Adayların esnaf ziyareti yoğunlaştı
24 Haziran seçimlerine yaklaşıldıkça siyasetçeki hareketlilik de artıyor. Seçimlere katılacak parti ve adaylar, ziyaret trafiğini hızlandırdı. Adayların bugünlerde gittikleri yerler arasında esnaf, sanayi esnafı ve pazar esnafı bulunuyor.
Tarih: 11.6.2018 10:55:23

Akın Bodur

Saadet Partisi (SP) Hatay milletvekili adayları Kumlu ve Reyhanlı´da esnaf ziyaretinde bulundu. SP adayları Necmettin Çalışkan, Mustafa Eğe, Atila Erol, Fatih Dökmeci, Uğur Ural, partilerinin Kumlu İlçe Başkanı Celil İnal, Reyhanlı İlçe Başkanı İbrahim Göçmez ile birlikte Kumlu Seçim İrtibat Bürosunun açılışını da yaptı. SP Hatay milletvekili adayı Necmettin Çalışkan, "Parlamentoda Hatay halkının, vicdanının sesi, eli, gözü kulağı olacağım. Yıllardır kangrenleşen ilin problemlerini bilen biri olarak ,çözüme kavuşturmak için elimden geleni yapacağım. Bu düzeni değiştirmek için geliyoruz. Esnaf, çiftçi, işçi herkes perişan durumda, hangi kesimle konuşsak, ister genç, ister hanım, ister esnaf, ister çiftçi, sanayici, kiminle ülke meselelerini görüşmeye kalksak her birinin çok ama çok ciddi problemlerle karşı karşıya olduğuna şahit oluyoruz. Öbür taraftan dönüp bu ülkeyi yönetenlere baktığımızda bu problemlerin neredeyse hiç birisi gündemlerinde yok. Organize sanayi bölgelerini esnafımızı ayağa kaldırabilmek için yürürlüğe sokacağız. Her erken seçim Türkiye´de bir şeylerin değişmesine vesile olmuş. İnşallah bu erken seçimde de Saadet Partisi mecliste yer alarak, ülkemizin lehine değişmesine vesile olur” dedi.

VP´li Bebek´ten sanayi esnafına ziyaret
Vatan Partisi (VP) Hatay milletvekili adayı Mustafa Bebek, İskenderun´da sanayi esnafını ziyaret edip, sorunlarını dinledi ve partinin çözüm önerilerini anlattı. Partisinin sanayi esnafı konusunda diğer siyasi partilerden farklı olarak, milli bir sanayi politikasının olduğunu, vergi reformu ile esnafı rahatlatacaklarını ve kendisinin de sanayi alanında çalışıp,esnafın sorunlarını bildiğini ifade eden Bebek, "Dar ve sabit gelirliler, ücretli ve maaşlılar, esnaf ve sanatkar üzerinde doğrudan ve dolaylı vergi, yükünü azaltmak, yatırımı özendirmek, istihdamı artırmak için vergi mevzuatı ülke ekonomisi ve milletlerarası ölçülere göre düzenlenecek. Yabancı sermayenin dolaşımı ve faaliyeti, milli ekonominin kalkınmasına katkıda bulunması şartına bağlanacak. Hızlı ve etkin yatırım programıyla, fabrikalar yurt düzeyine yayılacak, beş yıl içinde herkese iş sağlanacaktır. Halkın ihtiyaçlarını karşılayan, ileri teknoloji kullanan, kaliteli üretim yapan, yurtdışında yarışabilecek, milli sanayinin kurulmasına, kamu iktisadi kurumlarına öncülük edecektir. Tarım ürünlerini işleyen sanayi işletmelerinin kurulmasına önem verilerek, tarım ile sanayinin uyumlu gelişmesini sağlayacaktır" dedi. Kamu kaynakları öncelikle kamu yatırımları, kamu hizmetleri, milli tarım ve sanayinin gelişmesinde kullanılacağını belirten Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylardan doğu Perinçek´e, milletvekili seçimlerinde de partisine oy isteyen Bebek, şunları söyledi: "Ara mallar ve yatırım malları üreten sanayi, birimleri ve küçük sanayi siteleri geliştirilecek, yeni teknolojilerle donatılacak, küçük ve orta ölçekli sanayi desteklenecek, iç Pazar genişletilecek, ekonomimiz ve güvenliğimiz dışa bağımlılıktan kurtulacaktır."

MHP´li Kaşıkçı: Cumhur İttifakı, Türkiye´nin önünü açacak
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay milletvekili adayı Lütfi Kaşıkçı, ´cumhur ittifakı´nın ülkenin önünü açacağını ifade etti. Antakya´nın Narlıca Mahallesinde, partisi MHP´nin Antakya İlçe Başkanı Niyazi Öztürk´ün düzenlendiği iftarda, iftar sonrası da Kardeşler, İplikpazarı ve Biniciler Mahallesinde yöre sakinleriyle biraraya gelen Kaşıkçı, MHP ve Ak Parti´nin işbirliği ile ortaya çıkan ittifakla 24 Haziran´da Türkiye´nin önünün açılacağını söyledi. Türkiye üzerinden oynanan oyunları bozacağını söyleyen Kaşıkçı, “Biz Cumhurbaşkanlığı seçiminde oyumuzu Recep Tayyip Erdoğan´a vereceğiz" dedi. MHP´nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından devletine, milletine sahip çıktığını ve cumhurbaşkanının yanında durduğunu anlatan Kaşıkçı, “O günden bugüne kadar Devlet Bahçeli liderliğindeki MHP büyük sıkıntılar yaşadı. Artık hak ettiğini alma vaktidir. Milletvekilliği seçiminde, halkımızın helal oylarına talibiz" diye konuştu. Kaşıkçı, “Cumhur İttifakı nedir? Recep Tayyip Erdoğan´ı 24´ünde Cumhurbaşkanı yapmak. Devlet Bahçeli´nin de 24´ünde, Mecliste güçlü bir şekilde olmasını sağlamak. Cumhur İttifakı budur. İnşallah mecliste güçlü bir MHP göreceksiniz” değerlendirmesini yaptı.

CHP´li Güzelmansur: Adaletin yok edildiği yerde toplumun huzurlu yaşaması mümkün değil
CHP Hatay milletvekili adayı Mehmet Güzelmansur da Hatay´da yaşanan tüm sorunların çözümü için vatandaşların ´artık Tamam´ diyerek 24 Haziran´da CHP´yi işbaşına getireceğini ve Hataylılara güvendiğini belirtti. Seçim çalışmaları kapsamında Hatay Baro Başkanlığı, Defne Engelliler Derneği, Subaşı, Turunçlu, Armutlu, Çekmece ve Elektrik Mahallesini ziyaret eden Güzelmansur, halkın, 24 Haziran´da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem İnce´yi ve Millet İttifakı´nda bulunan CHP´yi işbaşına getireceğine inandığını belirtti. Güzelmansur, Hatay Baro Başkanlığına yaptığı ziyarette de "OHAL şartlarında sürdürülen ve yayınlanan KHK´larla yaşanan sorun ve sıkıntıları biliyoruz. Milletimizin artık adalete olan inancı kalmamıştır. Adalet, Türkiye´de herkese lazımdır. Adaletin yok edildiği her yerde toplumun huzur içerisinde yaşaması mümkün değildir. Adalet bu ülkenin ve toplumun en temel taşıdır. Adaletin olmadığı yerde ülkeyi yönetemezsiniz. Toplumun itibarını sarsan bu adaletsizlik düzenini hep birlikte, birlik, beraberlik, kardeşlik ve hukuk içerisinde yeniden tesis edeceğiz” dedi.

/resimler/2018-6/11/1022005340505.jpg

/resimler/2018-6/11/1022277948798.jpg

/resimler/2018-6/11/1023402661338.jpg
Kaynak:

Şahutoğlu´ndan ‘adil hizmet´ sözü
Şahutoğlu´ndan ‘adil hizmet´ sözü
Dr. Yılmaz Şahutoğlu, CHP´den İskenderun Belediye Başkanlığı için aday adaylığını Cumartesi günü parti binası önündeki caddede gerçekleştirilen açık hava toplantısında açıkladı.
"İskenderun´u Avrupa şehri yapacağım"
"İskenderun´u Avrupa şehri yapacağım"
Dr. Muhsine Korkmaz, İskenderun Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı
Kulüpten Bozdoğan´a destek
Kulüpten Bozdoğan´a destek
Akdeniz Gençlik Kulübü Başkanı Onur Ağca ve YK üyeleri Ersan Ağca, Mehmet Yaran, Bestami Okur, CHP´den İskenderun Belediye Başkanlığı için aday adayılığını açıklayan Bülent Bozdoğan´ı ziyaret etti.
Muhsine Korkmaz, aday adayı
Muhsine Korkmaz, aday adayı
Yerel yönetimler anlamında ‘İskenderun´a bir kadın eli değmeli´ sloganıyla yola çıkan CHP İskenderun İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Muhsine Korkmaz, CHP´den İskenderun Belediye başkan aday adayı oluyor.
“Yayladağı kapısı açılmalı”
“Yayladağı kapısı açılmalı”
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Suriye´de süren iç savaşın ve iktidarın izlediği yanlış Suriye politikasının en derinden etkilediği ilin Hatay olduğunu belirtti.
“Yerel seçim dönüm noktası olacak”
“Yerel seçim dönüm noktası olacak”
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kapsamında, yeni başkanlık sistemi yürütme şekli ile daha hızlı hizmet üretilen yönetim şeklinde´ gerçekleşecek ilk seçim özelliğiyle Mart 2019´da yapılacak yerel seçimlerin Türkiye için bir dönüm noktası olacağını belirtti.
HKP´den İsrail saldırısına tepki
HKP´den İsrail saldırısına tepki
Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Hatay il örgütü, İsrail´in Filistinlilere yönelik saldırısı sonucu 7 Filistinlinin yaşamını yitirmesine ilişkin yazılı değerlendirmede bulundu.
Kaşıkçı: Otoban, ilde ücretsiz olsun
Kaşıkçı: Otoban, ilde ücretsiz olsun
Kaşıkçı, İskenderun-Erzin arasının çevre yolu olmasını istedi
MHP´li kadınlardan seçim toplantısı
MHP´li kadınlardan seçim toplantısı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay İl Kadın Kolları, 2019´da yapılacak olan yerel seçimlere yönelik istişare toplantısı düzenledi.
CHP´nin seçim çıkışını İskenderun´dan başlattı
CHP´nin seçim çıkışını İskenderun´dan başlattı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl yönetimi, Mart 2019´da yapılması beklenen yerel seçimlere yönelik çıkışını İskenderun´dan başlattı.
Kaynak kitapları sordu
Kaynak kitapları sordu
Kaşıkçı´dan önerge
Bozdoğan CHP´den aday adayı
Bozdoğan CHP´den aday adayı
İskenderun´da CHP´nin önde gelen isimlerinden işadamı ve sanayici Bülent Bozdoğan İskenderun Belediye Başkanlığına aday adaylığını ilçe örgütünde gerçekleştirdiği toplantıda açıkladı.
Savaş adaylık için ´davet´ bekleyecek
Savaş adaylık için ´davet´ bekleyecek
HBB Başkanı Savaş, 2019´da yapılacak yerel yönetim seçimleri öncesinde de aday adayı olmayacağı yönünde mesaj verdi
Culha: Yeniden adayım
Culha: Yeniden adayım
“Henüz misyonumu tamamlamadım” diyen Culha, önümüzdeki dönemde Karaağaç´a kültür merkezi ile imar mağduriyetlerinin giderilmesinin ise öncelikleri olacağını söyledi.
Orman yangınları Meclis gündeminde
Orman yangınları Meclis gündeminde
Güzelmansur, "son 5 yılda Hatay´da kaç hektar yandı?" sorusunu yöneltti
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi