Arsuz´da önlemler katlandı
Vefa Sosyal Destek Hattı´nın oluşturulduğunu belirten Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, koronavirüs salgınına karşıher türlü önlemin katlanarak sürdürüldüğünü ifade etti.
Tarih: 25.3.2020 11:10:48

İskenderun/SES

Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, önümüzdeki günlerde artabilecek sıkıntılara yönelik önlemleri arttırdıklarını belirtti. Arsuzlulara sosyal medya hesabı üzerinden seslenen Başkan Güven, “Değerli hemşehrilerim, Coronavirüsüne karşı ekiplerimizce şehrimizin her bir noktasındaki sorumluluk alanımızda dezenfeksiyon başta olmak üzere tüm çalışmalarımız devam ediyor. Hepimize önemli sorumluluklar düşüyor. Bilime inanarak, basit ama etkili kişisel sorumluluklarımızı yerine getirirsek vakaları en aza indirebiliriz” dedi.

Vefa Sosyal Destek hattından destek verilecek
65 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlar için bir Vefa Sosyal Destek hattı oluşturduklarını, ihtiyaç duyan Arsuzluların bu hat üzerinden arayarak destek alabileceklerini bildirdi. Güven, şunları ifade etti: “Gelen sınırlandırılma sonrası ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan söz konusu vatandaşlarımızın mağdur olmaması için temel ihtiyaçlarını karşılanacağı Vefa Sosyal Destek hattı oluşturduk. Söz konusu vatandaşlarımız hiç çekinmeden destek hattımızı arayabilirler. Biz de belediye olarak diğer kurumlarla birlikte hertürlü tedbiri alacağız.”

Kireçleme yapıldı, dezenfektanlar yerleştirildi
Arsuz Çevre Kontrol ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Koronavirüs (COVID19) tedbirlerini genişletti. Çöp konteynerlerinin dezenfekte çalışmalarını sürdüren ekipler toplu yaşam alanlarında ilaçlama ve önleyici çalışmalar sürdürülüyor. Belediye hizmet birimlerinde de farklı noktalara el defenfektanları yerleştirildi.
Arsuzlulara çevre temizliği ile ilgili çağrı da yapılarak “Ekiplerimize yardımcı olmak ve sağlığımızı korumak adına lütfen çöplerimizi poşetleyerek atalım” denildi.

/resimler/2020-3/25/1429501394536.jpg

 

/resimler/2020-3/25/1430416708072.jpg
Kaynak:

Ücretsiz maske başvurusu e-devlet linkinden
Ücretsiz maske başvurusu e-devlet linkinden
Ücretsiz maske için e-devlet linki aktifleştirilerek yayına girdi
TMMOB´dan kaza raporu
TMMOB´dan kaza raporu
TMMOB İskenderun İlçe Koordinasyon Kurulu raporunda, ‘ölüm kavşağı´na “acilen bölgeye kaçış rampasının yapılması, uyarı ve yönlendirme tabelalarının arttırılması ve o noktalara yönelik trafik kontrollerin de sürekliliğinin sağlanması” istendi.
Maske başvurusu durduruldu
Maske başvurusu durduruldu
Maske hakkından yararlanmak için PTT İnternet sitesinden form doldurulması işlemi durduruldu.
Arsuz´da zabıta denetimi
Arsuz´da zabıta denetimi
İşyerlerine bilgilendirici afişler asılıyor, ekmek ve vb. gıda ürünlerinin ambalajlı satılması önlemleri denetleniyor
Avukatlardan ‘temsili tören´
Avukatlardan ‘temsili tören´
Hatay Baro Başkanı Av. Dönmez, koronavirüsün yarattığı küresel salgın koşullarında sistemlerin sorgulanmasından meslek mensuplarının uğradığı kayıplara dikkat çekti
Arabistan´dan dönüş için son 24 saat
Arabistan´dan dönüş için son 24 saat
Arabistan´dan Türkiye´ye dönüş için bugün saat 24.00´a kadar Riyad Büyükelçiliği ile Cidde Konsolosluğuna başvuru yapılabilecek
Şiddete uğrayan kadına destek kısıtlanıyor mu?
Şiddete uğrayan kadına destek kısıtlanıyor mu?
Kriz koordinasyon kurulu öneren Milletvekili Tulay Hatımoğulları Oruç´a göre de salgın riskiyle alınan önlemlerde kadınlar için destekler kısıtlanıyor, çok daha güvencesiz bir ortam oluşturuluyor
Arsuz´da dezenfeksiyon ve larva mücadelesi
Arsuz´da dezenfeksiyon ve larva mücadelesi
Arsuz Belediyesi ekipleri, Kovit-19´a yönelik çalışmalar kapsamında dezenfekte çalışmaları yanı sıra sivrisinek ve karasinek mücadelesini de eş zamanlı devam ediyor.
Akdeniz´de 4.8´lik sarsındı
Akdeniz´de 4.8´lik sarsındı
Saat 21.15´te merkez üssü Akdeniz olan 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
Gözyaşlarıyla uğurlandılar
Gözyaşlarıyla uğurlandılar
Ali, Leyla ve Esmehan Yıldırım ile baba oğul Burhan ve Onur İsakoğlu´nun cenazeleri Çankaya Mezarlığı´nda defnedildi.
Kaymakam Yönden´den taziye mesajı
Kaymakam Yönden´den taziye mesajı
İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı mevkiinde dün yaşanan ölümlü zincirleme trafik kazası sonrasında İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, bir taziye mesajı yayımladı.
TMMOB´tan ölüm kavşağına rapor hazırlığı
TMMOB´tan ölüm kavşağına rapor hazırlığı
TMMOB İskenderun İlçe Koordinasyon Kurulu (İKK), ‘freni patlayan kamyon cinayeti´ olarak adlandırdığı E 91 karayolunun Sarımazı—İskenderun bölümünde yaşanan kazaların önlenmesine yönelik çözüme destek vermeye hazır olduklarını bildirdi.
Destek parası evlerde ödenecek
Destek parası evlerde ödenecek
Oluşan yoğunluk ve sosyal mesafe korunamayınca PTT´den ödemeye son verildi
‘Akşam pazarı kalabalığı önlensin´ kararı
‘Akşam pazarı kalabalığı önlensin´ kararı
Hatay İl Hıfzıssıhha Kurulu, pazarlarda sosyal mesafenin korunması ve akşam pazarı kalabalığının önlenmesi istendi.
Sahte dezenfektan operasyonu
Sahte dezenfektan operasyonu
İş yeri sahibi Suriye uyruklu S.H, gözaltına alındı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi