ADD´den Cumhuriyet Balosu
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samandağ Şubesi, Cumhuriyet Balosu düzenledi.
Tarih: 8.11.2018 15:00:02

Samandağ/SES

Atatürk´ün sevdiği eserlerin seslendirildiği baloya, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Hatay Milletvekili Serkan Topal, Garnizon Komutanı Emrah Nergiz, Samandağ Belediye Başkanıvekili Meltem Ahraz Nural, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri de katıldı. Truva Life Otelde yapılan baloda, sanatçı Serdar Karataş ve Helin Aslan da sahne aldı. Geede konuşan ADD Samandağ Şubesi Başkanı Atiye Sönmez Erdoğdu, "Cumhuriyet”imiz, 95 yaşında. Sonsuza kadar yaşatmak andımız olsun. Emperyalizme karşı savaşan onurlu bir ulusun yiğit halkı ve onun destansı kahramanlıklarıyla yoğrulmuş zaferlerinin mirasıdır bize, Cumhuriyet.
Atatürk´ün kurduğu çağdaş Cumhuriyetin kaynağı ve vazgeçilmez niteliği, antiemperyalist oluşudur. Atatürkçüler, sadece vatan işgaline değil, satılan yerli kaynaklarla, emperyalizmin ekonomik ve ideolojik işgaline de her zaman ‘hayır! diyen kahramanlardır. Olağanüstü duyarlı ve sürekli uyanık olmayı gerektiren günler yaşıyoruz. Çıkarcılığın, dönekliğin, gericiliğin, korku ve yılgınlık yarattığı, üstelik geçim sıkıntılarıyla bunalmakta olduğumuz günlerdeyiz. Ama bizler asla umutlarımızı yitirmemeliyiz. Yüreğimiz, ülkemizin aydınlık günlerinin özlemiyle dolu. Bu umut, kadını ve erkeği ile hepimizin içinde inanç rüzgarları estirmekte. Yılmadan ve azimle çalışacağız. Her birimiz tohum olup yeşerecek, düşünce olup gelişecek, inanç olup coşacağız. Umutsuzluğun ve yılgınlığın kavurucu ateşine kendimizi teslim etmeyeceğiz. Üstelik; onurlu, dimdik ve kimseye boyun eğmeden. Kararlıyız, demokrasinin, hukuk devletinin, Cumhuriyet kazanımlarının yılmaz savunucuları; Atatürk ilke ve devrimlerinin ödün vermez savaşçıları olarak kararlıyız" dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: add
Zil, karne için çalacak
Zil, karne için çalacak
İskenderun´da 56.530 öğrenci ve 3.451 öğretmen tatile çıkıyor
´Cinayetlerde çarpık değerler de etkili´
´Cinayetlerde çarpık değerler de etkili´
Üniversiteli Buket´in öldürülmesine kadınlar tepki gösterdi
“Şiir ve müzik dili olan diller yaşıyor”
“Şiir ve müzik dili olan diller yaşıyor”
Eğitimci-yazar Müslüm Kabadayı, dillerin kültürlerin de taşıyıcı olduğunu belirterek, şiir ve müzik dili olan dillerin yaşamayı sürdürdüğünü söyledi.
Sosyal medyadan yapılan daveti kabul etti
Sosyal medyadan yapılan daveti kabul etti
Hatay Valisi Rahmi Doğan, sosyal medya üzerinden kendisini öğrencisi olduğu Altınözü Anadolu İmam Hatip Lisesi´ne davet eden İsmail Aslan adlı öğrencinin davetini kabul etti ve okulu ziyarete gitti.
"Suriye koordinasyon toplantısı"
"Suriye koordinasyon toplantısı"
Hatay Valisi Rahmi Doğan Başkanlığında, Antakya´da Suriye Koordinasyon Toplantısı yapıldı.
Afrin Barajında ´su tahliyesi´
Afrin Barajında ´su tahliyesi´
Hatay ve bölgeyi etkileyen şiddetle yağış, Tahtaköprü Barajı sonrası Afrin 18 Mart Barajında da yükselen su seviyesinin düşürülmesi amacıyla kontrollü bir şekilde su tahliyesine başlandı.
Hassa´ya Atıksu Arıtma Tesisi
Hassa´ya Atıksu Arıtma Tesisi
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), ilde yapılan sekiz Atıksu Arıtma Tesisi´nin üzerine bir yenisinin daha eklendiğini belirtti.
Özel okulda ´robot gösterisi´
Özel okulda ´robot gösterisi´
İskenderun Teknik Üniversitesi tarafından, ´sosyal sorumluk projesi´ kapsamında TEK Okullarında "RobİSTE´den dinle" adlı bir etkinlik düzenlendi.
Ücretli öğretmenlere kadro istedi
Ücretli öğretmenlere kadro istedi
Hatay Milletvekili Serkan Topal, ücretli öğretmenlerin kadro sorununu bir kez daha parlamento gündemine taşıdı ve ücretli öğretmenlere Şubat´ta 1.200 kadro verilmesini istedi.
Yağmurla tıkanan kanallar ´açıldı´
Yağmurla tıkanan kanallar ´açıldı´
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) ekipleri, bölgede süren şiddetli yağmurları ile tıkanan kanalları açma ve su birikintilerini hızlı deşarj etme çalışmasını sürdürdü.
Fırtına ve yağış uyarısı
Fırtına ve yağış uyarısı
Metoroloji müdürlüğü, bölgenin yağışlı olacağı okonusunda uyarıda bulundu. Hatay Valiliği yöre halkını şiddetli yağış, Samandağ Belediyesi de fırtına beklendiğini bildirdi.
Dere yatağında kaymakam incelemesi
Dere yatağında kaymakam incelemesi
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, kentin Üçgüllük Mahallesindeki Ada bölgesinde vatandaşın talebi doğrultusunda dere yatağında incelemede bulundu.
Koro, ezgileri Yargıtay başkanları için seslendirdi
Koro, ezgileri Yargıtay başkanları için seslendirdi
Yargıtay´ın 150. yıl dönümünde, Yargıtay Başkanlar Kurulu Toplantısı için Hatay´da bulunan Yargıtay başkanları için akşam yemeği düzenlendi.
Nezaket ziyareti sürüyor
Nezaket ziyareti sürüyor
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentin birçok noktasında yeni park yaptıklarını ifade etti.
Arsuz´a hastane istemi sürüyor
Arsuz´a hastane istemi sürüyor
Kampanyaya destek veren Arsuz Belediyesi de "Arsuz, hastanesine bir an önce kavuşmak istiyor" açıklaması yaptı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi