Arsuz Belediye, çeyrek finalde
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 34. Erhan Aksay Futbol Turnuvası Körfez Grubu maçları sürüyor.
Tarih: 11.7.2018 10:15:49

Orhan Yıldız/İskenderun

Arsuz Belediyesi, Erhan Aksay Futbol Turnuvası´ndaki gruplardan çıkarak, çeyrek finale kaldı. Eski futbolcu Refik Çoğum adını yaşatmak için Refik Çoğum Arsuz Belediyesi adı altında turnuvaya katılan Arsuz Belediyesi, grup aşamalarını üçüncü sırada tamamladı, en iyi 2üçüncüden biri oldu ve çeyrek finale yükseldi. Grupları dokuz puanla üçüncü sırada tamamlayarak, en iyi 2 üçüncüden biri olan Refik Çoğum Arsuz Belediyesi, çeyrek finalde Süleyman Güleryüz Denizspor´la 12 Temmuz Perşembe günü oynayacak. Maç, İskenderun Beş Temmuz Stadı yan sahasında saat 19.00´da başlayacak.
Turnuvada oynanan karşılaşmada Mehmet Boşnak Yıldev Spor, Ali Alıcı 1071 Meydan Gençlik Spor´u 5-3 mağlup etti.
İskenderun Beş Temmuz Stadı dış sahasında oynanan karşılaşmayı Hatay bölgesi hakemlerinden H. Nadir Dörtkaş, Uğur Şain ile Lütfü Batar´ yönetti. Karşılaşmada Mehmet Boşnak Yıldev´in gollerini Zeyni Altuğ (4) ile Sabit Bağdadioğlu atarken,
1071 Meydan Gençlik Spor´un golleri de Ata Dağ´dan (3) geldi.
Körfez grubunda oynanan başka bir karşılaşmada da Barış Salık İskenderun Meydan Takımı, Şehit Enver Durmaz Şarkkonak Spor´u 6-2 mağlup etti. Mazta, İskenderun Spor´un eski takım kaptanı Levent Yılmaz da oynadı. Bu sonuçla Barış Salık İskenderun Meydan Gençlik takımı, grupta oynadığı 6 karşılaşmada 6 galibiyet elde ettmiş oldu.
Hatay bölgesi hakemlerinden Lütfü Batar, Oğulcan Yabanabat ile Sadettin Arslan´ın yönettiği maçta Barış Salık İskenderun Meydanın gollerini Selami Arpaçayır (2), Hüseyin Karataş, Fikret Yıldız, Burhan Şimşek ile Hamit Kızıl attı. Şehit Enver Durmaz Şarkkonak Spor´un gollerini de Şenol Uslu ile Servet Demirel kaydetti.
Erhan Aksay Futbol Turnuvasının Körfez Grubunda yer alan Süleyman Güleryüz Deniz Spor da, Şehit Hakan Tan Fil Filtre takımını 7-2 mağlup etti.
Hatay bölgesi hakemlerinden Onur Parlak, Lütfü Batar ile Yunus Demir´in yönettiği maçta Süleyman Güleryüz Deniz Spor´un gollerini Feyruz Günay (2), Engin Canımoğlu (2), Ylmaz Değirmen (2) ile Mehmet Altuntürk attı. Şehit Hakan Tan Fil Filtre Spor´un gollerini de Suat Dik ile Ramazan Tekin kaydetti.
Kaynak:

Cadde trafiğinde ´sosyal deney´
Cadde trafiğinde ´sosyal deney´
İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından projelendirilen ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi Kurulu (UKOME) kararıyla gündeme alınan Antakya Atatürk Caddesi´nin çift yönlü ulaşım çalışması sürüyor.
"Depreme karşı bina tasarımı" konfransı
"Depreme karşı bina tasarımı" konfransı
İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun Temsilciliği tarafından "Türkiye deprem yönetmeliği ve deprem etkisi altındaki binaların tasarımı´ konulu konferans düzenledi.
Reyhanlı´da yağışlar sele yol açtı
Reyhanlı´da yağışlar sele yol açtı
Dokuz mahalle olumsuz etkilendi
"Ayrım yapan ülkeye zarar verir"
"Ayrım yapan ülkeye zarar verir"
İçişleri Bakanlığına Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Hatay Valisi Erdal Ata, bölgeye hizmet veren kurumların bölge ve il müdürleri ile vedalaşma toplantısı düzenledi.
Muhasebecilere ´e defter´ semineri
Muhasebecilere ´e defter´ semineri
İskenderun´da, muhasebeci ve mali müşavirlere yönelik "e-fatura, e-defter, e-arşiv, e-imza, e-bordro, e-mutabakat ve e-yedekleme" konulu eğitim semineri düzenlendi.
7 ilçede elektrik kesintisi
7 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Arsuz, Belen, Payas, Dörtyol, Antakya, Defne ve Kumlu ilçelerinin bazı bölgelerinde elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım çalışması nedeniyle yarın elektrik verilmeyecek.
Öğrenme güçlüğüne dikkat çektiler
Öğrenme güçlüğüne dikkat çektiler
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), okuma yazma matematik gibi akademik becerilerde görülen gelişimsel bir özel öğrenme güçlüğü olarak bilinen disleksi için farkındalık yaratmak üzere önemli bir etkinliğe imza attı.
"Kimse bize birilerini işaret etmesin"
"Kimse bize birilerini işaret etmesin"
CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde kente belediye başkanlığı için sağ partilerden CHP´ye aday öneren ya da aday transfer etmek isteyenleri eleştirdi.
"Ek zam" mektubu
"Ek zam" mektubu
İskenderun´da faaliyet gösteren Türkiye Kamu Sen´e bağlı sendikalar, "ek zam" talebni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğana mektup göndererek, iletti.
"Fotoğrafın anlamı olması gerekli"
"Fotoğrafın anlamı olması gerekli"
Fotoğraf sanatçısı Meriç Aktar, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Antakya Meslek Yüksekokulu öğrencilerine verdiği söyleşide fotoğraf ve fotoğrafçılığı anlattı.
Özel güvenlik bölgesi uzatıldı
Özel güvenlik bölgesi uzatıldı
Hatay´ın Suriye sınırındaki ilçelerin, sınıra yakın yerleşim alanlarındaki özel güvenlik bölgesi uygulaması, Hatay Valiliği kararıyla 15 gün süreyle uzatıldı.
Baronun sahil güvenlik ziyareti
Baronun sahil güvenlik ziyareti
Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez ve yönetim kurulu üyeleri Sevinç Çakıcı, Mehmet Bilgili ve Hüseyin Derin, İskenderun Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Çağın Taşkın´ı ziyaret etti.
CHP´li gençlerin Ankara ziyareti
CHP´li gençlerin Ankara ziyareti
CHP İskenderun Gençlik Kolları, Anıtkabir´e gitti ve Atatürk´ün manevi huzuruna çıktı.
Organ bağışı bilgilendirmesi
Organ bağışı bilgilendirmesi
İskenderun Toplum Sağlığı Merkezi, Sağlık Bakanlığı´nın düzenlediği Organ ve Doku Bağışı Haftası kapsamında İskenderun Belediyesi çalışanlarına organ bağışı konusunda bilgilendirmede bulundu.
Maratonda, burs için koştular
Maratonda, burs için koştular
40. İstanbul Maratonuna katılan 250 kişi, Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu için koştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi