Adaylar son gün de çalıştı
24 Haziran seçimlerine Hatay milletvekili adayı olarak katılan siyasiler ile partileri son günü de seçim ziyaretleri ve mahalle toplantılarıyla sürdürdü.
Tarih: 25.6.2018 10:49:24

Akın Bodur

CHP Hatay milletvekili adayı Suzan Şahin, İskenderun´da Balık Semt pazarı, Barsaros mahallesi, minibüs garajığ, esnaf ziyaretinde bulundu. CHP Hatay milletvekili adayı Riyat Kırmızıoğlu da İskenderun ve Arsuz bölgesinde çalışmalarını arttırdı. Partisinin İskenderun Atatürk Buları üzerindeki Türkenistan parkı önünde kurulan seçim çadırını da ziyaret eden Kırmızıoğlu, halkla sohbet etti ve partisinin iktidarında yapılacak çalışmaları anlattı. Kırmızıoğlu´nun buradaki toplantısına Arsz Belediye Başkanı Nazım Culha ve CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuoğlu da katıldı.
AKP Hatay milletvekili adayları Abdulkadir Özel, Abdulkerim Güven ve Ecrin nazlı İnan da dün yoğun çalışma yapan adaylar arasında yers aldı. İskenderun bölgesinde meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleriyle biraraya gelen AKp adayları, seçime bir gün kala destek istemeyi sürdürdü.
saadet Partisi Hatay milletvekili adayı Necmettin Çalışkan da çalışmalarını partisinin yöneticileri ve milletvekili adayları ile birlikte yaptı. Antakya bölgesinde çalışan Çalışkan, işyeri ve esnaf ziyareti yaptı, halkla görüşüp destek istedi. Çalışkan´ın ziyaretlerinde Saadet Partisi Hatay 2. sıra milletvekili adayı Mustafa Ege ile partinin Hatay İl Başkanı Hamza Çalışkan ve Antakya İlçe Başkanı Abdülhadi Bök´de bulundu.
MHP Hatay milletvekili adayları İbrahim Gül ve Dilek Demirdöven ise İskenderunda sebze hali, esnaf gezisi yaptı ve destek istedi. MHP adaylarının esnaf ziyaretinde partileri MHP´nin İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt ve ilçe yöneticileri de bulundu.
HDP adayları Barış Atay Mengüllüoğlu, Hülya Kavuk ve Kerem Nalbant da seçim çalışmalarınde ziyaret ağırlıklı sürdürdü. Siyasi parti ve adaylar dün de daha çok seçmeni sandığa taşıma çabasını sergiledi.

Milletvekili Ahrazoğlu´ndan mesajlı teşekkür
24 Haziran´da yapılan milletvekilliği seçimi ile görev süresi dolan Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu, Hataylılara mesajla seslendi. Milletvekili Ahrazoğlu, mesajında şunlara yer verdi: "1 Kasım 2015 seçimlerinde MHP´ye verdiğiniz destek ve tertemiz oylarınızla Hatay Milletvekili olma, TBMM´de medeniyetler şehri Hatay´ımızın temiz, vatansever insanlarını ve dava arkadaşlarımı temsil etme imkanı tanıdınız. Vermiş olduğunuz görevi layıkıyla yerine getirmeye, sizleri mahcup etmemeye ve mahcup olmamak adına daima davama hizmet etmeye gayret ettim. Milletvekili olarak ülkümden, davamdan ve inançlarımdan taviz vermeden hizmet etmeyi şiar edindim. Bundan sonraki süreç içerisinde de ülkülerimden ve İikelerimden taviz vermeden milliyetçi-Üükücü hareketin ve aziz hemşerilerimin yanında olacağım. Hemşerilerime ve gönül dostlarıma şükranlarımı arz eder; sağlık, mutluluk ve huzurlu bir gelecek temennisi ile 24 Haziran seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize, milliyetçi-ülkücü harekete hayırlı olmasını ve Milliyetçi Hareket Partisi´nin TBMM´de güçlü bir şekilde temsil edilmesini yüce Rabbimden niyaz eder, saygılar sunarım."

Kimyeci, adaylarına destek istedi
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, dün yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerine hazırlık çalışmasında kentte yaptığı ziyaretlerle partisinin milletvekili adayları ve partisinin genel başkanı Erdoğan´a destek istedi. Bohşin, Saçaklı, Yeşilova, Akçaova, Esenlik, Altınçay, Akasya ve İplikpazarı mahallelerinde toplantı düzenleyip, ziyaretlerde bulunan Kimyeci, Cumhurbaşkanı ve adayları Erdoğan´ın açıkladığı seçim manifestosu, hedefler ve Hükümetin icraatları hakkında bilgi verdi, destek istedi. Partisi AKP´nin Odabaşı Seçim Bürosunu da ziyaret eden ve çalışmalara katılan partilileri ile sohbet eden Kimyeci, "Sizler sayesinde 24 Haziran günü Sayın Cumhurbaşkanımızı kucak dolusu, gönül dolusu desteklerimiz ile yeni hükümet sisteminde yeniden Cumhurbaşkanı seçerek ülkemizin bekası için, istikrarın sürmesi, ülkemizin aydınlık geleceğe taşınmasını sağlayacağız” dedi. Kimyeci´nin bazı ziyaretlerine AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, AKP Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, Antakya İlçe Kadın Kolları Başkanı Durdunaz Horoz, Antakya İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Alkaya, AKP Hatay milletvekili Adayı Cengiz Yıldız da katıldı.

/resimler/2018-6/25/1051139586055.jpg

/resimler/2018-6/25/1051318180142.jpg

/resimler/2018-6/25/1051589274388.jpg
Kaynak:

Adaylar seçim kurulunda
Adaylar seçim kurulunda
Siyasi partiler 31 Mart yerel seçimlerine yönelik meclis listelerini kesinleştirerek dün seçim kurullarına teslim etti.
CHP´li Güven´den kurumlara ziyaret
CHP´li Güven´den kurumlara ziyaret
CHP Arsuz Belediye Başkan adayı Asaf Güven, CHP Arsuz İlçe Başkan Yardımcısı Nejdet Kıyılı ve beraberindeki heyetle Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ile bazı kurumları ziyaret etti ve projelerini anlattı.
Çelik, SP´nin İskenderun adayı
Çelik, SP´nin İskenderun adayı
Saadet Partisi (SP), 31 Mart yerel seçimleri için aday listelerinin seçim kuruluna teslim edilmesine kısa bir süre kala İskenderun ve Antakya adaylarını da belirleyerek açıkladı.
DP adayının kaymakam ziyareti
DP adayının kaymakam ziyareti
Demokrat Parti (DP) İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan ve beraberindeki heyet, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´e nezaket ziyaretinde bulundu.
Bir ilçe önergesi daha
Bir ilçe önergesi daha
10 mahallenin birleştirilip, Denizciler´in ilçe yapılması istendi
"Kentin, HBB ile buluşması lazım"
"Kentin, HBB ile buluşması lazım"
´Millet ittifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı olan CHP´li Yılmaz Şahutoğlu, kentin Karayılan mahallesinde ev ziyareti yaptı, Buluttepe mahallesinde yurttaşlarla görüştü ve muhtararla kahvaltıda buluştu.
"Adayların projeleri yok"
"Adayların projeleri yok"
Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Necmettin Çalışkan, Hükümetin yerel seçimleri devletin beka meselesi olarak nitelemesini eleştirdi.
´İttifak´, eksen mi değiştiriyor?
´İttifak´, eksen mi değiştiriyor?
İskenderun Belediye Meclisi MHP´li üyesi Osman Çolak, ´cumhur ittifakı´ndan meclise yeniden üyelik başvurusu yapmadığını belirtti; AKP´den İskenderun Belediye Başkan aday adayı olan Nevzat Barak da, seçimde DP adayına destek vereceğini açıkladı.
Gül, destek istedi
Gül, destek istedi
´Cumhur İttifakı´nın Belen Belediye Başkan adayı MHP´li İbrahim Gül, mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.
´Sorunlar, işbirliğiyle çözülecek"
´Sorunlar, işbirliğiyle çözülecek"
Vatan Partisi (VP) İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, bölgesel sorunlara ilişkin partisinin çözüm önerilerinin Türkiye´nin ekonomik ve terör konusundaki çözümü olduğunu savundu.
Ölüm aylığı primini azaltacak önerge
Ölüm aylığı primini azaltacak önerge
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, yaşamını yitiren esnaf ve memurların ailelerine ölüm aylığı bağlanması için gerekli olan 1.800 gün (5 yıl) prim gün şartını 1.080 güne (3 yıl) indirmesi için TBBB Başkanlığına kanun teklifi verdi.
"Sporun tabana yayılması projelerimiz var"
"Sporun tabana yayılması projelerimiz var"
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve beraberindeki heyet, inceleme ve görüşmeler yapmak üzere cuma günü Hatay´a geldi.
"Dinlere laiklik temelinde yaklaşıyoruz"
"Dinlere laiklik temelinde yaklaşıyoruz"
Vatan Partisi (VP) İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, kentteki Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Can Teymur ve yönetimini ziyaret etti.
"İskenderun, barışın, güvenin kenti olacak"
"İskenderun, barışın, güvenin kenti olacak"
Şahutoğlu, seçim bürosunu açtı
Tosyalı, aşevinde yemek dağıttı
Tosyalı, aşevinde yemek dağıttı
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı AKP´li Fatih Tosyalı, 31 Mart seçim çalışmaları kapsamında ziyarterini sürdürdü, kentin sanayi sitesindeki aşevinde çırak ve kalfalarla yemek dağıttı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi