AKP´den kan bağışı
Kızılay Haftası
Tarih: 6.11.2019 11:07:26

Antakya/SES

AKP Hatay İl Kadın Kolları, Kızılay Haftası kapsamında ´kan ver, hayat kurtar´ sloganı ile 81 ilde başlatılan kampanya kapsamında kan bağışında bulundu. AKP Hatay İl Başkanlığı binası önünde başlatılan kan bağışı kampanyasına partinin kadın kollarının yanı sıra partilileri ve vatandaşlar da destek verdi. Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, AKP Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, Memur-Sen Hatay Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, Kızılay Hatay Şube Başkanı Kudret Özbakış da kampanyaya destek verenler arasında yer aldı.
Kan bağışının yeterli seviyeye ulaşması için vatandaşları duyarlı olmaya davet eden AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Sara Gök, “Kızılay en köklü kuruluşlarımızdan biri. Türkiye´nin yanı sıra tüm dünyaya hizmet ediyor. 150 yıldır dünyanın dört bir yanında her yardım çağrısına koşan Kızılay, bu anlamda örnek teşkil ediyor. Kızılay Haftası nedeniyle tüm yurtta aynı anda başlattığımız etkinlikte bizlerde kan bağışında bulunduk ve kan bağışı kampanyasına destek olduk. Gelin kan verin siz de bir hayat kurtarın. Vereceğimiz kan ile insanların hayatlarını kurtarabiliriz. Kan vermek, bir hayır işidir. İnsanlığa faydalı olan hayırlı bir hizmettir. Sağlıklı insanlarımız kan vererek sağlıklarını koruyabilirler. Sağlıklı yaşam konusunda genç nesilleri bilinçlendirmek gerekiyor. Kan vermek insan sağlığı açısından önemli bir bağıştır. Kan sadece acil durumlar için değil, sürekli bir ihtiyaçtır. Bir insana hayat vermek, tüm insanlığa hayat vermeye benzer" değerlendirmesinde bulundu. AKP Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, "AK Parti Hatay teşkilatı olarak, ´kan ver hayat kurtar´ sloganı ile tüm yurtta eş zamanlı başlatılan kan bağışı etkinliğine destek verdik. Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Bir damla kanın bir damla umut olması temenni ediyoruz. Düzenli kan bağışı yaparak bir insanın hayata tutunmasına yardımcı olabilirsiniz. Unutmayın damarımızdan iyilik akıyor. Türk Kızılay´ı uluslararası çapta faaliyet gösteren bir kuruluşumuzdur. Türk Kızılay sıkıntısı olan insanlara nerede olursa olsun ulaşan bir yardım kuruluşudur. Kızılay kuruluşundaki felsefe ile savaşta ve barışta insancıl yardımı ilke edinmiştir. Bu vatandaş olarak en insani görevimizdir. Türk Kızılay´ının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin büyüklüğüne yakışır hizmetleri yerine getirebilmesi için kan bağışı ile aynî ve nakdî yardımlarda bulunarak kurumun güçlü kılınmasını sağlamak gerekmektedir. Türk Kızılay´ı, sadece kan bağışı toplayarak kan ihtiyacı olan hastaların yanında yer almakla kalmamaktadır. Türk Kızılay´ı, yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da dünyanın neresinde olursa olsun yaşanan deprem ve sel gibi herhangi bir doğal afet sırasında afetzedelere yardım elini ilk ve en çok uzatan yardım kuruluşlarının başında yer almaktadır. Ülkemiz sınırları dışında yaptığı bu insani yardımlarla bizleri millet olarak gururlandıran, bizi en iyi şekilde temsil eden Türk Kızılay´ı her türlü övgüye layıktır" açıklamasını yaptı.
Kaynak:

Tolga Sağ´dan İskenderun´da konser
Tolga Sağ´dan İskenderun´da konser
Sanatçı Tolga Sağ, İskenderun´da konser verdi.
"Hastalığa göre yaklaşmak zorundayız"
"Hastalığa göre yaklaşmak zorundayız"
Samandağ´da belediye ve Diyabetle Yaşam Derneği Hatay Şubesi işbirliğiyle "Diyabet ve obezitenin zararlarından korunma eğitimi" konferans düzenlendi.
Validen komutana iade-i ziyaret
Validen komutana iade-i ziyaret
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ümit Durmaz´a, dün iade-i ziyarette bulundu.
´Herkes İçin Spor´ etkinliği
´Herkes İçin Spor´ etkinliği
Arsuz Kaymakamlığı ve Herkes İçin Spor Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen Arsuz Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve bazı kurumların da katkı verdiği Herkes İçin Spor etkinliği Arsuz´da düzenlendi.
Müdüre plaketli uğurlama
Müdüre plaketli uğurlama
Arsuz´da üç yıldır nüfus müdürlüğü görevini yürüten Gülsel Soğancı, Kastamonu´nun Abana ilçesine atandı.
Üniversite kampüsüne cami
Üniversite kampüsüne cami
2 dönüme yapılan üç katlı cami, 7 bin kişi kapasiteli
Noktaları arayarak bilgilendiler
Noktaları arayarak bilgilendiler
Harry Potter´ın kaynağı da Edinburgh mezarlığı
Bir ayda 203.974 kişi GBT sorgusu
Bir ayda 203.974 kişi GBT sorgusu
Ekim´de 25.720 sürücüye 9.063.438 TL ceza kesildi
46 noktada uyuşturucu denetimi
46 noktada uyuşturucu denetimi
Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve KOM Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından önceki gün genişletilmiş alan uygulaması yapıldığı açıklandı.
Müdürler, okulların ´sorunlarını iletti´
Müdürler, okulların ´sorunlarını iletti´
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, belediyenin imkânları ölçüsünde eğitime destek olmaya devam edeceklerini belirtti.
Hatay mutfağı atölye çalışmasıyla öğretilecek
Hatay mutfağı atölye çalışmasıyla öğretilecek
Hatay Büyükşehir Belediyesi, UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağı projesi kapsamında workshop etkinliklerini başlattı.
Bir yarışmada 5 altın, 1 gümüş
Bir yarışmada 5 altın, 1 gümüş
Hataylı yüzücü Kamil Köseoğlu, Atatürk Haftası kapsamında Bursa´da düzenlenen Türkiye Masterler Yüzme Şampiyonası´na altı ayrı kategoride katıldı ve 5 altın ile 1 gümüş madalya kazandı.
AFAD´tan ´deprem sigotası´ çağrısı
AFAD´tan ´deprem sigotası´ çağrısı
Ülkede afetlere hazırlık kültürünün yerleşmesi için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından başlatılan Afetlere Hazırlık Yılı´nın beşinci ayına girdiği ve projenin bu ayın temasının ´afet sigortası´ olarak belirlendiği açıklandı.
Erzinli muhtarlar İskenderun´da konuk oldu
Erzinli muhtarlar İskenderun´da konuk oldu
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, daha önce kaymakam olarak görev yaptığı kentler arasında bulunan Erzin´deki muhtarlarla İskenderun´da kahvaltıda buluştu.
İskenderun´da aşı bulunamıyor
İskenderun´da aşı bulunamıyor
Grip için eylem planı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi