Arsuz Belediye, çeyrek finalde
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 34. Erhan Aksay Futbol Turnuvası Körfez Grubu maçları sürüyor.
Tarih: 11.7.2018 10:15:49

Orhan Yıldız/İskenderun

Arsuz Belediyesi, Erhan Aksay Futbol Turnuvası´ndaki gruplardan çıkarak, çeyrek finale kaldı. Eski futbolcu Refik Çoğum adını yaşatmak için Refik Çoğum Arsuz Belediyesi adı altında turnuvaya katılan Arsuz Belediyesi, grup aşamalarını üçüncü sırada tamamladı, en iyi 2üçüncüden biri oldu ve çeyrek finale yükseldi. Grupları dokuz puanla üçüncü sırada tamamlayarak, en iyi 2 üçüncüden biri olan Refik Çoğum Arsuz Belediyesi, çeyrek finalde Süleyman Güleryüz Denizspor´la 12 Temmuz Perşembe günü oynayacak. Maç, İskenderun Beş Temmuz Stadı yan sahasında saat 19.00´da başlayacak.
Turnuvada oynanan karşılaşmada Mehmet Boşnak Yıldev Spor, Ali Alıcı 1071 Meydan Gençlik Spor´u 5-3 mağlup etti.
İskenderun Beş Temmuz Stadı dış sahasında oynanan karşılaşmayı Hatay bölgesi hakemlerinden H. Nadir Dörtkaş, Uğur Şain ile Lütfü Batar´ yönetti. Karşılaşmada Mehmet Boşnak Yıldev´in gollerini Zeyni Altuğ (4) ile Sabit Bağdadioğlu atarken,
1071 Meydan Gençlik Spor´un golleri de Ata Dağ´dan (3) geldi.
Körfez grubunda oynanan başka bir karşılaşmada da Barış Salık İskenderun Meydan Takımı, Şehit Enver Durmaz Şarkkonak Spor´u 6-2 mağlup etti. Mazta, İskenderun Spor´un eski takım kaptanı Levent Yılmaz da oynadı. Bu sonuçla Barış Salık İskenderun Meydan Gençlik takımı, grupta oynadığı 6 karşılaşmada 6 galibiyet elde ettmiş oldu.
Hatay bölgesi hakemlerinden Lütfü Batar, Oğulcan Yabanabat ile Sadettin Arslan´ın yönettiği maçta Barış Salık İskenderun Meydanın gollerini Selami Arpaçayır (2), Hüseyin Karataş, Fikret Yıldız, Burhan Şimşek ile Hamit Kızıl attı. Şehit Enver Durmaz Şarkkonak Spor´un gollerini de Şenol Uslu ile Servet Demirel kaydetti.
Erhan Aksay Futbol Turnuvasının Körfez Grubunda yer alan Süleyman Güleryüz Deniz Spor da, Şehit Hakan Tan Fil Filtre takımını 7-2 mağlup etti.
Hatay bölgesi hakemlerinden Onur Parlak, Lütfü Batar ile Yunus Demir´in yönettiği maçta Süleyman Güleryüz Deniz Spor´un gollerini Feyruz Günay (2), Engin Canımoğlu (2), Ylmaz Değirmen (2) ile Mehmet Altuntürk attı. Şehit Hakan Tan Fil Filtre Spor´un gollerini de Suat Dik ile Ramazan Tekin kaydetti.
Kaynak:

"120 bin dönüm ekili alan su altında"
"120 bin dönüm ekili alan su altında"
Milletvekilleri ´sel´i meclise yansıttı; Kızılay bölgede yardım dağıttı
Gençlik merkezinden okulda etkinlik
Gençlik merkezinden okulda etkinlik
İskenderun Gençlik Merkezi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı İskenderun Çocuk Hakları Topluluğu, Arsuz´un Avcılarsuyu mahallesindeki ilkokulunda etkinlik yaptı.
İçin ailesinin acısı
İçin ailesinin acısı
Genç hemşire Elvan, yaşamını yitirdi
"Bu herkesin acısıdır"
"Bu herkesin acısıdır"
Ukrayna´da öldürülen tıp öğrencisi iki genç kız olayı.
Dernekten kongre sonrası ´gala´
Dernekten kongre sonrası ´gala´
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Hatay Şubesi genel kurulunu, yaptı ve ´gala´ düzenledi.
Muhtarlarla buluşmayı südürdüler
Muhtarlarla buluşmayı südürdüler
Kaymakam Yönden ve eşi 12 muhtarı daha yemekte ağırladı
Sel, havaalanı yolunu değiştirdi
Sel, havaalanı yolunu değiştirdi
Hatay´yı etkileşen şidetli yağış, Tahtaköprü Barajı ve Afrin 18 Mart Barajı kapaklarının ´kontrollü bir şekilde açılması´ üzerine en az 80 bin dekar tarım arazisinin su altında kalması, birçok itiraza karşın Amik Gölü havzası üzerine kurulan Hatay Havaalanına giden güzergahı da değiştirdi.
´Sanayi sicil belgesi´ uyarısı
´Sanayi sicil belgesi´ uyarısı
Hatay Sanayi ve Teknoloji Hatay İl Müdürlüğü, Sanayi Sicil Kanunu´na göre, Sanayi Sicil Belgesi alan kuruluşların, her yıl nisan ayı sonuna kadar Yıllık İşletme Cetveli verme zorunluluğu bulunduğunu ve buna uymayanlara idari para cezası verileceğini anımsattı
15 tatil başladı
15 tatil başladı
2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk yarısı dün alınan karnelerle başladı. Okullarda dün çalan zil, yarı yıl tatilini ifade etti.
"Şimdi hasat zamanı"
"Şimdi hasat zamanı"
31 Mart seçimlerine ilişkin değerlerlendirdi
AKP HBB adayı Güler´den ´down´ ziyareti
AKP HBB adayı Güler´den ´down´ ziyareti
AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, İskenderun´da Down Cafe´yi ziyaret edip, down sendromlu çocuklarla bir araya geldi.
Validen yargıya ´iade,i ziyaret´
Validen yargıya ´iade,i ziyaret´
Hatay Valisi Rahmi Doğan, iade-i ziyaretler kapsamında Antakya´da Hatay Adliye Sarayına giderek başsavcı Ahmet Ataman, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Turan Oral ve Hatay İdare Mahkemesi Başkanı Songül Meydan Özdoğan´a iade-i ziyarette bulundu.
Zabıtadan ´dilenci operasyonu´
Zabıtadan ´dilenci operasyonu´
İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kentte dilencilere yönelik denetimlerini sürdürüyor.
Valiye ´gastronomi ziyareti´
Valiye ´gastronomi ziyareti´
Gastronomi Derneği Başkanı İbrahim Ünal Kahraman ve yönetimi ile Doğu Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (Başkanı Faruk Ekinci ve beraberindeki heyet, ayrı ayrı Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı ziyaret etti. Vali Doğan, konuklarını makamında kabul etti.
Zil, karne için çalacak
Zil, karne için çalacak
İskenderun´da 56.530 öğrenci ve 3.451 öğretmen tatile çıkıyor
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi