Adaylar son gün de çalıştı
24 Haziran seçimlerine Hatay milletvekili adayı olarak katılan siyasiler ile partileri son günü de seçim ziyaretleri ve mahalle toplantılarıyla sürdürdü.
Tarih: 25.6.2018 10:49:24

Akın Bodur

CHP Hatay milletvekili adayı Suzan Şahin, İskenderun´da Balık Semt pazarı, Barsaros mahallesi, minibüs garajığ, esnaf ziyaretinde bulundu. CHP Hatay milletvekili adayı Riyat Kırmızıoğlu da İskenderun ve Arsuz bölgesinde çalışmalarını arttırdı. Partisinin İskenderun Atatürk Buları üzerindeki Türkenistan parkı önünde kurulan seçim çadırını da ziyaret eden Kırmızıoğlu, halkla sohbet etti ve partisinin iktidarında yapılacak çalışmaları anlattı. Kırmızıoğlu´nun buradaki toplantısına Arsz Belediye Başkanı Nazım Culha ve CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuoğlu da katıldı.
AKP Hatay milletvekili adayları Abdulkadir Özel, Abdulkerim Güven ve Ecrin nazlı İnan da dün yoğun çalışma yapan adaylar arasında yers aldı. İskenderun bölgesinde meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleriyle biraraya gelen AKp adayları, seçime bir gün kala destek istemeyi sürdürdü.
saadet Partisi Hatay milletvekili adayı Necmettin Çalışkan da çalışmalarını partisinin yöneticileri ve milletvekili adayları ile birlikte yaptı. Antakya bölgesinde çalışan Çalışkan, işyeri ve esnaf ziyareti yaptı, halkla görüşüp destek istedi. Çalışkan´ın ziyaretlerinde Saadet Partisi Hatay 2. sıra milletvekili adayı Mustafa Ege ile partinin Hatay İl Başkanı Hamza Çalışkan ve Antakya İlçe Başkanı Abdülhadi Bök´de bulundu.
MHP Hatay milletvekili adayları İbrahim Gül ve Dilek Demirdöven ise İskenderunda sebze hali, esnaf gezisi yaptı ve destek istedi. MHP adaylarının esnaf ziyaretinde partileri MHP´nin İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt ve ilçe yöneticileri de bulundu.
HDP adayları Barış Atay Mengüllüoğlu, Hülya Kavuk ve Kerem Nalbant da seçim çalışmalarınde ziyaret ağırlıklı sürdürdü. Siyasi parti ve adaylar dün de daha çok seçmeni sandığa taşıma çabasını sergiledi.

Milletvekili Ahrazoğlu´ndan mesajlı teşekkür
24 Haziran´da yapılan milletvekilliği seçimi ile görev süresi dolan Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu, Hataylılara mesajla seslendi. Milletvekili Ahrazoğlu, mesajında şunlara yer verdi: "1 Kasım 2015 seçimlerinde MHP´ye verdiğiniz destek ve tertemiz oylarınızla Hatay Milletvekili olma, TBMM´de medeniyetler şehri Hatay´ımızın temiz, vatansever insanlarını ve dava arkadaşlarımı temsil etme imkanı tanıdınız. Vermiş olduğunuz görevi layıkıyla yerine getirmeye, sizleri mahcup etmemeye ve mahcup olmamak adına daima davama hizmet etmeye gayret ettim. Milletvekili olarak ülkümden, davamdan ve inançlarımdan taviz vermeden hizmet etmeyi şiar edindim. Bundan sonraki süreç içerisinde de ülkülerimden ve İikelerimden taviz vermeden milliyetçi-Üükücü hareketin ve aziz hemşerilerimin yanında olacağım. Hemşerilerime ve gönül dostlarıma şükranlarımı arz eder; sağlık, mutluluk ve huzurlu bir gelecek temennisi ile 24 Haziran seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize, milliyetçi-ülkücü harekete hayırlı olmasını ve Milliyetçi Hareket Partisi´nin TBMM´de güçlü bir şekilde temsil edilmesini yüce Rabbimden niyaz eder, saygılar sunarım."

Kimyeci, adaylarına destek istedi
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, dün yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerine hazırlık çalışmasında kentte yaptığı ziyaretlerle partisinin milletvekili adayları ve partisinin genel başkanı Erdoğan´a destek istedi. Bohşin, Saçaklı, Yeşilova, Akçaova, Esenlik, Altınçay, Akasya ve İplikpazarı mahallelerinde toplantı düzenleyip, ziyaretlerde bulunan Kimyeci, Cumhurbaşkanı ve adayları Erdoğan´ın açıkladığı seçim manifestosu, hedefler ve Hükümetin icraatları hakkında bilgi verdi, destek istedi. Partisi AKP´nin Odabaşı Seçim Bürosunu da ziyaret eden ve çalışmalara katılan partilileri ile sohbet eden Kimyeci, "Sizler sayesinde 24 Haziran günü Sayın Cumhurbaşkanımızı kucak dolusu, gönül dolusu desteklerimiz ile yeni hükümet sisteminde yeniden Cumhurbaşkanı seçerek ülkemizin bekası için, istikrarın sürmesi, ülkemizin aydınlık geleceğe taşınmasını sağlayacağız” dedi. Kimyeci´nin bazı ziyaretlerine AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, AKP Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, Antakya İlçe Kadın Kolları Başkanı Durdunaz Horoz, Antakya İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Alkaya, AKP Hatay milletvekili Adayı Cengiz Yıldız da katıldı.

/resimler/2018-6/25/1051139586055.jpg

/resimler/2018-6/25/1051318180142.jpg

/resimler/2018-6/25/1051589274388.jpg
Kaynak:

CHP´li Şahin´den ´Cemevi´ önergesi
CHP´li Şahin´den ´Cemevi´ önergesi
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Cemevlerinin hukuki durumunu önergeyle TBMM´ye taşıdı.
"Devlet işleri ciddiyet gerektirir"
"Devlet işleri ciddiyet gerektirir"
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentte Atatürk Anıtı arkasındaki İskelenin İskenderun halkına tamamen kapatılmasına asla müsammaha göstermeyeceklerini ifade etti.
CHP İskenderun Gençlik: Geçit vermeyeceğiz
CHP İskenderun Gençlik: Geçit vermeyeceğiz
Karma eğitime yönelik Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yönetmelik değişikliğine yönelik CHP İlçe Gençlik Kolları imza kampanyası başlattı.
“2011´den bugüne kaç mülteci giriş-çıkış yaptı”
“2011´den bugüne kaç mülteci giriş-çıkış yaptı”
Bakan Soylu için önerge veren Milletvekili Suzan Şahin: Yaşam olanakları Suriye topraklarında taşınmalı
AKP´li kadınların hedefi yerel seçim
AKP´li kadınların hedefi yerel seçim
Hatay Kadın Kolları İl Başkanı Sara Gök, Yayladağı´nda partilileriyle kahvaltılı toplantıda araya geldi.
"Krizden çıkışın tek yolu yeni bir siyaset"
"Krizden çıkışın tek yolu yeni bir siyaset"
İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke´nin de arasında bulunduğu CHP´nin ekonomik ve siyasal krizden çözüm heyeti Hatay´da açıklama ve ziyaretlerde bulundu.
Gök, görevi devraldı
Gök, görevi devraldı
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı
TKP, İskenderun´da yeniden örgütlendi
TKP, İskenderun´da yeniden örgütlendi
Ülke genelinde yeniden teşkilatlanmaya başlayan Türkiye Komünist Partisi (TKP), İskenderun´da da örgütlendi. TKP İskenderun İlçe Başkanlığına Vasil Koçkazı getirildi ve yeni yönetim de oluşturuldu.
"En makulü Suriye ile anlaşma"
"En makulü Suriye ile anlaşma"
Hatay eski Milletvekili ve İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Adnan Şefik Çirkin, Türkiye-Suriye sınırının Hatay sınırındaki komşu ülke Suriye´nin İdlip bölgesinde yaşanan olayları yorumladı.
"Bina var, laboratuvar yok"
"Bina var, laboratuvar yok"
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun´a gümrük kimyasal analiz laboratuvarı kurulmasını soru önergesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne (TBMM) taşıdı.
"Göç dalgasının sorumluluğu bize ait değil"
"Göç dalgasının sorumluluğu bize ait değil"
Sınır bölgesinde eşi Hamdiye Soylu ve beraberlerindeki heyetle birlikte incelemelerde bulunmak üzere Hatay´a geldi.
Şahutoğlu: Temel değerimiz İskenderun
Şahutoğlu: Temel değerimiz İskenderun
Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde CHP´den İskenderun Belediye Başkan aday adaylığı çalışması yapan Yılmaz Şahutoğlu, yöredeki muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi.
"Demokrasi ve özgürlüğün partisiyiz"
"Demokrasi ve özgürlüğün partisiyiz"
CHP 95 yaşında
AKP kadın kolları başkanı Gök´e kutlama ziyareti
AKP kadın kolları başkanı Gök´e kutlama ziyareti
Dingil ve Soydan, AKP´nin Hatay Kadın Kolları Başkanlığı görevine atanan Sara Gök´ü ayrı ayrı ziyaret ederek kutladı
"Dünya´nın en büyük örgütlü kadın teşkilatıyız"
"Dünya´nın en büyük örgütlü kadın teşkilatıyız"
AKP Kadın Kolları Hatay İl Başkanlığı görevine atanan Sara Gök´e kutlama ve ´hayırlı olsun´ ziyaretleri sürüyor. Gök, çeşitli kurum ve kuruluş temsilcilerini kabul etmeye devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi