ADD´den Cumhuriyet Balosu
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samandağ Şubesi, Cumhuriyet Balosu düzenledi.
Tarih: 8.11.2018 15:00:02

Samandağ/SES

Atatürk´ün sevdiği eserlerin seslendirildiği baloya, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Hatay Milletvekili Serkan Topal, Garnizon Komutanı Emrah Nergiz, Samandağ Belediye Başkanıvekili Meltem Ahraz Nural, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri de katıldı. Truva Life Otelde yapılan baloda, sanatçı Serdar Karataş ve Helin Aslan da sahne aldı. Geede konuşan ADD Samandağ Şubesi Başkanı Atiye Sönmez Erdoğdu, "Cumhuriyet”imiz, 95 yaşında. Sonsuza kadar yaşatmak andımız olsun. Emperyalizme karşı savaşan onurlu bir ulusun yiğit halkı ve onun destansı kahramanlıklarıyla yoğrulmuş zaferlerinin mirasıdır bize, Cumhuriyet.
Atatürk´ün kurduğu çağdaş Cumhuriyetin kaynağı ve vazgeçilmez niteliği, antiemperyalist oluşudur. Atatürkçüler, sadece vatan işgaline değil, satılan yerli kaynaklarla, emperyalizmin ekonomik ve ideolojik işgaline de her zaman ‘hayır! diyen kahramanlardır. Olağanüstü duyarlı ve sürekli uyanık olmayı gerektiren günler yaşıyoruz. Çıkarcılığın, dönekliğin, gericiliğin, korku ve yılgınlık yarattığı, üstelik geçim sıkıntılarıyla bunalmakta olduğumuz günlerdeyiz. Ama bizler asla umutlarımızı yitirmemeliyiz. Yüreğimiz, ülkemizin aydınlık günlerinin özlemiyle dolu. Bu umut, kadını ve erkeği ile hepimizin içinde inanç rüzgarları estirmekte. Yılmadan ve azimle çalışacağız. Her birimiz tohum olup yeşerecek, düşünce olup gelişecek, inanç olup coşacağız. Umutsuzluğun ve yılgınlığın kavurucu ateşine kendimizi teslim etmeyeceğiz. Üstelik; onurlu, dimdik ve kimseye boyun eğmeden. Kararlıyız, demokrasinin, hukuk devletinin, Cumhuriyet kazanımlarının yılmaz savunucuları; Atatürk ilke ve devrimlerinin ödün vermez savaşçıları olarak kararlıyız" dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: add
Olcayto: Yayın yasakları basın özgürlüğünü geliştirmiyor
Olcayto: Yayın yasakları basın özgürlüğünü geliştirmiyor
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, ülkede yaşanan olaylar karşısında uygulanan yayın yasaklarının basın, düşünce ve ifade özgürlüğünü geliştirmeyip, aksine engellediğini ve o zaman da çok daha tehlikeli olan ´fısıltı haberciliğin´ ortaya çıktığını söyledi.
7 ilçede elektrik kesintisi
7 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Belen, Arsuz, Dörtyol, Antakya, Samandağ ve Reyhanlı ilçelerinin bazı bölgelerindeki elektrik hatlarında yapılacka bakım-onarım çalışmaları nedeniyle bugün ve yarın elektrik kesintisi uygulanacak.
Validen yargıya veda
Validen yargıya veda
İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Hatay Valisi Erdal Ata, ildeki adli erkana veda ziyaretinde bulundu.
85 yıllık Atatürk sevgisi
85 yıllık Atatürk sevgisi
Atatürk, 80. ölüm yıl dönümünde İskenderun ve Antakya´da da törenle anıldı.
Akdeniz´de ‘kültür ve sanat´ buluşması
Akdeniz´de ‘kültür ve sanat´ buluşması
Edebiyata ihtiyaç var mı? Edebiyatla başka bir gerçeklik mi dayatılıyor? Söz, tüketim kültürünün yaratılmasının aracı mı? Ortak, yeni bir dili inşa etmek mümkün mü? 3.Uluslararası Akdeniz Kentleri Kültür ve Sanat Buluşması İskenderun Etkinlikleri kapsamında yazar ve şairler Recep Yıldırım, Faris Kuseyri ile Mahir Ergun´un edebiyatın işlevi ve dili üzerine katıldığı söyleşide kollektif çabanın ürünü olarak edebiyatta dilin yeniden inşa edilmesi gerektiği belirtildi.
TGC´den vali ziyareti
TGC´den vali ziyareti
İskenderun ve Antakya´da gazetecilerle buluşan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto ve yönetim kurulu, Hatay Valisi Erdal Ata´yı ziyaret etti.
HATSU denetçileri seçildi
HATSU denetçileri seçildi
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) Genel Kurulu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Ömer Dolar başkanlığındati Kasım ayı olağan toplantısında 2 denetçi seçimini gerçekleştirdi.
HBB yerli tohum üretecek
HBB yerli tohum üretecek
Hatay´da Doğal Yaşam ve Üretim Çiftlikleri projesi
Ölümsüzlüğün 80. yılı
Ölümsüzlüğün 80. yılı
Mustafa Kemal Atatürk, bugüna törenlerle anılacak
"110 bin sığınmacı hamile"
"110 bin sığınmacı hamile"
Birleşmiş Milletler (BM) Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye İletişim Uzmanı Çelik Özüduru, 110 bin Suriyeli sığınmacının hamile olduğunu açıkladı.
"Sokağımız gar sabunu kokuyor" etkinliği
"Sokağımız gar sabunu kokuyor" etkinliği
3. Uluslararası Akdeniz Kentleri Kültür Sanat Buluşması
"En önemli sorunlardan biri, işsizlik"
"En önemli sorunlardan biri, işsizlik"
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi iş birliğinde, Hatay Valiliği himayesinde düzenlenen 11. Hatay İnsan Kaynakları ve İl İstihdam Fuarı (HİKAF) yapıldı. Etkinlikte, MKÜ tarafından iş insanı Recep Atakaş´a ´fahri doktora´ da verildi.
Mülkiyelilerin doğa gezisi
Mülkiyelilerin doğa gezisi
Hatay Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Abdullah Öğünç, Mülkiyeliler grubunun Kırıkha´da doğa gezisi yaptığını bildirdi.
Belen´den Litvanya´daki çalıştaya
Belen´den Litvanya´daki çalıştaya
Erasmus+ Gençlik Projesi
Komşu kentin takımları karşılaşacak
Komşu kentin takımları karşılaşacak
Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 5. Grubunda mücadele eden Karaağaç Spor´un yönetimu, takımın teknik direktörlüğüne Hıdır Özdemir´i (44) getirdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi