Başbakan Yıldırım´dan eski vekillere teşekkür
AKP Genel Başkanlığını bırakan Başbakan Binali Yıldırım, önceki dönem milletvekillerine mesajla teşekkür etti.
Tarih: 27.5.2017 09:38:35/ 92okunma / 0yorum

 Yıldırım, Hatay eski Milletvekili İsmail Soylu´ya gönderdiği teşekkür mesajında şunlara yer verdi: "Milletimizin emanetini aldığımız günden itibaren bütün vesayet odaklarına ve her türlü zorluğa göğüs gererek Türkiye sevdamızı büyüttük ve demokratik istikrar ile ekonomik büyüme başta olmak üzere son 15 yılda ülkemize muhteşem eserler kazandırdık. Partimizin her kademesindeki yol arkadaşlarımız her görev değişikliğini bir bayrak yarışı olarak görme olgunluğunu ve erdemini göstermiştir. Sizler milletvekili sıfatlarınızla TBMM çatısı altında demokrasiye, hukuk devletine ve her alanda milli iradeye sahip çıktınız. Yaptığınız hizmetlerle ve siyasetimize kattığımız değerlerle hem partimizi hem de Türkiye´yi büyüttünüz. Partimizin birliğini, dirliğini, siyasetimizin ilkelerini özenle korudunuz. Ülkemize canla başla hizmet ettiniz. AK Parti kimliğine ve davasına bağlılığınızı ve aidiyetinizi her daim sürdürdünüz. Zor zamanlarda birlik ve beraberliğimize güç verdiniz. 15 Temmuz´da demokrasiye darbe indirmek isteyen terör örgütüne karşı bütün varlığınızla milli iradeye sahip çıktınız. Davamız ve ülkemiz için göstermiş olduğunuz çaba ve gayret her türlü takdire şayandır. Sizlere en içten minnet, şükran ve takdirlerimi sunuyorum. Sizlerle birlikte taşıdığımız millete hizmet bayrağını gelecekte daha yükseklere çıkarmanın çaba ve gayreti içindeyiz. Bu süreçte ülkemizin siyasi istikrarı ve demokratik yürüyüşü için tarihi bir adım atarak Cumhurbaşkanlığı Sistem Değişikliğini 16 Nisanda milletimizin eliyle hayata geçirdik. Bu tarihi adımla birlikte inşallah gücüne güç katan Türkiye´miz için yeni ve daha aydınlık sayfa açılacaktır. Bu vesileyle, yaklaşmakta olan Ramazan ayının manevi ikliminin birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize güç katmasını Allah´tan diliyorum. Siz değerli dava arkadaşımın ve aile efradınızın Ramazanını tebrik ediyor sağlık, afiyet ve mutluluklar diliyorum. Sevgi ve saygılarımla."

Soylu: Siyaset normalleşti
Partisi AKP´nin geçtiğimiz hafta sonu Ankara´da yapılan büyük kongresine katıldığını ifade eden Hatay eski Milletvekili Soylu da, "O kongrede, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 998 gün aradan sonra 1414 oyla yeniden AK Parti Genel Başkanı seçildi. Bu sadece bir genel başkanlık değişimi değil, bir sistem değişiminin ilk önemli adımıydı. Bu kongremizle vesayet sisteminin topluma dayattığı devlet ve siyaset ayrımı bitirilmiş oldu. Siyaset normalleşti. Bundan sonra yeni bir değişim süreci başlayacak" açıklamasını yaptı.Kaynak:

“Kabinedeki değişimle yeni bir hükümet oluşmadı”
“Kabinedeki değişimle yeni bir hükümet oluşmadı”
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, geçtiğimiz hafta bakanlar kurulunda gerçekleştirilen revizyonu, ´FETÖ´nün siyasi ayağının´ tasfiyesini ertelemek, iktidarın bu süreçte taşları yerinden oynatmak istemediği şeklinde yorumladı. Çalışkan´a göre bakanlar kurulundaki değişikliklerin beklentilere uygun olarak ‘yeni bir hükümet ya da kan değişimi´ olmadığını belirtti.
Basın demokrasinin de güvencesi
Basın demokrasinin de güvencesi
Gücünü kamuoyundan alan özgür ve objektif basının varlığı, milletin doğru haber alma hakkı ve demokrasinin de en büyük güvencesi olduğunu belirten MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu, "Toplumda bu kadar önemli bir yeri bulunan basının, gücünü yine toplumdan alarak, tarafsız ve objektif bir yayın sorumluluğu bulunmaktadır" dedi.
“Esas olan yaşam hakkı ve ibadet özgürlüğüdür”
“Esas olan yaşam hakkı ve ibadet özgürlüğüdür”
Yaşam hakkı ve ibadet özgürlüğünün dokunulmazlığının korunmasının önemini vurgulayan CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem, İsrail´in Mescid-i Aksa´daki yaptırımları ve Filistinlilere yönelik tutumunu küstahlık olarak değerlendirdi, İsrail ile olan ilişkilerin gözden geçirilmesini istedi.
HDP ‘sahaya inecek´
HDP ‘sahaya inecek´
HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, devam eden OHAL sürecine ve HDP Gençlik Meclisi tarafından hazırlanan rapora ilişkin değerlendirmede bulunarak, “4. defa uzatılan OHAL hiçbir zaman AKP ve Erdoğan tarafından kaldırılmayacak. Eğer halk demokratik mücadele yöntemiyle zorlayıcı olmaza AKP hiçbir zaman OHAL´İ kaldırmayacak” dedi.
CHP´den ‘acil hukuk´ çağrısı
CHP´den ‘acil hukuk´ çağrısı
Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) ‘tutum belgesi´, Adalet Yürüyüşü´nün ardından hazırlanarak partinin ilgili kurulları ve milletvekilleriyle paylaşıldı.
“Muhalefetin susturulduğu yerde demokrasiden bahsedilemez”
“Muhalefetin susturulduğu yerde demokrasiden bahsedilemez”
TBMM genel kurulunda içtüzük değişikliğiyle ilgili iktidar partisi AKP ile bu konuda destek veren MHP´yi uyardığını belirten CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, “Muhalefetin susturulduğu yerde demokrasiden bahsedilemez” dedi.
“Yasama faaliyetinde katılımcılıktan uzaklaşıldı”
“Yasama faaliyetinde katılımcılıktan uzaklaşıldı”
Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, yasama faaliyetlerinin iktidar tarafından ‘hoyratça´ kullanıldığı eleştirisinde bulundu.
“CHP ve MHP milletvekilleri de oradaydı”
“CHP ve MHP milletvekilleri de oradaydı”
MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi sadece iktidar partisinin milletvekillerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde bulunmuş gibi gösterilmesini kınadı.
Şirin, CHP Arsuz´a yeniden aday
Şirin, CHP Arsuz´a yeniden aday
Cumhuriyet Halk Partisi´nin İskenderun eski Gençlik Kolları Başkanı Mahmut Şirin, Arsuz CHP İlçe Başkanlığına yeniden aday olduğunu bildirdi. Şirin, geçtiğimiz dönem de ilçe başkanlığı için yarışmıştı.
CHP´li Ertem´den sandık şartı
CHP´li Ertem´den sandık şartı
Cumhuriyet Halk partisi Hatay Milletvekili Dr. Birol Ertem, 3 Temmuz´da üye çizelgelerinin askıya çıkartılmasıyla kurultay sürecinin ilçelerden başlatıldığını belirterek, “Adalet Yürüyüşü´ndeki ruhla adil bir seçim gerçekleştirmek adına, 19 Ağustos tarihinde başlayacak olan delege seçimleri daha da büyük bir anlam kazandı” dedi.
Bodur: "24 saat esasıyla çalışılmalıdır"
Bodur: "24 saat esasıyla çalışılmalıdır"
AKP İskenderun İlçe Başkanı Ayhan Bodur, Pac Meydanı´nda devam eden Battı-Çıktı Proje inşaatında 24 saat esaslı olarak çalışılmasını istedi.
Savaş´tan Kaşıkçı´ya kutlama
Savaş´tan Kaşıkçı´ya kutlama
Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay İl Başkanı Lütfi Kaşıkçı ve Yönetim Kuruluna nezaket ziyaretinde bulundu.
Karasayar o geceyi anlattı
Karasayar o geceyi anlattı
15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla TBMM´deki etkinlikler için Ankara´ya dönen AKP Hatay Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Orhan Karasayar, darbe girişimini anlattı.
Bankacılık sistemi uluslararası kurallara veda etti
Bankacılık sistemi uluslararası kurallara veda etti
CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Selin Sayek Böke, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu´nun (BDDK) yönetmelikteki düzenlemesini, “BASEL bitti” şeklinde yorumladı.
“Darbelerin karşısında olmayı sürdüreceğiz”
“Darbelerin karşısında olmayı sürdüreceğiz”
Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, darbeleri ülkelerin gelişimini gerileten, demokrasilerin sekteye uğramasına sebep olan ülkeye ve millete kasıt edilmiş acı olaylar olarak tanımladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi