Bahçeşehir´e 11 ödül
Antalya´da düzenlenen Robotex International Türkiye Yarışması
Tarih: 6.11.2019 11:19:39

Antakya/SES

Bu yıl ilki düzenlenen Robotex International´ın Türkiye ayağı Robotex Turkey yarışması Antalya´da yapıldı. Dünyanın en büyük robot festivali olarak merkezi Tallinn-Estonya´da bulunan Finlandiya, Amerika, Çin gibi ülkelerde faaliyet gösteren bir robotik organizasyon olan Robotex International da, mühendis, yönetici ve öğrenciler bir araya gelerek, son teknolojiyi yansıtan inovasyonları öğrendi. Dünya´da 18 ayrı noktada varolan organizasyonla, robot teknolojisini dünya genelinde yaygınlaştırmak ve üreten bir nesil yetiştirmenin amaçlandığı ifade edilen yazılı açıklamaya göre, Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen ve Tekoloji Lisesi öğrencilerinden oluşan 61 katılımcı ve 19 projeyile yarışmada 11 ödül aldı. Bahçeşehir Koleji Hatay Müdürü Sefer Kaplan, "Teknoloji, inovasyon ve yaratıcılığın buluştuğu yarışmada toplam 16 kategoride yarışmalar düzenlendi. Türkiye´nin ve dünyanın farklı yerlerinden 200 proje ve 800 yarışmacının katıldığı organizasyonda Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü olarak 3 Türkiye Birinciliği, 3 Türkiye Üçüncülüğü ve 5 jüri özel ödülü alndık. Öğrencilerimiz projelerini hafta içi kulüp saatlerinde, okul sonrası zamanlarda ve hafta sonu çalışmalarıyla okulun bilim merkezinde tamamladı" açıklamasını yaptı ve Bahçeşehir Hatay olarak çocukları geleceğe hazırlayan organizasyonların içinde olmaya devam edeceklerini ifade etti.
Bahçeşehir Kolejinden yapılan açıklamaya göre, kolejin aldığı dereceler şöyle: İleri Seviye Kategori 3 kilo Sumo Ligi: Türkiye birinciliği; Hayvan Kurtaran Ligi: Türkiye birinciliği; Basketbol Ligi: Türkiye birinciliği; İleri Seviye Kategori 3 Kilo Sumo Ligi: Türkiye üçüncülüğü; Lego Çizgi İzleyen Ligi: Türkiye üçüncülüğü; Lego Sumo Ligi: Türkiye üçüncülüğü; 3 Kg Lego Sumo Ligi: 2 projeye Jüri Özel Ödülü; Drone Yarışı Ligi: Jüri Özel Ödülü; Zihin Kontrolü Ligi: Jüri Özel Ödülü ile En Çok Katılımcı Ödülü. Açıklamaya göre, yarışmada derece yapan Hatay Bahçeşehir Koleji takımları Estonya, Finlandiya ve Çin´de Türkiye´yi temsil etmeye hak kazandı.

 
Kaynak:

Ara tatil başladı
Ara tatil başladı
52 bin öğrenci bir haftalık tatildi
Liseye gemi yapımı atölyesi
Liseye gemi yapımı atölyesi
Vali ve Atakaş arasında protokol imzalandı
Okulda yemek yarışması
Okulda yemek yarışması
İskenderun´un denizciler mahallesindeki Şirinyurt İlkokulu yönetimi, veliler arasında ödüllü Yöresel Yemek Yarışması düzenliyork. Yarışma, 28 Kasım Perşembe günü okulda yapılacak.
AKİB´den 24 derslikli lise
AKİB´den 24 derslikli lise
Akdeniz İhracatçı Birlikleri, İskenderun´da 24 derslikli bir lise yaptıracak.
"Hatay mücadelesi, İskenderun´un işgaliyle başladı"
"Hatay mücadelesi, İskenderun´un işgaliyle başladı"
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İskenderun Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Yahya Yılmaz, Mustafa Kemal Atatürk´ün Hatay mücadelesini İskenderun´un işgal ettiği gün başladığını iade etti.
Okula ´koridor kütüphanesi´
Okula ´koridor kütüphanesi´
İskenderun Gübretaş Ortaokulu
İSTE´ye simülasyon merkezi
İSTE´ye simülasyon merkezi
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesinin ´Simülasyon Merkezi´nin resmi Açılışı yapıldı.
MKÜ rektörü öğrencilerle buluştu
MKÜ rektörü öğrencilerle buluştu
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya, rektör-öğrenci buluşmasına yardımcıları Prof. Dr. Yusuf Önlen, Prof. Dr. Okan Şener ve Prof. Dr. Fatih Sakin ile birlikte MKÜ Atatürk Konferans Salonundaki buluşmada öğrencilerin yaşadığı çeşitli sıkıntıları dinleyen rektör Kaya, sorunların giderilmesi hususunda gereğinin yapılacağını ifade etti.
"Kentsel mültecilerin uyum süreçlerine yeni bakış açısı"
"Kentsel mültecilerin uyum süreçlerine yeni bakış açısı"
Hatay, İstanbul ve İzmir´de iş zamanlı uygulanıyor
Çin´in ´ipek yolu´ projesi görüşüldü
Çin´in ´ipek yolu´ projesi görüşüldü
Çin´in dünyaya açılmak için ortaya koyduğu bir stratejik plan olan ve ‘Modern İpek Yolu´ olarak da adlandırılan “Kuşak ve Yol Girişimi” konusu, İskenderun´da değerlendirildi.
6 okul 2 proje
6 okul 2 proje
Arsuz´a bağlı Üçgüllük Ortaokulu Erasmus+ projelerini Uluslararası Eramusdays etkinlikleri kapsamında tanıttı. Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Üçgüllük Ortaokulu ekibi tarafından hazırlanan projenin Mayıs 2020´deki evsahibi Üçgüllük olacak.
MKÜ´de 11. Erasmus Haftası
MKÜ´de 11. Erasmus Haftası
MKÜ´de düzenlenen Erasmus Personel Haftası tamamlandı. 07-11 Ekim tarihleri düzenlenen etkinliklere onbirincisi düzenlenen Polonya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti ve Ukrayna´daki farklı üniversitelerden 8 akademisyen katıldı.
Senatonun yüzde 50´si, 4 kişi
Senatonun yüzde 50´si, 4 kişi
İskenderun Teknik Üniversitesinin (İSTE) 31 üyesi senatosunda asıl kadrolarının dışında vekalet ile birden çok görevleri bulunan 4 kişi, 15 makamı ve oyu temsil ediyor.
"Eğitime desteğimiz bitmeyecek"
"Eğitime desteğimiz bitmeyecek"
Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, kentte okullara yaptığı ziyaretleri sürdürüyor.
1 boş kontenjanın maliyeti nedir?
1 boş kontenjanın maliyeti nedir?
Milletvekili Topal, üniversitelerdeki 80 bin boş kontenjanı sordu
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi