"Kenti denizle buluşturacağız"
´Millet İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı CHP´li Yılmaz Şahutoğlu, seçim ziyartelrini sürdürdü ve yerel seçimlerde kendisi ve partisinin Hatay Büyükşehir Belediyesi adayı için destek istedi.
Tarih: 14.3.2019 11:08:29

Nesrin Geyik/İskenderun

Cumhur İttifakı´nın İskenderun´daki Merkez Seçim Bürosuna nezaket ziyaretinde bulunup, Cumhur İttifakının İskenderun Belediye Başkan adayı AKP´li Fatih Tosyalı ve AKP İlçe Başkanı Abdülkerim Güvenle sohbet eden Şahutoğlu, seçim kampanyasını dostluk havasında devam ettireceklerini belirtti. Cumhur İttifakı´nın İskenderun Merkez Seçim Bürosu ziyaretinde, bu birlikteliğin hiç bozulmamasını temenni ettğini ve bunun için çaba gösterdiklerini ifade eden Şahutoğlu, "İskenderun´un, bir medeniyet, barış, kardeşlik, hoşgörü kenti olduğunu buradaki bu güzel manzaradan, bu güzel yüzlü insanlardan, bu samimi ve sıcak karşılamadan, bu sıcak atmosferden çok net anlayabiliyoruz. Bizler de Hatay´ın insanları olarak bu tablo ile gurur duyuyoruz. İyi ki varsınız. Bu samimi ortamdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyoruz. Demokratik bir yarışı içerisindeyiz ama bu demokratik yarışı hiç kuşkusuz ki biz ahlaki ve etik ölçülerde yürütmenin ciddi gayreti ve titizliği ile ilk günden itibaren hareket ettik. Temel amacımız 31 Mart´ta kesinlikle kaybedenin değil kazananın İskenderun, kazananın Hatay olmasını diliyoruz. Bu sorumluluk duygusuyla hareket ediyoruz. Türkiye´nin en önemli, en hassas, en stratejik şehirlerinden birisinde yaşıyoruz. Bu şehirleri yönetmeye talip adayların, siyasilerin ve yönetici adaylarının kesinlikle bu şehrin barışına, kardeşliğine, huzuruna yönelik gölge düşürebilecek en ufak bir söz veya imada bile bulunmaya haklarının olmadığını düşünüyorum. Hiçbir makam, hiçbir koltuk, hiçbir gelecek kaygısı bizim birliğimizden, kardeşliğimizden, barışımızdan ve huzurumuzdan asla ve asla önemli değildir ve olmayacaktır da. Bu yüzden çalışma yürüttüğümüz hiçbir yerde hiçbir parti ve adayı ile ilgili en ufak bir söz ve söylemde bulunulmasına müsaade etmiyoruz. Çünkü biz dostuz. Bu kampanyayı bu dostluk havasında devam ettireceğiz ve 31 Mart´tan sonra da bu şehirde birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Bu şehri mutlu ve umutlu yarınlara taşıma adına birlikte güç birliği yapmaya devam edeceğiz. Çünkü biz idealist insanlarız. Bu şehir için hizmet etmeye talibiz, kendimize bir ikbal peşinde değiliz. Bu yüzden bu sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz" dedi.
Ziyarete teşekkür eden AKP İskenderun Belediye Başkan adayı Fatih Tosyalı da, “Çok kaliteli ve seviyeli bir seçim süreci yaşıyoruz. Böyle olmasının en büyük sebebi iki teşkilatın, iki belediye başkan adayının, iki ilçe başkanının bu hususta göstermiş oldukları özenden kaynaklanıyor. Geri kalan sürecin de böyle devam edeceğinden en ufak bir endişem yok. Sonunda kazanan İskenderun olsun, kaybeden olmasın. 31 Mart akşamı bittiğinde birbirimizi tebrik edebilelim, birbirimizin yanında olabilelim, 1 Nisan´da birbirimizle selamlaşabilelim" dedi.
Kentin Ziya Gökalp Caddesinde esnaf gezisi yapan, İskenderun Su Ürünleri Kooperatifi, Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi, Noksel, Odak Ambalaj ve Sanayi ve Ticaret Şirketi´nde çalışanlarla bir araya gelen Şahutoğlu, İskenderun Belediyesinde sosyal demokrat belediyeciliğini hakim kılacaklerini söyledi. Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Habip Dalgıç ve balıkçılara yaptığı ziyarette, deniz kenti olan İskenderun´u denizle buluşturmanın şart olduğunu anlatan Şahutoğlu, Deniz Ticaret Odası Başkanı Kemal Kutlu ve yönetimine yaptığı ziyarette de kenti denizle buluşturacaklarını, HBB işbirliğiyle Marina yapacaklarını da söyledi.
Kaynak:

Onlar belediyecilik yapamaz
Onlar belediyecilik yapamaz
DP İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, öncek akşam kentin Çay mahallesinde miting düzenledi, kentteki esnafı gezdi ve destek istedi.
"Yeni nesil pazar projeleri hazır"
"Yeni nesil pazar projeleri hazır"
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı Fatih Tosyalı, seçim çalışmalarını semt pazarları ve esnaf gezisiyle sürdürdü.
VP´den üreticiye destek sözü
VP´den üreticiye destek sözü
Vatan Partisi (VP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yunus Özgür Yıldırım ve Antakya Belediye Başkan adayı Mehmet Çokluk, seçim çalışmalarını tarım alanları ve Küçük Dalyan bölgesinde sürdürdü.
Fabrikaya seçim ziyareti
Fabrikaya seçim ziyareti
CHP Arsuz Belediye Başkan adayı Asaf Güven, İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Şampiyon Filtre´yi ziyaret etti.
"Hizmet için değişim yapacağız"
"Hizmet için değişim yapacağız"
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı Fatih Tosyalı, seçim çalışmaları kapsamında sebze hali esnafını ziyaret edip, seçilmesi halinde yapacağı projelerini anlattı.
"Önce huzur, sonra hizmet"
"Önce huzur, sonra hizmet"
Şahutoğlu´ndan mahalle gezisi
"Kent menfaatlerinin mücadelesini veriyorum"
"Kent menfaatlerinin mücadelesini veriyorum"
DP İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, seçim çalışmalarına devam ediyor.
"Herkesle bir araya gelen tek partiyiz"
"Herkesle bir araya gelen tek partiyiz"
Saadet Partisi (SP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Yıldız, birliği, beraberliği sağlayacak adaylar ve söylemlerle seçime katıldıklarını ve ülkenin Türkiye´nin teminatı olduklarını belirterek, "Herkesle bir araya gelen tek partiyiz” dedi.
"Millete diz çöktürmek isteyen güçler var"
"Millete diz çöktürmek isteyen güçler var"
´Cumhur ittifakı´nın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı AKP´li İbrahim Güler, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
"Seçeceğiniz şoför acemi olursa o iş olmaz"
"Seçeceğiniz şoför acemi olursa o iş olmaz"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Lütfü Savaş, Antakya´nın Narlıca Mahallesi´nde ´Millet İttifakı´nın seçim ofisinin açılışını yaptı.
“Barış ve sevgiyle kenetlenmeye ihtiyacımız var”
“Barış ve sevgiyle kenetlenmeye ihtiyacımız var”
Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, İskenderun Birlik Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte, “Bizim bu kentte önce birliğe, beraberliğe, barışa, sevgi ile birbirimize kenetlenmeye ihtiyacımız var” dedi.
"İnsancıl kentler yaratacağız"
"İnsancıl kentler yaratacağız"
Vatan Partisi (VP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yunus Özgür Yıldırım, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
Güven´den ´şeffaflık ve katılımcılık´ sözü
Güven´den ´şeffaflık ve katılımcılık´ sözü
Arsuz için kurulan gönül bağını birlikte güçlendirme çağrısında bulunan Millet İttifakı´nın CHP´li Belediye Başkan adayı Dr. Asaf Güven, seçmenine şeffaflık, dürüstlük, katılımcılık, eşitlik sözü verdi, başlatılan hizmetleri ‘üzerine ekleyerek sürdüreceklerini kaydetti.
‘Kapı altından bildiri´ uyarısı
‘Kapı altından bildiri´ uyarısı
31 Mart seçimlerinde İskenderun İttifakı sloganıyla yola çıkan Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, seçim sabahına kadar hakkında öne sürülebilecek iddialara inanılmamasını istedi, kapı altından dağıtılabilecek bildiri uyarısında bulundu.
"Kinle, nefretle bir toplumu yönetemezsiniz"
"Kinle, nefretle bir toplumu yönetemezsiniz"
Seçim çalışmaları kapsamında Hatay´a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Defne Uğur Mumcu Meydanı´nda Hataylılara seslendi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi