7. Teknoversite Günleri başladı
İskenderun Teknik Üniversitesi´nin (İSTE) bu yıl 7.sini düzenlediği Teknoversite Günleri bugün başladı.
Tarih: 13.5.2022 17:40:01

İskenderun Teknik Üniversitesi´nin (İSTE) kurulduğu yıldan bu yana her yıl düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği; tescili İSTE´ye ait olan Teknoversite Günleri´nin 7.si başladı.

İki gün sürecek konferansların, standların, Gökyüzü Milli Takımımız Türk Yıldızları gösterisinin ve konserlerin yer aldığı programın açılışı İSTE Merkez Yerleşkesi Turkuaz Salon´da yapıldı. Düzenlenen programa İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı,  Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İskenderun İlçe Jandarma Komutanı J. Kd. Yüzbaşı Yusuf Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İŞ- KUR Müdürü Hüsnü Çelik, İskenderun Müftüsü Osman Şekerci, İskenderun´un önde gelen iş insanları, İSTE akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda selamlama konuşmasını İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci yaptı. Rektör Depci, “Yeni kurulan ve teknik üniversitenin olmazsa olmazı olan laboratuvarlar; yapılan iş birlikleri ve imzalanan kurumlar arası protokollerle sürdürülebilir gelişim yönünde yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Tosyalı: Başarı şansta değil çalışmakta saklı

Teknoversite Günleri´nin Açılış konuşmasını yapan Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı,  ‘başarının şansta değil çalışmakta saklı olduğunu´ savundu, ‘tüm zamanlarda insanların ya yeniliklerin öncüsü olduğunu, ya yenilikleri takip ettiğini ya da yenilikleri reddettiğini´ vurguladı. Tosyalı, “Biz Tosyalı Holding olarak ilkleri düşündük, planladık ve hayata geçirdik. Bugün ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında yaptığımız işler bunun göstergesidir” dedi.

“Temiz ve şeffaf yönetim ve üretim vizyonunu” benimsediklerini de sözlerine ekleyen Fuat Tosyalı “Başlanılan her işin nihai amacı kazanmaktır. Ben bu işi neden yapıyorum diye sormak ve yapılan işi en iyi şekilde yapmak, böylece hem kişisel hem de ülke için başarılar elde etmek önemlidir” diye konuştu. Gelecek nesiller için temiz bir dünya bırakmak üzere çevreci ve sürdürülebilir enerji kaynaklarına dayanan tesislerde üretim yaptıklarını, networkinglere ve ortak çalışmalara önem verdiklerini anlatan Tosyalı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugün burada konuştuklarımızdan aklınızda kalmasını umduğum şey fikirlerin ve çalışmanın ne denli önemli olduğudur. Daima daha mükemmelinin olduğunu bilmeli ve buna göre çalışmalısınız. Çünkü mükemmellik ancak çok çalışmakla mümkündür. Sevdiğiniz şeyin ne olduğunu bulun ve onu sürdürmek için elinizden geleni yapın. İşte o zaman mutlu olacaksınız.”

Turkuaz Salondaki programın ardından katılımcılar İSTE Teknoversite Günleri kapsamında Merkez Yerleşkede kurulan standları gezdi. Öğrenci projeleri ile ilgili bilgi alan protokol üyeleri çalışmalarla yakından ilgilendi, öğrencilerle sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Cuma namazı yerleşkedeki camide

İSTE Karatoyuk Cami´nde ilk Cuma Namazı da İSTE Teknoversite Günleri´nin 7.sinde kılındı. Cuma Namazının ardından İSTE Gastronomi ve Fuar Merkezinde öğle yemeği ikram edildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Teknoversite Günleri başladı
İSTE´de mezuniyet töreni
İSTE´de mezuniyet töreni
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), 2021-2022 dönemi mezunlarını törenle uğurladı.
Dijital eğitimi destekleme projesi
Dijital eğitimi destekleme projesi
İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, “Think Global, Act Digital-Strong partnerships to support digital education (Küresel Düşün, Dijital Hareket Et, Dijital eğitimi desteklemek için güçlü ortaklıklar)" adlı Erasmus+ projesinin öğretmen hareketliliği toplantısına katıldı.
Nejla Üysen Bilgi Teknolojileri Merkezi açıldı
Nejla Üysen Bilgi Teknolojileri Merkezi açıldı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Merkez Yerleşkesinde kurulu Nejla Üysen Bilgi Teknolojileri Merkezi, törenle açıldı.
Kırıkhan´a 24 derslikli Fen Lisesi
Kırıkhan´a 24 derslikli Fen Lisesi
Atakaş, memleketine okul yaptıracak
Romanya´da Erasmus+ projesi eğitimi
Romanya´da Erasmus+ projesi eğitimi
Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Erasmus+Programı kapsamında 6-15 Haziran tarihleri arasında Romanya´nın Vatra Dornei şehrinde ‘Make E+ducation for YOUth´ adlı gençlik çalışanlarına yönelik eğitime Belen´den katılan 1 idareci, 1 öğretmen, 3 öğrenci uygulamalı eğitim aldı.
´Cepler dışarıda´ protesto
´Cepler dışarıda´ protesto
TÜİK´in enflasyon verilerine yönelik açıkladığı rakamsal oranların gerçeği yansıtmadığını belirten Eğitim Sen İskenderun Şubesi, maaşlara yansıtılacak açıklanan enflasyon oranlarını Haziran maaş bordrosunu yakarak, alkışlarla protesto etti.
Denizcilik fakültesinin ilk mezunları
Denizcilik fakültesinin ilk mezunları
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ilk mezunlarını verdi.
Belen´den 2 öğretmen Erasmusla İtalya´da
Belen´den 2 öğretmen Erasmusla İtalya´da
Belen Kaymakamlığının da ortak olduğu Erasmus+ Projesi kapsamındaki “Stage of ChangE+” adlı proje İtalya´nın Pettenasco şehrinde yapıldı.
Öğretmenlerden meslek kanunu ve yönetmeliğine tepki
Öğretmenlerden meslek kanunu ve yönetmeliğine tepki
Sendikaları ve eğitim alanındaki sendika ve meslek örgütlerinin yaptığı eleştiri ve itirazlarına rağmen Öğretmenlik Meslek Kanununun (ÖMK), 3 Şubat 2022 tarihinde TBMM´de kabul edildiğini anımsatan Eğitim Sen İskenderun Şube Başkanı Mustafa Ünsal, kanuna ilişkin olarak ´Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği´nin de yayınlandığını belirtti.
Üniversiteliye KADES bilgilendirmesi
Üniversiteliye KADES bilgilendirmesi
Hatay Emniyet Müdürlüğü, personelin Mustafa Kemal Üniversitesinde KADES, HAYDİ Uygulamaları ile SİBERAY Projelerinde farkındalığı arttırmak amacıyla çalışma gerçekleştirildi.
Romanya´da sağlık eğitimi
Romanya´da sağlık eğitimi
Erasmus+ Projesi
İlahiyat öğrencilerinden ´materyal sergisi´
İlahiyat öğrencilerinden ´materyal sergisi´
Mustafa Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri, Öğrenim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı dersi kapsamında fakültede materyal sergisi açtı.
Eğitim Sen, ek zam istedi
Eğitim Sen, ek zam istedi
4 aylık enflasyonun yüzde 31,71 olup, maaş artışının kadük olduğu belirtildi
Erasmus´ta balıkçılık kültürü bilgisi
Erasmus´ta balıkçılık kültürü bilgisi
İskenderun Cumhuriyet Anadolu Lisesinin, AB Projesi kapsamında dahil olduğu Understanding Blue Growth Strategy (Mavi Büyüme Stratejisini Anlamak)" adlı projenin ortaklarından İtalya, Romanya ve Polonya´dan 12 öğrenci ve 6 öğretmen İskenderun´a geldi.
Üniversiteler Halk Dansları Yarışması
Üniversiteler Halk Dansları Yarışması
19. Üniversiteler Halk Müziği ve Halk Dansları Yarışması, Antakya´da Mustafa Kemal Üniversitesinin (MKÜ) ev sahipliğinde başladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi