Adayların esnaf ziyareti yoğunlaştı
24 Haziran seçimlerine yaklaşıldıkça siyasetçeki hareketlilik de artıyor. Seçimlere katılacak parti ve adaylar, ziyaret trafiğini hızlandırdı. Adayların bugünlerde gittikleri yerler arasında esnaf, sanayi esnafı ve pazar esnafı bulunuyor.
Tarih: 11.6.2018 10:55:23

Akın Bodur

Saadet Partisi (SP) Hatay milletvekili adayları Kumlu ve Reyhanlı´da esnaf ziyaretinde bulundu. SP adayları Necmettin Çalışkan, Mustafa Eğe, Atila Erol, Fatih Dökmeci, Uğur Ural, partilerinin Kumlu İlçe Başkanı Celil İnal, Reyhanlı İlçe Başkanı İbrahim Göçmez ile birlikte Kumlu Seçim İrtibat Bürosunun açılışını da yaptı. SP Hatay milletvekili adayı Necmettin Çalışkan, "Parlamentoda Hatay halkının, vicdanının sesi, eli, gözü kulağı olacağım. Yıllardır kangrenleşen ilin problemlerini bilen biri olarak ,çözüme kavuşturmak için elimden geleni yapacağım. Bu düzeni değiştirmek için geliyoruz. Esnaf, çiftçi, işçi herkes perişan durumda, hangi kesimle konuşsak, ister genç, ister hanım, ister esnaf, ister çiftçi, sanayici, kiminle ülke meselelerini görüşmeye kalksak her birinin çok ama çok ciddi problemlerle karşı karşıya olduğuna şahit oluyoruz. Öbür taraftan dönüp bu ülkeyi yönetenlere baktığımızda bu problemlerin neredeyse hiç birisi gündemlerinde yok. Organize sanayi bölgelerini esnafımızı ayağa kaldırabilmek için yürürlüğe sokacağız. Her erken seçim Türkiye´de bir şeylerin değişmesine vesile olmuş. İnşallah bu erken seçimde de Saadet Partisi mecliste yer alarak, ülkemizin lehine değişmesine vesile olur” dedi.

VP´li Bebek´ten sanayi esnafına ziyaret
Vatan Partisi (VP) Hatay milletvekili adayı Mustafa Bebek, İskenderun´da sanayi esnafını ziyaret edip, sorunlarını dinledi ve partinin çözüm önerilerini anlattı. Partisinin sanayi esnafı konusunda diğer siyasi partilerden farklı olarak, milli bir sanayi politikasının olduğunu, vergi reformu ile esnafı rahatlatacaklarını ve kendisinin de sanayi alanında çalışıp,esnafın sorunlarını bildiğini ifade eden Bebek, "Dar ve sabit gelirliler, ücretli ve maaşlılar, esnaf ve sanatkar üzerinde doğrudan ve dolaylı vergi, yükünü azaltmak, yatırımı özendirmek, istihdamı artırmak için vergi mevzuatı ülke ekonomisi ve milletlerarası ölçülere göre düzenlenecek. Yabancı sermayenin dolaşımı ve faaliyeti, milli ekonominin kalkınmasına katkıda bulunması şartına bağlanacak. Hızlı ve etkin yatırım programıyla, fabrikalar yurt düzeyine yayılacak, beş yıl içinde herkese iş sağlanacaktır. Halkın ihtiyaçlarını karşılayan, ileri teknoloji kullanan, kaliteli üretim yapan, yurtdışında yarışabilecek, milli sanayinin kurulmasına, kamu iktisadi kurumlarına öncülük edecektir. Tarım ürünlerini işleyen sanayi işletmelerinin kurulmasına önem verilerek, tarım ile sanayinin uyumlu gelişmesini sağlayacaktır" dedi. Kamu kaynakları öncelikle kamu yatırımları, kamu hizmetleri, milli tarım ve sanayinin gelişmesinde kullanılacağını belirten Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylardan doğu Perinçek´e, milletvekili seçimlerinde de partisine oy isteyen Bebek, şunları söyledi: "Ara mallar ve yatırım malları üreten sanayi, birimleri ve küçük sanayi siteleri geliştirilecek, yeni teknolojilerle donatılacak, küçük ve orta ölçekli sanayi desteklenecek, iç Pazar genişletilecek, ekonomimiz ve güvenliğimiz dışa bağımlılıktan kurtulacaktır."

MHP´li Kaşıkçı: Cumhur İttifakı, Türkiye´nin önünü açacak
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay milletvekili adayı Lütfi Kaşıkçı, ´cumhur ittifakı´nın ülkenin önünü açacağını ifade etti. Antakya´nın Narlıca Mahallesinde, partisi MHP´nin Antakya İlçe Başkanı Niyazi Öztürk´ün düzenlendiği iftarda, iftar sonrası da Kardeşler, İplikpazarı ve Biniciler Mahallesinde yöre sakinleriyle biraraya gelen Kaşıkçı, MHP ve Ak Parti´nin işbirliği ile ortaya çıkan ittifakla 24 Haziran´da Türkiye´nin önünün açılacağını söyledi. Türkiye üzerinden oynanan oyunları bozacağını söyleyen Kaşıkçı, “Biz Cumhurbaşkanlığı seçiminde oyumuzu Recep Tayyip Erdoğan´a vereceğiz" dedi. MHP´nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından devletine, milletine sahip çıktığını ve cumhurbaşkanının yanında durduğunu anlatan Kaşıkçı, “O günden bugüne kadar Devlet Bahçeli liderliğindeki MHP büyük sıkıntılar yaşadı. Artık hak ettiğini alma vaktidir. Milletvekilliği seçiminde, halkımızın helal oylarına talibiz" diye konuştu. Kaşıkçı, “Cumhur İttifakı nedir? Recep Tayyip Erdoğan´ı 24´ünde Cumhurbaşkanı yapmak. Devlet Bahçeli´nin de 24´ünde, Mecliste güçlü bir şekilde olmasını sağlamak. Cumhur İttifakı budur. İnşallah mecliste güçlü bir MHP göreceksiniz” değerlendirmesini yaptı.

CHP´li Güzelmansur: Adaletin yok edildiği yerde toplumun huzurlu yaşaması mümkün değil
CHP Hatay milletvekili adayı Mehmet Güzelmansur da Hatay´da yaşanan tüm sorunların çözümü için vatandaşların ´artık Tamam´ diyerek 24 Haziran´da CHP´yi işbaşına getireceğini ve Hataylılara güvendiğini belirtti. Seçim çalışmaları kapsamında Hatay Baro Başkanlığı, Defne Engelliler Derneği, Subaşı, Turunçlu, Armutlu, Çekmece ve Elektrik Mahallesini ziyaret eden Güzelmansur, halkın, 24 Haziran´da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem İnce´yi ve Millet İttifakı´nda bulunan CHP´yi işbaşına getireceğine inandığını belirtti. Güzelmansur, Hatay Baro Başkanlığına yaptığı ziyarette de "OHAL şartlarında sürdürülen ve yayınlanan KHK´larla yaşanan sorun ve sıkıntıları biliyoruz. Milletimizin artık adalete olan inancı kalmamıştır. Adalet, Türkiye´de herkese lazımdır. Adaletin yok edildiği her yerde toplumun huzur içerisinde yaşaması mümkün değildir. Adalet bu ülkenin ve toplumun en temel taşıdır. Adaletin olmadığı yerde ülkeyi yönetemezsiniz. Toplumun itibarını sarsan bu adaletsizlik düzenini hep birlikte, birlik, beraberlik, kardeşlik ve hukuk içerisinde yeniden tesis edeceğiz” dedi.

/resimler/2018-6/11/1022005340505.jpg

/resimler/2018-6/11/1022277948798.jpg

/resimler/2018-6/11/1023402661338.jpg
Kaynak:

Hatay´da kardeşlik dili ağır basıyor
Hatay´da kardeşlik dili ağır basıyor
HDP Hatay milletvekili adayı Hülya Kavuk, iktidarın ´ötekileştirme dili´nin, her yere yansıdığını, bunun kullanılan dilde de görüldüğünü söyledi.
AK Parti döneminde esnafa kredi ve destek verildi
AK Parti döneminde esnafa kredi ve destek verildi
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, partisi AKP´nin Hatay milletvekili adayları ve AKP İlçe Başkanı Bestami Bilgili ile birlikte kentte esnaf ziyaretinde bulundu. AKP heyeti, İskenderun Balık Semt Pazarı ve Raif Paşa caddesindeki, esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.
Türkiye, önemli bir kararın eşiğinde
Türkiye, önemli bir kararın eşiğinde
CHP Hatay milletvekili adayı Suzan Şahin, seçim çalışmalarına ziyaretlerle devam ediyor.
SP´li Çalışkan: Seçim işbirliği en çok SP´ye yarayacak
SP´li Çalışkan: Seçim işbirliği en çok SP´ye yarayacak
Saadet Partisi (SP) Hatay milletvekili adayları seçim çalışmalarını Kırıkhan ve Altınözü´nde sürdürdü.
Sandıkları kadınlara emanet etti
Sandıkları kadınlara emanet etti
İskenderun seçim bürosu açılışında ülkede 2 milyon 500 bin yeni seçmenin bulunduğunu anımsatan Buldan, gençlerden oy istedi ve sandıkları kadınlara emanet etti. Buldan, “Bizi ayakta tutan gençlik ve kadınlar, analardır. Bütün sandıkları kadınlara emanet ediyorum” dedi.
"Vatan Partisinin iktidar günleri geldi"
"Vatan Partisinin iktidar günleri geldi"
Vatan Partisi (VP) Hatay milletvekili adayları, Payas sanayi sitesinde esnfa gezisi yaptı, partisine destek istedi.
Özel, cumhurbaşkanı adaylarını eleştirdi
Özel, cumhurbaşkanı adaylarını eleştirdi
Buluttepe´de seçmenleriyle buluşan, çocuklara oyuncak dağıtan AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkadir Özel, seçmeni sandığa gitmeye davet etti.
´Tek adam´ rejimini yıkmak seçimle mümkün
´Tek adam´ rejimini yıkmak seçimle mümkün
Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, 24 Haziran´da yapılacak Cumhurbaşkanı ve TBMM 27. dönem milletvekili seçimi içalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.
Sürecin neredeyse sonlarındayız
Sürecin neredeyse sonlarındayız
24 Haziran´da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri kapsamında Hatay´a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Özel, ülkenin sorunlarını 25 Haziraün sabahı çözeceklerini ifade etti.
“Biz kimseye kardeşliğimizi borç vermeyiz”
“Biz kimseye kardeşliğimizi borç vermeyiz”
CHP Hatay Milletvekili 5. sıra adayı Dr. M. Riyat Kırmızıoğlu, seçim bölgesinde partisinin projelerini paylaştı, Arsuzlu seçmenden adayına sahip çıkmasını istedi.
Dingil, muhtarlardan destek istedi
Dingil, muhtarlardan destek istedi
24 Haziran seçimleri kapsamında çalışmalarını arttıran siyasi parti ve adaylar, hata sonu da seçime yönelik ziyaretlerde bulundu. Belediye başkanları da partileri ve adaylarına destek çalışmalarına katıldı.
Korkak siyaset yapmayacağız
Korkak siyaset yapmayacağız
AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkerim Güven, seçilip, parlamentoda görev almaları halinde cesur siyaset yapacaklarını söyledi.
“Çözüm olmayan yerde ekonomi iyi olmaz”
“Çözüm olmayan yerde ekonomi iyi olmaz”
CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur, seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretlerde Türkiye´de eğitim, tarım, sanayi, üretim ile esnafın zor durumda oluduğunu belirterek, “Çözüm olmayan yerde ekonomi iyi olmaz” dedi.
"Ak Parti öncesi Türkiye ile şimdi arasında fark var"
"Ak Parti öncesi Türkiye ile şimdi arasında fark var"
AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkadir Özel, seçim çalışmalarını İskenderun´un Bekbele ve Fatih mahallelerinde sürdürdü. Özel, iftara da katıldığı ziyaretlerinde AKP iktidarından önceki Türkiye ile ´Yeni Türkiye´ arasındaki kalın bir çizgi ve fark bulunduğunu ifade etti ve bu konudaki görüşünü anlattı.
HDP Eş Başkanı Buldan yarın Hatay´da
HDP Eş Başkanı Buldan yarın Hatay´da
Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 24 Haziran seçimleri kapsamında yarın (12 Haziran Salı) İskenderun´da seçim bürosu açacak, Dörtyol´da halk toplantısı düzenleyip, Erzin´de de yöre halkıyla iftarda buluşacak.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi