Adaylar başvuruyu sürdürüyor
24 Haziran Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için siyasi partilerde başvuru sürüyor.
Tarih: 30.4.2018 10:53:23

Akın Bodur/İskenderun

 CHP´de milletvekili adayı olmak isteyenler Ankara´da kulis çalışmalarını sürdürüyor, bazı aday adayları ise halkla buluşmaya devam ediyor. AKP´den Hatay Milletvekilliği için partilerinin il başkanlığına dosya teslim edenlerin fazla olduğu öğrenildi. CHP, AKP ve MHP´de mevcut milletvekilleri adaylığı düşünürken, AKP´de başvuru yapan milletvekili Fevzi Şanverdi, başvurusunu geri çekmişti. 14 yıldır belediye başkanlığı yapan Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, genel merkezin istemi doğrultusunda aday adaylığı başvurusu yaptığını açıklamıştı.

AKP´den kimler başvuru yaptı?
24 Haziran seçimlerinde, AKP´den Hatay Milletvekili aday adayı olabilmik için başvuru yapan isimler arasında, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Azganlık eski Belediye Başkanı Halil Demir, Hatay eski Milletvekili Mehmet Soydan, Hatay eski Milletvekili Mehmet Alğan, Adana Yeminli Mali müşavirler Odası eski Başkanı Nevzat Barak, Yeminli mali Müşavir İbrahim Yaran, İskenderun Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Ergün Gözüküçük, AKP İskenderun eski İlçe Başkanı Vedat Tosun, Kültür Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Mehmet Sedat Şirin, Mehmet Kesik, Abdülkerim Güven, Caner Recep Başeğmez, Filiz Özçörekçi, Sedef Kurtoğlu, AKP Hatay İl Kadınlar Kolu Başkanı Sabahat Özgürsoy Çelik, Doç. Dr. Ayşe Neslin Oğuzhan Akkoca, Erzin Yeşilköy eski Belediye Başkanı Fatma Görgen, İsmail Vardı, Bilgehan Aksoy, Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, Kenan Yiğitbaşı, Ali Uyma, Volkan Vuslat Okyay, Kubilay Utanç, Zeki Berber, Nizamettin Değer, Gülümser YIılmaz, Salih Akarsu, Süleyman Karadeniz, Ali Muşluoğlu, Aynur Karaçete, Kudret Artan, Abdullah Sait Önal, Esat Kamberoğlu, Ömer Kabaklı Abdulhadi Kahya, Gökçen Görenli, Melek Aslan, Engin Sözer, Mehmet Sayın, İbrahim Karaömer, Abdullah Arıcan, Kemal Güven, Ayhan Yılmaz, İbrahim Yıldırım, Ömer Dolangaç, Serdar Gözüküçük, Halil YIımaz, Abdülkadir Özel´in de bulunduğu öğrenildi.
AKP´den milletvekili aday adaylığı için başvuru yapanlardan Halil Demir, "Milletvekilliği aday adaylığı başvurumuzu gerçekleştirdik. Hatay milletvekilliği için aday adaylığı başvurumuzu Ak parti il başkanımıza teslim etti. Memleketimiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim. Rabbim hayırlısını versin inşallah" açıklamasını yaptı.
Nevzat Barak ise "Önce güçlü ve büyük bir ülke, sonra da Hatay için, kaldığımız yerden devam diyoruz" ifadesini belirtti.
Mehmet Kesik, sosyal medya paylaşımında "24 Haziran 2018 genel seçimlerinde milletvekili aday adaylığı başvurunuzu gerçekleştirdik. Bu seçimlerin memleketimiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Çıkmış olduğumuz bu dava yolunda mevlam yar ve yardımcımız olsun" görüşünü paylaştı.
İskenderunlu Danıştay Başsavcılığı görevini yürütürken emekliliğini isteyen Halil Yılmaz, AKP´den Hatay Milletvzekili aday adayı olmak için başvuruda bulundu. Yılmaz, başvurusunu Ankara´daki AKP Genel Merkezine yaptı.

CHP´de basın toplantılı ilk açıklama
CHP´de de milletvekili aday adaylığı başvuruları sürüyor. M. Riyat Kırmızıoğlu, Ender Çolakoğlu, Suzan Şahin, İ. Fatih Mursaloğlu, Reyhanlı CHP eski ilçe başkanı Tamer Apiş de başvuru yapan aday adayları arasında bulunuyor.
CHP´den Hatay Milletvekili aday adaylığını düzenlediği basın toplantısıyla açıklayan, İhsan Fatih Mursaloğlu, "Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz çok zor durumda bu zor durumda olan cumhuriyetimiz ve demokrasimiz için kayıtsız kalamazdım; evimde oturamadım; ruhumdan gelen Kuva-i Milliye kanı kanı ile mücadele etme kararı verdim. Siyasette sizin önderliğinde sizin desteğinizle aday olarak devam etmek için yola çıktım. Hatay 1930´lu yıllarda Fransız emperyalizmine karşı topyekün mücadele etmiş insan topluluğundan teşelkül etmektedir. Aynı mücadeleyi bu dönemde yapmaktayız. Bizim kanımızda tam bağımsız emperyalizme karşı mücadele eden Türkiye vardır, Türk milleti vardır" dedi. Hükümetin tarım politikasını da eleştiren Mursaloğlu, küresel şirketlerin ülke topraklardan gitmesi gerekitğini ifade ederek, "Sizin sesiniz olmak için yukarıya doğru gidebiliersem, tek mücadele kaynağım zehirleyen, öldüren küresel şirketlerinin hepsinde ülkemden kovmak olacak. Bunun çaresi vardır ve acilen yerli üretim desteklenmelidir. Yerli tohumlarımız tekrar üretilmelidir. Tohumlarımız varken şimdi hepsi yok olmuştur. Hibrit tohumlar, GDO´lu tohumlar bize dayatılmaktadır. Bunun arkasında küresel şirketler ve tohumları yatıyor" diye konuştu.

/resimler/2018-4/30/1055509204177.jpg
Kaynak:

MHP´li Kaşıkçı´dan da ´teşekkür ziyareti´;
MHP´li Kaşıkçı´dan da ´teşekkür ziyareti´;
"Eksikler bize görev ve sorumluluk yüklüyor"
"Hiçkimse Türkiye´yi yeniyetme bir ülke zannetmesin"
"Hiçkimse Türkiye´yi yeniyetme bir ülke zannetmesin"
Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, ´ajan´lık iddiasıyla yargılanan ve ev hapsinde tutulan rahip Brunson davasına tepki olarak ABD´nin Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül´e yaptırım uygulama kararını, "ABD skandal bir karara imza atmaya hazırlanıyor" ifadesiyle kınadı.
"Tarım topraklarının korunması gerekir"
"Tarım topraklarının korunması gerekir"
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, kullanılan belediye hizmet binasının 1970´li yıllarda zamanın şartlarında deniz kumu ile yapılmış bir bina olduğunu ve yapılan testlerle depreme dayanıksız yapı olarak tespit edilmesi üzerine yenilenmesinin zorounluluk haline geldiğini ifade etti.
Samandağ´da motosiklet festivali
Samandağ´da motosiklet festivali
Samandağ Belediyesi ana sponsorluğunda düzenlenecek Samountain Motosiklet Festivali, 5 Ağustos Pazar günü Çevlik´in, Çevlik–Arsuz yolundaki plajda oluşturulan pistte yapılacak.
´Basın, demokratik toplumun en önemli güvencelerinden biri´
´Basın, demokratik toplumun en önemli güvencelerinden biri´
Basından sansürün ilk kez kaldırılışının 110. yılı mesajlar ve ziyaretlerle kutlanmaya devam etti. Birçok kurum temsilcisi ve siyasetçi, 24 Temmuz´u "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak kutladı.
"Hatay davası örnek alınmalı"
"Hatay davası örnek alınmalı"
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay´ın 79 yıl önce Türkiye Cumhuriyetine katılmasının yıld önümü nedeniyle TBMM Genel Kurulu´nda konuşma yaptı. Milletvekili Güzelmansur, oturumu yöneten Meclis Başkanvekiline de Hatay´ı simgelediği belirtilen bir tablo hediye etti.
79 metrelik künefe
79 metrelik künefe
Her yıl bir metre uzatılıyor
HBB´den iki derece
HBB´den iki derece
TASK Türkiye Kick Boks Şampiyonası
BM´den valiye ziyaret
BM´den valiye ziyaret
Birleşmiş Milletler (BM) OCHA İnsani Yardımlar Türkiye Koordinatörü Trond Jensen ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret etti.
CHP´de olağanüstü kurultay istemi
CHP´de olağanüstü kurultay istemi
12 delege imza verdi
Şehitliğe protokol ziyareti
Şehitliğe protokol ziyareti
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Hatay protokolü, Antakya´da şehitliği ziyaret etti.
“Bisiklet kurtarıcı olabilir”
“Bisiklet kurtarıcı olabilir”
‘Pedal Arkadaşım´ projesiyle engellere dikkat çekiyorlar…
Mahallede asfalt ve tesfiye çalışması
Mahallede asfalt ve tesfiye çalışması
Antakya Belediyesi kentin farklı mahallelerinde sürdürdüğü asfalt ve yol tesfiye çalışmasına devam ediyor.
"Vakit icraat vakti"
"Vakit icraat vakti"
24 Haziran genel seçimlerinde AKP adayı lorak Hatay´dan milletvekili seçilen Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi ve Sabahat Özgürsoy Çelik, partisinin İskenderun, Arsuz, Belen, Payas, Dörtyol, Erzin, kırıkhan, Alltınözü ilçe teşkilatlarına teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyaretlere, belediye başkanları, ilçe başkanları ve AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler de katıldı.
Partilerden 8 maddelik protokol
Partilerden 8 maddelik protokol
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, demokrasi şöneli olarak adlandırdığı seçimin ‘adaletli ve güvenlikli´ gerçekleşmesine yönelik önlemleri hem partilerle hem basınla paylaştı. 8 maddelik ortak metin 9 parti tarafından imzalandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi