AKP, kongrelerini tamamladı
Hatay´da ertelenen ilçe kongrelerini Eylül ayında sürdüren AKP, ildeki kongrelerini tamamladı.
Tarih: 24.9.2020 11:42:32

Akın Bodur/İskenderun

AKP´de ilçelerde tek liste ile gidilen seçimlerde, İskenderun ilçe başkanlığana Abdulkerim Güven, Antakya ilçe başkanlığına Emrullah Gülen, Yayladağı ilçe başkanlığına Doğan Gürlen, Altınözü ilçe başkanlığına Yusuf Bulanık, yeniden getirildi. Kongreye, Çankırı Milletvekili ve partinin Hatay il koordinatörü Salim Çivitcioğlu, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Şanverdi, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Gürsoy Çelik, Hacı Bayram Türkoğlu, AKP Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, belediye başkanları, ilçe başkanları da katıldı. AKP, bazı kongreleri kapalı alanlarda, bazılarını da açık alanda yaptı.

İskenderun´da kimler yönetimde?
88 il delegesinin belirlendiği ve İskenderun AKP İlçe Başkanlığına yeniden seçilen Güven´in 29+1 üyeli yönetim kurulunda şu isimler bulunuyor: Abidin Çolak, Ahmet Bayırlı, Ahmet Kanlı, Ahmet Sarı, Atıf Ceritbilmez, Ayşe Demirel Işık, Beşir Karaaslan, Erdal Gözüküçük, Ergün Eker, Fahri Çelik, Hüseyin Hüsnü Özdemir, İbrahim çolak, İbrahim Selimoğlu, Mahmut Başar, Mehmet Ali Haluk Alpaydın, Mehmet Karaman, Mehmet Önder, Muhammed Kenan Ak, Muhsin Yeter, Nurhayat Aktaş, Nuri Günal, Onur Açıkalın, Sabahattin Uygun, Sema Sivri, Vedat Cihangir, Veysel Yayla, Zeynep Aybike Yıldırım ve Zeynep Yaran.
Çankırı Milletvekili ve AKP Hatay İl Koordinatörü Çivitcioğlu, çok güzel kongreler yaşandığını ifade etti ve "Hatay gibi bir medeniyetler şehrinin koordinatörü olduğum için çok mutluyum" değerlendirmesini yaptı. "Pandemi sürecini iyi yöneten ülkelerden biriyiz demiyorum. En iyi yöneten ülkeyiz” diyen AKP Hatay İl Başkanı Yeloğlu ise, “Türkiye´ye yaşatılmak istenen sorunlar var. Yedi düvel karşımızda. Korkuyor muyuz? Hayır. Cumhurbaşkanımızın önlüğünde savunma sanayinde attığımız adımlarla dimdik duruyoruz. Yerli ve milli silahlarımız bizi külhanbeyi yapmıyor. Cumhurbaşkanımızın de dediği gibi, karşımıza hakkaniyetle gelindiğinde müzakere ile çözemeyeceğimiz hiçbir konu yoktur. Ama eğer bunun aksini olursa hiçbir mücadeleden de kaçmayız. Biz hiçbir zaman savaştan kaçmadık ama savaştan yana da değiliz" diye konuştu. Tek listeli seçimde Altınözü AKP İlçe Başkanlığına yeniden getirilen Bulanık ise şu değerlendirmeyi yaptı: “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, sloganıyla yola çıkan ve 18 yıldır aynı kararlılıkla devam eden bu kutlu davanın bir neferi olduğum için çok mutluyum. 2002´deki seçimlerden bu yana Altınözü, AK Parti´ye yüksek oranda oy vererek bu alandaki liderliği kimseye bırakmadı. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada beraber çalıştığımız dava arkadaşlarımızla birlik ve beraberlik içinde çalışmaya, Altınözülü vatandaşların gönlünü kazanmaya devam edeceğiz."
Kaynak:

AKP´de üye güncelleme çalışması
AKP´de üye güncelleme çalışması
AKP Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir başkanlığında 81 ilin başkanlarıyla gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında üye çalışmalarının masaya yatırıldığını belirtti.
“AKP iktidarı çiftçimizden ne istiyor?”
“AKP iktidarı çiftçimizden ne istiyor?”
CHP Hatay İl Başkanı Parlar, hububatta gümrük vergisinin sıfırlanmasına tepki gösterdi
CHP´li kadınlar HBB´de
CHP´li kadınlar HBB´de
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Yılmaz, Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Haksöz ve yönetim kurulu üyeleri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş´ı ziyaret etti.
“Yangının nedeni terör eylemi mi?”
“Yangının nedeni terör eylemi mi?”
Belen´de başlayan. Arsuz ve İskenderun´a sıçrayarak 15 ayrı noktada çıkan Hatay yangınlarının terör eylemi olduğu yönündeki iddiaların artmasına karşın yangının nedeninin açıklanmamasını eleştiren CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, yazılı soru önergesi ile yangının çıkış nedenini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´ya sordu. Şahin, olayın bir terör eylemi olması durumunda 5233 sayılı Terör ve Terörle Mücadeleden Doğan Zararların Karşılanması Hakkında Kanuna göre zararın devlet tarafından karşılanması gerektiğini söyledi.
Hatay´daki maden sahalarını sordu
Hatay´daki maden sahalarını sordu
HDP Adana Milletvekili Tulay Hatımoğulları, Maden Yasasının değiştirildiği 2004 yılından bugüne Türkiye´deki ormanlar, tarım alanları, meralar; maden arama ve işletme yoluyla özel kişi ve kuruluşlara/uluslararası sermayeye verildiğini, Hatay´ın da ormanları, sulakları, tarım alanları ve meraları tehdit altında olduğunu belirtti.
Güzelmansur: Yangın ‘faili meçhul´ kalmamalı
Güzelmansur: Yangın ‘faili meçhul´ kalmamalı
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, “Hatay yanıyor mu, yakılıyor mu? Kamuoyu bu soruya hükümetin net bir cevap vermesini bekliyor” dedi.
Önerge AKP ve MHP oylarıyla reddedildi
Önerge AKP ve MHP oylarıyla reddedildi
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin´in, Hatay yangınları sonrası orman yangınlarının önlenmesi ve erken müdahale edilmesi için TBMM´ye sunduğu meclis araştırma önergesi AKP ve MHP´li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.
CHP´li Parlar: Hataylılar endişeli
CHP´li Parlar: Hataylılar endişeli
CHP Hatay İl Başkanı Ramiz Parlar, ormanlık bölgedeki konutlarda yaşayanların yeni bir orman yangını endişesinde olduklarına dikkat çekti
15 kadın parti rozetini taktı
15 kadın parti rozetini taktı
Üyelik başvuruları kabul edilerek işlemleri tamamlanan 15 kadın CHP rozetini taktı
CHP´den ´yangın raporu´
CHP´den ´yangın raporu´
Belen, İskenderun ve Arsuz´daki ormanlık alanlarda çıkan yangınlarla ilgili inceleme yapan CHP heyeti, yangına ilişkin hazırladığı raporunda ihmalin soruşturulmasını istedi.
Şahin, ´afet ilanı´ istedi
Şahin, ´afet ilanı´ istedi
Belen, Arsuz ve İskenderun´da yaşanan orman yangını
Milletvekili Kaşıkçı´dan suç duyurusu
Milletvekili Kaşıkçı´dan suç duyurusu
MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Belen, İskenderun ve Arsuz´da yaşanan orman yangınlarla ilgili sosyal iletişim sitelerinde provokatif paylaşım yapan ´ve kendilerini Ateşin Çocukları´ tanımlayan grup hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Kent Konseyi´nden mahalle meclisi yönergesi
Kent Konseyi´nden mahalle meclisi yönergesi
Arsuz Kent Konseyi, mahalle meclislerinin oluşturulması ile ilgili yönerge hazırlanarak 8 bölgede pilot uygulama başlatılacağını duyurdu.
"Ticaret hacmi yüzde 30 daraldı"
"Ticaret hacmi yüzde 30 daraldı"
Suudi Arabistan´ın ambargo uygulaması
VP´nin ´mavi vatan´ kampanyası
VP´nin ´mavi vatan´ kampanyası
Vatan Partisi´nin (VP), Doğu Akdeniz´e yönelik başlattığı ´Mavi vatan´ kampanyası sürüyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi