Arsuz´da bir festival daha
Arsuz´da 2020 turizm yaz sezonunda düzenlenen festivallere ek olarak Color Life festivalinin de düzenlenmesi ile ilgili görüşme yapıldı.
Tarih: 12.10.2019 09:42:24

İskenderun/SES

 Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Color Life festivali organizatörleri ile önümüzdeki yıl için görüşme yapıldığını belirtti.
Kaymakam Musa Sarı, Turizm sezonunun yerini ´sakin kent´ yaşantısına bırakmaya başladığı Arsuz´da yaz turizm sezonu ve festivalleri, düzenlediği toplantıda değerlendirdi. Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven , İlçe Emniyet Müdürü Halil Karabacak , kurum müdürleri, Büyükşehir ve İlçe belediye birim müdürleri, esnaf ve turizm sektörü temsilcilerinin de katıldığı toplantıda yazın düzenlenen başta Milyonfest Rock Festivali olmak üzere Arsuzfest ve diğer organizasyonlarda eksikliklerin ve olumlu etkilerin ele alındığı belirtildi.
Değerlendirme toplantısına ilişkin Arsuz Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamaya göre Kaymakam Sarı, özellikle bu yıl ilki düzenlenen Milyonfest Rock Festivali´nin kentte büyük yankı uyandırdığını, bölge ve ulusal düzeyde basında çok yer bulduğunu, bölge tarihinin en kalabalık katılımlı ve en sanatçı yoğun festivali olduğunu kaydetti. Önümüzdeki yıl da tekrarlanması beklenen bu festivalde görülen ´olumlu ve olumsuz gelişmeler´ üzerine çeşitli kesimlerden katılımcıları davet ederek biraraya gelindiğini ifade eden Kaymakam Sarı, önümüzdeki yıl daha organize festivaller düzenleme hedefinde olduklarını söyledi. Önümüzdeki yıl için Color Life festivali organizatörlerinin de kendisini arayarak kentte bir ilave festival düzenlemek istediklerini sözlerine ekleyen Kaymakam Sarı, Arsuz adının artık festivaller şehri ile özdeşleştiğini, bölgenin cazibe merkezi olduğunu vurguladı.

Başkan Güven: İşbirliği sürecek
Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven de belediye olarak geçen yaz olduğu gibi bundan sonraki yıllar içinde düzenlenecek tüm festivallerde bütün kurumlarla işbirliği içerisinde hareket edeceklerini ve destek olacaklarını bildirdi, Arsuz´un gelişimi ve hak ettiği yere ulaşması için ekip olarak gayret sarf edeceklerini ifade etti.
Kaynak:

"100 bin fidan toprakla buluştu"
"100 bin fidan toprakla buluştu"
"Geleceğe nefes" projesi.
"Ekonomik krizler ileriye yönelik dönüşüme yol açmıyor"
"Ekonomik krizler ileriye yönelik dönüşüme yol açmıyor"
İskenderun Eğitim Sen´in dayanışma gecesi
Lojistik sektörünün ´sorunları´ görüşüldü
Lojistik sektörünün ´sorunları´ görüşüldü
Suriyeli göçmenler Hatay´da 1.300 firma kurdu
"Ömrünüzü millete adadınız"
"Ömrünüzü millete adadınız"
Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin kurucusu, en büyük devrimci ve lider; Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılmasının 81. yılında Antakya ve Erzin´de de anıldı.
8 ilçede elektrik kesintisi
8 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın Belen, Arsuz, Payas, Dörtyol, Antakya, Defne, Kumlu ve Yayladağı ilçelerinin bazı bölgelerinde bulunan elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım nedeniyle bugün ve yarın elektrik kesintisi uygulanacak.
Beykoz´dan kütüphane ve müzik atölyesi katkısı
Beykoz´dan kütüphane ve müzik atölyesi katkısı
Antakya´nın kırsaldaki mahalllerinden Kisecik Şehit Bestami Güler Ortaokulu´na Beykoz Eğitim Destek Derneği (BEDES) ve hayırseverler tarafından kazandırılan kütüphane ve müzik atölyesinin açılışı yapıldı.
AKP milletvekilinin vali ziyareti
AKP milletvekilinin vali ziyareti
AKP Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı ziyaret etti.
´İttifak´ muhtarlarla buluştu
´İttifak´ muhtarlarla buluştu
AKP Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, MHP Hatay İl Başkanı Murat Adal, Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik ve Lütfi Kaşıkçı, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Sara Gök, Samandağ´ın Yaylacık Mahallesinde, Antakya ve Samandağlı muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi.
CHP´de seçim takvimi başladı
CHP´de seçim takvimi başladı
Cumhuriyet Halk Partisi´nde (CHP) kurultay süreci ilçe kongre delege seçimi ile başladı. İskenderun ilçe örgütü cumartesi ve pazar günleri Akarca, Akçay, Aşkarbeyli, Azganlık, Barbaros ve Barıştepe mahallelerinin delege seçimlerini tamamladı. Arsuz ilçe örgütü ise yönetim kurulu üyelerinin gözetiminde 14 mahallede sandık koydu.
8´i teniz kortu, 1´i futbol sahası
8´i teniz kortu, 1´i futbol sahası
Arsuz ve Belen´e 11 spor sahası
Mevlid-i Nebi Haftası
Mevlid-i Nebi Haftası
Hz. Muhammed´in doğum günü nedeniyle kutlanan Mevlid-i Nebi Haftası sürüyor.
4 kişiye akülü araç
4 kişiye akülü araç
Belediyeden İskenderun´da engelliye katkı
İskenderun´a tüp bebek merkezi
İskenderun´a tüp bebek merkezi
İskenderun´da özel sağlık hizmeti veren Palmiye Hastanesi, tüp bebek merkezini kurulmasına yönelik çalışma ve alt yapı hazırlıklarını tamamladığı ve tüp bebek merkezini açmaya hazırlandığını açıklandı.
Saygı ve özlemle anıyoruz
Saygı ve özlemle anıyoruz
Ölümünden sonra yıllarca anılan dünyanın tek lideri ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk, bedensel olarak aramızdan ayrılışının 81. yıldönümü olan yarın, törenlerle anılacak.
Okul kantinlerinde denetim
Okul kantinlerinde denetim
İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin alışveriş yaptığı okul kantinlerinde denetim yaptı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi