Arsuz´da doğa yürüyüşü
Arsuz´da 6. Geleneksel Doğa Yürüyüşü, Hacıahmetli mahallesindeki Cerepli mevkiine gerçekleştirildi.
Tarih: 24.5.2022 17:40:33

 Doğadan faydalanmanın anayasal hak olduğunu anımsatan Arsuz Kaymakamı Gökpınar, “Ancak doğadan yararlanırken, hem batırmamaya hem de çer çöp bırakmamaya, hem de yangın gibi insan kaynaklı konulara izin vermemeye son derece azami dikkat göstermeliyiz" dedi.

İskenderun/SES
Arsuz´un çeşitli doğa güzelliklerine gerçekleştirilen doğa yürüyüşü, Hacıahmetli mahallesinde bulunan Cerepli mevkiine yapıldı. Arsuz Kaymakamlığı, Arsuz Belediyesi, Arsuz Turizm ve Kültür Derneği, Arsuz İş İnsanları Derneği ve Gökmeydan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğiyle düzenlenen 6. Geleneksel Doğa Yürüyüşü, Hacıahmetli mahallesindeki Cerepli mevkiine gerçekleştirildi. Yürüyüşe, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, Arsuz Jandarma Karakol Komutanı Yüzbaşı Barkın Eryılmaz, Arsuz Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hasan Arslani, Arsuz İş İnsanları Derneği Başkanı Adnan Ağır, Arsuz Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ile yurttaşlar katıldı.
Orman yangınlarını yaşandığını anımsatan Arsuz Kaymakamı Gökpınar, “Dün bu mahallemizin bir sırtında, bir yangın çıktı ve bir hektarlık bir alan yandı. Fiziki olarak araçların giremeyeceği bir alan olduğu için Adana´dan bir yangın söndürme uçağı gelerek yangını söndürdü. Buraya gelen helikopter Belen´de çıkan yangına müdahale etti. Doğadan faydalanmak anayasal hakkımız. Ancak doğadan yararlanırken, hem batırmamaya hem de çer çöp bırakmamaya, hem de yangın gibi insan kaynaklı konulara izin vermemeye son derece azami dikkat göstermeliyiz” dedi. Doğanın korunması gerektiğini belirten Arsuz Belediye Başkanı Güven de, “Arsuz´un en güzel yerlerinden birindeyiz. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları en azından bugün bir tarafa bırakıp, doğanın keyfini çıkarmaya çalışalım. Zaman zaman doğaya suikastlar yapılıyor. Bilmeden bir sigara izmariti atıldığında karşılaşacağımız faciayı tahmin edebiliyorsunuz. Bazen de bir inat uğruna bu doğayı bozmaya çalışıyorlar. Bazıları çıkarı olsun diye şu güzelim dağları maden arama adı altında bozmak istiyor. Buna da hep birlikte karşı çıkacağız" diye konuştu.
Kaynak:

9 ilçede elektrik kesintisi
9 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Dörtyol, Antakya, Defne, Kırıkhan, Altınözü, Kumlu, Reyhanlı ve Samandağ ilçelerinin bazı bölgelerinde bulunan elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım nedeniyle yarın elektrik kesintisi uygulanacak.
"Demir yumruk" sürüyor
"Demir yumruk" sürüyor
Ankara merkezli ve aralarında Hatay´ın da bulunduğu 29 ilde eş zamanlı başlatılan "Demir Yumruk Operasyonu" devam ediyor.
İçmesuyuna zam önerisine ´ret´
İçmesuyuna zam önerisine ´ret´
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) Genel Kurulu, 2022 yılı ücret tarifesi konusunu görüşmek üzere 3. kez toplandı.
Meclis, hibe için Savaş´a yetki verdi
Meclis, hibe için Savaş´a yetki verdi
Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi bu ay ikinci kez yaptığı olağanüstü toplantıda, Dörtyol İçme Suyu Şebekesi İnşaatı´nda kullanılacak ve finansmanı Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) tarafından karşılanacak 11 milyon 500 bin avroluk hibe için HBB Başkanı Lütfü Savaş´ imza yetkisi verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
AB direktörünün vali ziyareti
AB direktörünün vali ziyareti
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Sivil Koruma ve İnsani Yardım Genel Müdürlüğü (DG ECHO) Avrupa-Doğu Ortaklığı ve Orta Doğu Direktörü Andreas Papaconstantinou, beraberindeki heyetle Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı ziyaret etti.
´Özdağ yasağı´ söyleşi engelledi
´Özdağ yasağı´ söyleşi engelledi
Atatürkçü Düşünce Derneği İskenderun Şubesinin (ADD) cumartesi günü yapmayı planladığı "Kabotaj Bayramı ve Türk denizciliği" adlı söyleşiye, Hatay Valiliği tarafından izin verilmedi.
Kurban satış yeri Modernevler´de
Kurban satış yeri Modernevler´de
İskenderun Kurban Hizmetleri komisyonu, Kurban Bayramı´nda dini ibadet maksadıyla kurban kesmek isteyen vatandaşların, kurbanlarını dini hükümler, sağlık şartları, çevre güvenliği ve temizliğine uygun olarak kesebilmelerini sağlamak amacıyla kurban satılacak ve kesilecek yerleri belirledi, kesim yapacak kişilerle ilgili karar aldı.
6 genç Erasmus´la Burgaristan´da
6 genç Erasmus´la Burgaristan´da
Erasmus+ Projesi kapsamında Belen´den Bulgaristan´ın Plovdiv kentine giden 6 genç, Belen Kaymakamlığının da ortak olduğu "Together Against Discrimination" adlı gençlik değişimi projesine katıldı.
Kuyumcu hırsızlığı ´aydınlatıldı´
Kuyumcu hırsızlığı ´aydınlatıldı´
İskenderun´da bir kuyumcudan çalınan 140 bin lira değerindeki altının şüphelisi belirlendi, Belen ve Kırıkhan´daki aramalarda 1 adet bilezik, 9.790 Türk Lirası, 4.225 Euro, 1.727 dolar, 5 adet captagon ve 2 gram esrar ele geçirildi.
Payas ve Antakya´da kaçakçılık operasyonu
Payas ve Antakya´da kaçakçılık operasyonu
Payas ve Antakya´da polisin yaptığı çalışamlarda gümrük kaçağı cep telefonu ve sigara ele geçirildi.
Valinin onuruna Ankara´da yemek
Valinin onuruna Ankara´da yemek
Hatay Vakfı, Hatay Valisi Rahmi Doğan´ın onuruna Ankara´da yemek düzenledi.
Okul girişini ´sanat sokağına´ çevirme çabası
Okul girişini ´sanat sokağına´ çevirme çabası
İskenderun´da eğitim veren Oruç Reis İlkokulunun bazı öğretmenleri tatilde okul duvarını boyamaya başladı.
Kursiyer kadınların sergisi
Kursiyer kadınların sergisi
Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (HATMEK) kursiyerleri yaptıkları eserleri sergilemeyi sürdürüyor.
"Demir yumruk" operasyonu
"Demir yumruk" operasyonu
E. Evcil, İskenderun´da gözaltına alındı
Hedefleri kayısıda markalaşma
Hedefleri kayısıda markalaşma
Kurtbağı 8. Kayısı Festivali buluşturdu
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi