Başbakan Yıldırım´dan eski vekillere teşekkür
AKP Genel Başkanlığını bırakan Başbakan Binali Yıldırım, önceki dönem milletvekillerine mesajla teşekkür etti.
Tarih: 27.5.2017 09:38:35

 Yıldırım, Hatay eski Milletvekili İsmail Soylu´ya gönderdiği teşekkür mesajında şunlara yer verdi: "Milletimizin emanetini aldığımız günden itibaren bütün vesayet odaklarına ve her türlü zorluğa göğüs gererek Türkiye sevdamızı büyüttük ve demokratik istikrar ile ekonomik büyüme başta olmak üzere son 15 yılda ülkemize muhteşem eserler kazandırdık. Partimizin her kademesindeki yol arkadaşlarımız her görev değişikliğini bir bayrak yarışı olarak görme olgunluğunu ve erdemini göstermiştir. Sizler milletvekili sıfatlarınızla TBMM çatısı altında demokrasiye, hukuk devletine ve her alanda milli iradeye sahip çıktınız. Yaptığınız hizmetlerle ve siyasetimize kattığımız değerlerle hem partimizi hem de Türkiye´yi büyüttünüz. Partimizin birliğini, dirliğini, siyasetimizin ilkelerini özenle korudunuz. Ülkemize canla başla hizmet ettiniz. AK Parti kimliğine ve davasına bağlılığınızı ve aidiyetinizi her daim sürdürdünüz. Zor zamanlarda birlik ve beraberliğimize güç verdiniz. 15 Temmuz´da demokrasiye darbe indirmek isteyen terör örgütüne karşı bütün varlığınızla milli iradeye sahip çıktınız. Davamız ve ülkemiz için göstermiş olduğunuz çaba ve gayret her türlü takdire şayandır. Sizlere en içten minnet, şükran ve takdirlerimi sunuyorum. Sizlerle birlikte taşıdığımız millete hizmet bayrağını gelecekte daha yükseklere çıkarmanın çaba ve gayreti içindeyiz. Bu süreçte ülkemizin siyasi istikrarı ve demokratik yürüyüşü için tarihi bir adım atarak Cumhurbaşkanlığı Sistem Değişikliğini 16 Nisanda milletimizin eliyle hayata geçirdik. Bu tarihi adımla birlikte inşallah gücüne güç katan Türkiye´miz için yeni ve daha aydınlık sayfa açılacaktır. Bu vesileyle, yaklaşmakta olan Ramazan ayının manevi ikliminin birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize güç katmasını Allah´tan diliyorum. Siz değerli dava arkadaşımın ve aile efradınızın Ramazanını tebrik ediyor sağlık, afiyet ve mutluluklar diliyorum. Sevgi ve saygılarımla."

Soylu: Siyaset normalleşti
Partisi AKP´nin geçtiğimiz hafta sonu Ankara´da yapılan büyük kongresine katıldığını ifade eden Hatay eski Milletvekili Soylu da, "O kongrede, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 998 gün aradan sonra 1414 oyla yeniden AK Parti Genel Başkanı seçildi. Bu sadece bir genel başkanlık değişimi değil, bir sistem değişiminin ilk önemli adımıydı. Bu kongremizle vesayet sisteminin topluma dayattığı devlet ve siyaset ayrımı bitirilmiş oldu. Siyaset normalleşti. Bundan sonra yeni bir değişim süreci başlayacak" açıklamasını yaptı.
Kaynak:

“Tütün üreticisi kooperatifleşmeli”
“Tütün üreticisi kooperatifleşmeli”
Hatay´da tütün üreticilerinin kooperatifleşmesinin teşvik edilerek ve devlet desteği yapılarak ailelerin geçimlerini sağlayacak kadar tütün ekiminin önünün açılması, kooperatifler aracılığıyla veya kooperatiflerin bilgisi dâhilinde ürettikleri ürünleri satmalarına müsaade edilmesi gerektiğini belirten MHP Hatay Milletvekili Mehmet Necmettin Ahrazoğlu, sözleşmeli tütün ekimi yapan çiftçilerin tüccar elinden kurtarılarak geçimlerini sağlayacak önlemlerin alınmasını istedi.
MHP´de beklenen istifa
MHP´de beklenen istifa
İskenderun ve Hatay Büyükşehir Belediye meclis üyesi Nazmi Ceylan, eksen kayması gerekçesiyle partisi MHP´den istifa etti. Nazmi Ceylan, istifasını noter kanalıyla bildirdi.
Karasayar, ´ikinci kez amir´
Karasayar, ´ikinci kez amir´
Hatay Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Orhan Karasayar, ikinci kez Meclis İdare Amirliği görevine getirildi.
Belediyelere seçim ziyareti
Belediyelere seçim ziyareti
Ziyaret ve incelemelerde bulunmak Hatay´a gelen AKP Genel Merkezinin Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Alaaddin Varol, İskenderun belediye Başkanı Seyfi Dingil ve Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci´yi makamlarında ziyaret etti, partinin il ve ilçe yöneticileri ve belediye meclis üyeleriyle de görüştü.
Ertem´den Reyhanlı şehitlerine ziyaret
Ertem´den Reyhanlı şehitlerine ziyaret
Hatay Milletvekili Birol Ertem, 11 Mayıs 2013 tarihinde Reyhanlı´da düzenlenen iki bombalı araçlı saldırıda şehit olanların aileleri ile 11 Mayıs Şehitler Derneğini ziyaret etti.
Milletvekillerinin ´geçmiş olsun´ ziyareti
Milletvekillerinin ´geçmiş olsun´ ziyareti
Hatay Milletvekilleri Birol Ertem ve Serkan Topal, bir süre önce kendi evinde saldırıya uğrayan şeyh Yusuf Yılmaz´ı ziyaret edip, geçmiş olsun dileğini iletti.
Yüksek vergi esnafları mağdur etti
Yüksek vergi esnafları mağdur etti
MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu, Motorlu Taşıtlar Vergisinin yüksekliğinin özellikle esnafları mağdur ettiğini belirtti.
Ziraat Bahçesi´ne hastane yapılmasın!
Ziraat Bahçesi´ne hastane yapılmasın!
MHP Milletvekili Ahrazoğlu, İskenderun´un Sakarya mahallesindeki Ziraat Bahçesinin bölge devlet hastanesi yapılması amacıyla Sağlık Bakanlığna devir edildiği iddiası, TBMM gündemine taşındı.
"Eğitim yapboza çevrildi"
"Eğitim yapboza çevrildi"
Cumhuriyet Halk Partsi (CHP) Hatay Milletvekili Dr. Birol Ertem, her yeni bakanla birlikte eğitim sistemindeki değişikliğini eleştirerek, Milli Eğitim Sürosı´nın toplanmasını önerdi.
Milletvekilinin dede acısı
Milletvekilinin dede acısı
Hatay Milletvekili Serkan Topal´ın dedesi Ahmet Topal, öncek gün yaşamını yitirdi. Ahmet Topal, dün Samandağ´ın Uzunbağ Mahallesi Mezarlığında düzenlenen törenle toprağa verildi.
Tesis niye açılmıyor?
Tesis niye açılmıyor?
Vatan Partisi Hatay il ve İskenderun ilçe yönetimi, Aslantaş Barajından İskenderun bölgesine gelen suyun arıtılmasını sağlayacak tesiste incelemede bulundu.
Bilgiç ve Çalışkan´dan parti ve sendika ziyareti
Bilgiç ve Çalışkan´dan parti ve sendika ziyareti
Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Muammer Bilgiç ve Dr. Necmettin Çalışkan Hatay´da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Bilgiç ve Çalışkan ziyaretlerde güncel gelişmeleri değerlendirdi, adil düzen vrgusu yaptı.
Ortadoğu siyasetinde yeni hamleler için elini güçlendiren durum
Ortadoğu siyasetinde yeni hamleler için elini güçlendiren durum
Hatay eski Milletvekili Mehmet Alğan, Astana Anlaşması kapsamında Suriye´nin İdlip bölgesine yapılan operasyonu yorumladı.
SP´den eğitimde ´milli model´ önerisi
SP´den eğitimde ´milli model´ önerisi
Saadet Partisi Dörtyol İlçe Başkanı Yusuf Çiçek, eğitim sistemindeki değişiklikleri eleştirerek, "Eğitim bugün bun bunu yaptım olmadı yarın bir başkasını yapayım diyebileceğiniz bir oyuncak değildir" dedi. Çiçek, ülkenin daha fazla deneme yanılma üzerine bir sistemi kaldıracak durumda olmadığı uyarısında bulundu.
´Birlikte hareket edersek, önümüzde duramazlar´
´Birlikte hareket edersek, önümüzde duramazlar´
Hatay Milletvekilleri Serkan Topal ve Birol Ertem, partisi CHP´nin Hatay´da yaptıkları kongrelerle yeni yönetimlerini belirleyen ilçe örgütlerine ´hayırlı olsun´ ziyaretinde bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi