Arsuz Belediyesi´nden ‘psikolojik destek´
Arsuz Belediyesi bünyesinde, bölgede yaşanan yangın sonrası ihtiyaç duyan bireylerin başvurup destek alabileceği Acil Psikolojik Destek Hattı kuruldu.
Tarih: 23.10.2020 08:13:50

9 Ekim´de Belen´de başlayan ve Arsuz´un; Nardüzü, Karaağaç, Nergizlik, Karahüseyinli ve Kışla mahallelerinde maddi ve manevi hasarlara yol açan yangının, vatandaşlar üzerindeki psikolojik etkisini aza indirmek amacıyla, yangından etkilenen vatandaşlara psikolojik destek de verilecek.

Yangın felaketinin özellikle çocuklar üzerindeki etkisinin daha fazla olduğunu belirten Belediye Başkanı Asaf Güven, “Belen Sarımazı´da başlayan ve Arsuz, İskenderun ilçelerini de kapsayan büyük bir yangın felaketini atlattık. Elbette bizi sevindiren insani can kaybının yaşanmaması oldu. Ama maalesef ormanda yaşayan yabani hayvanların çoğu yanarak can verdi. Yangından yerleşim yerleri de çok fazla etkilendi. Evi, bağı bahçesi yanan vatandaşlarımız oldu. Bizler de belediyemizin imkânları doğrultusunda vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışacağız. Bunun yanında psikolojik olarak etkilenen vatandaşlarımıza, özellikle de çocuklarımıza psikolojik destek vermek amacıyla acil destek hattını oluşturduk. Burada Psikolog Taner Tarık Sucu arkadaşımızı da teşekkür ediyorum, gönüllü olarak bize destek verecek. Desteğe ihtiyacı olan vatandaşlarımız bizi 444 7 922 numaralı Acil Destek Hattımızdan arayarak randevu talebinde bulunabilirler. Bizler de evlerine kadar gidip bu hizmeti ücretsiz bir şekilde vereceğiz. Burada amacımız özellikle yangın felaketinin yaratmış olduğu manevi zararın en aza indirilmesini sağlamaktır” dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Arsuz Belediyesi nden psikolojik destek
Hatay´da 2 noktada orman yangını
Hatay´da 2 noktada orman yangını
Antakya ve Samandağ´da meydana gelen orman yangınlarına müdahale eden ekipler, orman yangınlarını kontrol altına aldı ve bölgede soğutma çalışmalarını sürdürüyor.
Kırıkhan´da yangın kontrol altında
Kırıkhan´da yangın kontrol altında
Hatay´ın Kırıkhan ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Gece saatlerinde başlayan yangının kontrol altına alındığı, soğutma çalışmalarının hava desteğiyle devam ettiği bildirildi.
“13 milyon hektar ormanlık alan risk altında”
“13 milyon hektar ormanlık alan risk altında”
TMMOB İskenderun İlçe Koordinasyon Kurulu dönem sözcüsü Murat Durukan, özellikle Akdeniz iklim kuşağında bulunan yaklaşık 13 milyon hektar ormanlık alanın büyük risk altında bulunduğunu belirtti.
Ormanda ´mangal, düğün´ yasak
Ormanda ´mangal, düğün´ yasak
Hatay Valiliği, orman yangınları ile mücadele için ilave önlemler aldı. Yasaklar 31 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek
42 yangın kontrol altında
42 yangın kontrol altında
Tarım ve Orman Bakanlığı, orman yangınlarına ilişkin son bilgileri paylaştı. Aralarında İskenderun´un da olduğu 42 yangının kontrol altına alındığı bildirildi.
Belediyeden ´dekoratif kaldırım´ çalışması
Belediyeden ´dekoratif kaldırım´ çalışması
İskenderun Belediyesi, kentin farklı yerlerinde hayata geçirdiği yayalaştırma ve kaldırım çalışmalarına devam edildiğini bildirdi.
Cin Kule Parkı ´yenileniyor´
Cin Kule Parkı ´yenileniyor´
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), ildeki yeşil alan sayısını arttırmak için çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi.
5 ilçede elektrik kesintisi
5 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Arsuz, Antakya, Altınözü ve Samandağ ilçelerinin bazı bölgelerinde bulunan elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım nedeniyle yarın elektrik kesintisi uygulanacak.
Uyuşturucu operasyonu
Uyuşturucu operasyonu
Samandağ´da düzenlenen operasyonlarda uyuşturucu ele geçirildi.
Cemevine ´Gadir hum´ ziyareti
Cemevine ´Gadir hum´ ziyareti
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Gadir-i Hum Bayramı kapsamında İskenderun Cemevi´ni ziyaret etti.
Jandarmadan ´düzensiz göçmen´ operasyonu
Jandarmadan ´düzensiz göçmen´ operasyonu
Hatay İl Jandarma Komutanlığı, Kırıkhan ve Altınözü´nde düzensiz göçmen kaçakçılık yaptığı öne sürülen 5 kişiden 4´ünün tutuklanırken, 1 kişinin de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını bildirdi.
Defne´de Evvel Temmuz Festivali
Defne´de Evvel Temmuz Festivali
Defne Belediyesinin düzenlediği 2. Evvel Temmuz Kültür Sanat Festivalinde Mustafa Özarslan konser verdi.
Dijital eğitimi destekleme projesi
Dijital eğitimi destekleme projesi
İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin Erasmus projesi ortağı olduğu, Romanya´nın Targu Mures kentindeki Scoala Gimnaziala “Friedrich Schiller” okulu koordinatörlüğünde Erasmus+´Think Global, Act Digital-Strong partnerships to support digital education´, ´Küresel düşün, dijital hareket et, dijital eğitimi desteklemek için güçlü ortaklıklar´ adlı projenin başlangıç toplantısı Manisa´da yapıldı.
Sevdiler ve yaşamlarını birleştirdiler
Sevdiler ve yaşamlarını birleştirdiler
İskenderunlu üsteğmen, gönlünü kaptırdığı hemşire ile yaşamını yirleştirdi.
Hatay´ın Türkiye´ye katılışının 82. yılı
Hatay´ın Türkiye´ye katılışının 82. yılı
Hatay´ın Türkiye´ye katılışının 82. yıl dönümü törenle kutlandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi