543 projeden 66´sı tamamlandı
Hatay İl Koordinasyon Kurulu
Tarih: 12.10.2018 12:06:32

Antakya/SES

Hatay İl Koordinasyon Kurulu, bu yılın dördüncü dönem değerlendirme toplantısını yaptı., Hatay Valisi Erdal Ata başkanlığındaki toplantı, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu´nda yapıldı. Toplantıya, MKÜ Rektörü Hasan Kaya, İSTE Rektörü Türkay Dereli, vali yardımcısı Nursal Çakıroğlu, bölge müdürleri, kaymakamlar ve belediye başkanları ve kurumların il müdürleri de katıldı.
Toplantının açılışında konuşan vali Ata, şunları söyledi: "2018 yılının üçüncü üç aylık döneminde 543 adet proje üzerinde çalışılmıştır. Bu projelerin 373 adedi genel ve özel bütçeli kuruluşlarca, 170 adedi ise Hatay Büyükşehir Belediyesi, HATSU ve İlçe Belediyeleri imkânlarınca gerçekleştirilmiştir. Projelerin toplam bedeli 5 milyar 792 milyon 875 bin TL´dir. 2018 yılı ödenekleri ise 1 milyar 632 milyon 473 bin TL olup, bu ödeneklerden 736 milyon 315 bin TL harcama yapılmış ve yüzde 45 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Genel ve özel bütçeli kuruluşlarca üzerinde çalışılan 373 adet projenin toplam bedeli 5 milyar 94 milyon 153 Bin TL´dir. 2018 yılı ödenekleri toplamı ise 1 milyar 50 milyon 764 bin TL olup 2018 Eylül ayı sonu itibariyle bu ödenekten 569 milyon 472 bin TL harcama yapılmış ve yüzde 54 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Mahalli idarelerimizce yürütülen 170 adet projenin toplam bedeli 698 milyon 722 bin TL´dir. 2018 yılı ödenekleri ise 581 milyon 708 bin TL´dir. 2018 yılı Eylül ayı sonu itibarıyla bu ödenekten 166 milyon 843 bin TL harcama yapılmış yüzde 29 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Genel ve özel bütçeli kuruluşlarımızın 2018 yılının 3. üç ayındaki yatırımları için harcadığı ödenek büyüklüğüne göre yapılan sıralamada, İl Milli Eğitim Müdürlüğü 141 milyon 218 bin TL ile birinci sırada, Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü 104 milyon 200 bin TL ile ikinci sırada, DSİ 6. Bölge Müdürlüğü 84 milyon 490 bin TL ile üçüncü sırada yer almıştır. Genel ve özel bütçeli kuruluşlarımız ile mahalli İdarelerimizin temel sektörlerde gerçekleştirdiği yatırımlarda nakdi gerçekleşmenin en çok yüzde 69 ile tarım sektöründe olduğu görülmüştür. Bunu yüzde 61 ile gençlik ve spor ile yüzde 52 oranla eğitim sektörü izlemiştir. İlimizde 2018 yılının üçüncü döneminde yürütülen 543 adet projeden 66 adedi tamamlanarak hizmete alınmış, 472 adedi devam etmekte, 5 adet projeye de çeşitli nedenlerle başlanılamamıştır. Devam eden projelerden 403 adedi imalat sürecinde, 39 adedi ihale, 19 adedi sözleşme, 7 adedi proje, 4 adedi planlama aşamasındadır."
Toplantıda, kurum yöneticleri ildeki yatırımlarla ilgili sunum yaptı, kendi alanları ile ilgili olarak sürdürülen projelerin fiziki ve mali gerçekleşme oranları hakkında bilgi verdi.
Kaynak:

Yerli malı kutlaması
Yerli malı kutlaması
Terziler bir bir kapandı, artık giyim sokaklardaki terzilerde değil, konfeksiyondan alınıyor. Eskiden kentlerde imal edilen gazoz ve pamuklu şeker üretimi de kalmadı. Çeşitli tür şeker ve kağıt helvalar ise ambalaja girip, fabrikasyon yöntemiyle üretilmeye başladı. Marketlere gittiğinde birçok ürünün yerli olmadığını görüyorsunuz; buna da küreselleşme deniliyor... Böyle bir ortamda ülkemizde Yerli Malı Haftası kutlanıyor, tıpkı çeyrek asırı aşan süreç öncesi okullarda kutlandığı gibi...
Durukan: Krize karşı haklarımıza sahip çıkacağız
Durukan: Krize karşı haklarımıza sahip çıkacağız
TMMOB´dan dayanışma yemeği
"Sağlık çalışanları için hayal kırıklığı"
"Sağlık çalışanları için hayal kırıklığı"
Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Temsilcisi ve Türk Sağlık-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, Hükümet tarafından açıklanan ikinci 100 günlük eylem planı hakkında değerlendirmede bulundu.
Adalet Bakanlığı´nın Afrin incelemesi
Adalet Bakanlığı´nın Afrin incelemesi
Hatay´a gelen heyet, vali Doğan´ı makamında ziyaret etti
Bahriyeliler ´and içti´
Bahriyeliler ´and içti´
İskenderun Deniz Er Eğitim Alayında, 2018/3B tertip döneminde temel askerlik eğitimini alan erler, düzenlenen törenle and içti.
Heyelandan etkilenen evlere belediye yardımı
Heyelandan etkilenen evlere belediye yardımı
Antakya Belediyesi, geçen hafta bölgede yaşanan sağanak yağmur nedeniyle oluşan heyelandan etkilenen ailelere yardım yapıldığını duyurdu.
Yeral, uluslararası Ehl-i Beyt konferansında
Yeral, uluslararası Ehl-i Beyt konferansında
EHDAV Başkanı Ali Yeral, İran´da düzenlenen "Uluslararası Ehl-i Beyt Sevenleri" adlı konferansa katıldı. Yeral, 10-11 Aralık tarihlerinde düzenlenen konferansa Ali Ekber Velayeti´nin resmi davetiyle katıldığını belirtti.
Öğrencilere ´balık-ekmek´
Öğrencilere ´balık-ekmek´
Amaç, su ürünlerin tanıtmak
Suriye Türkmen Meclisinin vali ziyareti
Suriye Türkmen Meclisinin vali ziyareti
Hatay Valisi Rahmi Doğan´a nezaket ziyaretleri sürüyor. Hatay Diş Hekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin ve yönetimi, Hatay Cumhuriyet Başsavcı Ahmet Ataman, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Turan Oral ve beraberindeki heyet ile işinsanı Fatih Tosyalı, vali Doğan´ı zyaret etti.
Kaymakamdan ´operasyon değerlendirmesi´
Kaymakamdan ´operasyon değerlendirmesi´
Yeni dünya düzeninde ´şekillenmeye katkıda bulunan´ ülke olacağımızı belirtti
Havaalanına isim değişikliği önerisi
Havaalanına isim değişikliği önerisi
Tayfur Sökmen olması teklif edildi
Yılın son girişimcilik eğitimi
Yılın son girişimcilik eğitimi
Samandağ Belediyesi ve KOSGEB İl Müdürlüğü işbirliği ile 2018 yılının son Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başladı. Samandağ Belediyesi Toplantı Salonunda başlayan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, 30 girişimci adayın katılımıyla 10-13 Aralık tarihleri olmak üzere dört gün sürecek.
Mülteci öğrencilere hediye
Mülteci öğrencilere hediye
Hatay´ın Almanya´daki kardeş şehirlerinden biri olan Aalen Belediyesi ve bağlı bulunduğu Baden-Württemberg Eyaleti yetkililerinin katkıları ve Hatay Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde açılan geçici eğitim merkezlerinin öğrencilerine çeşitli hediyeler verildi.
Antakya müftüsü ´Şuur Dersleri´nde konuştu
Antakya müftüsü ´Şuur Dersleri´nde konuştu
Anadolu Gençlik Derneği Hatay Şubesinin düzenlediği “Şuur Dersleri” etkinliğinde konuşan Antakya Müftüsü Necati Şafak, Kur´an-ı Kerim´den verdiği örneklerle “Allah´ı zikretmek” konusunda konuştu.
Soba bacalarına ´H´ tipi önerisi
Soba bacalarına ´H´ tipi önerisi
Çuhadaroğlu, tavsiyesini Sağlık Bakanlığına iletti
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi