Arsuz´a ´çadır-karavan projesi´
Arsuz Belediyesi, ekiplerin kentteki mahallelerde çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.
Tarih: 25.11.2021 12:18:44

İskenderun/SES

 Ekiplerin parke serim, asfalt ve parke yama, yeni yol açma, menfez ve istinat duvarı yapımı, büz boru döşeme, sahil yürüyüş yolu, kanal temizlik ve bakım çalışmaları, dere yatağı temizliği çalışması yaptığı anlatılan belediye açıklamasına göre, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven de şu değerlendirmeyi yaptı: "Vatandaşların memnuniyeti için bütün çalışanlarımız ile birlikte şehrin tamamında kapsamlı çalışma gerçekleştiriyoruz. Kışın yaklaşması ile birlikte elverişli hava koşullarında çalışma tempomuzu arttırdık. İlçenin muhtelif mahallelerinde meydana gelen yol bozukluklarını onarmaya, yapılmayan yolları yapmaya çalışıyoruz. Yıl sonuna kadar 600 bin metrekare parke taşı serim işini tamamlamayı hedefliyoruz. Merkez ve kırsal mahallerde çalışmalara ara vermeden devam ediyoruz. Çocukların yüzünü güldürecek çalışmalara ve projelere önem veriyoruz. Yol yapımı, menfez, istinat duvarı, sahil yürüyüş yolu vb. çalışmaları gerçekleştirirken, temizlik çalışmalarına da aralıksız devam ediyoruz. Tıkanan ve tıkanmaya yakın olan dereleri, kanalları, menfez altını ekiplerimiz tespit ederek temizliğiniz gerçekleştiriyor. Halkın sağlığını ve huzurunu olumlu yönde etkileyecek her çalışmayı gerçekleştireceğiz. Bütün bunların yanında yeni projelerimizi de hayata geçirmek adına program ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İhale aşamasına gelen GES (Güneş Enerjisi Santrali) ve Çadır Karavan projelerimizi de yakın zamanda ihaleye çıkarıp, çalışmalarına başlayacağız."

 
Kaynak:

Kahvehaneye kumar operasyonu
Kahvehaneye kumar operasyonu
Hatay Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, Defne´de bir kahvehaneye yönelik düzenlediği operasyonda kumar oynadığı gerekçesiyle 6 kişi hakkında işlem yapıldı, 2.400 liraya el konuldu.
Jandarma sahte dolar ele geçirdi
Jandarma sahte dolar ele geçirdi
Hatay İl Jandarma Komutanlığı timlerinin Hassa ve Defne´de düzenledikleri operasyonlarda 1.600 sahte ABD doları, uyuşturucu ele geçirildi.
´En´ ödülleri verildi
´En´ ödülleri verildi
Arsuz Turizm ve Kültür Derneği, ´en güzel siyaset dürüstlüktür´ temasıyla düzenlediği Akdeniz´in "En´leri" ödül törenini gerçekleştirdi.
5 ilçede hırsızlık operasyonu
5 ilçede hırsızlık operasyonu
Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin İskenderun, Erzin, Payas, Kırıkhan, Antakya´da meydana gelen yaptığı hırsızlık olaylarına ilişkin yapılan operasyonlarda 9 kişi gözaltına alındı.
43 bin kitap okuyucuyu bekliyor
43 bin kitap okuyucuyu bekliyor
İskenderun Halk Kütüphanesi Müdürü Nebil Özdemir, kentin Atatürk Bulvarı üzerinde ve eski doğumevi alanında belediye tarafından planlanan kütüphane binasının Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılacağını, iç döşemesinin sonrası Kültür ve Turizm Bakanlığına devredileceğini belirtti.
Dink, ölümünün 15. yılında anıldı
Dink, ölümünün 15. yılında anıldı
15 yıl önce, gazetesinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonrası yaşamını yitiren gazeteci ve Agos Gazetesi Genel yayın Yönetmeni, Hrant Dink, ölüm yıldönümü olan dün anıldı.
Barınma merkezinde inceleme
Barınma merkezinde inceleme
Hatay Valisi Rahmi Doğan, beraberindeki heyet ile birlikte Altınözü´nde Asi Nehri´nin kenarında ve Suriye sınırındaki Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezi´nde incelemede bulundu.
´Türkçe tabela´ denetimi
´Türkçe tabela´ denetimi
Antakya Belediyesi ve Antakya Kaymakamlığı tabela tespit komisyonu işbirliği ile tabela denetimi yaptı.
Belen´de Kaleşnikof silah ele geçirildi
Belen´de Kaleşnikof silah ele geçirildi
İskenderun´da da silah atölyesine baskın düzenlendi
Uyuşturucu operasyonu
Uyuşturucu operasyonu
Hatay Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin İskenderun, Erzin´de uyuşturucu, İskenderun ve Kırıkhan´da da hırsızlık operasyonları düzenledi.
Özçelik iş yönetimi mazbatasını aldı
Özçelik iş yönetimi mazbatasını aldı
Yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirleyen Özçelik İş Sendikası İskenderun Şubesinin yöneticileri mazbatalarını aldı.
´Sarı bant´ denetimi
´Sarı bant´ denetimi
Hatay Büyükşehir Belediyesi, ´Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası´ kapsamında ilde kaldırım işgali denetimi yaptı.
Çok amaçlı salon yapımını inceledi
Çok amaçlı salon yapımını inceledi
İskenderun Belediyesinin kentin Denizciler mahallesinde yapımını sürdürdüğü çok amaçlı salonun yakında hizmete gireceği belirtildi.
Soğuk, kar ve yağmur etkiledi
Soğuk, kar ve yağmur etkiledi
Yağış ve soğuk havanın etkili olduğu Hatay ve yöresinde yaşam olumsuz etkilendi.
Kök hücre bağışı
Kök hücre bağışı
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve kök hücre bekleyen vatandaşlar için açılan kampanyaya katıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi