5 ilçede uyuşturucu operasyonu
İskenderun, Samandağ, Reyhanlı, Altınözü ve Antakya´da yapılan operasyonlarda çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi
Tarih: 19.11.2020 11:27:45

İskenderun/SES

Hatay Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Samandağ Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışmasında Sutaşı Mahallesinde bulunan E.C. adlı kişinin ikametinde yapılan aramada, ,2 kök ekili vaziyette hint keneviri bitkisi, 9 adet Captagon hap ve 693.95 gram kuru kubar esrar maddesi ele geçirildi ve E.C. gözaltına alındı. Antakya´da da Narlıca Mahallesinde H.İ.A adlı kişinin ikametinde yapılan aramada 645 gram kubar esrar ele geçirildi ve H.İ.A. hakkında uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak suçundan adli işlem yapıldı. Narlıca mahallesinde S.T isimli kişinin ev inde yapılan aramada ise 2 parça halinde daralı 5,59 gram kubar esrar maddesi ele geçirilinc e kişi hakkında TCK 191. maddesinden işlem yapıldı.
Reyhanlı Jandarma Komutanlığı timleri de M.D. adlı kişinin Pınarbaşı Mahallesindeki evinde, Cesur ile Öğle isimli uyuşturucu madde arama köpeği ile birlikte yaptığı aramada, 310 adet captogon, 1.278 adet Extacy, 1 gram toz esrar ve 2 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi ve gözaltına alınan M.D. nöbetçi mahkemece tutuklandı. Altınözü Jandarma Komutanlığı timleri de A.A. adlı kişinin Hacıpaşa Mahallesinde ki birinci derece askeri yasak bölgede bulunan Dut mevkiindeki tarlası içerisinde gömülü vaziyette uyuşturucu madde bulundurduğu ihbare üzerine tarlada yapılan aramada toprağın altına gömülü vaziyette uyuşturucu madde olduğu değerlendirilen satışa hazır 4 plaka halinde 728 gram esrar ele geçirildi. Gözaltına alınan A.A. ifadesinin alınması sonrası serbest bırakıldı. Altınözü Jandarma Komutanlığı timleri ise Yarseli Mahallesine kaçak cep telefonu getirileceği ihbar üzerine, bir şirketten Suriye Uyruklu S.T. adına kiralandığı tespit edilen 31 DA .... plakalı araçta yaptığı aramada 56 adet kullanılmamış xiaomi Redmi marka (Piyasa değeri yaklaşık 150.000 TL.) cep telefonu ele geçirildi. S.T., ifadesi sonrası serbest bırakıldı. Valilik açıklamasına göre, Hatay Emniyet Müdürlüğü ekipleri, A.Y isimli şahsın Antakya´nın Narlıca Mahallesinde bulunan ikametinde yapılan aramada, 2 adet cam aparat Puyp ve Puyp içerisinde 0.3 gram Metamfetamin, 1 adet ruhsatsız Zoraki ibareli 7.65 mm çapında tabanca ve bu tabancaya ait 2 adet şarjör ile 15 adet 7.65 mm fişek ele geçirildi ve TCK 191. maddeden adli işlem yapıldı. Açıklamada, "H.Ö isimli şahsın Altınçay Mahallesinde bulunan ikametinde yapılan aramada; 1 adet ruhsatsız Baretta marka tabanca ve bu tabancaya ait 1 adet şarjör ile 11 adet 9.19 mm fişek ele geçirilmiştir" ifadesine yer verildi. İskenderun Emniyet Müdürlüğü ekipleri de Esentepe Mahallesinde yapılan çalışmada Ö.S. isimli şahıstan, daralı ağırlığı 2,25 gr esrar ele geçirdi; Barıştepe Mahallesinde V.A isimli şahsın evinde yapılan aramada 2 parça halinde daralı ağırlığı 3 gram gelen sentetik Kannabinoid, Daralı 3,40 gram gelen Metamfetamin; Muradiye Mahallesinde O.Ç isimli şahsın ikametinde yapılan aramada da darasız 39 gram gelen sentetik Kannabinoid ele geçirildi. Reyhanlı´da polis ekipleri ile jandarma timlerinin ortak çalışmasıyla M.D. isimli şahsın evinde yapılan aramada, 1.278 adet Extacy hap, 310 adet Captagon hap, 2 gram kubar esrar, 1 gram toz esrar maddesi ele geçirildi ve şüpheli gözaltına alındı.

Kaçak ve el yapımı içki
Hassa Jandarma Komutanlığı timleri de Gaziantep´ten Hatay´a kaçak alkol getirileceği ihbarı üzerine Gülkent Mahallesi kavşağında yaptığı yol kontrolünde N.D. kişinin yönetimindeki 31 U .... plakalı araç ve sonrasında evinde yapılan aramada, 366 adet bira, 31 adet rakı, 47 adet şarap, 14 adet viski, 3 adet votka, 2 adet şhot olmak üzere toplam 463 adet şişede 241.4 litre kaçak içki ele geçirildi. Gözaltına alınan Y.D ile N.D. ifadelerinin alınması sonrası serbest bırakıldı. Hatay Emniyet Müdürlüğü ekipleri de Armutlu Mahallesinde bir evde yaptığı aramada, 1.050 kilo içime hazır boğma tabir edilen el yapımı içki, boğma içkinin imal edilmesinde kullanılan damıtma sistemine el konuldu, R.D . adlı kişi hakkında da adli işlem yapıldı.
Kaynak:

9 aydır işsizdi
9 aydır işsizdi
´Beni virüs değil, sizin düzeniniz öldürür´ diyen TIR şoförü Malik Yılmaz, belediyede işe başlıyor
Oğlunun acısıyla geçen yaşamı geride bıraktı
Oğlunun acısıyla geçen yaşamı geride bıraktı
12 Eylül askeri darbesinin ardından 1983´te idam edilen, son mektubunu yıllar sonra teslim edilen Ali Aktaş´ın annesi Ganime Aktaş vefat etti.
Mecliste  ‘büyükşehir, park, battı çıktı´ polemiği
Mecliste ‘büyükşehir, park, battı çıktı´ polemiği
İskenderun Belediye Meclisi´nin salı günü yapılan yılın son oturumunda CHP grubu ile Başkan Tosyalı arasında büyükşehir Belediyesi´nin İskenderun´a yatırımları ile Türkmenistan Parkı polemiği yaşandı.
Trafiğe droneli denetim
Trafiğe droneli denetim
Antakya´da trafik ekiplerinin droneli karayolu denetiminde kırmızı ışık ihlali, emniyet kemeri takmama, saraç sürerken telefonla konuşma ve sürücü belgesiz araç kullanmaya ilişkin 30 kişiye 11.294 lira para cezası yazıldı.
İlaç gelmezse 4 ay yaşayacak
İlaç gelmezse 4 ay yaşayacak
Arsuz´da yaşayan Meltem ve Bahadır Akkaya´nın çocukları, SMA hastası Yiğit, Amerika´dan ilacı getirilemezlerse, 4 ay yaşayabileceği öne sürüldü.
9 mahalleye temiz su götürecek
9 mahalleye temiz su götürecek
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Samandağ´ın kent merkezindeki 9 mahalleye temiz su iletecek ‘Samandağ İçmesuyu Şebeke İnşaatı´ çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.
Bakana 10 korona sorusu
Bakana 10 korona sorusu
Hatay Tabip Odası´nın 16 Kasım´da yaptığı açıklamada, hekimlerden toplanan bilgiler ve sahadaki gözlemler sonucunda Hatay´da vaka sayılarının ciddi bir oranda arttığına değinildiğini anımsatan Samandağlı Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç, bölgedeki çalışmaları önergeyle parlamentoya taşıdı.
Yasak yok, ´şerit var´
Yasak yok, ´şerit var´
İskenderun´da belediye esnafın kaldırımı kapatmasına karşı ´sıfır tolerans´ uygulayacağını belirtirken, koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında İskenderun İlçe Umumi Hıfzısıhha Kurulunun aldığı bazı kararların uygulanmasında, kurul kararı aşılarak kaldırımların yarısına çekilen ´girilmez şeridi´ ile kapanmaya çalışılıyor.
Kurumlara ziyaret yasağı
Kurumlara ziyaret yasağı
Koronavirüs (Covid-19) hastalığı vaka sayısı yörede artıyor. Kent ve yörede birçok kişinin hastalığa yakalandığı, hastalığa yakalananlar arasında hekimler ve sağlık çalışanlarının da bulunduğu öğrenildi.
"EXPO, Nisan´a yetişecek"
"EXPO, Nisan´a yetişecek"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, EXPO´yu Nisan ayına yetiştireceklerini ama pandemiden dolayı EXPO yönetiminin etkinliği ileri bir tarihe erteleyebileceğini ifade etti.
Korona hastalarının evine dezenfekte
Korona hastalarının evine dezenfekte
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Sağlık bakanlığının açıklaması sonrası Hatay´ın yüz de 50´nin üzerinde vaka artışı olan iller arasında olduğunu anımsattı.
Konacık´a sağlık merkezi
Konacık´a sağlık merkezi
Arsuz´un Konacık mahallesindeki Konacı Aile Sağlığı Merkezi inşaatı sürüyor.
Sağlık çalışanları ´yıpranma istiyor´
Sağlık çalışanları ´yıpranma istiyor´
Türk Sağlık Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin, sağlık çalışanlarının sorunlarının giderilmesini istedi.
"İmar planı askıya çıktı"
"İmar planı askıya çıktı"
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planı 2. kez askıya çıktığını duyurdu.
Asfalt çalışmasını muhtarlarla inceledi
Asfalt çalışmasını muhtarlarla inceledi
İskenderun Belediyesi, ilçede yol çalışmalarına devam edildiğini bildirdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi