ABD BM temsilcinin kamp ziyareti
ABD´nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Büyükelçi Nikki Haley, Altınözü´ün Boynuyoğun mahallesindeki Geçici Barınma Merkezi´de kalan Suriyeli sığınmacıları ziyaret edip, yaşam koşulları hakkında bilgi aldı.
Tarih: 27.5.2017 09:19:40

Kentte kalan Suriyeliler hakkında Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur´dan bilgi aldan ABD´nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley başkanlığındaki heyet, kampın yın yanı sıra sağlık biriminde inceleme yaptı, anaokulunu da ziyaret etti. Kapmtaki Suriyeli izci takımını da ziyaret eden ABD´nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Haley, Kızılay Çocuk Dostu Korosu ve dikiş nakış atölyesindeki çalışmaları da izledi. Büyükelçi Haley, Türkiye Futbol Federasyonu ile Altınözü Kaymakamlığı işbirliğiyle yaptırılan futbol sahasını gezip, Suriyeli çocuklarla futbol oynadı.

İnceleme sonrası yaptığı değerlendirmede, Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezi´nin yaşam koşullarının çok iyi olduğunu ifade eden ABD´nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Türkiye´nin Suriyeli sığınmacılar için yaptıklarına minnettar olduklarını ifade etti.

ABD´nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Nikki Haley´in Boynuyoğun kampına yaptığı ziyarete, Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardınli, Hatay AFAD İl Müdürü Ömer Akbaş, Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Büyükelçi Cihad Erginay, Göç İltica ve Vize Genel Müdür Yardımcısı Ece Acarsoy, Daire Başkanı Mehmet Erkan Öner, BMMYK Türkiye Temsilcisi Pascale Moreav, BMMYK Ankara Ofisi Operasyonlardan Sorumlu Temsilci Yardımcısı Jean Marıe Garelli eşlik ederken, ziyarette Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı ve Altınözü Jandarma Komutanı Üstteğmen Bekir Anbar da bulundu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: temsilcinin kamp ziyareti
Gurbetçileri görüştüler
Gurbetçileri görüştüler
Suudi Arabistan´daki gurbetçiler, Hatay Milletvekilleri Şanverdi, Topal, Yayman ile Güzelmansur´un takibinde
En tehlikeli virüs açlık
En tehlikeli virüs açlık
Dünya Çiftçiler Gününde açıklama yapan Türkiye Çevre Platformu, koronavirüs mücadelesi verilirken, tarımın ve çiftçilerin ne kadar önemli bir yeri olduğunun tüm dünyada açıkça ortaya çıktığını ifade etti.
17 Hataylı idamla yargılanıyor
17 Hataylı idamla yargılanıyor
Suudi Arabistan´da yuşturucu bulunmaktan yargılanıyor
Afrin´de vali incelemesi
Afrin´de vali incelemesi
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Afrin ve Cinderes´e gitti
Hatay´dan ayrılan Japon gazeteci evine ulaştı
Hatay´dan ayrılan Japon gazeteci evine ulaştı
Suriye´den Türkiye´ye getirilen ve kimlik bilgilerinin onaylanmasının ardından Büyükelçilik yetkilileri eşliğinde Hatay´dan ayrılan Japon gazeteci Jumpei Yasuda, ülkesine ulaştı.
Gazeteci Yasuda Hatay´dan ayrıldı
Gazeteci Yasuda Hatay´dan ayrıldı
Dün Türkiye´ye getirilen Japon gazeteci Jumpei Yasuda, kimlik bilgilerinin onaylanmasının ardından Japonya Büyükelçiliği yetkiilileri eşliğinde Hatay´dan ayrıldı.
Japonya hükümeti “Jumpei Yasuda´yı tanımladı”
Japonya hükümeti “Jumpei Yasuda´yı tanımladı”
Japonya Dışişleri Bakanı Taro Kono, Japon serbest gazeteci Jumpei Yasuda´nın serbest bırakıldığını doğruladı. Hatay Valiliği de teslim edilen kişinin Yasuda olduğunun doğrulandığını açıkladı.
´Kayıp Japon gazeteci´ Hatay´da
´Kayıp Japon gazeteci´ Hatay´da
Kaçak yollarla girdiği Suriye´de, 2015 yılında kaçırılan kayıp Japon gazeteci Hatay´a getirildi. Japon Hükümet sözcüsü, serbest bırakıldığı yönündeki bilginin kendilerine Katar Makamları tarafından bildirildiğini belirtti.
Bugün 19.00-21.00 arasında ´İklim için ses ver´
Bugün 19.00-21.00 arasında ´İklim için ses ver´
"Daha İyi Bir Çevre Seninle Başlar" projesine destek amacıyla Hatay´ın 15 ilçesinden de protestoya katılım yapılması bekleniyor.
BM heyeti sınır illerinde
BM heyeti sınır illerinde
Birleşmiş Milletler Türkiye Mukim Koordinatörü Irena Vojackova-Sollorano, 8 Ocak Pazartesi günü bir günlük çalışma ziyareti kpsamında Hatay´a gelecek.
İsrail protesto edildi
İsrail protesto edildi
Müslümanların ilk kıblesi olarak kabul edilen Mescid-i Aksa´yı ibadete kapatan İsrail, İskenderun´da protesto edildi.
Yardım gemisi Aden´de
Yardım gemisi Aden´de
Türkiye´nin İskenderun üzerinden Yemen´e gönderdiği yardım gemisi Blue Fury, yükünü Aden Limanı´nda boşaltmaya başladı.
Suriyelilere ‘liman lojistiği eğitimi´ Almanlardan
Suriyelilere ‘liman lojistiği eğitimi´ Almanlardan
Hatay´da yaşayan mültecilere ‘Türk Alman İşbirliğinde Mesleki Beceri Geliştirme Projesi´ TAMEB kapsamında liman lojistiği eğitimi verilecek.
Mülteci kampları sınırın ötesine
Mülteci kampları sınırın ötesine
Almanya´da federal hükümeti oluşturan Hristiyan Demokrat Parti´nin (CDU) Dış İlişkiler Bürosu Şefi Herrn Bertil, yaptığı çalışmaların hem Alman dış politikasını, hem de Avrupa Birliği´nin dış ilişkilerini etkilediğini ifade etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi