Adaylar başvuruyu sürdürüyor
24 Haziran Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için siyasi partilerde başvuru sürüyor.
Tarih: 30.4.2018 10:53:23

Akın Bodur/İskenderun

 CHP´de milletvekili adayı olmak isteyenler Ankara´da kulis çalışmalarını sürdürüyor, bazı aday adayları ise halkla buluşmaya devam ediyor. AKP´den Hatay Milletvekilliği için partilerinin il başkanlığına dosya teslim edenlerin fazla olduğu öğrenildi. CHP, AKP ve MHP´de mevcut milletvekilleri adaylığı düşünürken, AKP´de başvuru yapan milletvekili Fevzi Şanverdi, başvurusunu geri çekmişti. 14 yıldır belediye başkanlığı yapan Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, genel merkezin istemi doğrultusunda aday adaylığı başvurusu yaptığını açıklamıştı.

AKP´den kimler başvuru yaptı?
24 Haziran seçimlerinde, AKP´den Hatay Milletvekili aday adayı olabilmik için başvuru yapan isimler arasında, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Azganlık eski Belediye Başkanı Halil Demir, Hatay eski Milletvekili Mehmet Soydan, Hatay eski Milletvekili Mehmet Alğan, Adana Yeminli Mali müşavirler Odası eski Başkanı Nevzat Barak, Yeminli mali Müşavir İbrahim Yaran, İskenderun Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Ergün Gözüküçük, AKP İskenderun eski İlçe Başkanı Vedat Tosun, Kültür Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Mehmet Sedat Şirin, Mehmet Kesik, Abdülkerim Güven, Caner Recep Başeğmez, Filiz Özçörekçi, Sedef Kurtoğlu, AKP Hatay İl Kadınlar Kolu Başkanı Sabahat Özgürsoy Çelik, Doç. Dr. Ayşe Neslin Oğuzhan Akkoca, Erzin Yeşilköy eski Belediye Başkanı Fatma Görgen, İsmail Vardı, Bilgehan Aksoy, Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, Kenan Yiğitbaşı, Ali Uyma, Volkan Vuslat Okyay, Kubilay Utanç, Zeki Berber, Nizamettin Değer, Gülümser YIılmaz, Salih Akarsu, Süleyman Karadeniz, Ali Muşluoğlu, Aynur Karaçete, Kudret Artan, Abdullah Sait Önal, Esat Kamberoğlu, Ömer Kabaklı Abdulhadi Kahya, Gökçen Görenli, Melek Aslan, Engin Sözer, Mehmet Sayın, İbrahim Karaömer, Abdullah Arıcan, Kemal Güven, Ayhan Yılmaz, İbrahim Yıldırım, Ömer Dolangaç, Serdar Gözüküçük, Halil YIımaz, Abdülkadir Özel´in de bulunduğu öğrenildi.
AKP´den milletvekili aday adaylığı için başvuru yapanlardan Halil Demir, "Milletvekilliği aday adaylığı başvurumuzu gerçekleştirdik. Hatay milletvekilliği için aday adaylığı başvurumuzu Ak parti il başkanımıza teslim etti. Memleketimiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim. Rabbim hayırlısını versin inşallah" açıklamasını yaptı.
Nevzat Barak ise "Önce güçlü ve büyük bir ülke, sonra da Hatay için, kaldığımız yerden devam diyoruz" ifadesini belirtti.
Mehmet Kesik, sosyal medya paylaşımında "24 Haziran 2018 genel seçimlerinde milletvekili aday adaylığı başvurunuzu gerçekleştirdik. Bu seçimlerin memleketimiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Çıkmış olduğumuz bu dava yolunda mevlam yar ve yardımcımız olsun" görüşünü paylaştı.
İskenderunlu Danıştay Başsavcılığı görevini yürütürken emekliliğini isteyen Halil Yılmaz, AKP´den Hatay Milletvzekili aday adayı olmak için başvuruda bulundu. Yılmaz, başvurusunu Ankara´daki AKP Genel Merkezine yaptı.

CHP´de basın toplantılı ilk açıklama
CHP´de de milletvekili aday adaylığı başvuruları sürüyor. M. Riyat Kırmızıoğlu, Ender Çolakoğlu, Suzan Şahin, İ. Fatih Mursaloğlu, Reyhanlı CHP eski ilçe başkanı Tamer Apiş de başvuru yapan aday adayları arasında bulunuyor.
CHP´den Hatay Milletvekili aday adaylığını düzenlediği basın toplantısıyla açıklayan, İhsan Fatih Mursaloğlu, "Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz çok zor durumda bu zor durumda olan cumhuriyetimiz ve demokrasimiz için kayıtsız kalamazdım; evimde oturamadım; ruhumdan gelen Kuva-i Milliye kanı kanı ile mücadele etme kararı verdim. Siyasette sizin önderliğinde sizin desteğinizle aday olarak devam etmek için yola çıktım. Hatay 1930´lu yıllarda Fransız emperyalizmine karşı topyekün mücadele etmiş insan topluluğundan teşelkül etmektedir. Aynı mücadeleyi bu dönemde yapmaktayız. Bizim kanımızda tam bağımsız emperyalizme karşı mücadele eden Türkiye vardır, Türk milleti vardır" dedi. Hükümetin tarım politikasını da eleştiren Mursaloğlu, küresel şirketlerin ülke topraklardan gitmesi gerekitğini ifade ederek, "Sizin sesiniz olmak için yukarıya doğru gidebiliersem, tek mücadele kaynağım zehirleyen, öldüren küresel şirketlerinin hepsinde ülkemden kovmak olacak. Bunun çaresi vardır ve acilen yerli üretim desteklenmelidir. Yerli tohumlarımız tekrar üretilmelidir. Tohumlarımız varken şimdi hepsi yok olmuştur. Hibrit tohumlar, GDO´lu tohumlar bize dayatılmaktadır. Bunun arkasında küresel şirketler ve tohumları yatıyor" diye konuştu.

/resimler/2018-4/30/1055509204177.jpg
Kaynak:

Mahalleye spor tesisi
Mahalleye spor tesisi
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentte yapımına başlanan Yıldırım Tepe Mahallesi Spor Sompleksi projesinin tamamlandığı açıkladı.
Erzin´den Cizre´ye transfer oldu
Erzin´den Cizre´ye transfer oldu
TFF Spor Toto 3. Ligi 1. Grup takımlarından Erzin Belediye Spor´da forma giyen orta saha oyuncusu Nureddin Ersoy, Spor Toto 3. Ligi 3. Grubunda mücadele eden Cizre Spor ile anlaştı.
Özel okulda ´okuma şenliği´
Özel okulda ´okuma şenliği´
İskenderun yöresinde özel eğitim veren TEK Kampüs Okulları ilkokul birinci sınıf öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan okuma şenliği okulun konferans salonunda yapıldı.
Gelinlikle uğurlandı
Gelinlikle uğurlandı
Ukrayna´da öldürülen üniversiteli öğrencisi Buket, toprağa verildi
"Hatay´da enflasyon yüzde 45"
"Hatay´da enflasyon yüzde 45"
Hatay´da yaşanan ekonomik sıkıntıyı incelemeye alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Samsun Milletvekili Kemal Zeybek´in yaptığı görüşmeler sonrası hazırlayacağı raporuyla bölge ekonomsi hakkında değerlendirme ve daha derin bir inceleme yapacak.
"Hoş geldin bebek sürecek"
"Hoş geldin bebek sürecek"
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, belediyenin uyguladağı ve yeni bebekleri olan ailelere bebek takımının hediye edildiği "Hoş geldin bebek” projesininbu yılda da devam edeceğini açıkladı.
"Müfettişler kadrolu personel gibi çalışıyor"
"Müfettişler kadrolu personel gibi çalışıyor"
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, 2019 bütçe görüşmelerinin yapıldığı TBMM Genel Kurulunda, müfettişlerin CHP´li belediyelerde kadrolu personel gibi çalıştığını savundu.
Komutanların vali ziyareti
Komutanların vali ziyareti
Hatay Valisi Rahmi Doğan, nezaket ziyaretleri kapsamında İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Müşterek Özel Görev Kuvvet Komutanı Tuğgeneral Erdal Şener ile İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç´ı kabul etti.
Şahin, aday için sandık istedi
Şahin, aday için sandık istedi
Muhtarlıklara konulacak sandıkta halkın oy kullanmasını önerdi
Vali doğan: Eğitim çok önemli
Vali doğan: Eğitim çok önemli
Hatay Valisi Rahmi Doğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ve öğretmenleri temsilen bir grup öğretmeni makamında kabul etti. Ziyarette konuşan vali Doğan, öğretmenlerimizin gününü kutladı ve ziyarete teşekkür etti.
Karaağaç Spor haftayı 1 puanla kapattı
Karaağaç Spor haftayı 1 puanla kapattı
Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 5. Grubunda mücadele eden Arsuz Karaağaç Spor, kendi saha ve seyircisi önünde Adana Kiremithane Spor ile 3-3 berabere kalarak haftayı bir puan ile kapattı.
“Kilis´e bekliyorum”
“Kilis´e bekliyorum”
Kaymakam Soytürk´le veda buluşması
´Zeytin Dalı´nda görev yapanlara belge
´Zeytin Dalı´nda görev yapanlara belge
Zeytin Dalı Harekatına destek veren Belen Belediyesi adına Afrin´de görev yapan belediye çalışanlarına ´Başarı Belgesi´ verildi.
Tarımda teknolojiyi kullanmamız lazım
Tarımda teknolojiyi kullanmamız lazım
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Altınözü´nde başlayan zeytin hasadının açılışına katılmak üzere Hatay´a geldi.
“Konkordato suistimal ediliyor mu?”
“Konkordato suistimal ediliyor mu?”
Güzelmansur konkordato mağduriyetleri için Meclis Araştırması istedi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi