölge Güvenlik Toplantısı´na katıldı.
Topal: Hatay´da uyuşturucu kullanımı yaşı 12´ye düştü
Topal: Hatay´da uyuşturucu kullanımı yaşı 12´ye düştü
Uyuşturucuya Meclis araştırması isteyen CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, tedavi merkezlerine başvuru yapan bağımlıların yüzde 10´unun Hatay´da yaşadığını ve uyuşturucu kullanım yaşının Hatay´da 12 yaşa kadar düştüğünü savundu.
Ehliyet ve pasaportlar, ´emniyetten´
Ehliyet ve pasaportlar, ´emniyetten´
İskenderun kaymakamlığı, 02 Nisan´da nüfus müdürlerinden verilmesi gereken ehliyet ve pasaport işlemlerinin, İskenderun İlçe Nüfus Müdürlüğü binasındaki tadilat bitinceye kadar, İskenderun Emniyet Müdürlüğü Pasaport Büro Amirliği tarafından verilmeye devam edileceğini açıkladı.
´Zeytin Dalı´ desteği sürüyor
´Zeytin Dalı´ desteği sürüyor
Heyetler Hatay´a destek ziyaretini sürdürüyor
ADD´den ´şeker fabrikaları satılmasın´ kampanyası
ADD´den ´şeker fabrikaları satılmasın´ kampanyası
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İskenderun Şubesi, şeker fabrikalarının satılmaması amacıyla imza kampanyası başlattı. Kampanyada, ilk ikibuçuk saatte 800´e yakın imzanın toplandığı açıklandı.
"Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar var olacak"
"Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar var olacak"
18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümü, pazar günü anma töreni düzenlenecek.
Hekimler dayanışma istedi
Hekimler dayanışma istedi
14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla hekimler dün İskenderun´da dabuluştu. Türk Tabipleri Birliği tarafından yapılan dayanışma çağrısını İskenderun´da da yineleyen hekimler, meslek değerlerine dikkat çekti.
Mevziler, ateş altında
Mevziler, ateş altında
Genel Kurmay Başkanlığı, Zeytin Dalı Harekatına ilişkin dün yaptığı açıklamada, ´etkisiz hale getirilen terörist´ sayısının 2.222´ye ulaştığını bildirdi.
Akar: Siviller bizim için dokunulmaz
Akar: Siviller bizim için dokunulmaz
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birlikte, önceki gün Hatay bölgesinde inceleme ve denetlemede bulundu. Askeri zırhlı araç sevkiyatı devam ederken özel birlikler de sınıra ulaştı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi