Soytürk: Başarı elde etmenin kuralları var
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, ´Halk ile buluşma ve eğitim istişaresi´ toplantısı düzenledi. Toplantının, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün valiliklere gönderdiği genelge ile bu genelge doğrultusunda Hatay Valiliğinin talimatı kapsamında düzenlendiği açıklandı.
Tarih: 7.3.2018 10:30:59

 

İskenderun´un Denizciler mahallesindeki Gübretaş Ortaokulunda, Kaymakam Soytürk başkanlığında yapılan toplantıya, İskenderun Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul, kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, Denizciler Mahallesi Muhtarı Ali Rıza Kekeç, milli eğitim şube müdürü Ali Haytaz, okul yöneticileri, okul aile birliği başkanları da katıldı. Kaymakam Soytürk, okulda yaptığı inceleme sonrası, toplantıyı başlattı.

Soytürk, katılımcılarla fikir alışverişinde bulundu, mahalledeki okulların sorun ve ihtiyaçları, öğretmen-öğrenci-veli arasındaki iletişimi, dersliklerin durumu ve haricen sunulan kurs hizmetleri ile okulun başarı ortalaması hakkında bilgi de aldı. Denizciler Gübretaş Ortaokulu Müdürü Adem Kesik´in, okulun genel durumu ve eğitim hizmeti hakkında bilgiverdiği toplantıda, mahalledeki diğer okulların yöneticileri de okulları hakkında bilgi sundu.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, başarı elde etmenin altın kuralları olduğunu belirten Soytürk, “Herkes kadar çalışırsak herkes gibi oluruz. Herkesin çalıştığından fazla çalışmalıyız ki herkesten farklı olup, fark yaratabilelim. Hiçbir başarı tesadüf değildir ve her başarının arkasında sistemli bir çalışma disiplini vardır" dedi.

Eğitimde çıtayı yükseltmek ve başarı ortalamasında daha üst seviyelere ulaşmak için neler yapılabileceği hakkında eğitimcilerle görüşen Soytürk, eğitimin önemli olduğunu kaydetti. Denizciler Gübretaş Ortaokulu öğrencileri tarafından yapılan Çanakkale ruhu ile 15 Temmuz ruhunun resmedildiği tablo da, okul müdürü Kesik tarafından, kaymakam Soytürk´e hediye edildi.
Kaynak:

Asayiş ve güvenliği görüştüler
Asayiş ve güvenliği görüştüler
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk başkanlığında önceki gün gerçekleştirilen Muhtarlarla Buluşma Toplantısında mahallelerin genel durumu ile sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi, genel asayiş ve güvenlik durumu hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.
Oda başkanlarından HADO ricası
Oda başkanlarından HADO ricası
HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz ve oda başkanları İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil´i ziyaret ederek İskenderun Belediyesi´nin HADO´ya yer gösterilmemesini değerlendirdi.
Mezarlıklara ücretsiz servis
Mezarlıklara ücretsiz servis
İskenderun belediyesi Ulaşım müdürlüğü tarafından mezarlıklara ücretsiz servis hizmeti başlatıldı.
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Tadilatı tamamlanan binada hizmete başladı
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
İskenderun döneri, üretici firmaların kurduğu zincirlerle büyük kentlerde de yerini alırken, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, coğrafi işaret almak için çalışma başlattı.
Yayla yollarına bakım
Yayla yollarına bakım
İskenderun Belediyesi, yayla yollarındaki bakım, onarım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor
Pac Meydanı projesinde sona doğru
Pac Meydanı projesinde sona doğru
İlk kazmanın 2017 1 Temmuz´da vurulan ve 210 günde tamamlanacağı açıklanan, halk arasında Pac Meydanı Projesi olarak bilinen İsmet İnönü-Tayfur Sökmen Birleştirilmiş Entegre Battı Çıktı Projesi´nin tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.
Sahile Mimar Sinan parkı
Sahile Mimar Sinan parkı
İskenderun Belediyesi, Mimarlar Odası İskenderun Temsilciliği işbirliği ile sahilde 400 metrekarelik alana Mimar Sinan Parkı yapılacak. Pakta Mimar Sinan´ın büstü de yer alacak. Park projesi için sponsor desteği de alınacağı açıklandı.
‘Engel tanımam´ atölyeleri başladı
‘Engel tanımam´ atölyeleri başladı
İskenderun Belediyesi´nin Sosyal destek Programı (SODES) kapsamında hazırladığı ve desteğe hak kazanan ‘Engelliyim Engel Tanımam´ projesinin atölye hazırlıkları tamamlanarak eğitimlere başlandı.
´Anneler yaşamın ışığı´
´Anneler yaşamın ışığı´
Anneler Günü dün kutlandı. Birçok kişi annesine ya hediye aldı, ya da bir öpücükle onların gününü kutladı ve sevgisini ifade etti.
Kimlik izdihamı
Kimlik izdihamı
İskenderun´da yaşayan Suriye uyruklu göçmenler, dün sabah saatlerinden itibaren geçici kimlik koruma kartı almak için sıraya girdi.
Halkla buluşma toplantısında ana tema eğitim
Halkla buluşma toplantısında ana tema eğitim
Naciye-Suna-Oktay Tekin İlkokulu´ndaki toplantıda böledeki okulların sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi.
Angus ithalatı ve koku sürecek mi?
Angus ithalatı ve koku sürecek mi?
Türkiye Süt Endüstrisi Kurumu tarafından ithal edilen ve İskenderun´da yarattığı koku nedeniyle gündem oluşturan büyükbaş hayvan ithalatının halk sağlığı yönüyle yaratacağı sorunlara dikkat çekildi, yeni sevkiyat için başka bir bölgenin planlanıp planlanmadığı soruldu.
Meydan mahallesine taziye evi
Meydan mahallesine taziye evi
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Meydan Mahallesine taziye evinin yapılacağını söyledi.
Yıldırımtepe´ye taziye evi projesi
Yıldırımtepe´ye taziye evi projesi
Yıldırımtepe Mahallesi´nde gelen talepler doğrultusunda projesi hazırlanan taziye evinin yer tespiti yapıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi