Ankara görüşmeleri verimli geçti
Belediye ile ilgili bazı projeler üzerine görüşme yapmak üzere Ankara´ya giden ve başkentte bazı ziyaretlerde de bulunan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yapılması planlanan proje ve çalışmalar ile ilgili verimli görüşmeler yaptıklarını belirtti.
Tarih: 23.11.2019 09:34:16

İskenderun/SES

 Ankara´da bölge milletvekilleri ile birlikte AKP Meclis Grup toplantısı sonrasında TBMM´de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldiklerini ifade eden Tosyalı, yazılı değerlendirmesinde şunlara yer verdi: "TBMM´de Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan´la bir araya geldik. Cumhurbaşkanımız ile bir süre görüşerek, günün anısına milletvekillerimiz ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdik. Cumhurbaşkanımıza kıymetli hemşerilerimizin selamını ilettik. Cumhurbaşkanımızın da değerli hemşerilerimize selamı var. Ankara´da yoğun bir görüşme trafiğinde bulunduk. TBMM ziyaretimizin ardından Karayolları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tutaş´ı ziyaret ederek kentimizde ulaşımı rahatlatacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Daha sonra Hatay Milletvekilimiz Abdulkadir Özel ve Belediye Başkan Yardımcımız Kemal Nadir Ünal ile birlikte İlbank Genel Müdürü Yusuf Büyük ve Genel Müdür Yardımcısı Salih Yılmaz´ı ziyaret ettik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun´u da ziyaret ettik. Daha sonra halkıa hizmet noktasında bir takım ziyaretlerde daha bulunduk. Kente ve halka hizmet için çalışmaya devam edeceğiz. Projeleri hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz. Bizlerde her zaman destek olan Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, bakanlarımıza, milletvekillerimize çok teşekkür ediyoruz."
Kaynak:

150 öğrenciye giysi yardımı
150 öğrenciye giysi yardımı
CHP İskenderun kadın kolları, kentte eğitimini sürdüren 150 öğrenciye kışlık giysi yardımında bulundu. Örencilere yapılan yardımların bağışlarla gerçekleştiği öğrenildi.
Çitçi borcunun yapılandırmasına önerge
Çitçi borcunun yapılandırmasına önerge
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, çiftçilerin Ziraat Bankası ile Tarım Kredi kooperatiflerine olan borç faizlerinin silinip, ana paralarının yeniden yapılandırılması için bir çalışma olup olmadığını önergeyle parlamentoya taşıdı.
CHP´nin KKTC ilişkileri Savaş üzerinden
CHP´nin KKTC ilişkileri Savaş üzerinden
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin KKTC temsilciliğinin çalışmalarına destek olmak üzere Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş´ı görevlendirdi.
EMEP, haklara karşı birleşmeye çağırdı
EMEP, haklara karşı birleşmeye çağırdı
Kıdem tazminatı ve emeklilik hakkı yasa teklifi
Yabancıya konut satışına önerge
Yabancıya konut satışına önerge
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, son yıllarda yabancılara toprak satışında iler düzeyde artış olduğunu ve yaklaşık 1,5 milyon konutun yabancılara satılmış olduğunu belirterek, konuyu önergeyle meclisne taşıdı.
Sel zararının karşılanması önerisi ´reddedildi´
Sel zararının karşılanması önerisi ´reddedildi´
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur´un, Tahtaköprü Barajı´nın kapaklarının açılması üzerine haftalarca su altında kalan Amik Ovası´ndaki çiftçilerin zararlarının karşılanması için verdiği kanun teklifinin TBMM´de gündeme alınması önerisi,AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.
BBP´de toplu istifa
BBP´de toplu istifa
BBP Hatay İl başkanı Nevin Zeytineli ve partinin Reyhanlı İlçe Başkanı Mustafa Kurtdağı, Kırıkhan İlçe Başkanı Bestami Yeğen, Hassa İlçe Başkanı Fatih Özer, Yayladağı İlçe Başkanı Nedim Kaymakçı ile İl Kadın Kolları Başkanı Nimet Seferoğlu, partisinden istifa etti.
"Hatay, Atatürk´ün emaneti"
"Hatay, Atatürk´ün emaneti"
İYİ Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman´ın Yayladağı hudut kapısının açılmasına tepki gösterdi.
"Kırıkhan neden teşvik bölgesinde yok?"
"Kırıkhan neden teşvik bölgesinde yok?"
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Hatay´ın 5 ilçesinin teşvik bölgesi kapsamına alınırken, aynı rotasyonda bulunan Kırıkhan´ın teşvik kapsamına alınmamasını önergeyle parlamentoya taşıdı.
Topal, atama takvimini sordu
Topal, atama takvimini sordu
Hatay Milletvekili Serkan Topal, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca´ya çağrıda bulunarak, sağlıkta atama kılavuzunun bir an önce yayınlanmasını istedi.
AKP´de üye güncelleme çalışması
AKP´de üye güncelleme çalışması
AKP Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir başkanlığında 81 ilin başkanlarıyla gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında üye çalışmalarının masaya yatırıldığını belirtti.
“AKP iktidarı çiftçimizden ne istiyor?”
“AKP iktidarı çiftçimizden ne istiyor?”
CHP Hatay İl Başkanı Parlar, hububatta gümrük vergisinin sıfırlanmasına tepki gösterdi
CHP´li kadınlar HBB´de
CHP´li kadınlar HBB´de
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Yılmaz, Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Haksöz ve yönetim kurulu üyeleri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş´ı ziyaret etti.
“Yangının nedeni terör eylemi mi?”
“Yangının nedeni terör eylemi mi?”
Belen´de başlayan. Arsuz ve İskenderun´a sıçrayarak 15 ayrı noktada çıkan Hatay yangınlarının terör eylemi olduğu yönündeki iddiaların artmasına karşın yangının nedeninin açıklanmamasını eleştiren CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, yazılı soru önergesi ile yangının çıkış nedenini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´ya sordu. Şahin, olayın bir terör eylemi olması durumunda 5233 sayılı Terör ve Terörle Mücadeleden Doğan Zararların Karşılanması Hakkında Kanuna göre zararın devlet tarafından karşılanması gerektiğini söyledi.
Hatay´daki maden sahalarını sordu
Hatay´daki maden sahalarını sordu
HDP Adana Milletvekili Tulay Hatımoğulları, Maden Yasasının değiştirildiği 2004 yılından bugüne Türkiye´deki ormanlar, tarım alanları, meralar; maden arama ve işletme yoluyla özel kişi ve kuruluşlara/uluslararası sermayeye verildiğini, Hatay´ın da ormanları, sulakları, tarım alanları ve meraları tehdit altında olduğunu belirtti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi