Başbakan Yıldırım´dan eski vekillere teşekkür
AKP Genel Başkanlığını bırakan Başbakan Binali Yıldırım, önceki dönem milletvekillerine mesajla teşekkür etti.
Tarih: 27.5.2017 09:38:35/ 72okunma / 0yorum

 Yıldırım, Hatay eski Milletvekili İsmail Soylu´ya gönderdiği teşekkür mesajında şunlara yer verdi: "Milletimizin emanetini aldığımız günden itibaren bütün vesayet odaklarına ve her türlü zorluğa göğüs gererek Türkiye sevdamızı büyüttük ve demokratik istikrar ile ekonomik büyüme başta olmak üzere son 15 yılda ülkemize muhteşem eserler kazandırdık. Partimizin her kademesindeki yol arkadaşlarımız her görev değişikliğini bir bayrak yarışı olarak görme olgunluğunu ve erdemini göstermiştir. Sizler milletvekili sıfatlarınızla TBMM çatısı altında demokrasiye, hukuk devletine ve her alanda milli iradeye sahip çıktınız. Yaptığınız hizmetlerle ve siyasetimize kattığımız değerlerle hem partimizi hem de Türkiye´yi büyüttünüz. Partimizin birliğini, dirliğini, siyasetimizin ilkelerini özenle korudunuz. Ülkemize canla başla hizmet ettiniz. AK Parti kimliğine ve davasına bağlılığınızı ve aidiyetinizi her daim sürdürdünüz. Zor zamanlarda birlik ve beraberliğimize güç verdiniz. 15 Temmuz´da demokrasiye darbe indirmek isteyen terör örgütüne karşı bütün varlığınızla milli iradeye sahip çıktınız. Davamız ve ülkemiz için göstermiş olduğunuz çaba ve gayret her türlü takdire şayandır. Sizlere en içten minnet, şükran ve takdirlerimi sunuyorum. Sizlerle birlikte taşıdığımız millete hizmet bayrağını gelecekte daha yükseklere çıkarmanın çaba ve gayreti içindeyiz. Bu süreçte ülkemizin siyasi istikrarı ve demokratik yürüyüşü için tarihi bir adım atarak Cumhurbaşkanlığı Sistem Değişikliğini 16 Nisanda milletimizin eliyle hayata geçirdik. Bu tarihi adımla birlikte inşallah gücüne güç katan Türkiye´miz için yeni ve daha aydınlık sayfa açılacaktır. Bu vesileyle, yaklaşmakta olan Ramazan ayının manevi ikliminin birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize güç katmasını Allah´tan diliyorum. Siz değerli dava arkadaşımın ve aile efradınızın Ramazanını tebrik ediyor sağlık, afiyet ve mutluluklar diliyorum. Sevgi ve saygılarımla."

Soylu: Siyaset normalleşti
Partisi AKP´nin geçtiğimiz hafta sonu Ankara´da yapılan büyük kongresine katıldığını ifade eden Hatay eski Milletvekili Soylu da, "O kongrede, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 998 gün aradan sonra 1414 oyla yeniden AK Parti Genel Başkanı seçildi. Bu sadece bir genel başkanlık değişimi değil, bir sistem değişiminin ilk önemli adımıydı. Bu kongremizle vesayet sisteminin topluma dayattığı devlet ve siyaset ayrımı bitirilmiş oldu. Siyaset normalleşti. Bundan sonra yeni bir değişim süreci başlayacak" açıklamasını yaptı.Kaynak:

CHP´de durma eylemine ara verildi
CHP´de durma eylemine ara verildi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun Ankara Güvenpark´tan başlattığı İstanbul yürüyüşünde, sekizinci gün geride kaldı.
“Katar krizi ABD´nin aslan terbiyeciliği”
“Katar krizi ABD´nin aslan terbiyeciliği”
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, Ortadoğu´da ABD başkanının ziyaretlerinin ardından yaşanan gelişmeleri suni Katar krizi olarak yorumladı.
“Kaçak sigara suç örgütlerinin finansmanını sağlıyor”
“Kaçak sigara suç örgütlerinin finansmanını sağlıyor”
MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu, özellikle terörle ilgili organize suç örgütlerine finans kaynağını oluuşturan tütün mamulleri kaçakçılığının yükselişe geçerek ‘çığırdan´ çıktığını, önceki yıllarda özellikle Suriye, Irak ve İran sınırında yapılırken illerde de gerçekleştirilmeye başladığına dikkat çekti.
VP: Yürüyüşü desteklemiyoruz
VP: Yürüyüşü desteklemiyoruz
Vatan Partisi İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Bedir, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu´nun tutuklanmasının ardından Kemal Kılıçdaroğlu´nun Ankara´dan İstanbul´a başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü´nü desteklemediklerini açıkladı.
Gülen´in iadesi istenmiyor
Gülen´in iadesi istenmiyor
TBMM´nin yasama yılının sonuna gelinmesine karşın demokrasi beklentilere yönelik bir çalışma başlatılmadığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Serkan Topal, “Hükûmetin ‘ileri demokrasi´ söylemleriyle başladığı yolculuk, 20 Temmuzda bindiğimiz OHAL treninde devam ediyor” dedi.
Darbe hukukuna da karşıyız
Darbe hukukuna da karşıyız
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun başlattığı adalet yürüyüşüne destek vermek amacıyla Samandağ CHP ilçe teşkilatı basın açıklaması düzenledi.
Yürüyüş adalet tesis edilene kadar…
Yürüyüş adalet tesis edilene kadar…
Cumhuriyet Halk Partisi Hatay il yönetimi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu´nun yürüyüşüne destek vermek amacıyla 15 ilçe başkanı ile birlikte gerçekleştirdiği olağanüstü toplantının ardından, “Ülkemizde adalet tesis edilinceye kadar adalet yürüyüşümüz sürecektir” açıklaması yaptı.
Mansuroğlu: "Adalet herkese lazım"
Mansuroğlu: "Adalet herkese lazım"
CHP İskenderun İlçe Teşkilatı, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu´nun tutuklanmasının ardından partinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun başlattığı ´adalet´ yürüyüşüne İskenderun ilçe teşkilatı açıklamayla destek verdi.
“Ramazan kendimize çeki düzen için fırsattır
“Ramazan kendimize çeki düzen için fırsattır
Ramazan ayını Müslümanlar için önemli bir zaman dilimi olduğunu belirten Saadet Partisi Genel İdare kurulu (GİK) üyesiDr. Necmettin Çalışkan, “Ramazan, yıl içerisinde 11 ay, hayatın olağan akışı içinde kendisini dünyaya kaptırmış olan bir insanın, bir aylık sürçte tekrar toparlanması için önemli bir fırsattır” dedi.
CHP´de süreç başladı
CHP´de süreç başladı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üye listelerinin güncellenmesiyle kurultay sürecini başlatıyor.
Ekonomide yeni yol haritası
Ekonomide yeni yol haritası
Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İskenderun İlçe Başkanı Ayhan Bodur, hükümetin uygulamaya koyduğu teşvikler ve destekler sayesinde ekonominin çarklarının hızlı dönmeye devam ettiğini belirtti.
Dudu, alevilerin sorunlarına ´araştırma istedi´
Dudu, alevilerin sorunlarına ´araştırma istedi´
Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Türkiye´de alevi kesimin sorunlarının tüm boyutlarıyla incelenmesi amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını önerdi.
Çamur atan ellerine bakmalı
Çamur atan ellerine bakmalı
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ´büyükşehir borç batağında, iflasın eşiğinde´ gibi açıklamalara yanıt verdi.
Kılıçdaroğlu, Arsuz´a geliyor
Kılıçdaroğlu, Arsuz´a geliyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha´nın daveti üzerine Arsuz´a gelecek.
´RES türbinleri dağ ve tepeleri sardı´
´RES türbinleri dağ ve tepeleri sardı´
Hatay Milletvekili Topal, Hatay´da dağ ve tepelere kurulan ve sayıları her yıl daha da artan her geçen gün yenileri eklenen Rüzgar Enerji Santreli (RES) türbinlerini Meclis´e taşıdı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi