"Arıtma tesisini çalıştıracağız"
VP´nin HBB ve İskenderun adayları gazetemizi ziyaret etti
Tarih: 13.3.2019 10:49:23

Akın Bodur/İskenderun

Vatan Partisi (VP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yunus Özgür Yıldırım ve İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, partilerinin il ve ilçe yöneticileriyle birlikte gazetemizi ziyaret ederek, seçilmeleri halinde yapacakları çalışmaları anlattı.
Demokrasi zemininin ´güce´ dayalı olduğunu, demokrasinin önemli bir noktası olan seçim sürecinde gücü olanın kendini anlatabildiğini, projelerini dile getirebildiğini ifade eden VP İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, partisinin seçim çalışmalarını süslü broşürlerle değil, daha çok halkla biraraya gelerek anlattıklarını belirtti. ´İpek Yolu´nun yeniden canlandırılması sürecinde İskenderun´un bundan payını alabilmesi için mücadele vereceğini anlatan Baysoy, seçilmesi halinde her üç mahalleyi kapsayacak kapalı semt pazarı alanı, her mahalleye kütüphane, çocuk parkı ve oyun alanları, kentte Sosyal Bilim Kültür Sanat Merkezini kuracaklarını, ikisi kent merkezi, biri de Denizciler mahallesinde olmak üzere üç spor merkezlerini yapacaklarını, yaşlıların rahatlıkla kalabileceği bir huzurevini inşa edeceklerini, raylı sistemi yaşama geçireceklerini, kentteki iskele sayısını arttıracaklarını, bakanlıklarla koordineli çalışarak birçok konuyu çözüme kavuşturacaklarını söyledi.
İskenderun´da su konusunun önemli olduğunu ve İskenderun Arıtma Tesisinin kente su vermesi için mücadele vereceğini belirten Baysoy, kentteki trafik karmaşasını ilgili kuruluşlar ve toplumla birlikte çözüme kavuşturacaklarını kaydetti. İskenderun´da plaj yapmanın mümkün olamadığının farkında olduklarını belirten VP İskenderun Belediye Başkan adayı Baysoy, kumsal olmayan İskenderun´da kentin plaj sorunun Arsuz sınırlarındaki çalışmaları destekleyecek çözeceklerini anlattı.
Yerel yönetimlerin hizmet için üst makamları zorlaması gerektiğini belirten VP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yunus Özgür Yıldırım da, seçilmesi halinde yetkileri paylaşacağını, Hatay´ı hep birlikte yöneteceklerini söyledi. Seçilmesi halinde HBB´nin ikibuçuk yıldır çalıştırmadığı İskenderun Arıtma Tesisini çalıştıracaklarını ve kente su taşıyacaklarını anlatan VP HBB adayı Yıldırım, "İskenderun Arıtma tesisini hemen sisteme alacağız ve çalışmasını sağlayacağız. Çünkü bizim, milleti susuz bırakılarak rantı paylaşma çabamız olmaz. Arıtma tesisinin suyunun sadece İskenderun´a değil, Arsuz´a ve Belen´in alt kesimlerine ulaşmasını da sağlayacağız. Bugün bu suyun İskenderun´a gelmemesi ve diger iki ilçeye ulaşmamasının nedeni, rant kavgasının yaşanması. Başka bir sebebi yok. Biz rantı halka dağıtacağız. Belediyeler üretime dayalı işlerden gelir sağlamalıdır. Birçok hizmette ve kararda esnek olacağız ancak belediyenin rant aracı olarak kullanmasında asla esnek olmayacağız" dedi.
Gazetemiz çalışanlarıyla sohbet eden ve farklı bir yerel yönetim anlayışı modelini getireceklerini anlatan VP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım, belediyeciliğin sadece kaldırım, yol, su yapmak olmadığını uygulamalarla göstereceklerini söyledi. Yıldırım, "Belediye başkanı icra makamı olmalı, karar alma makamına dönüşmemeli. Biz sürece sivil toplum örgütleri, kentlerde oluşturulacak meclisler, meslek odalarıyla birlikte alacağız, onların aldığı kararları süzgeçten geçirip, uygulayacağız. Belediye yönetiminde üretimi kooperatif modeliyle canlandıracağız ve yapacağımız projeler ranta endeksli olmayacak. Partimizin yerel yönetim anlayışı ve programı da böyledir" diye konuştu.
Kaynak:

Esnafa ´sanayi sitesi´ sözü
Esnafa ´sanayi sitesi´ sözü
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Dörtyol Belediye Başkan adayı Bestami Koca, seçim çalışmalarını kentin Yeniköy ve Yeşilköy mahallelerinde esnaf ve sanatkâr ziyaretiyle sürdürdü.
"Problemleri halının altına süpürmeyeceğiz"
"Problemleri halının altına süpürmeyeceğiz"
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı AKP´li Fatih Tosyalı, seçim çalışmalarını Primemall Alışveriş Merkezindeki esnafı, OSB´deki fabrikaları ziyaret eden ve Mustafa Kemal, Kurtuluş, Cumhuriyet, Meydan, Pirireis, Süleymaniye ve Numune mahallerinde düzenlediği toplantılarla sürdürdü.
"Hizmet etmenin gayretinde olacağız"
"Hizmet etmenin gayretinde olacağız"
´Millet İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı CHP´li Yılmaz Şahutoğlu, seçim çalışmalarına devam ediyor.
"Kazanırlarsa beş yıl daha ziyan olacak"
"Kazanırlarsa beş yıl daha ziyan olacak"
Demokrat Parti (DP) İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, seçim çalışmalarını ziyaret ve toplantılarla sürdürüyor.
"Birliği, beraberliği sağlayacak partiyiz"
"Birliği, beraberliği sağlayacak partiyiz"
Saadet Partisi (SP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Yıldız, seçim çalışmalarını partisinin adayları ve yöneticileriyle birlikte İskenderun ve Belen´de sürdürdü.
VP adaylarından ´çarşı ziyareti´
VP adaylarından ´çarşı ziyareti´
Vatan Partisi (VP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yunus Özgür Yıldırım, partisinin Kırıkhan Belediye Başkan adayı Gönül Gökkan, Defne Belediye Başkan adayı Leyla Erk´le birlikte seçim çalışmalarını Antakya´daki ayakkabıcılar çarşısında sürdürdü.
Kılıçdaroğlu 18 Mart´ta Hatay´da
Kılıçdaroğlu 18 Mart´ta Hatay´da
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, yaklaşan yerel seçimler öncesi Hatay´a gelecek.
Savaş: Birlikte başarmak istiyoruz
Savaş: Birlikte başarmak istiyoruz
Başkan Lütfü Savaş, 31 Mart´ta yapılacak seçimi kazandığı takdirde hayata geçirmeyi planladığı projeleri anlattı ve destek istedi.
Tosyalı: İnsanlarımıza dokunan hizmetlere odaklanacağız
Tosyalı: İnsanlarımıza dokunan hizmetlere odaklanacağız
Cumhur İttifakı AKP İskenderun Belediye Başkan Adayı Fatih Tosyalı, önceliklerini ‘vatandaşın işi, vatandaşın derdinin´ oluşturacağını belirterek, insana dokunan hizmetlere odaklanacaklarının söyledi.
Güler: 31 Mart yerel kalkınmanın adı olacak
Güler: 31 Mart yerel kalkınmanın adı olacak
AKP´li İbrahim Güler´e göre, önümüzdeki yıllara mührü ´Cumhur´a inanmış kadroların vuracak
Şahutoğlu: Kentsel dönüşüm yerinde dönüşümle mümkün
Şahutoğlu: Kentsel dönüşüm yerinde dönüşümle mümkün
Şahutoğlu, kentsel dönüşümü ise yerinde dönüşüm anlayışıyla hayata geçireceklerini söyledi.
"Erdoğan benim projelerimi saydı"
"Erdoğan benim projelerimi saydı"
DP İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın mitingde İskenderun´da gerçekleştirdikleri arasında kendi başkanlık dönemindeki projeleri gösterdiğini belirtti.
SP´den esnaf ziyareti
SP´den esnaf ziyareti
Belediye başkan adayları yapacaklarını anlattı, destek istedi
´Beldeler´ hizmetten yoksun kaldı
´Beldeler´ hizmetten yoksun kaldı
´Millet ittifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı CHP´li Yılmaz Şahutoğlu, İskenderun´un can simidi olarak nitelediği ve mahalleye dönüştürülen eski beldeleri kentle buluşturacaklarını belirtti.
"Mücadelemiz İskenderun için"
"Mücadelemiz İskenderun için"
Demokrat Parti (DP) Belediye Başkan adayı Mete Aslan, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi