"Ayrıştıran siyasete karşıyız"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, çok renkli bir coğrafyada yaşadıımızı ifade ederek, "Bulunduğumuz coğrafya birçok güzelliğe gebe.
Tarih: 10.1.2019 10:26:47

İskenderun/SES

Amacımız bu güzelliklerin yaşanması ve daim olması" değerlendirmesini yaptı. Siyasetçilerin daha yumuşak bir tavır içerisinde bulunması gerektiğini belirten Savaş, "Ankara´da ayrıştırıcı bir üslup ile siyaset yapılıyor. İnsanları birbirine rakipmiş gibi gösteren bu üslup neticesinde halk gelecek adına kaygılar yaşıyor. Siyasetçiler insanlar için umut olmalıdır. Ayrıştıran siyasete karşıyız; birleştirici, uzlaştırıcı ve umut verici siyasetten yanayız. Hatay halkının belediye başkanıyım. İlçelere eşit baktık, insanımızın dini, mezhebi, etnik kökeni bizi hiç ilgilendirmedi. Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında yaşamaktan mutluysa, yönü Ankara´ya bakıyorsa, Cumhuriyet´in değerleriyle donanmış bir insansa herkesin başımızın üstünde yeri vardır. Belediye başkanlığı süreçlerimde tavrımı her zaman adalet ve eşitlikten yana koydum. Genel başkanımızın da bizden isteği budur. Hangi partiye oy verirse versin, yapılacak bir işi varsa ve kanuni ise belediyemizde yapılır. Bu nedenle her görüşten insan yanıma gelip hizmet isteği yapabiliyor" açıklamasını yaptı.

"CHP´lilerin sahada olmalarını bekliyoruz"
Mart ayında yapılacak seçime yönelik çalışmalarını aktif şekilde yürüttüğünü anlatan Savaş, HBB´den yapılan açıklamaya göre şu değerlendirmede bulundu: "Gücümüzü önce Hakk´tan sonra halktan alıyoruz. Halkımız dualarıyla her zaman yanımızda oldu. Hal böyle olunca bizim çalışma azmimiz daha da artıyor. Ama halk ne yaparsa yapsın hak istemeden olmaz. Hatay halkından memnunuz Allah hepsinden razı olsun. Biz bu şehre hizmet etmeyi seviyoruz. CHP´li arkadaşlarımızın biraz daha sahada olmalarını bekliyoruz. Seçime yaklaşık 80 gün var. Artık bizim her kademedeki il ilçe yönetimindeki arkadaşlarımızın hazır olarak sahada olması lazım. 10 yıldır yapmış olduğumuz hizmetlerin karşılığını hemşehrilerimizin memnuniyetinde görüyoruz. Kendinizi ve yaptıklarınızı ne kadar iyi anlatırsanız kendinizi o kadar kabul ettirirsiniz. Bir kişinin oyu bile çok önemlidir. İnsanlarımızı anlıyorum, genel seçimlerde ve başkanlık seçiminde hayal kırıklığına uğradılar. Ama bu genel değil yerel bir seçim. Burada siyasi partiden çok belediye başkanını seçiyorsunuz. Sizi partinin genel başkanları değil seçeceğiniz belediye başkanları taşıyacak. Kendi değerleriniz, geleceğiniz, çocuklarınız ve torunlarınız için lütfen hangi adaya güveniyorsanız zamanınızı ayırarak oyunuzu vermeye gidin. Arkadaşlarımız sandık güvenliği ile ilgileniyor. İktidar seçim günü şöyle bir politika uyguluyor. Önce kendi adayını yüzde 70 önde başlatıyor, böyle olunca sizin sanık görevlilerinizin morali bozuluyor. Sonra kendi seçmenlerini sokağa çıkartıyor, senin sokaktaki seçmenlerin de demoralize olup evlerine dönüyor ve sonrasında olanla oluyor. Bu nedenle biz her adımda çok dikkatli olacağız. Çok iyi bir sistemle çalışıyoruz, kaderimizi başkalarının ellerine bırakmayacağız. Sorumluluk duyan herkes sandığa gitsin, biz sandıkların başındayız, gerçek sonuç için mücadele edeceğiz ve hemşehrilerimizle paylaşacağız. Beş yıl önceki seçimde valimiz taraftı. Şimdi yeni gelen valimize böyle bir atıfta bulunamayız. Bu süreçle ilgili görev yapan tüm sorumlulardan, adaletin ve eşitliğin tecelli edeceği bir ortam oluşturmalarını istiyoruz. Sonuç itibariyle bizlerde bu ülkenin bir partisiyiz. Devlet ev sahibidir, herkese eşit bakmakla yükümlüdür. Bu nedenle geçen seçimde bize yapılanların, bu seçimde yapılmamasını temenni ediyorum. Engellemelerin olmadığı ve adaletli bir seçimin yaşanmasını istiyoruz."
Kaynak:

"Krizin çaresi üretim"
"Krizin çaresi üretim"
CHP ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcılığının Türkiye´de yaşanan ekonomik krizin etkilerinin illere yansımalarını belirlemek amacıyla oluşturduğu ‘Ekonomi Masası´ çalışmaları doğrultusunda, Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Isparta´da görüşmelerde bulundu.
´Sınır kapısı açılsın´
´Sınır kapısı açılsın´
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TSK ve ÖSO güçlerinin işbirliğiyle Suriye´nin Afrin bölgesine düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Sınır Kapısı´nın oluşturulmasını ve buranın ticarete açılmasını istedi.
"21. yüzyılda Hatay´da elektrik kesiliyor"
"21. yüzyılda Hatay´da elektrik kesiliyor"
Hatay Milletvekili Serkan Topal, Hatay´ın sorunlarını parlamento gündemine taşımayı sürdürüyor.
Bir hanede 388 seçmen
Bir hanede 388 seçmen
31 Mart´ta yapılacak yerel seçimler
MHP´den, engelliye sandalye
MHP´den, engelliye sandalye
MHP Defne İlçe Başkanı Ferit Kaplan ve yönetimi, kentte oturan ve iki yıldır engelli arabası olmadığı için dışarı çıkamadığı belirtilen Servet Ocak adlı yurttaşa tekerlekli sandalye hediye etti.
CHP´li gençlerden aday adayına destek
CHP´li gençlerden aday adayına destek
CHP Hatay İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Kemal Kazar, partisinin Defne Gençlik Kolları Başkanı Doğan Kara ve yönetim kurulları ile Antakya Defne Taraftarlar Derneği Üyeleri, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman´ı makamında ziyaret etti.
2000 öncesi esnafa erken emeklilik
2000 öncesi esnafa erken emeklilik
Hatay Milletvekili Güzelmansur, kanun teklifi verdi
İskenderun´da ittifak ziyareti
İskenderun´da ittifak ziyareti
CHP ile İYİ Parti arasında tavanda başlatılan ittifak çalışmaları tabanda da ziyaretlerle destekleniyor.
CHP´den ´poşet protestosu´
CHP´den ´poşet protestosu´
Samsun Milletvekili Zeybek, İskenderun´da görüşme yaptı
Başkan Yardımcısı Yavuz, görevinden ayrıldı
Başkan Yardımcısı Yavuz, görevinden ayrıldı
Yavuz: Bu karar, tamamen kendi özgür iradem ile benim tarafımdan alınmış tek taraflı bir karardır
Hatay´dan 12 ilçede adaylar görüşülmedi
Hatay´dan 12 ilçede adaylar görüşülmedi
CHP´nin, İskenderun, Arsuz, Defne, Samandağ, Erzin, Kumlu, Dörtyol, Belen, Hassa, Altınözü, Kırıkhan, Altınözü ve Yayladağı´nda adayları 15 Ocak´ta belirlemesi bekleniyor
CHP: Göçmenler evlerine dönmeli
CHP: Göçmenler evlerine dönmeli
Suriye´de savaş nedeniyle ülkemizde ´geçici koruma altında´ bulunan Suriyeli göçmenlerin en çok yaşadığı yerler son kayıtlara göre sıralandı.
"Rant kavgası var"
"Rant kavgası var"
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ülkede adalet, kalkınma, liyakat, ekonomi ve işsizlik sorunu olduğunu ifade edip, adaletin yerine gelmediği takdirde devletin zarar göreceğini savundu.
"İskenderun, en yoğun limanlardan biri"
"İskenderun, en yoğun limanlardan biri"
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve Bakanlığa bağlı genel müdürlerin bulunduğu heyet, önceki gün Hatay´a gelip, Antakya´da ziyaret ve incelemelerde bulundu.
"Oyun intihara sürüklüyor"
"Oyun intihara sürüklüyor"
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Antakya´da Nizamettin S.´nin (12) "Mavi Balina" adlı oyun nedeniyle beşinci kattan atlayarak intihar etmesi sonrası oyunu öergeyle parlamentoya taşıdı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi