2. Amatör Küme
Hatay 2. Amatör Küme müsabakaları Hatay´ın farklı sahalarında oynanan karşılaşmalarla sürüyor.
Tarih: 12.2.2019 10:33:46

Orhan Yıldız/İskenderun

İskenderun Beş Temmuz Stadı dış sahasında oynanan karşılaşmada Aşkarbeyli Spor, Asaş Spor´u 2-1 mağlup etti.
Hatay bölgesi hakemleri Hamza Erkal, Sinan Başak ile Serdar Kahraman´ın yönettiği mazta Aşkarbetli Spor´un gollerini Mahmut Yaman ve Mehmet Hadi Genç attı, Asaş Spor´un golünü ise Sabahattin Dervişoğlu kaydetti.
Ligde oynanan diğer bir karşılaşmasında ise Arsuz Uluçınar Gençlik, Azganlık Spor´u 3-0 mağlup etti. Bu sonuçlarla, Hatay 2. Amatör Küme C Grubunda Arsuz Uluçınar Gençlik grubunda 9 puanla lider oldu.

Yıldız Spor: 4- İcadiye: 0
Hatay 2. Amatör Ligi D Grubunda mücadele eden İskenderun Yıldız Spor, İcadiye Gençlik Spor´u 4-0´lık skorla yendi.
Dörtyol Sentetik Sahasında oynanan karşılaşmayı, Hatay bölgesi hakemleri Hasan Yüncüoğlu, Mehmet Gülle ve Elçin Kaba yönetti. Karşılaşmada İskenderun Yıldız Spor´un gollerini 45+1. dakikada Bilal Kaçan, 50 ve 90+1. dakikalarda Baran Çelik, 79. dakikada da Sinan Miçoğulları attı. Maçın 26. dakikasında ceza alanı dışarısında topa elle müdahalede bulunan İcadiye Gençlik Spor´un kalecisi İsmet Mert Özel kırmızı kart gördü.

Reyhanlı, Süper Amatör Liginde lider
Hatay Süper Amatör Liginde mücadele eden ve grubunda play-off oynamayı garantileyen Reyhanlı Belediye Spor, Samandağ Spor´u 1-0 mağlup etti. Samandağ Stadında oynanan karşılaşmada, Reyhanlı Belediye Spor´un golünü İbrahim kaydetti. Bu sonuçla Reyhanlı Belediye Spor ligdeki puanını 54´e yükselterek liderlik koltuğunu sağlamlaştırdı; Samandağ Spor ise 49 puanda kaldı.

U 16 Gençler Ligi
Hatay Amatör U 16 Gençler Ligi karşılaşmaları da sürüyor. Ligde mücadele eden Antakya Güneyler Spor, Antakya Gençlik Spor takımını 5-´lik skorla yendi. Güneyler Spor, daha önce de Hatay Gençlerbirliği´ni 10-2, Yayladağıspor´u 1-0 ve Samandağspor´u 1-0´lık skorlarla yenmişti.








Kaynak:

Samandağ´da deprem
Samandağ´da deprem
Birinci derece deprem bölgesi olan Hatay, dün sallandı.
Ovada milletvekili incelemesi
Ovada milletvekili incelemesi
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, yağışlar ve iki baraj kapagının açılması üzerine sualıntı kalan Amik Ovasında incelemede bulundu.
Yazarlarından öykü okumaları
Yazarlarından öykü okumaları
İskenderunlu yazarlar Recep Yıldırım, Seyfettin Babat ve Kadir Peker, Dünya Öykü Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte öykülerini okudu, bir yazın türü olarak öyküde mekan, kişi ve kurguyu konuştu, sanatın işlevini tartıştı.
Kaymakam, muhtarlarla buluştu
Kaymakam, muhtarlarla buluştu
İskenderun´da "Muhtarlarla buluşma” ve “Güvenlik istişare" toplantıları düzenlendi. Toplantıların kentte düzenli olarak yapıldığı ve toplantılarda getirilen sorun ve ihtiyaçlar üzerinde istişarede bulunularak çözüm çalışmalar yapıldığı anlatılan kaymakamlık açıklamasında, son toplantının Sakarya Mahallesi Taziye Evi´ndeyapıldığı belirtildi.
Gastronomi Evinde inceleme
Gastronomi Evinde inceleme
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınarak restore edilen ve Gastronomi Evi olarak kullanılması planlanan ´Antakya Evi´nde incelemede bulundu.
Medeni Kanun´un 93. yılı
Medeni Kanun´un 93. yılı
Hatay Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Melahat Kahramanoğulları, Medeni Kanun´un kabulünün 93. yılında, laik hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti için, yurttaşlar ve özellikle kadınlar için önemine ve değerine bir kez daha dikkat çektiklerini belirtti.
Afrin´e 5 hibe araç
Afrin´e 5 hibe araç
TSK´nın ÖSO gruplarıyla ile birlikte Suriye´nin Afrin bölgesine yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtı bölgesinde yürüttüğü altyapı ve diğer hizmetlerin daha sağlıklı yürütebilmesi amacıyla kurulan Zeytindalı Su ve Kanalizasyon İdaresi (ZESKİ)´ye araç ve ekipman desteği geldi.
Generalden Dingil´e ziyaret
Generalden Dingil´e ziyaret
İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılınç, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil´e iade-i ziyarette bulundu.
Lisede eğitim toplantısı
Lisede eğitim toplantısı
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü ve Hatay Valiliğinin talimatı kapsamında kentte düzenlenen ´Halk ile buluşma ve eğitim istişare toplantısı´ birkez daha yapıldı.
HDP, Dörtyol´da aday çıkartıyor
HDP, Dörtyol´da aday çıkartıyor
14 ilçe ve HBB´ye aday göstermeyecek
"Siyasilerin ses çıkarılması gerektiği dönemdeyiz"
"Siyasilerin ses çıkarılması gerektiği dönemdeyiz"
İnsan Hakları Derneği (İHD) İskenderun Şubesi, 12 Şubat´ta 60 dolayınca cezaevindeki 321 kişinin süresiz olarak başlattığı açlık grevinin sürdüğünü, HDP Hakkari Milletekili Meyla Güven´in başlattığı açlık grevinin ise 100 günü aştığını anımsattı.
Adaylığını açıkladı, partisini sonra belirleyecek
Adaylığını açıkladı, partisini sonra belirleyecek
Dörtyol´da Ahmet Avcı adlı bir yurttaş, Dörtyol Belediye Başkan adaylığını açıkladı, hangi partiden aday olacağını ilerleyen günlerde yapacağı açıklama ile duyuracağını belirtti.
Kızılay´da kongre yapılamadı
Kızılay´da kongre yapılamadı
Kızılay Derneği İskenderun Şubesine, genel merkez tarafından 100 yeni üyenin kaydedilmesi üzerine yönetim kurulunun tamamanın istfa etmesi üzerine pazar günü yapılması gereken genel kurul, yapılamadı.
Emniyet müdürü intihar etti
Emniyet müdürü intihar etti
Hatay İl Emniyet Müdürlüğünde Asayiş Şube Müdürü olarak göre yapan Mustafa Ateş (48), makamında beymik tabancasıyla intihar etti.
Vali, esnafı ziyaret etti
Vali, esnafı ziyaret etti
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Antakya´da Uzun Çarşı´da esnaf ziyaretinde bulundu ve onlarla sohbet etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi