Arsuz Belediye, çeyrek finalde
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 34. Erhan Aksay Futbol Turnuvası Körfez Grubu maçları sürüyor.
Tarih: 11.7.2018 10:15:49

Orhan Yıldız/İskenderun

Arsuz Belediyesi, Erhan Aksay Futbol Turnuvası´ndaki gruplardan çıkarak, çeyrek finale kaldı. Eski futbolcu Refik Çoğum adını yaşatmak için Refik Çoğum Arsuz Belediyesi adı altında turnuvaya katılan Arsuz Belediyesi, grup aşamalarını üçüncü sırada tamamladı, en iyi 2üçüncüden biri oldu ve çeyrek finale yükseldi. Grupları dokuz puanla üçüncü sırada tamamlayarak, en iyi 2 üçüncüden biri olan Refik Çoğum Arsuz Belediyesi, çeyrek finalde Süleyman Güleryüz Denizspor´la 12 Temmuz Perşembe günü oynayacak. Maç, İskenderun Beş Temmuz Stadı yan sahasında saat 19.00´da başlayacak.
Turnuvada oynanan karşılaşmada Mehmet Boşnak Yıldev Spor, Ali Alıcı 1071 Meydan Gençlik Spor´u 5-3 mağlup etti.
İskenderun Beş Temmuz Stadı dış sahasında oynanan karşılaşmayı Hatay bölgesi hakemlerinden H. Nadir Dörtkaş, Uğur Şain ile Lütfü Batar´ yönetti. Karşılaşmada Mehmet Boşnak Yıldev´in gollerini Zeyni Altuğ (4) ile Sabit Bağdadioğlu atarken,
1071 Meydan Gençlik Spor´un golleri de Ata Dağ´dan (3) geldi.
Körfez grubunda oynanan başka bir karşılaşmada da Barış Salık İskenderun Meydan Takımı, Şehit Enver Durmaz Şarkkonak Spor´u 6-2 mağlup etti. Mazta, İskenderun Spor´un eski takım kaptanı Levent Yılmaz da oynadı. Bu sonuçla Barış Salık İskenderun Meydan Gençlik takımı, grupta oynadığı 6 karşılaşmada 6 galibiyet elde ettmiş oldu.
Hatay bölgesi hakemlerinden Lütfü Batar, Oğulcan Yabanabat ile Sadettin Arslan´ın yönettiği maçta Barış Salık İskenderun Meydanın gollerini Selami Arpaçayır (2), Hüseyin Karataş, Fikret Yıldız, Burhan Şimşek ile Hamit Kızıl attı. Şehit Enver Durmaz Şarkkonak Spor´un gollerini de Şenol Uslu ile Servet Demirel kaydetti.
Erhan Aksay Futbol Turnuvasının Körfez Grubunda yer alan Süleyman Güleryüz Deniz Spor da, Şehit Hakan Tan Fil Filtre takımını 7-2 mağlup etti.
Hatay bölgesi hakemlerinden Onur Parlak, Lütfü Batar ile Yunus Demir´in yönettiği maçta Süleyman Güleryüz Deniz Spor´un gollerini Feyruz Günay (2), Engin Canımoğlu (2), Ylmaz Değirmen (2) ile Mehmet Altuntürk attı. Şehit Hakan Tan Fil Filtre Spor´un gollerini de Suat Dik ile Ramazan Tekin kaydetti.
Kaynak:

Meclis´e ´Angus´ önergesi
Meclis´e ´Angus´ önergesi
Hatay Milletvekili Serkan Topal, İskenderun´da LimakPort´a yanaşan gemilerden boşalan ´Angus´ türü canlı ithal hayvanların kentte yaydığı koku ve oluşturduğu çevresel kirlilğin tehlike saçtığını ifade etti.
Karayolları  parkına temel atma töreni
Karayolları parkına temel atma töreni
İskenderun Belediyesi tarafından kentin Fener caddesi üzerinde eski karayolları alanındaku 53 dönümlük alana yapılacak ´kent parkı´nın temeli yarın (22 Eylül 2018 Cumartesi) atılacak.
Okul bahçesine fidan diktiler
Okul bahçesine fidan diktiler
İskenderun´un Denizciler Mahallesindeki Şirinyurt İlkokulu, yeni eğitim yılının ilk haftasında okul bahçesine fidan dikti.
‘Su ürünleri yetiştiriciliği´ çalıştayı
‘Su ürünleri yetiştiriciliği´ çalıştayı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi tarafından düzenlenen 3. Ulusal/1. Uluslararası Su Ürünleri Yetiştiriciliğinde Gamet Biyolojisi Çalıştayı başladı.
Ücretli öğretmenlik yerine atama istedi
Ücretli öğretmenlik yerine atama istedi
Türk Eğitim-Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı Ömer Solğun, yeni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un geçtiğimiz eğitim-öğretim yıllarındaki hataları tekrarlamamasını dileyerek yeni dönemle ilgili, “hem eğitim hayatımız hem de eğitim çalışanları için önemli değişimlerin yaşanacağı, hak kayıplarının olmayacağı, ülkemizin dünya ülkeleri ile yarışmasını sağlayacak dönüşümlerin gerçekleşeceği bir yıl olur” dileğinde bulundu.
Ahilik Haftası kutlanıyor
Ahilik Haftası kutlanıyor
17 Eylül´de başlayan Ahilik Haftası, 23 Eylül tarihine kadar kutlanıyor.
"Devletin imkânları, maddi manevi anlamda yanınızda"
"Devletin imkânları, maddi manevi anlamda yanınızda"
19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Antakya Anemon Otel´de yemek verildi.
Polisten operasyon: 2 gözaltı
Polisten operasyon: 2 gözaltı
Suriye´ye geçmek için Hatay´a gelmişler
Pamuk tarlasında 307 bin uyuşturucu hap
Pamuk tarlasında 307 bin uyuşturucu hap
Hatay İl Emniyet Müdürlüğü narkotip ekiplerinin reyhanlı´da bir spamuk tarlasına düzenlediği operasyonda 4 ayrı poşette 151 adet paketlenmiş halde 307 bin 418 adet uyuşturucu/uyarıcı türü hap ele geçirildiği açıklandı.
Belen´e Dağlık-Karabağ Parkı
Belen´e Dağlık-Karabağ Parkı
Belen Belediyesi, kentte Azerbaycan Caddesi ve Dağlık-Karabağ Parkının açılışını yaptı. Belen´in Fatih Mahallesindeki açılış töreni Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva´nın katılımıyla gerçekleşti.
Takıma moral ziyareti
Takıma moral ziyareti
Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 5. Grubunda mücadele eden İskenderun Belediye Spor, yeni sezon öncesinde çalışmalarını teknik direktör Mehmet Kurt yönetiminde sürdürüyor.
Vali, hükümet konağı çalışmasını inceledi
Vali, hükümet konağı çalışmasını inceledi
Hatay Valisi Erdal Ata, Arsuz Kaymakam Musa Sarı´yı ziyaret etti, yapımı devam eden Hükümet Konağı´nda incelemede bulundu.
HBB personeline ´beden dili´ eğitimi
HBB personeline ´beden dili´ eğitimi
Hatay Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, iş ve özel hayatlarındaki kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla personeline kişisel gelişim eğitimi vermeye başladı.
HBB angus defin işini üslenmeli
HBB angus defin işini üslenmeli
Arsuz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Veteriner Şerif Akçalı, şarbon endişesine karşı tüketiciden et alırken hayvanın mezbahanede kesildiğinden ve mühürlü et olduğundan emin olmasını önerdi.
"Kahramanlarımız gurur kaynağımız"
"Kahramanlarımız gurur kaynağımız"
19 Eylül Gaziler Günü kapsamında dün etkinlikler düzenlendi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi