ADD´den Cumhuriyet Balosu
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samandağ Şubesi, Cumhuriyet Balosu düzenledi.
Tarih: 8.11.2018 15:00:02

Samandağ/SES

Atatürk´ün sevdiği eserlerin seslendirildiği baloya, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Hatay Milletvekili Serkan Topal, Garnizon Komutanı Emrah Nergiz, Samandağ Belediye Başkanıvekili Meltem Ahraz Nural, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri de katıldı. Truva Life Otelde yapılan baloda, sanatçı Serdar Karataş ve Helin Aslan da sahne aldı. Geede konuşan ADD Samandağ Şubesi Başkanı Atiye Sönmez Erdoğdu, "Cumhuriyet”imiz, 95 yaşında. Sonsuza kadar yaşatmak andımız olsun. Emperyalizme karşı savaşan onurlu bir ulusun yiğit halkı ve onun destansı kahramanlıklarıyla yoğrulmuş zaferlerinin mirasıdır bize, Cumhuriyet.
Atatürk´ün kurduğu çağdaş Cumhuriyetin kaynağı ve vazgeçilmez niteliği, antiemperyalist oluşudur. Atatürkçüler, sadece vatan işgaline değil, satılan yerli kaynaklarla, emperyalizmin ekonomik ve ideolojik işgaline de her zaman ‘hayır! diyen kahramanlardır. Olağanüstü duyarlı ve sürekli uyanık olmayı gerektiren günler yaşıyoruz. Çıkarcılığın, dönekliğin, gericiliğin, korku ve yılgınlık yarattığı, üstelik geçim sıkıntılarıyla bunalmakta olduğumuz günlerdeyiz. Ama bizler asla umutlarımızı yitirmemeliyiz. Yüreğimiz, ülkemizin aydınlık günlerinin özlemiyle dolu. Bu umut, kadını ve erkeği ile hepimizin içinde inanç rüzgarları estirmekte. Yılmadan ve azimle çalışacağız. Her birimiz tohum olup yeşerecek, düşünce olup gelişecek, inanç olup coşacağız. Umutsuzluğun ve yılgınlığın kavurucu ateşine kendimizi teslim etmeyeceğiz. Üstelik; onurlu, dimdik ve kimseye boyun eğmeden. Kararlıyız, demokrasinin, hukuk devletinin, Cumhuriyet kazanımlarının yılmaz savunucuları; Atatürk ilke ve devrimlerinin ödün vermez savaşçıları olarak kararlıyız" dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: add
Karayollarına park açıldı
Karayollarına park açıldı
55 dönümlük park törenle hizmete açıldı
Tosyalı: Tüm İskenderun´un başkanı olacağım
Tosyalı: Tüm İskenderun´un başkanı olacağım
Cumhur İttifakı´nın AKP´den İskenderun Belediye Başkan adayı Fatih Tosyalı, “31 Mart´tan sonra partimin rozetini çıkarıp tüm İskenderun´un başkanı olacağım” dedi.
“Kazananın arkasında durmalıyız"
“Kazananın arkasında durmalıyız"
Şahutoğlu ve Aslan buluştu
Akçalı´ya taziye evi
Akçalı´ya taziye evi
Arsuz Belediyesi ve iş insanı Edip Büyüktepe işbirliğiyle Akçalı mahallesinde yapımı tamamlanan “Akçalı Cavide Büyüktepe Taziye Evi” düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Üniversitede kök hücre bağışı
Üniversitede kök hücre bağışı
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Genç Sağlık LiderleriTtopluluğu ve Antakya Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle "Kök bağışı ile yaşam bağışla" konulu adlı panel düzenlendi.
"Gelenekler pek değişmiyor"
"Gelenekler pek değişmiyor"
Kültürel miras haberciliğinin önemli olduğunu belirten ve bu tür habercilikte dikket edilmesi gerekenleri yöredeki gazetecilere anlatan Agos gazetesi çalışanı Uygar Gültekin, her bölgedeki birçok şeyin kültürel miras olduğunu anımsattı.
Destan, 104 yıl önce yazıldı
Destan, 104 yıl önce yazıldı
İskenderun kaymakamı İskender Yönden, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü kapsamında şehitlikte düzenlenen etkinliğe, gazilerle birlikte otobüsle birlikte gitti.
"Toplumsal cinsiyet eşitliği için adalet gerekli"
"Toplumsal cinsiyet eşitliği için adalet gerekli"
İskenderun Kadın Platformu, kadının toplumsal cinsiyet eşitliliğinde hak ettiği noktaya ulaşması için erkek adalet değil gerçek adaletin gerçekleşmesi gerektiğini ifade etti.
Kursiyer kadınlar sertifikalarını aldı
Kursiyer kadınlar sertifikalarını aldı
Arsuz Belediyesi, Nardüzü Kadın Kültür ve Gençlik Merkezinde açılan kurslara katılanlar sertifikalarını törenle aldı.
Bildirgeyle adaylara seslendiler
Bildirgeyle adaylara seslendiler
Acıklamayı, TMMOB İskenderun Koordinasyon Kurulu sekreteri Durukan yaptı.
"Vatanı ileriye götürme azmindeyiz"
"Vatanı ileriye götürme azmindeyiz"
Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü dün kutlandı, şehitler de törenle anıldı.
Barodan, ´Hayvan Hakları Komisyonu´
Barodan, ´Hayvan Hakları Komisyonu´
Hatay Barosu Hayvan Hakları Komisyonunu oluşturdu. Komisyon, tüm hayvanların haklarının savunucusu ve her hayvan hakkı ihlalinin karşısında olduklarını belirtti.
Halepçe anması açıklaması
Halepçe anması açıklaması
Halepçe ve 16 Mart´ta İstanbul Üniversitesi önündeki katliamlarının yıldönümünde Halkların Demokratik Partisi HDP İskenderun ilçe örgütü adına eşbaşkan Ahmet Çahan, “Geçmişiyle hesaplaşamayan toplumların demokrasiyi inşa edemeyeceklerini bilerek, tarihin karanlık sayfalarının aydınlatılması mücadelesini sürdüreceğiz” dedi.
Bakanlık, yat limanı istemiyor
Bakanlık, yat limanı istemiyor
Arsuz´da Muhtarlarla Buluşma Toplantısı, düzenlendi.
´İş Kulüpleri´ projesi tanıtıldı
´İş Kulüpleri´ projesi tanıtıldı
İSTE-İŞKUR işbirliği ile yürütülen İş Kulüpleri projesinin tanıtımı yapıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi