Adaylar son gün de çalıştı
24 Haziran seçimlerine Hatay milletvekili adayı olarak katılan siyasiler ile partileri son günü de seçim ziyaretleri ve mahalle toplantılarıyla sürdürdü.
Tarih: 25.6.2018 10:49:24

Akın Bodur

CHP Hatay milletvekili adayı Suzan Şahin, İskenderun´da Balık Semt pazarı, Barsaros mahallesi, minibüs garajığ, esnaf ziyaretinde bulundu. CHP Hatay milletvekili adayı Riyat Kırmızıoğlu da İskenderun ve Arsuz bölgesinde çalışmalarını arttırdı. Partisinin İskenderun Atatürk Buları üzerindeki Türkenistan parkı önünde kurulan seçim çadırını da ziyaret eden Kırmızıoğlu, halkla sohbet etti ve partisinin iktidarında yapılacak çalışmaları anlattı. Kırmızıoğlu´nun buradaki toplantısına Arsz Belediye Başkanı Nazım Culha ve CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuoğlu da katıldı.
AKP Hatay milletvekili adayları Abdulkadir Özel, Abdulkerim Güven ve Ecrin nazlı İnan da dün yoğun çalışma yapan adaylar arasında yers aldı. İskenderun bölgesinde meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleriyle biraraya gelen AKp adayları, seçime bir gün kala destek istemeyi sürdürdü.
saadet Partisi Hatay milletvekili adayı Necmettin Çalışkan da çalışmalarını partisinin yöneticileri ve milletvekili adayları ile birlikte yaptı. Antakya bölgesinde çalışan Çalışkan, işyeri ve esnaf ziyareti yaptı, halkla görüşüp destek istedi. Çalışkan´ın ziyaretlerinde Saadet Partisi Hatay 2. sıra milletvekili adayı Mustafa Ege ile partinin Hatay İl Başkanı Hamza Çalışkan ve Antakya İlçe Başkanı Abdülhadi Bök´de bulundu.
MHP Hatay milletvekili adayları İbrahim Gül ve Dilek Demirdöven ise İskenderunda sebze hali, esnaf gezisi yaptı ve destek istedi. MHP adaylarının esnaf ziyaretinde partileri MHP´nin İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt ve ilçe yöneticileri de bulundu.
HDP adayları Barış Atay Mengüllüoğlu, Hülya Kavuk ve Kerem Nalbant da seçim çalışmalarınde ziyaret ağırlıklı sürdürdü. Siyasi parti ve adaylar dün de daha çok seçmeni sandığa taşıma çabasını sergiledi.

Milletvekili Ahrazoğlu´ndan mesajlı teşekkür
24 Haziran´da yapılan milletvekilliği seçimi ile görev süresi dolan Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu, Hataylılara mesajla seslendi. Milletvekili Ahrazoğlu, mesajında şunlara yer verdi: "1 Kasım 2015 seçimlerinde MHP´ye verdiğiniz destek ve tertemiz oylarınızla Hatay Milletvekili olma, TBMM´de medeniyetler şehri Hatay´ımızın temiz, vatansever insanlarını ve dava arkadaşlarımı temsil etme imkanı tanıdınız. Vermiş olduğunuz görevi layıkıyla yerine getirmeye, sizleri mahcup etmemeye ve mahcup olmamak adına daima davama hizmet etmeye gayret ettim. Milletvekili olarak ülkümden, davamdan ve inançlarımdan taviz vermeden hizmet etmeyi şiar edindim. Bundan sonraki süreç içerisinde de ülkülerimden ve İikelerimden taviz vermeden milliyetçi-Üükücü hareketin ve aziz hemşerilerimin yanında olacağım. Hemşerilerime ve gönül dostlarıma şükranlarımı arz eder; sağlık, mutluluk ve huzurlu bir gelecek temennisi ile 24 Haziran seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize, milliyetçi-ülkücü harekete hayırlı olmasını ve Milliyetçi Hareket Partisi´nin TBMM´de güçlü bir şekilde temsil edilmesini yüce Rabbimden niyaz eder, saygılar sunarım."

Kimyeci, adaylarına destek istedi
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, dün yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerine hazırlık çalışmasında kentte yaptığı ziyaretlerle partisinin milletvekili adayları ve partisinin genel başkanı Erdoğan´a destek istedi. Bohşin, Saçaklı, Yeşilova, Akçaova, Esenlik, Altınçay, Akasya ve İplikpazarı mahallelerinde toplantı düzenleyip, ziyaretlerde bulunan Kimyeci, Cumhurbaşkanı ve adayları Erdoğan´ın açıkladığı seçim manifestosu, hedefler ve Hükümetin icraatları hakkında bilgi verdi, destek istedi. Partisi AKP´nin Odabaşı Seçim Bürosunu da ziyaret eden ve çalışmalara katılan partilileri ile sohbet eden Kimyeci, "Sizler sayesinde 24 Haziran günü Sayın Cumhurbaşkanımızı kucak dolusu, gönül dolusu desteklerimiz ile yeni hükümet sisteminde yeniden Cumhurbaşkanı seçerek ülkemizin bekası için, istikrarın sürmesi, ülkemizin aydınlık geleceğe taşınmasını sağlayacağız” dedi. Kimyeci´nin bazı ziyaretlerine AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, AKP Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, Antakya İlçe Kadın Kolları Başkanı Durdunaz Horoz, Antakya İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Alkaya, AKP Hatay milletvekili Adayı Cengiz Yıldız da katıldı.

/resimler/2018-6/25/1051139586055.jpg

/resimler/2018-6/25/1051318180142.jpg

/resimler/2018-6/25/1051589274388.jpg
Kaynak:

“Projelerle geleceğiz”
“Projelerle geleceğiz”
Milletvekili Özel´den İskenderun ve Büyükşehir için iddialı çıkış
AKP´de aday adaylığı yoklamaları başladı
AKP´de aday adaylığı yoklamaları başladı
31 Mart 2019´da yapılacak yerel seçimler için çıkışı 5 Kasım pazartesi günü başlatacak AKP´de İskenderun belediye başkanlığı için aday adaylık yoklamaları da başladı.
"Gençler desteklenmeli"
"Gençler desteklenmeli"
CHP İskenderun gençlik kollarının ziyareti
Önerge AKP oylarıyla reddedildi
Önerge AKP oylarıyla reddedildi
Kabul edilseydi TBMM Hatay´ın sorunlarını araştıracaktı
“3 kişi için gelen bütçeyi 4 kişiye harcıyoruz”
“3 kişi için gelen bütçeyi 4 kişiye harcıyoruz”
Hatay Büyükşehir Belediye başkanı Lütfü Savaş, hangi partiden olduğuna bakmaksızın herkese eşit bir şekilde hizmet ulaştırdıklarını belirterek, “Ankara´dan da aynı hassasiyeti bekliyoruz” dedi.
Arsuz´da 13, İskenderun´da 6, Belen´de 3 başvuru
Arsuz´da 13, İskenderun´da 6, Belen´de 3 başvuru
31 Mart 2019´da yapılacak yerel seçimlere ilişkin CHP´de aday adaylık başvuruları cuma günü tamamlandı.
Kenti halkla birlikte yöneteceğiz
Kenti halkla birlikte yöneteceğiz
İskenderun Belediye Başkanlığna talip olan CHP´li avukat Nalan Akkülah, kenti halkla birlikte idare etmeyi amaçladığını söyledi.
Siyaset ısınıyor
Siyaset ısınıyor
AKP Hatay´da büyükşehir Belediyesine yoğunlaşacak. Mevcut başkanlar ise anketle soruluyor
CHP´li gençler Kılıçdaroğlu ile görüştü
CHP´li gençler Kılıçdaroğlu ile görüştü
CHP Arsuz Gençlik Kolları, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nu ziyaret etti.
Güzelmansur, kesintinin zararına tazminat önerdi
Güzelmansur, kesintinin zararına tazminat önerdi
Hatay´daki kesintiler meclis gündeminde
CHP´de takvim sürüyor
CHP´de takvim sürüyor
Arsuz´da 10, İskenderun´da 6, Belen´de 3 başvuru
CHP´nin seçilmişleri Arsuz´da buluştu
CHP´nin seçilmişleri Arsuz´da buluştu
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha´nın evsahipliğinde gerçekleştirilen ve yerel seçimlere yönelik birlik-beraberlik mesajının verildiği Birlik Beraberlik ve Dayanışma kahvaltısı, CHP´nin Hatay´daki seçilmişlerini buluşturdu.
Şahutoğlu´ndan ‘adil hizmet´ sözü
Şahutoğlu´ndan ‘adil hizmet´ sözü
Dr. Yılmaz Şahutoğlu, CHP´den İskenderun Belediye Başkanlığı için aday adaylığını Cumartesi günü parti binası önündeki caddede gerçekleştirilen açık hava toplantısında açıkladı.
"İskenderun´u Avrupa şehri yapacağım"
"İskenderun´u Avrupa şehri yapacağım"
Dr. Muhsine Korkmaz, İskenderun Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı
Kulüpten Bozdoğan´a destek
Kulüpten Bozdoğan´a destek
Akdeniz Gençlik Kulübü Başkanı Onur Ağca ve YK üyeleri Ersan Ağca, Mehmet Yaran, Bestami Okur, CHP´den İskenderun Belediye Başkanlığı için aday adayılığını açıklayan Bülent Bozdoğan´ı ziyaret etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi