"Altyapı, medeniyet demektir"
Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı ve CHP adayı Lütfü Savaş, ilin geleceği için birçok büyük projenin hayata geçirildiğini ve bundan sonra da yapılacak çok iş olduğunu belirtti.
Tarih: 14.3.2019 10:40:32

Antakya/SES

 Savaş, “Altyapı demek, medeniyet demektir. Medeniyet olmadan bir toplum ileri gidemez. Antakya belediye başkanlığında, Yavuz Sultan Selim caddesinde araçla 100 km süratle gidilebilecek bir yağmursuyu hattı yaptım. Aynı kanalı Saray caddesi mevkiinde yaptım. Bütün kanalizasyonları o zaman bitirdim. Yani birinci belediye başkanlığı dönemimde hiç lükse kaçmadım, parayı çarçur etmedim alt yapıya yatırdım yani gelecek adına yatırım yaptım. Şimdi içme suyu şebekesi döşüyoruz. İçme suyu borularını değiştiriyoruz. Boruların içinde kurşun, bakır, demir ve asbest var. Bunlar insanların sinir sistemini ve böbrekleri mahvediyor. Asbest kansere neden oluyor. Ben bu şehrin belediye başkanıyım ve ben çocuklarımızın sağlığını ve geleceğini düşünmek zorundayım. Yaşlıları düşünmek zorundayım. Hijyeni düşünmek zorundayım” açıklamasını yaptı.
HATSU tarafından yapılan projeleri anlatan Savaş, şu değerlendirmeyi yaptı: "Toplam 28 içme suyu deposu, sekiz tane arıtma tesisi yaptık. Bu arıtma tesislerinin içinde dünyanın 5. Avrupa´nın 2. Türkiye´nin birinci Membranlı Arıtma Tesisi de var. Sadece Membranlı Atıksu Arıtma Tesisinin maliyeti 63 milyon. Bu arıtma tesisini Asi´yi kurtarmak amacıyla yaptık. Dörtyol Atıksu Arıtma Tesisi yaptık maliyeti 7 milyon lira,, Erzin Atıksu Arıtma Tesisi yaptık maliyeti 8 milyon lira, Reyhanlıa Atıksu Arıtma Tesisi yaptık maliyeti 11,5 milyon lira, Serinyol Atıksu Arıtma Tesisi yaptık maliyeti 7.5milyon lira, Samandağ´ına yaptık maliyeti 10,5 milyon lira, Kırıkhan Atıksu Arıtma Tesisi yaptık maliyeti 16,5 milyon lira, İskenderun Denizciler Atıksu Arıtma Tesisini maliyeti 9.5milyon lira. İçme suyu sondaj kuyuları açtık. Toplam 215 içme suyu sondaj kuyusu açtık, 1.025 kilometre uzunluğunda kanalizasyon hattı, 1.993 kilometrelik içme suyu şebekesi döşedik."
Kaynak:

Onlar belediyecilik yapamaz
Onlar belediyecilik yapamaz
DP İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, öncek akşam kentin Çay mahallesinde miting düzenledi, kentteki esnafı gezdi ve destek istedi.
"Yeni nesil pazar projeleri hazır"
"Yeni nesil pazar projeleri hazır"
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı Fatih Tosyalı, seçim çalışmalarını semt pazarları ve esnaf gezisiyle sürdürdü.
VP´den üreticiye destek sözü
VP´den üreticiye destek sözü
Vatan Partisi (VP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yunus Özgür Yıldırım ve Antakya Belediye Başkan adayı Mehmet Çokluk, seçim çalışmalarını tarım alanları ve Küçük Dalyan bölgesinde sürdürdü.
Fabrikaya seçim ziyareti
Fabrikaya seçim ziyareti
CHP Arsuz Belediye Başkan adayı Asaf Güven, İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Şampiyon Filtre´yi ziyaret etti.
"Hizmet için değişim yapacağız"
"Hizmet için değişim yapacağız"
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı Fatih Tosyalı, seçim çalışmaları kapsamında sebze hali esnafını ziyaret edip, seçilmesi halinde yapacağı projelerini anlattı.
"Önce huzur, sonra hizmet"
"Önce huzur, sonra hizmet"
Şahutoğlu´ndan mahalle gezisi
"Kent menfaatlerinin mücadelesini veriyorum"
"Kent menfaatlerinin mücadelesini veriyorum"
DP İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, seçim çalışmalarına devam ediyor.
"Herkesle bir araya gelen tek partiyiz"
"Herkesle bir araya gelen tek partiyiz"
Saadet Partisi (SP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Yıldız, birliği, beraberliği sağlayacak adaylar ve söylemlerle seçime katıldıklarını ve ülkenin Türkiye´nin teminatı olduklarını belirterek, "Herkesle bir araya gelen tek partiyiz” dedi.
"Millete diz çöktürmek isteyen güçler var"
"Millete diz çöktürmek isteyen güçler var"
´Cumhur ittifakı´nın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı AKP´li İbrahim Güler, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
"Seçeceğiniz şoför acemi olursa o iş olmaz"
"Seçeceğiniz şoför acemi olursa o iş olmaz"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Lütfü Savaş, Antakya´nın Narlıca Mahallesi´nde ´Millet İttifakı´nın seçim ofisinin açılışını yaptı.
“Barış ve sevgiyle kenetlenmeye ihtiyacımız var”
“Barış ve sevgiyle kenetlenmeye ihtiyacımız var”
Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, İskenderun Birlik Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte, “Bizim bu kentte önce birliğe, beraberliğe, barışa, sevgi ile birbirimize kenetlenmeye ihtiyacımız var” dedi.
"İnsancıl kentler yaratacağız"
"İnsancıl kentler yaratacağız"
Vatan Partisi (VP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yunus Özgür Yıldırım, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
Güven´den ´şeffaflık ve katılımcılık´ sözü
Güven´den ´şeffaflık ve katılımcılık´ sözü
Arsuz için kurulan gönül bağını birlikte güçlendirme çağrısında bulunan Millet İttifakı´nın CHP´li Belediye Başkan adayı Dr. Asaf Güven, seçmenine şeffaflık, dürüstlük, katılımcılık, eşitlik sözü verdi, başlatılan hizmetleri ‘üzerine ekleyerek sürdüreceklerini kaydetti.
‘Kapı altından bildiri´ uyarısı
‘Kapı altından bildiri´ uyarısı
31 Mart seçimlerinde İskenderun İttifakı sloganıyla yola çıkan Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, seçim sabahına kadar hakkında öne sürülebilecek iddialara inanılmamasını istedi, kapı altından dağıtılabilecek bildiri uyarısında bulundu.
"Kinle, nefretle bir toplumu yönetemezsiniz"
"Kinle, nefretle bir toplumu yönetemezsiniz"
Seçim çalışmaları kapsamında Hatay´a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Defne Uğur Mumcu Meydanı´nda Hataylılara seslendi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi