"Altı ayda yüzde 35 tasarruf sağladık"
Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, belediyenin yaz sezonu çalışmaları ile genel hizmetlerini değerlendirdi.
Tarih: 14.10.2019 10:03:02

İskenderun/SES

 Belediyeden yapılan açıklamaya göre Güven, şu değerlendirmeyi yaptı: "Karaağaç ve Nardüzü bölgesinde beton asfalt ve yama çalışmalarının önemli yer tuttu. Köprüler, menfezler, okullarda onarım ve bakım, park ve bahçe düzenlemeleri, otluk alanların temizliği, çöp konteynerlerinin yenilenmesi, dere ıslahları gibi onlarca hizmeti kısıtlı imkanlarla yaptık. ‘Maksimum tasarruf daha fazla hizmet´ sloganıyla yola çıkarken, akaryakıt başta olmak üzere, kiralama, satın alma veya hizmet alımından elde edilen tasarrufu hizmete dönüştürdük."
Geçen yılın 6 ayına göre bütçenin yüzde 35´i kadar tasarruf sağladıklarını anlatan Arsuz Belediye Başkanı Güven, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Mahallelerin bir çok eksiği ve sorunu bulunduğunu biliyorum. Karaağaç ve Nardüzü mahallelerinde altyapı ve kanalizasyon çalışmalarından kaynaklanan bozuk yollar ve kaldırımların yenilenmesi çalışmasında eksik kalan bölüm de en kısa sürede yapılacak. Tüm belediyeler ciddi bir ekonomik kriz içerisinde. Hizmetlerin aksamaması, sorunlara en hızlı ve en pratik çözüm üretmek için çalışırken, tüm maliyetleri düşürerek halkın parasını dikkatli kullanma gayretindeyiz. Arsuz´un en yoğun dönemi olan Mayıs ve Ekim aylarında birçok zorluklarla karşılaştık. Arsuz, geniş bir coğrafyaya ve dağınık nüfus dağılımı sahip olması nedeniyle hizmet zorlaşıyor. Yeni ilçe olunması sebebiyle de birçok eksiği barındırıyor. Arsuz´un en yoğun döneminde kısıtlı imkanlarla en iyi hizmeti vermeye çalıştık. Belediye ekipleri 14 mahallenin asfalt bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştirdi ve 16 menfez ile 6 köprü yaptı. İmkanlarımız dahilinde Arsuz´a verebileceğimiz en hizmeti vermeye gayret ettik. Öğrencilerin daha kaliteli bir ortamda eğitim görebilmeleri için ilçedeki 14 okulun tadilatını yaptık. Eskiyen çöp konteynerlarının yerine 600 adet çöp konteyneri yerleştirdik. Arsuz´da birçok dere var ve bu derelerin 4´ünde Devlet Su İşleri ile işbirliği içerisinde ıslah ve ilaçlama çalışmaları gerçekleştirdik, çalışmalar devam ediyor. Karaağaç ve Nardüzü mahallelerinde altyapı çalışmalarının bittiği 14 sokakta beton asfaltlama çalışmaları gerçekleştirdik ve bunu yaptığımız 4.2 milyon lira ve bir önceki dönemden kalan 3.5 milyon lira bedelindeki asfalt çalışmalarının yüzde 80´ini ödeyerek gerçekleştirdik. Asfalt çalışmalarını İller Bankasının finansal desteğiyle gerçekleştirerek, borç ödeme planını 4 yılla yayarak, bu borcu bizden sonraki döneme kalmayacak şekilde planladık. Çünkü bize göre bitmiş bir projenin borcu kalmamalıdır. Akaryakıt, kiralama giderleri, satın almalar, hizmet alımları gibi çeşitli harcamalarda yaptığımız tasarruflarla, geçen seneye oranla 6 ay içerisinde yüzde 35´lik bir tasarruf yakaladık."
Kaynak:

58 bin öğrenciye lunapark bileti
58 bin öğrenciye lunapark bileti
Belediyenin ´ara tatil´ hediyesi
´Gençlik ve müzik´ üzerine söyleşi
´Gençlik ve müzik´ üzerine söyleşi
İskenderun´da liselilerin oluşturduğu grup; Kervan´
"Bitirilmesi çalışması devam ediyor"
"Bitirilmesi çalışması devam ediyor"
Reyhanlı Barajı inşaatı.
"Aile birliğinin temeli nikâhtır"
"Aile birliğinin temeli nikâhtır"
Hatay İl Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftasında Antakya Kapalı Spor Salonu´nda düzenlenen “Peygamberimiz ve aile” konulu konferansta Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, konuştu.
"Değerlerimizi tahrip edecek ne varsa hayatımıza girdi"
"Değerlerimizi tahrip edecek ne varsa hayatımıza girdi"
MKÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, milli ve manevi değerlerimizi tahrip edecek ne varsa hayatımıza girdiğini ifade etti.
Esnafın belediye ve emniyet ziyareti
Esnafın belediye ve emniyet ziyareti
İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Başkanı İbrahim Üçıkgöz ve yönetimi, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş´i ayrı ayrı ziyaret etti.
"Gaz emisyonlarının azaltılması gerekiyor"
"Gaz emisyonlarının azaltılması gerekiyor"
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından 21 Şubat´tan beri yürütülen ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından fonlanan “Hatay İli Karbon Ayak İzi Envanteri ve İklim Değişikliği Eylem Planı” projenin kapanış toplantısı Antakya´da yapıldı.
Muhtarlardan kampanyaya destek
Muhtarlardan kampanyaya destek
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, kentin gelişmesi ve kalkınmasında toplumun her kesimine büyük görevler düştüğünü belirtti.
Müdürler kamu hizmetlerini değerlendirdi
Müdürler kamu hizmetlerini değerlendirdi
İskenderun´da kamu kurumlarının müdürleri ile bir araya gelerek, genel durum değerlendirmesi yaptı.
´Adrese teslim kadro´ mu?
´Adrese teslim kadro´ mu?
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), yayınladığı ilanla öğretim elemanı ihtiyacını gidermeye çalışıyor.
Hatay´da FETÖ´den 312 kişi firari
Hatay´da FETÖ´den 312 kişi firari
Hatay´da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyon ve soruşturmalarda tutuklanan kişi sayısının bin 477 olduğu bildirildi.
Validen şehit ailelerine ziyaret
Validen şehit ailelerine ziyaret
Hatay Valisi Rahmi Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan, 31 Ekim 2019 tarihinde Barış Pınarı Harekâtı Bölgesinde şehit olan Uzman Çavuş İsmail Sarıcan ile 09 Haziran 2019 tarihinde Afrin´de şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Halil Kurt´un Dörtyol´da yaşayan ailelerini ziyaret etti.
"Yeniden değerlendirin"
"Yeniden değerlendirin"
Barodan TBB´ye çağrı
´Geleceğe nefes´ projesi
´Geleceğe nefes´ projesi
Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan "Geleceğe Nefes´ projesi kapsamında Hatay´da 100 bine yakın fidanın toprakla buluşturulduğu törende, Belen yöresinde fidanlar Halilbey mahallesinin Hortum Yaylasında dikildi.
HBB´ye proje ödülü
HBB´ye proje ödülü
Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma ve Özendirme Yarışması
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi