Adaylar son gün de çalıştı
24 Haziran seçimlerine Hatay milletvekili adayı olarak katılan siyasiler ile partileri son günü de seçim ziyaretleri ve mahalle toplantılarıyla sürdürdü.
Tarih: 25.6.2018 10:49:24

Akın Bodur

CHP Hatay milletvekili adayı Suzan Şahin, İskenderun´da Balık Semt pazarı, Barsaros mahallesi, minibüs garajığ, esnaf ziyaretinde bulundu. CHP Hatay milletvekili adayı Riyat Kırmızıoğlu da İskenderun ve Arsuz bölgesinde çalışmalarını arttırdı. Partisinin İskenderun Atatürk Buları üzerindeki Türkenistan parkı önünde kurulan seçim çadırını da ziyaret eden Kırmızıoğlu, halkla sohbet etti ve partisinin iktidarında yapılacak çalışmaları anlattı. Kırmızıoğlu´nun buradaki toplantısına Arsz Belediye Başkanı Nazım Culha ve CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuoğlu da katıldı.
AKP Hatay milletvekili adayları Abdulkadir Özel, Abdulkerim Güven ve Ecrin nazlı İnan da dün yoğun çalışma yapan adaylar arasında yers aldı. İskenderun bölgesinde meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleriyle biraraya gelen AKp adayları, seçime bir gün kala destek istemeyi sürdürdü.
saadet Partisi Hatay milletvekili adayı Necmettin Çalışkan da çalışmalarını partisinin yöneticileri ve milletvekili adayları ile birlikte yaptı. Antakya bölgesinde çalışan Çalışkan, işyeri ve esnaf ziyareti yaptı, halkla görüşüp destek istedi. Çalışkan´ın ziyaretlerinde Saadet Partisi Hatay 2. sıra milletvekili adayı Mustafa Ege ile partinin Hatay İl Başkanı Hamza Çalışkan ve Antakya İlçe Başkanı Abdülhadi Bök´de bulundu.
MHP Hatay milletvekili adayları İbrahim Gül ve Dilek Demirdöven ise İskenderunda sebze hali, esnaf gezisi yaptı ve destek istedi. MHP adaylarının esnaf ziyaretinde partileri MHP´nin İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt ve ilçe yöneticileri de bulundu.
HDP adayları Barış Atay Mengüllüoğlu, Hülya Kavuk ve Kerem Nalbant da seçim çalışmalarınde ziyaret ağırlıklı sürdürdü. Siyasi parti ve adaylar dün de daha çok seçmeni sandığa taşıma çabasını sergiledi.

Milletvekili Ahrazoğlu´ndan mesajlı teşekkür
24 Haziran´da yapılan milletvekilliği seçimi ile görev süresi dolan Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu, Hataylılara mesajla seslendi. Milletvekili Ahrazoğlu, mesajında şunlara yer verdi: "1 Kasım 2015 seçimlerinde MHP´ye verdiğiniz destek ve tertemiz oylarınızla Hatay Milletvekili olma, TBMM´de medeniyetler şehri Hatay´ımızın temiz, vatansever insanlarını ve dava arkadaşlarımı temsil etme imkanı tanıdınız. Vermiş olduğunuz görevi layıkıyla yerine getirmeye, sizleri mahcup etmemeye ve mahcup olmamak adına daima davama hizmet etmeye gayret ettim. Milletvekili olarak ülkümden, davamdan ve inançlarımdan taviz vermeden hizmet etmeyi şiar edindim. Bundan sonraki süreç içerisinde de ülkülerimden ve İikelerimden taviz vermeden milliyetçi-Üükücü hareketin ve aziz hemşerilerimin yanında olacağım. Hemşerilerime ve gönül dostlarıma şükranlarımı arz eder; sağlık, mutluluk ve huzurlu bir gelecek temennisi ile 24 Haziran seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize, milliyetçi-ülkücü harekete hayırlı olmasını ve Milliyetçi Hareket Partisi´nin TBMM´de güçlü bir şekilde temsil edilmesini yüce Rabbimden niyaz eder, saygılar sunarım."

Kimyeci, adaylarına destek istedi
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, dün yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerine hazırlık çalışmasında kentte yaptığı ziyaretlerle partisinin milletvekili adayları ve partisinin genel başkanı Erdoğan´a destek istedi. Bohşin, Saçaklı, Yeşilova, Akçaova, Esenlik, Altınçay, Akasya ve İplikpazarı mahallelerinde toplantı düzenleyip, ziyaretlerde bulunan Kimyeci, Cumhurbaşkanı ve adayları Erdoğan´ın açıkladığı seçim manifestosu, hedefler ve Hükümetin icraatları hakkında bilgi verdi, destek istedi. Partisi AKP´nin Odabaşı Seçim Bürosunu da ziyaret eden ve çalışmalara katılan partilileri ile sohbet eden Kimyeci, "Sizler sayesinde 24 Haziran günü Sayın Cumhurbaşkanımızı kucak dolusu, gönül dolusu desteklerimiz ile yeni hükümet sisteminde yeniden Cumhurbaşkanı seçerek ülkemizin bekası için, istikrarın sürmesi, ülkemizin aydınlık geleceğe taşınmasını sağlayacağız” dedi. Kimyeci´nin bazı ziyaretlerine AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, AKP Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, Antakya İlçe Kadın Kolları Başkanı Durdunaz Horoz, Antakya İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Alkaya, AKP Hatay milletvekili Adayı Cengiz Yıldız da katıldı.

/resimler/2018-6/25/1051139586055.jpg

/resimler/2018-6/25/1051318180142.jpg

/resimler/2018-6/25/1051589274388.jpg








Kaynak:

HDP milletvekilleri muhtarlarla buluştu
HDP milletvekilleri muhtarlarla buluştu
HDP Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu le Samandağlı olan Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, Samandağ´da muuhtarlarla bir araya geldi.
Bakanlara kutlama ziyareti
Bakanlara kutlama ziyareti
Hatay AKP milletvekilleri, bakanlara yaptığı ´kutlama´ ve ´hayırlı olsun´ ziyartini sürdürüyor.
Yayman´dan mahalleye teşekkür ziyareti
Yayman´dan mahalleye teşekkür ziyareti
24 Haziran seçimlerinde partisi AKP´den aday gösterilen ve Hatay Milletvekili seçilen Hüseyin Yayman, Kırıkhan´ın Topbağazı, İMC ve Soğuksu mahallelerine teşekkür ziyaretinde bulundu.
Güzelmansur´dan araştırma önergesi
Güzelmansur´dan araştırma önergesi
Kayıp çocuklara geç ulaşılmasının araştırılmasını istedi
“TBMM bizim için kürsü olacak”
“TBMM bizim için kürsü olacak”
HDP Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu, yemin sonrası seçmenleriyle buluştu
Parlementer sistem sona erdi
Parlementer sistem sona erdi
Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, ‪Cumhurbaşkanımız Erdoğan´ın TBMM´de ettiği yeminle parlementer sistem‬in‪ sona erdi‬ğini‪ ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi‘ne geçildi‬ğini belirtti.
Yeni dönemin ilk önergesi
Yeni dönemin ilk önergesi
TBMM Başkanlığı´na Hatay milletvekilleri arasında ilk soru, araştırma önergesi ve yasa değişiklik teklifi Serkan Topal´dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın yazılı yanıtlaması talebiyle ‘tarafsızlık yeminini´ hatırlatan Topal, Hatay için ise Meclis Araştırması istedi.
Vekiller yemin etti
Vekiller yemin etti
24 Haziran seçimlerine partilerin adayları olarak katılan ve seçim sonuçlarına göre Hatay milletvekili seçilen AKP´li Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi ve Sebahat Özgürsoy Çelik; CHP´li Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Serkan Topal ve İsmet Tokdemir, MHP´li Lütfü Kaşıkçı; HDP´li Barış Atay Mengüllüoğlu, parlamentonun cumartesi günü yaptığı olağanüstü toplantıda yemin ederek, TBMM 27. Dönem Hatay Milletvekiliği görevine başladı. Hatay Milletvekilleri, TBMM Geçici Başkanı Durmuş Yılmaz tarafından yönetilen mecliste yemin etti.
"Görevimiz asıl şimde başladı"
"Görevimiz asıl şimde başladı"
Saadet Partisi (SP), 24 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirmek için istişare toplantıları düzenliyor.
Kaşıkçı´ya rozetini Bahçeli taktı
Kaşıkçı´ya rozetini Bahçeli taktı
24 Haziran seçimlerinde MHP ilk sıra adayı olarak Hatay milletvekili seçilen Lütfü Kaşıkçı.
CHP´de il ve 12 delege kurultay istedi
CHP´de il ve 12 delege kurultay istedi
Hatay´da CHP´nin 19 kurultay delegesinden 12´si partisinin olağüanüstü kurultay yapmasını istedi. Olağanüstü toplanan CHP Hatay İl Yönetim Kurulu, partisinin olağanüstü kurultay yapmasını kararını aldı, YK toplantısı sonrası Hatay´daki 18+4 kurultay delegelerinden 12´si de bu çağrıya destek verdi.
Milletvekilleri Ankara yolunda
Milletvekilleri Ankara yolunda
24 Haziran seçimlerinde partilerinden aday gösterilen ve seçim sonuçlarıyla mazbatasını alarak, milletvekili olarak parlamentoda Hatay´ı temsil etme hakkı kazanan AKP´li Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi ve Sebahat Özgürsoy Çelik, CHP´li Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Serkan Topal ve İsmet Tokdemir, HDP´li Barış Atay Mengüllüoğlu, dünden itibaren TBMM´ye kayıt yaptırmak üzere Ankara yolculuğuna başladı.
"Sandıkları yeniden sayalım"
"Sandıkları yeniden sayalım"
24 Haziran seçimlerinde MHP adayı olarak Hatay milletvekili seçilen Lütfi Kaşıkçı, partisinin YSK´ya yaptığı itirazı değerlendirdi.
"MHP, kurumsal kimliğiyle işin peşinde"
"MHP, kurumsal kimliğiyle işin peşinde"
24 Haziran´da yapılan milletvekilliği seçim sonuçlarına yurtdışı oylarının dahil edilmesiyle Hatay´da ikinci milletvekilliğini kaybeden MHP, YSK´ya itiraz etti.
Onlar artık milletvekili
Onlar artık milletvekili
24 Haziran´da yapılan 27. dönem milletvekilliği seçiminde Hatay´dan AKP, CHP, MHP ve HDP adayı olarak seçimi kazanan milletvekillerine mazbataları verilmeye başlandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi