Toplu sözleşme İsdemir´de kutlandı
İsdemir´de 3 bin 107 işçiyi kapsayan ve ilk 6 ay yüzde 8´lik ücret artışı ile 26. dönem toplu iş sözleşmenin uzlaşmayla sonuçlanmasının ardından İsdemir´de kutlama töreni düzenledi.
Tarih: 29.12.2017 18:42:51

İsdemir Karayolları Meydanı´nda saat 16.00 vardiya çıkışı taraflar biraraya geldi. Çalışanlarının çocuk ve eşlerinin de katıldığı törende İsdemir Genel Müdürü Toker Özcan, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Çelik-İş Genel Başkanı Yunus Değirmenci ile AKP Hatay Milletvekili Orhan Karasayar çiçekle karşılandı.
/resimler/2017-12/29/2111141399535.jpg
Değirmenci: Yeni bir dönem başlattık
Yetkisizlik sürecinin yaşandığı süreci değerlendirdiği konuşmasında yok sayıldıklarını, yetkiye karşın masaya oturtulmayacakları yönünde yaklaşımlarla karşılaştıklarını anlatan Başkan Değirmenci, ‘eski Türkiye´nin sergilenmek istendiğini, ancak beklentilerin aksine yeni bir dönem başlattıklarını söyledi. Değirmenci, “Biz yeni Türkiye´nin yeni Çelik İş´i olarak, yeni dönem başlatarak, işçisiyle işvereniyle devletiyle milletiyle barışık bir sendikal yaşamı hayata geçiriyorduk. Bir buçuk yıl önce genel başkanlık görevini alınca, bütün üyelerimize biz söz verdik. Hiç kimseye yalan söylemeyeceğiz. Yalan söyleyenlerle de beraber olmayacağımızı söyledik. Sözümüz İsdemir çalışanlarına, yetkiyi tekrar alarak bir tarih yazmaktı, ne aldatan, nede aldanan olacağız dedik. İş barışını huzuru ve kardeşliği sağlayacağız dedik. Hamdolsun yetkiyi aldık, tören yaparak taçlandırdık” diye konuştu.

Aslan: Rakip değil sosyal ortağız
Hak-İş Genel başkanı Mahmut Aslan da yetki ile ilgili yürütülen yargı süreci ile toplu iş sözleşme görüşme döneminin uzlaşma ve barış içinde sonuçlanmasının çalışma ve sanayi ilişkileri açısından büyük değer taşıdığını belirtti. Yeni bir anlayışın ve kültürün inşası sürecinde olduklarına da işaret eden Mahmut Aslan, İsdemir ve OYAK´ı rakip değil sosyal ortak olarak tanımladı. Aslan, “Birbirimizle kavga değil, birlikte geleceği inşa edeceğiz. Çatışma yerine uzlaşmayı, kavga yerine barışı, rekabet yerine birlikte çalışmayı, geleceği birlikte inşa etme anlayışını bu işletmede hâkim kılacağız inşallah” diye konuştu.

Toker: Hayalimizi birlikte gerçekleştireceğiz
Törende konuşan İsdemir Genel Müdürü Toker Özcan, çalışanlara seslendiği konuşmasında Akdeniz havzasının en büyük çelik üreticisi hayalinin artık ortak hayal olduğunu ve bunu birlikte gerçekleştireceklerini vurguladı.

/resimler/2017-12/29/2113523902458.jpgİlk 6 aya yüzde 8´lik zam
Çelik-İş Genel Başkanı Yunus Değirmenci´nin “Yeni Türkiye´nin sözleşmesi” olarak tanımladığı ve müjde olarak duyurduğu 3 yıllık sözleşmede, ilk altı ay için yüzde 8, diğer altı aylar için ise enflasyon oranından zamma imza atıldığı açıklandı.
Geçmiş dönemler için 5 Ocak´ta ödenmek üzere en düşük ücret grubuna 6 bin, en yüksek ücret grubuna 7 bin 500 lira fark ödeneceğini bildiren Değirmencioğlu, geçen süre için işçilerden sendika aidatı da almayacaklarını söyledi. Değirmencioğlu´nun duyurduğu zam oranları şöyle: “İlk altı ay yüzde 8, ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci aylar için enflasyon, altında altı ay için enflasyon artı 2 puan.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Toplu sözleşme İsdemir kutlandı
Bilgileri çiftçiye anlatmamız gerekir
Bilgileri çiftçiye anlatmamız gerekir
Tarım öğretiminin 172. yılı Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı.
´Tarım, Hatay için çok önemli sektör´
´Tarım, Hatay için çok önemli sektör´
Hatay Valisi Erdal Ata, Belen´de çeşitli ziyaretlerde bulundu. Vali Ata, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu ve Belen Ziraat Odası Başkanı Selahattin Yalman´ı ziyaret etti.
Aymen, sektörün sorunlarını anlattı
Aymen, sektörün sorunlarını anlattı
Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği´nin (AKAMİB) ihracatı aralık ayında yüzde 24,3 oranında artış gösterdi ve 60 milyon 53 bin dolar olarak gerçekleşti..
“Uyumla hizmet ürettik”
“Uyumla hizmet ürettik”
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, göreve geldikleri günden bu yana İskenderun´a ve Odaya yakışır hizmet vermenin gayreti içerisinde olduklarını belirterek, “Mevzuat çerçevesinde tüm yönetim ve meclis üyesi arkadaşlarımız ile birlikte uyum içerisinde çalışmanın ve yaşadığımız şehre hizmet etmenin gayreti içerisinde olduk” dedi.
Arsuz Harlısu´ya 8 bin zeytin fidanı
Arsuz Harlısu´ya 8 bin zeytin fidanı
Arsuz´a bağlı Harlısu Mahallesi´nde, çiftçilere ve ülke ekonomisine gelir getirme amacı ile orman vasfını yitirmiş boş arazilere 8 bin adet zeytin fidanı dikildi.
Ziraatçılarda yeniden Sever dönemi
Ziraatçılarda yeniden Sever dönemi
Ziraat Mühendisleri Odası Hatay Şubesi Olağan Genel Kurulu´nda 27 yıldır başkanlık görevini sürdüren Ahmet Sever, yeniden seçilerek güven tazeledi.
Ekinci: Türk çelik ürünlerine talep artıyor
Ekinci: Türk çelik ürünlerine talep artıyor
Çelik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ekinci, özellikle Çinli çelik üreticilerinin kendi iç piyasasındaki talep nedeniyle ihracata sunacağı ürünlerin azalmasının, Türk çelik sektörünün ihracatını olumlu yönde etkilemeyi sürdürmesinin beklendiğini belirtti.
İSDEMİR´de uzlaşma
İSDEMİR´de uzlaşma
İskenderun Demir Çelik A.Ş. ile Hak-İş Konfederasyonu arasında, Ağustos ayında başlayan toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. İşçi sendikası ve işveren arasında 3 bin 107 işçiyi kapsayan 26´ncı dönem toplu iş sözleşmesi Ankara´da imzalandı.
HATBORU ‘en dinamik´ listesinde
HATBORU ‘en dinamik´ listesinde
TÜRKONFED ve Londra Borsası işbirliği ile yapılan araştırmaya göre "Türkiye´nin Yükselen Liderleri" olarak adlandırılan en dinamik 100 şirket arasında Hatay´dan HATBORU da yer aldı.
´Maaş artış yöntemi değiştirilmeli´
´Maaş artış yöntemi değiştirilmeli´
Tüm Emekliler Sendikası, emekli çalıştayı düzenledi.
Destekler ve düzenlemeler değerlendirildi
Destekler ve düzenlemeler değerlendirildi
Ekonomi Bakanlığı Ekonomik Araştırmalar ve Değerlendirme Genel Müdür Yardımcısı Arzu Yılmaz, İskenderun´un sanayi ve liman şehri kimliğine dikkat çekerek, kentin önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.
Odadan şirketlere ziyaret
Odadan şirketlere ziyaret
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, Atakaş Şirketler Gurubu yönetim kurulu üyesi Mustafa Atakaş ve Bozatlı Metalat Şirketler Grubuna nezaket ziyaretinde bulundu.
´Hatay, güneşten az yararlanıyor´
´Hatay, güneşten az yararlanıyor´
İskenderun Enerji Forumu, Arsuz´da yapıldı.
Kaymakam Soytürk, ziyaretlerini sürdürüyor
Kaymakam Soytürk, ziyaretlerini sürdürüyor
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetimini ziyaret etti.
´Lojistik köy´ ziyareti
´Lojistik köy´ ziyareti
Limakport İskenderun Müdürü Gündüz Arısoy, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası´na nezaket ziyaretinde bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi