543 projeden 66´sı tamamlandı
Hatay İl Koordinasyon Kurulu
Tarih: 12.10.2018 12:06:32

Antakya/SES

Hatay İl Koordinasyon Kurulu, bu yılın dördüncü dönem değerlendirme toplantısını yaptı., Hatay Valisi Erdal Ata başkanlığındaki toplantı, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu´nda yapıldı. Toplantıya, MKÜ Rektörü Hasan Kaya, İSTE Rektörü Türkay Dereli, vali yardımcısı Nursal Çakıroğlu, bölge müdürleri, kaymakamlar ve belediye başkanları ve kurumların il müdürleri de katıldı.
Toplantının açılışında konuşan vali Ata, şunları söyledi: "2018 yılının üçüncü üç aylık döneminde 543 adet proje üzerinde çalışılmıştır. Bu projelerin 373 adedi genel ve özel bütçeli kuruluşlarca, 170 adedi ise Hatay Büyükşehir Belediyesi, HATSU ve İlçe Belediyeleri imkânlarınca gerçekleştirilmiştir. Projelerin toplam bedeli 5 milyar 792 milyon 875 bin TL´dir. 2018 yılı ödenekleri ise 1 milyar 632 milyon 473 bin TL olup, bu ödeneklerden 736 milyon 315 bin TL harcama yapılmış ve yüzde 45 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Genel ve özel bütçeli kuruluşlarca üzerinde çalışılan 373 adet projenin toplam bedeli 5 milyar 94 milyon 153 Bin TL´dir. 2018 yılı ödenekleri toplamı ise 1 milyar 50 milyon 764 bin TL olup 2018 Eylül ayı sonu itibariyle bu ödenekten 569 milyon 472 bin TL harcama yapılmış ve yüzde 54 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Mahalli idarelerimizce yürütülen 170 adet projenin toplam bedeli 698 milyon 722 bin TL´dir. 2018 yılı ödenekleri ise 581 milyon 708 bin TL´dir. 2018 yılı Eylül ayı sonu itibarıyla bu ödenekten 166 milyon 843 bin TL harcama yapılmış yüzde 29 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Genel ve özel bütçeli kuruluşlarımızın 2018 yılının 3. üç ayındaki yatırımları için harcadığı ödenek büyüklüğüne göre yapılan sıralamada, İl Milli Eğitim Müdürlüğü 141 milyon 218 bin TL ile birinci sırada, Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü 104 milyon 200 bin TL ile ikinci sırada, DSİ 6. Bölge Müdürlüğü 84 milyon 490 bin TL ile üçüncü sırada yer almıştır. Genel ve özel bütçeli kuruluşlarımız ile mahalli İdarelerimizin temel sektörlerde gerçekleştirdiği yatırımlarda nakdi gerçekleşmenin en çok yüzde 69 ile tarım sektöründe olduğu görülmüştür. Bunu yüzde 61 ile gençlik ve spor ile yüzde 52 oranla eğitim sektörü izlemiştir. İlimizde 2018 yılının üçüncü döneminde yürütülen 543 adet projeden 66 adedi tamamlanarak hizmete alınmış, 472 adedi devam etmekte, 5 adet projeye de çeşitli nedenlerle başlanılamamıştır. Devam eden projelerden 403 adedi imalat sürecinde, 39 adedi ihale, 19 adedi sözleşme, 7 adedi proje, 4 adedi planlama aşamasındadır."
Toplantıda, kurum yöneticleri ildeki yatırımlarla ilgili sunum yaptı, kendi alanları ile ilgili olarak sürdürülen projelerin fiziki ve mali gerçekleşme oranları hakkında bilgi verdi.
Kaynak:

Madenli´de kadın cinayeti: 14 şüpheli gözaltında
Madenli´de kadın cinayeti: 14 şüpheli gözaltında
Hatay´ın Arsuz ilçesinde bir süredir eşinden ayrı yaşayan 25 yaşındaki Selin Culha, silahla vurularak öldürüldü. Olayla ilgili aile bireylerinden 14 kişinin sorgusu devam ediyor. Culha´nın cenazesi bugün İskenderun Kadın Platformu üyelerinin de katılımıyla akrabaları tarafından kaldırılarak defnedildi.
Belediye çalışanları temsilcilerini belirledi
Belediye çalışanları temsilcilerini belirledi
Samandağ Belediyesi Personel A.Ş. çalışanları, üyesi oldukları Genel İş Sendikasının işyeri sendika temsilcilerini belirledi.
Bayrakdar sendika yönetiminde
Bayrakdar sendika yönetiminde
Eğitim Bir-Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, Ankara´da yapılan 6. genel kurulda güven tazeleyen Ali Yalçın´ın listesinden yönetim kurulu üyeliğine getirildi.
Belgeler, bu yıl ´ücretsiz´
Belgeler, bu yıl ´ücretsiz´
TOBB MEYBEM ve İTSO heyeti İskenderun OSB Bölgesinde faaliyet gösteren işletmeleri ziyaret ederek alınması gereken zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesi hakkında bilgi verdi.
Arsuz´da ‘birlik´ buluşması
Arsuz´da ‘birlik´ buluşması
Arsuz Belediye Başkan Nazım Culha, partisinin adayı Dr. Asaf Güven´le buluştu. Dr. Güven, ‘birlikte yol alma´ mesajı verirken, Culha “Katkılarımızın olacağından kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.
Cilvegözü´nde önlemler arttı
Cilvegözü´nde önlemler arttı
Türkiye´nin Suriye´ye açılan en önemli sınır kapılarından olan ve Suriye´deki iç savaş nedeniyle insanların ve yardım malzemelerinin geçiş merkezi haline gelen Cilvegözü Gümrük Kapısı´nda güvenlik önlemlerini artırmak ve işlemlerin hızlandırılmasını sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar sona erdi.
Vali, Payas´ta muhtarlarla buluştu
Vali, Payas´ta muhtarlarla buluştu
Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında Payas´ta muhtarlar toplantısı yapıldı.
AKP´de iki ismin usulsüz olduğu savunuldu; CHP 6 ismi sildi
AKP´de iki ismin usulsüz olduğu savunuldu; CHP 6 ismi sildi
Liste kaosu
Payas OSB´de vali incelemesi
Payas OSB´de vali incelemesi
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Payas Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Ateş toprağa verildi
Ateş toprağa verildi
Hatay Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevini yaparken, beylik tabancasıyla yaşamına son veren Mustafa Ateş, Ankara´da toprağa veridi.
Külliyede inceleme
Külliyede inceleme
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Payas´ta bulunan tarihi Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi´nde incelemede bulundu.
Valinin Medeniyetler Evi ziyareti
Valinin Medeniyetler Evi ziyareti
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Antakya Medeniyetler Korosu ve koronun çalışma yaptığı Medeniyetler Evi´ne iadei ziyarete bulundu.
Bakanın master planı incelemesi
Bakanın master planı incelemesi
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, kente İskenderun Teknik Üniversitesini (İSTE) de ziyaret ederek, üniversitenin mster planı ve maketini inceledi ve bilgi aldı.
Samandağ´da deprem
Samandağ´da deprem
Birinci derece deprem bölgesi olan Hatay, dün sallandı.
Ovada milletvekili incelemesi
Ovada milletvekili incelemesi
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, yağışlar ve iki baraj kapagının açılması üzerine sualıntı kalan Amik Ovasında incelemede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi