97. yıl tebrikleri kabul edildi
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 97. yıldönümü düzenlenen törenler, tebriklerin kabulü ve etkinliklerle kutlandı.
Tarih: 4.11.2020 10:11:25

İskenderun/SES

İskenderun´da kaymakamlık avlusunda tebrikleri kabul eden kaymakam İskender Yönden, halkın bayramını kutladı. Kutlamaya Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılınç, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Murat Fırat, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, İSTE Rektörü Tolga Depçi, Sahil Güvenlik İskenderun Grup Komutanı Binbaşı Oğuz Emre Çiçek, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Ssiyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.
Arsuz´da yapılan kutlamada Atatürk Anıtına çelenk sunuldu ve kaymakamlık bahçesinde tebrikler kabul edildi. Kutlamada konuşan kaymakam Musa Sarı, milletimizin karekterine en çok yakışan yönetim şeklinin Cumhuriyet olduğunu ifade etti ve bu kazanımın kolay elde edilmediğini söyledi. Törene Arsuz Garnizon Komutanı Yarbay Hasan Özkan ve belediye başkanvekili Nevzat Korkmaz da katıldı. Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven ise yayınladığı mesajında "Cumhuriyet, hürriyet demek. Özgürce yaşamak, uygarlığa, çağdaşlığa, bilime durmadan, yılmadan koşmak demektir. Cumhuriyet sayesinde bu günlere geldik. Ve bu günden sonra da biz yerel yöneticilere düşen en önemli görev Cumhuriyetimizi, birlik, beraberlik ve kardeşlik içeresinde geçmişte olduğu gibi bugün de yarın da yaşatmaktır. Bu hepimizin görevidir" değerlendirmesini yaptı.
Hatay Büyükşehir Belediyesi ise İskenderun ve Payas´ta esnaf ve vatandaşlara Türk bayrağı dağıtımı yaptı. HBB Genel Sekreter Yardımcısı Taygun Cantürk, "Belediye tarafından hazırlanan Türk bayrağımızı armağan ederek Cumhuriyet Bayramlarını kutladık" dedi. İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı ise çevrim içi 29 Ekim Cumhuriyet Konseri düzenledi. E. Ender Arzuman´ın solistlik yaptığı şan resitalinde Rasim Paşaoğlu piyanoyla eşlik etti. Eğitim Bir Sen Hatay Şube Başkanı İsmail Bayrakdar da, "Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları önderliğinde verilen Kurtuluş Savaşı sonucunda kurulan Cumhuriyet, bugün cumhurun iradesiyle geleceğimizin garantisidir" ifadesini belirtti. Yalıkent sitesinde de sakinler Cumhuriyet Bayramı kutlaması yaptı. Kutlamada bir kadın, ´Cumhuriyet kadını´ adlı şiirini okudu.
Kaynak:

İş insanı Mustafa Mercan yaşamını yitirdi
İş insanı Mustafa Mercan yaşamını yitirdi
İskenderunlu iş insanı, kentin sanayi sitesindeki Mercan Hırdavat´ın sahibi Mustafa Mercan, Antakya´da tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitirdi.
1 Mayıs 30 Nisan´da kutlanacak
1 Mayıs 30 Nisan´da kutlanacak
İskenderun´da da 1 Mayıs İşçi Bayramı için başvuru yapıldı
Cumhuriyet Kadınlar Derneğinden Savaş´a teşekkür
Cumhuriyet Kadınlar Derneğinden Savaş´a teşekkür
Cumhuriyet Kadınlar Derneği Hatay Şubesi yöneticilerinin yaptığı ziyarette bulunduğu iki öneriye, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş´ın oumlu yaklaştığı belirtildi.
"Kodlara ayırmak suistimali önlemez"
"Kodlara ayırmak suistimali önlemez"
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Sosyal Güvenlik Kurumu´nun (SGK) Kod 29´da yaptığı son düzenlemeyle yaptığı değerlendirmede, “Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller için ayrı ayrı kodlar belirlenmesi doğru bir düzenlemedir.
Güzelmansur, Defne´ye noter istedi
Güzelmansur, Defne´ye noter istedi
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Defne´deki kamu hizmeti eksikliğini önergeyle meclis gündemine taşıdı.
Droneyle lavra ilaçlaması
Droneyle lavra ilaçlaması
Hatay Büyükşehir Belediyesi, larva mücadelesinde teknolojiyi kullanıyor.
HBB´den ´köpek bırakma´ açıklaması
HBB´den ´köpek bırakma´ açıklaması
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı´nın geçen hafta yaptığı paylaşımda HBB´ye bağlı ekipler tarafından Altınözü´ne sokak köpeklerinin bırakıldığını iddiası etmesi üzerine açıklama yaptı.
Savaş´a ´satış yetkisi yok´
Savaş´a ´satış yetkisi yok´
Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, Nisan ayı toplantısını yaptı.
Kadın merkezi çalışmaya başladı
Kadın merkezi çalışmaya başladı
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Defne Belediyesi arasında imzalanan ortak protokol ile hayata geçirilen Defne Kadın Dayanışma Merkezi hizmet vermeye başladı.
Samanda sahiline Atatürk Parkı
Samanda sahiline Atatürk Parkı
Samandağ´da Atatürk Sahil Parkı´nın temeli törenle atıldı.
Derelerde temizlik çalışması
Derelerde temizlik çalışması
Hatay Büyükşehir Belediyesi, 15 ilçede gerçekleştirdiği altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam ediyor.
Rektöre mevkidaş ziyareti
Rektöre mevkidaş ziyareti
Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Mustafa Doğan Karacoşkun, İskenderun Teknik Üniversitesindeki mevkidaşı olan rektör Tolga Depci´yi ziyaret etti.
Polisten eşya kaçakçılığı operasyonu
Polisten eşya kaçakçılığı operasyonu
Hatay İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin Antakya´nın iki ayrı mahallesinde düzenledikleri emtia kaçakçılığı operasyonunda, 2 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.
Hatay´da üç ayda 257 projede çalışıldı
Hatay´da üç ayda 257 projede çalışıldı
Hatay İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.
Valiye iki dernekten ziyareti
Valiye iki dernekten ziyareti
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MUSİAD) Hatay Şubesi yönetimi ile Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİİD) yönetimi, ayrı ayrı Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı ziyaret etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi