Balığa gitti, ´geri dönmedi´
İskenderun´da oturan bir yurttaş, 23 gün önce çıktığı balık avından dönmedi.
Tarih: 12.2.2019 10:46:02

Akın Bodur/İskenderun

Kentin Yenişehir mahallesinde oturan ve serbest olarak ev dekorasyonu-boya işi yapan evli ve üç çocuk babası Hakan Şen´in (37), 20 Ocak Pazar günü balık avı için Karaağaç´tan denize açıldığını ama geri dönmediğini belirten eşi Didem Şen, kaymakamlığa başvuru yaptıklarını, denizde su üstü ve havadan yapılan aramadan sonuç alamadıklarını ifade etti. 15 yıllık eşi Hakan´ın Arsuz´un Karaağaç mahallesinde, güneşli ve denizin durgun olduğu bir günde eski TMO tesisi yakınlarından şişme ve iki kürekli botla avlanmak için denize açıldığını, bunun yakınlardaki bir tesisin kamera kayıtlarına da yansıdığını anlatan Didem Şen, jandarma, polis ve kaymakamlığa başvuru yaptıklarını, ama yapılan arama çalışmalarında eşi ve bota ulaşılamadığını söyledi.
İskenderun Kaymakamlığına eşi olarak kendisi ve babası Yusuf Lisbas´ın ayrı ayrı ve farklı tarihlerde dilekçeyle başvuru yaptıklarını, İskenderun Sahil Güvenlik Komutanlığının İskenderun ve Yumurtalık kıyılarının yanı sıra hava ve denizden de arama yaptığını ancak bot ve eşine ulaşılamadığını anlatan Didem Şen, eşinin üzerinde kimlik olmadığını da kaydetti.

"Denizde bulgu yok, karada arayın"
Yetkililerin "Denizde bir bulgu yok. Karada arayın" dediğini ifade eden Didem Şen, eşinin evine çok bağlı olduğunu, borcu ya da düşmanı bulunmadığını, bir yere gittiğinde mutlaka geri geldiğini ve habersiz gitmesi yaklaşımının onun bir davranış şekli olmadığını söyledi. Kayınbabası Riyat Şen´le birlikte gazetemize gelip, açıklamada bulunan ve bir olasılık kapsamında denizde ´vurgun´ yiyerek karaya çıkmış olması halinde, kendinde olamayabileceğini, yurttaşların kocasını görmesi halinde yetkililere haber vermesini de istedi. Didem Şen, kaymakamlığa verdiği dilekçede, denizde dalgalarla sürüklenmiş olma ihtimaline karşı Akdeniz´de kıyısı olan ülkelere durumun bildirilmesini istediklerini de ifade etti.
Kaynak:

Samandağ´da deprem
Samandağ´da deprem
Birinci derece deprem bölgesi olan Hatay, dün sallandı.
Ovada milletvekili incelemesi
Ovada milletvekili incelemesi
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, yağışlar ve iki baraj kapagının açılması üzerine sualıntı kalan Amik Ovasında incelemede bulundu.
Yazarlarından öykü okumaları
Yazarlarından öykü okumaları
İskenderunlu yazarlar Recep Yıldırım, Seyfettin Babat ve Kadir Peker, Dünya Öykü Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte öykülerini okudu, bir yazın türü olarak öyküde mekan, kişi ve kurguyu konuştu, sanatın işlevini tartıştı.
Kaymakam, muhtarlarla buluştu
Kaymakam, muhtarlarla buluştu
İskenderun´da "Muhtarlarla buluşma” ve “Güvenlik istişare" toplantıları düzenlendi. Toplantıların kentte düzenli olarak yapıldığı ve toplantılarda getirilen sorun ve ihtiyaçlar üzerinde istişarede bulunularak çözüm çalışmalar yapıldığı anlatılan kaymakamlık açıklamasında, son toplantının Sakarya Mahallesi Taziye Evi´ndeyapıldığı belirtildi.
Gastronomi Evinde inceleme
Gastronomi Evinde inceleme
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınarak restore edilen ve Gastronomi Evi olarak kullanılması planlanan ´Antakya Evi´nde incelemede bulundu.
Medeni Kanun´un 93. yılı
Medeni Kanun´un 93. yılı
Hatay Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Melahat Kahramanoğulları, Medeni Kanun´un kabulünün 93. yılında, laik hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti için, yurttaşlar ve özellikle kadınlar için önemine ve değerine bir kez daha dikkat çektiklerini belirtti.
Afrin´e 5 hibe araç
Afrin´e 5 hibe araç
TSK´nın ÖSO gruplarıyla ile birlikte Suriye´nin Afrin bölgesine yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtı bölgesinde yürüttüğü altyapı ve diğer hizmetlerin daha sağlıklı yürütebilmesi amacıyla kurulan Zeytindalı Su ve Kanalizasyon İdaresi (ZESKİ)´ye araç ve ekipman desteği geldi.
Generalden Dingil´e ziyaret
Generalden Dingil´e ziyaret
İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılınç, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil´e iade-i ziyarette bulundu.
Lisede eğitim toplantısı
Lisede eğitim toplantısı
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü ve Hatay Valiliğinin talimatı kapsamında kentte düzenlenen ´Halk ile buluşma ve eğitim istişare toplantısı´ birkez daha yapıldı.
HDP, Dörtyol´da aday çıkartıyor
HDP, Dörtyol´da aday çıkartıyor
14 ilçe ve HBB´ye aday göstermeyecek
"Siyasilerin ses çıkarılması gerektiği dönemdeyiz"
"Siyasilerin ses çıkarılması gerektiği dönemdeyiz"
İnsan Hakları Derneği (İHD) İskenderun Şubesi, 12 Şubat´ta 60 dolayınca cezaevindeki 321 kişinin süresiz olarak başlattığı açlık grevinin sürdüğünü, HDP Hakkari Milletekili Meyla Güven´in başlattığı açlık grevinin ise 100 günü aştığını anımsattı.
Adaylığını açıkladı, partisini sonra belirleyecek
Adaylığını açıkladı, partisini sonra belirleyecek
Dörtyol´da Ahmet Avcı adlı bir yurttaş, Dörtyol Belediye Başkan adaylığını açıkladı, hangi partiden aday olacağını ilerleyen günlerde yapacağı açıklama ile duyuracağını belirtti.
Kızılay´da kongre yapılamadı
Kızılay´da kongre yapılamadı
Kızılay Derneği İskenderun Şubesine, genel merkez tarafından 100 yeni üyenin kaydedilmesi üzerine yönetim kurulunun tamamanın istfa etmesi üzerine pazar günü yapılması gereken genel kurul, yapılamadı.
Emniyet müdürü intihar etti
Emniyet müdürü intihar etti
Hatay İl Emniyet Müdürlüğünde Asayiş Şube Müdürü olarak göre yapan Mustafa Ateş (48), makamında beymik tabancasıyla intihar etti.
Vali, esnafı ziyaret etti
Vali, esnafı ziyaret etti
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Antakya´da Uzun Çarşı´da esnaf ziyaretinde bulundu ve onlarla sohbet etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi