8 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Arsuz, Dörtyol, Antakya, Defne, Kırıkhan, Reyhanlı ve Yayladağı ilçelerinin bazı bölgelerinde bulunan elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım nedeniyle bugün elektrik kesintisi uygulanacak.
Tarih: 11.11.2020 09:58:12

İskenderun/SES

 Buna göre bugün, İskenderun´un Kaledibi Mahallesi Paşaoluğu Sokağa saat 12.00-13.00 arasında tesis çalışması nedeniyle; Çınarlı Mahallesine saat 14.30-18.00 arasında tesis çalışması nedeniyle; Bekbele Mahallesi 34, 13, 14, 16, 17, 22, 25, 26, 27, İstiklal, 28, 33, 36, Atatürk, 1, 15 ,19, 21, 29, 30 ve 22/1 Sokaklara saat 14.00-18.00 arasında tesis çalışması nedeniyle; üyükdere Mahallesine saat 14.00-18.00 arasında YG-Hizmet Alım çalışması nedeniyle elektrik verilemeyecek. Arsuz´da da Nardüzü Mahallesi 1, 2, İsmet İnönü, 3, 9, 4, 5, 6, 8, Atatürk (Şevre) ve Nardüzü Sokaklara saat 14.00-18.00 saatleri arasında tesis çalışması nedeniyle; Nardüzü Mahallesi 166, 165, 168, 178, 170, 169, 171, 172, 179, 176 ve 164 Sokaklara saat 14.00-18.00 arasında tesis çalışması nedeniyle; Kaaraağaç Konarlı Mahallesi Uğur Mumcu (Konarlı), Fatih, Tmo, 106, 108, 129, 114, 115 ve 108/1 Sokaklara saat 14.00-18.00 arasında SCADA altyapı çalışması nedeniyle; Karahüseyinli Mahallesi Akkent Sitesi, Ceza ve Tutukevi Sokaklar ile Üçgüllük, Arpaderesi, Harlısu, Helvalı, Kozaklı, Pirinçlik, Aşağı Kepirce ve Yukarıkepirce Mahallelerine saat 14.00-18.00 arasında YG-Hizmet Alım Ç çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek. Dörtyol´da da Özkurtuluş Mahallesine saat 09.00-17.00 arasında tesis çalışması nedeniyle; Altınçağ, Yeniyurt, Yeşilköy ve Ocaklı Mahallelerine saat 14.00-18.00 arasında tesis çalışması nedeniyle; Kuzuculu Mahallesine saat 14.00-18.00 arasında tesis çalışması nedeniyle elektrik verilemeyecek.

HATSU: Kesinti, su iletimini aksatıyor
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) ise çeşitli noktalarda oluşan su kesintilerinin çoğunlukla yapılan elektrik kesintilerinden kaynaklandığını açıkladı. Uzun süreli yapılan elektrik enerjisi kesintilerinin direkt su kuyularındaki pompaları, içme suyu terfi merkezleri motorları, elektrik panolarının devre dışı kalmasına ve su iletiminin gecikmesine sebebiyet verdiği belirtilen HATSU´nun yazılı açıklamasında şunlara yer verildi: "İçme suyu terfi hatlarına su iletimi sağlandığı sırada yapılan 2 saatlik elektrik kesintinin şebekenin hava almasına ve iletilecek suyun 10 saatten fazla bir sürede toparlanmasına neden oluyor. Antakya, Defne, Kumlu, Altınözü, Reyhanlı, Kırıkhan ve Belen ilçelerinde Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi tarafından yapılan elektrik kesintilerinden kaynaklı su kesintilerinin yoğunlukta oldu. İlçe merkezlerini besleyen farklı noktalardaki su depolarında toplam 114 jeneratörün aktif olarak çalışıyor. Su depolarında çalışan jeneratörlerin de uzun süreli elektrik kesintilerine karşı kesin bir çözüm değildir. Elektrik enerjisindeki düzensizlikten dolayı toparlanma sürecini de geciktirdiğine dikkat çeken HATSU, su iletiminin sağlıklı şekilde sağlanması adına Hatay´ın muhtelif noktalarında oluşan içme suyu şebekesi arızalarına da müdahale edildi. HATSU´nun vatandaşlara keyfi olarak su iletmeme ve su kesintisi uygulaması gibi bir durumun asla olamayacak, yaşanılan süreç şeffaf bir şekilde vatandaşlara aktarılacak."
Kaynak:

"Ras El Seni" kutlaması da pandemi gölgesinde
"Ras El Seni" kutlaması da pandemi gölgesinde
Rumi takviminin başlangıcı olan 14 Ocak, yeni yıl (Ras-El Seni) olarak Arap alevileri tarafından kutlanıyor. Hatay yöresinde yaşayan alevi yurttaşlar, Ras El Seni´yi (yeni yıl) kutluyor.
Tazeaslan´dan, kulüplerin maddi sıkıntısına öneri
Tazeaslan´dan, kulüplerin maddi sıkıntısına öneri
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatayspor Başkanı Nihat Tazearslan´ın da katıldığı CHP Spor Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.
Konaklama tesislerinde denetim
Konaklama tesislerinde denetim
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 7 günübirlik konaklama tesisinde kayıt ve HES sorgulaması gerçekleştirdi.
“Esnafın hayatı eve sığmıyor”
“Esnafın hayatı eve sığmıyor”
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar Özal, esnafa ‘acil destek´ çağrısında bulundu.
Bir suç duyurusu da Hatay´dan
Bir suç duyurusu da Hatay´dan
AKP teşkilatlarının 81 ildeki suç duyurusuna Hatay il örgütü de katılarak Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında bir suç duyurusunda bulundu.
‘Çalışan Gazeteciler Günü´ kutlandı
‘Çalışan Gazeteciler Günü´ kutlandı
10 Ocak 1961´de gazetecilerin haklarının yasal güvenceye alan 212 sayılı yasanın yürürlüğe girmesi dolayısıyla ‘Çalışan Gazeteciler Günü, mesaj ve ziyaretlerle kutlandı.
Yangın 7 saatte kontrol altına alındı
Yangın 7 saatte kontrol altına alındı
Kırkhan´daki bir fabrikada çıkan yangın, Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınarak söndürüldü.
EXPO 2021 Hatay, 10 Aralık´a ertelendi
EXPO 2021 Hatay, 10 Aralık´a ertelendi
Covid-19 nedeniyle yeni tarih verilmesini değerlendiren HBB Başkanı Savaş: Ertelemeyi fırsata dönüştüreceğiz”
Jandarmadan 10 Ocak kutlaması
Jandarmadan 10 Ocak kutlaması
Hatay İl Jandarma Komutanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Mustafa Kemal´in sözüyle kutladı
“Emekliler artışı değerlendirdi
“Emekliler artışı değerlendirdi
Emekliden maaş artışına tepki: Sefalete ve yoksulluğa terk edenleri kınıyoruz
Gazeteciler, kamuoyunu bilgilendiriyor
Gazeteciler, kamuoyunu bilgilendiriyor
Kaymakam Yönden: Basın mensuplarımızın sevinç ve gururunu gönülden paylaşıyoruz.
Meclis´ten CHP´siz karar
Meclis´ten CHP´siz karar
İskenderun Belediye Meclisi, önceki gün CHP grubunun salonu terk etmesi sonrası oturumunu sürdürdü ve gündemindeki konuları karara bağladı.
"Uyum dille başlar"
"Uyum dille başlar"
İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Akdeniz ve Ege bölgesindeki yerel gazetecilere yönelik çevrim içi (online) ´Göç ve uyum konulu yerelde basın buluşması´ etkinliği düzenlendi.
Yanlış uygulama
Yanlış uygulama
İskenderun´da 01 Aralık 2020 tarihinde toplanan ilçe hıfzıssıhha kurulunun aldığı kararının yanlış uygulanması, kentte yaşayan binlerce insanın açık alanı ve parkları kullanmasını engelliyor.
‘En dijital bakkal´a sertifika
‘En dijital bakkal´a sertifika
Ticaret Bakanlığı´nın ‘Bakkalımla El Ele´ projesi ile 81 ildeki bakkal esnafına e-ticaretten, müşteri ilişkisine, dijital pazarlamadan, reklam ve sosyal medya kadar kadar eğitim verilecek.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi