Adayların esnaf ziyareti yoğunlaştı
24 Haziran seçimlerine yaklaşıldıkça siyasetçeki hareketlilik de artıyor. Seçimlere katılacak parti ve adaylar, ziyaret trafiğini hızlandırdı. Adayların bugünlerde gittikleri yerler arasında esnaf, sanayi esnafı ve pazar esnafı bulunuyor.
Tarih: 11.6.2018 10:55:23

Akın Bodur

Saadet Partisi (SP) Hatay milletvekili adayları Kumlu ve Reyhanlı´da esnaf ziyaretinde bulundu. SP adayları Necmettin Çalışkan, Mustafa Eğe, Atila Erol, Fatih Dökmeci, Uğur Ural, partilerinin Kumlu İlçe Başkanı Celil İnal, Reyhanlı İlçe Başkanı İbrahim Göçmez ile birlikte Kumlu Seçim İrtibat Bürosunun açılışını da yaptı. SP Hatay milletvekili adayı Necmettin Çalışkan, "Parlamentoda Hatay halkının, vicdanının sesi, eli, gözü kulağı olacağım. Yıllardır kangrenleşen ilin problemlerini bilen biri olarak ,çözüme kavuşturmak için elimden geleni yapacağım. Bu düzeni değiştirmek için geliyoruz. Esnaf, çiftçi, işçi herkes perişan durumda, hangi kesimle konuşsak, ister genç, ister hanım, ister esnaf, ister çiftçi, sanayici, kiminle ülke meselelerini görüşmeye kalksak her birinin çok ama çok ciddi problemlerle karşı karşıya olduğuna şahit oluyoruz. Öbür taraftan dönüp bu ülkeyi yönetenlere baktığımızda bu problemlerin neredeyse hiç birisi gündemlerinde yok. Organize sanayi bölgelerini esnafımızı ayağa kaldırabilmek için yürürlüğe sokacağız. Her erken seçim Türkiye´de bir şeylerin değişmesine vesile olmuş. İnşallah bu erken seçimde de Saadet Partisi mecliste yer alarak, ülkemizin lehine değişmesine vesile olur” dedi.

VP´li Bebek´ten sanayi esnafına ziyaret
Vatan Partisi (VP) Hatay milletvekili adayı Mustafa Bebek, İskenderun´da sanayi esnafını ziyaret edip, sorunlarını dinledi ve partinin çözüm önerilerini anlattı. Partisinin sanayi esnafı konusunda diğer siyasi partilerden farklı olarak, milli bir sanayi politikasının olduğunu, vergi reformu ile esnafı rahatlatacaklarını ve kendisinin de sanayi alanında çalışıp,esnafın sorunlarını bildiğini ifade eden Bebek, "Dar ve sabit gelirliler, ücretli ve maaşlılar, esnaf ve sanatkar üzerinde doğrudan ve dolaylı vergi, yükünü azaltmak, yatırımı özendirmek, istihdamı artırmak için vergi mevzuatı ülke ekonomisi ve milletlerarası ölçülere göre düzenlenecek. Yabancı sermayenin dolaşımı ve faaliyeti, milli ekonominin kalkınmasına katkıda bulunması şartına bağlanacak. Hızlı ve etkin yatırım programıyla, fabrikalar yurt düzeyine yayılacak, beş yıl içinde herkese iş sağlanacaktır. Halkın ihtiyaçlarını karşılayan, ileri teknoloji kullanan, kaliteli üretim yapan, yurtdışında yarışabilecek, milli sanayinin kurulmasına, kamu iktisadi kurumlarına öncülük edecektir. Tarım ürünlerini işleyen sanayi işletmelerinin kurulmasına önem verilerek, tarım ile sanayinin uyumlu gelişmesini sağlayacaktır" dedi. Kamu kaynakları öncelikle kamu yatırımları, kamu hizmetleri, milli tarım ve sanayinin gelişmesinde kullanılacağını belirten Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylardan doğu Perinçek´e, milletvekili seçimlerinde de partisine oy isteyen Bebek, şunları söyledi: "Ara mallar ve yatırım malları üreten sanayi, birimleri ve küçük sanayi siteleri geliştirilecek, yeni teknolojilerle donatılacak, küçük ve orta ölçekli sanayi desteklenecek, iç Pazar genişletilecek, ekonomimiz ve güvenliğimiz dışa bağımlılıktan kurtulacaktır."

MHP´li Kaşıkçı: Cumhur İttifakı, Türkiye´nin önünü açacak
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay milletvekili adayı Lütfi Kaşıkçı, ´cumhur ittifakı´nın ülkenin önünü açacağını ifade etti. Antakya´nın Narlıca Mahallesinde, partisi MHP´nin Antakya İlçe Başkanı Niyazi Öztürk´ün düzenlendiği iftarda, iftar sonrası da Kardeşler, İplikpazarı ve Biniciler Mahallesinde yöre sakinleriyle biraraya gelen Kaşıkçı, MHP ve Ak Parti´nin işbirliği ile ortaya çıkan ittifakla 24 Haziran´da Türkiye´nin önünün açılacağını söyledi. Türkiye üzerinden oynanan oyunları bozacağını söyleyen Kaşıkçı, “Biz Cumhurbaşkanlığı seçiminde oyumuzu Recep Tayyip Erdoğan´a vereceğiz" dedi. MHP´nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından devletine, milletine sahip çıktığını ve cumhurbaşkanının yanında durduğunu anlatan Kaşıkçı, “O günden bugüne kadar Devlet Bahçeli liderliğindeki MHP büyük sıkıntılar yaşadı. Artık hak ettiğini alma vaktidir. Milletvekilliği seçiminde, halkımızın helal oylarına talibiz" diye konuştu. Kaşıkçı, “Cumhur İttifakı nedir? Recep Tayyip Erdoğan´ı 24´ünde Cumhurbaşkanı yapmak. Devlet Bahçeli´nin de 24´ünde, Mecliste güçlü bir şekilde olmasını sağlamak. Cumhur İttifakı budur. İnşallah mecliste güçlü bir MHP göreceksiniz” değerlendirmesini yaptı.

CHP´li Güzelmansur: Adaletin yok edildiği yerde toplumun huzurlu yaşaması mümkün değil
CHP Hatay milletvekili adayı Mehmet Güzelmansur da Hatay´da yaşanan tüm sorunların çözümü için vatandaşların ´artık Tamam´ diyerek 24 Haziran´da CHP´yi işbaşına getireceğini ve Hataylılara güvendiğini belirtti. Seçim çalışmaları kapsamında Hatay Baro Başkanlığı, Defne Engelliler Derneği, Subaşı, Turunçlu, Armutlu, Çekmece ve Elektrik Mahallesini ziyaret eden Güzelmansur, halkın, 24 Haziran´da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem İnce´yi ve Millet İttifakı´nda bulunan CHP´yi işbaşına getireceğine inandığını belirtti. Güzelmansur, Hatay Baro Başkanlığına yaptığı ziyarette de "OHAL şartlarında sürdürülen ve yayınlanan KHK´larla yaşanan sorun ve sıkıntıları biliyoruz. Milletimizin artık adalete olan inancı kalmamıştır. Adalet, Türkiye´de herkese lazımdır. Adaletin yok edildiği her yerde toplumun huzur içerisinde yaşaması mümkün değildir. Adalet bu ülkenin ve toplumun en temel taşıdır. Adaletin olmadığı yerde ülkeyi yönetemezsiniz. Toplumun itibarını sarsan bu adaletsizlik düzenini hep birlikte, birlik, beraberlik, kardeşlik ve hukuk içerisinde yeniden tesis edeceğiz” dedi.

/resimler/2018-6/11/1022005340505.jpg

/resimler/2018-6/11/1022277948798.jpg

/resimler/2018-6/11/1023402661338.jpg
Kaynak:

Milletvekili Şahin, kötü kokuyu TBMM gündemine taşıdı;
Milletvekili Şahin, kötü kokuyu TBMM gündemine taşıdı;
"Angus ithalatı İskenderun´u mağdur etti"
“Siyasi oyunlara izin vermeyeceğiz”
“Siyasi oyunlara izin vermeyeceğiz”
Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, son meclis toplantısında bütçede karşılığı olmasına karşın borçlanma talebinin reddedilmesi üzerine ‘ana muhalefet´ olarak adlandırdığı meclisin AKP grubuna yönelik kampanya başlattı.
"İskele, halka kapatılmak isteniyor"
"İskele, halka kapatılmak isteniyor"
HADO, seferlerin iskeleden yapılmasında ısrarcı.
Meclis, borçlanma yetkisini vermedi
Meclis, borçlanma yetkisini vermedi
Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, HBB Başkanlığının borçlanma yetkisi istediğini kabul etmedi. HBB Başkanı Lütü Savaş ise sosyal medya üzerinden karara tepki gösterdi.
"Kural ihlali görülen gemiler oldu mu?"
"Kural ihlali görülen gemiler oldu mu?"
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, kentte kokusu nedeniyle rahatsızlık yaratan ve gdenizyoluyla gemilerle LimakPort´a getirilen ´Angus´ları soru önergeyle TBMM´ye taşıdı.
"Ekonomik kriz tablosu yok"
"Ekonomik kriz tablosu yok"
24 Haziran seçimlerine yönelik teşekkür ziyaretlerini sürdüren Hatay Milletvekili Hacı Bapram Türkoğlu, partisi AKP´nin Payas ilçe teşkilatı tarafından Karbeyaz mahallesinde düzenlediği kahvaltıda yöre sakinleriyle biraraya geldi.
"6+1 belediye"
"6+1 belediye"
Hatay Milletvekili ve CHP Genel Sekreter Yardımcısı Serkan Topal, yapılacak ilk yerel seçimde 24 Haziran´dan en çok veren Hatay´daki sadece üç ilçeyi değil, en az altı ilçe belediyesi ile Hatay Büyükşehir Belediyesini kazanacaklarını söyledi.
"Eğitim, 2071 hedefine ulaşmanın anahtarı"
"Eğitim, 2071 hedefine ulaşmanın anahtarı"
Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, ülkenin 2053 ve 2071 hedefine alaşmasının ahnahtarının eğitim olduğunu belirtti.
"İşadamları herşeyin farkında"
"İşadamları herşeyin farkında"
Özel´den meslek odası ve STK ziyareti
"Stadlardan Atatürk adı neden silindi?"
"Stadlardan Atatürk adı neden silindi?"
Hatay Milletvekili ve CHP Genel Sekreter Yardımcısı Serkan Topal, stadlardan kaldırılan Atatürk isminin geri verilmesini istedi. Stadyumlardan Atatürk isminin silinmesine tepki gösteren Hatay Milletvekili Serkan Topal “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” diyerek , sporu ahlaki bir değer olarak topluma sunan Atatürk´ün adının yenilenme bahane edilerek stadyumlardan silinmesinin manidar olduğunu belirterek, konuyu soru önergesiyle TBMM´ye taşıdı.
"CHP bir demokrasi mücadelesi veriyor"
"CHP bir demokrasi mücadelesi veriyor"
CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Hatay´dan seçilen CHP´li dört milletvekili olarak koordineli çalıştıklarını belirterek, "Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetimizin sigortasıdır.
"Çocuklar, çakmak gazı kullanarak ölüyor"
"Çocuklar, çakmak gazı kullanarak ölüyor"
CHP milletvekili Güzelmansur, 09-15 yaş arasında yaygınlaştığını belirtti
"80 bin oyu HDP ve İyi Parti´ye kaydı"
"80 bin oyu HDP ve İyi Parti´ye kaydı"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, Hatay´da CHP tabanından yaklaşık 80 bin oyun HDP ve İYİ Parti´ye kaydığını belirtti.
Çolak´tan aday adaylık çıkışı
Çolak´tan aday adaylık çıkışı
Payas´ta 1989 ve 1994´te iki dönem belediye başkanlığı yapan Öztürk Çolak, İskenderun Belediye Başkanlığına CHP´den aday adayı olduğunu belirtti, İskenderun´a ilişkin önceliklerini ve siyaset tarzını gazetecilerle düzenlediği toplantıda ele aldı.
AKP´den ´oy teşekkürü´ ziyareti
AKP´den ´oy teşekkürü´ ziyareti
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 24 Haziran´da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve TBMM 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde yöre halkının verdiği desteğe, yaptığı ziyaretlerle teşekkür etmeyi sürdürüyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi