Başbakan Yıldırım´dan eski vekillere teşekkür
AKP Genel Başkanlığını bırakan Başbakan Binali Yıldırım, önceki dönem milletvekillerine mesajla teşekkür etti.
Tarih: 27.5.2017 09:38:35

 Yıldırım, Hatay eski Milletvekili İsmail Soylu´ya gönderdiği teşekkür mesajında şunlara yer verdi: "Milletimizin emanetini aldığımız günden itibaren bütün vesayet odaklarına ve her türlü zorluğa göğüs gererek Türkiye sevdamızı büyüttük ve demokratik istikrar ile ekonomik büyüme başta olmak üzere son 15 yılda ülkemize muhteşem eserler kazandırdık. Partimizin her kademesindeki yol arkadaşlarımız her görev değişikliğini bir bayrak yarışı olarak görme olgunluğunu ve erdemini göstermiştir. Sizler milletvekili sıfatlarınızla TBMM çatısı altında demokrasiye, hukuk devletine ve her alanda milli iradeye sahip çıktınız. Yaptığınız hizmetlerle ve siyasetimize kattığımız değerlerle hem partimizi hem de Türkiye´yi büyüttünüz. Partimizin birliğini, dirliğini, siyasetimizin ilkelerini özenle korudunuz. Ülkemize canla başla hizmet ettiniz. AK Parti kimliğine ve davasına bağlılığınızı ve aidiyetinizi her daim sürdürdünüz. Zor zamanlarda birlik ve beraberliğimize güç verdiniz. 15 Temmuz´da demokrasiye darbe indirmek isteyen terör örgütüne karşı bütün varlığınızla milli iradeye sahip çıktınız. Davamız ve ülkemiz için göstermiş olduğunuz çaba ve gayret her türlü takdire şayandır. Sizlere en içten minnet, şükran ve takdirlerimi sunuyorum. Sizlerle birlikte taşıdığımız millete hizmet bayrağını gelecekte daha yükseklere çıkarmanın çaba ve gayreti içindeyiz. Bu süreçte ülkemizin siyasi istikrarı ve demokratik yürüyüşü için tarihi bir adım atarak Cumhurbaşkanlığı Sistem Değişikliğini 16 Nisanda milletimizin eliyle hayata geçirdik. Bu tarihi adımla birlikte inşallah gücüne güç katan Türkiye´miz için yeni ve daha aydınlık sayfa açılacaktır. Bu vesileyle, yaklaşmakta olan Ramazan ayının manevi ikliminin birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize güç katmasını Allah´tan diliyorum. Siz değerli dava arkadaşımın ve aile efradınızın Ramazanını tebrik ediyor sağlık, afiyet ve mutluluklar diliyorum. Sevgi ve saygılarımla."

Soylu: Siyaset normalleşti
Partisi AKP´nin geçtiğimiz hafta sonu Ankara´da yapılan büyük kongresine katıldığını ifade eden Hatay eski Milletvekili Soylu da, "O kongrede, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 998 gün aradan sonra 1414 oyla yeniden AK Parti Genel Başkanı seçildi. Bu sadece bir genel başkanlık değişimi değil, bir sistem değişiminin ilk önemli adımıydı. Bu kongremizle vesayet sisteminin topluma dayattığı devlet ve siyaset ayrımı bitirilmiş oldu. Siyaset normalleşti. Bundan sonra yeni bir değişim süreci başlayacak" açıklamasını yaptı.Kaynak:

İkinci bir İsrail girişimi
İkinci bir İsrail girişimi
İncirlik Üssünün kapatılması isteyen ve Irak´ın kuzey kesiminde ve 25 Eylül tarihinde yapılacak ´bağımsızlık referandumu´nu eleştiren Vatan Partisi (VP), NATO´nun kullanımındaki İncirlik Üssünün Türk askerine devredilmesini içeren kampanyada toplanan imzaların TBMM gönderileceğini açıkladı.
CHP´de delege seçimleri sürüyor
CHP´de delege seçimleri sürüyor
Parti için seçimlerini başlatan Cumhuriyet Halk Partisi, Hatay´da delege seçimlerine devam ediyor.
İdlip´te TSK etkili olacak
İdlip´te TSK etkili olacak
Şam Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Yuva´nın başkanlığında İskenderun´da düzenlenen toplantıda, bölgeye ilişkin gelişmeler değerlendirildi.
AKP´de Okay adaylığını açıklıyor
AKP´de Okay adaylığını açıklıyor
AKP´de Hatay il başkanlığı için birden fazla adayın yarışabileceğinin adımı bugün açıklanıyor.
HDP´den, AKP iktidarına eleştiri
HDP´den, AKP iktidarına eleştiri
HDP İskenderun İlçe Başkanı Ahmet Çahan, AKP iktidarının politikalarını eleştirdi.
´Alın teri, en büyük değer´
´Alın teri, en büyük değer´
İsdemir Çalışan ve Emekliler Derneği (İSÇEİD) başkanı Ahmet Keven ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İskenderun ilçe örgütüne nezaket ziyaretinde bulundu.
AKP´li gençlerin kongresi
AKP´li gençlerin kongresi
Payas AKP İlçe Gençlik kolları, kongresini yaptı.
AKP, düğünde buluştu
AKP, düğünde buluştu
İskenderun AKP Gençlik Kolları Başkanı Orhan Gazi Koca, yaşamını birleştirdi. Koca, Toprak ailesinin kızı Hülya Toprak´la evlendi.
Gruplar, meclise hazırlanıyor
Gruplar, meclise hazırlanıyor
Hatay Büyükşehir Meclisi , önümüzdeki günlerde eylül ayı toplantısını yapacak. Mecliste gurubu bulunan siyasi partiler de yaptıkları gurup toplantısında, Hatay Büyükşehir Meclisinin gündemini değerlendirdi.
AKP´de 4 ilçe adayı daha ´atandı´
AKP´de 4 ilçe adayı daha ´atandı´
AK Parti Hatay Teşkilatı´nda ilçe kongreleri devam ederken, eğilim yoklamalarının sonuçları netleşmeye başladı.
150 kadın CHP´ye katıldı
150 kadın CHP´ye katıldı
Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) 94. kuruluş yıldönümünde, 150 kadın düzenlenen törenle İskenderun´da CHP rozeti taktı.
Partimiz aydınlığın ışığı
Partimiz aydınlığın ışığı
Cumhuriyet Halk Partisinin 94. kuruluş yıl dönümü önceki gün törenle kutlandı.
İdari yapısı Dörtyol´da kalacak
İdari yapısı Dörtyol´da kalacak
Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Botaş Dörtyol İşletme Müdürlüğünün şefliğe dünüştüğünü ancak, mali ve idari birimlerinin Dörtyol´da kalacağını ve bunun işletmenin küçülmesi değil, aksine büyümesini getireceğini belirtti.
CHP, 94 yaşında
CHP, 94 yaşında
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), kuruluşunun 94. yıl dönümünü kutlayacak. İskenderun CHP bugün (09 Eylül Cumartesi) saat 10.00´da kuruluş yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtına çelenk sunacak, saat 16.00´da da İskenderun Belediyesi Kültür Sarasında kutlama ve katılım etkinliği ile kokteyl düzenleyecek. Arsuz CHP de, kuruluş yıl dönümü nedeniyle bugün saat 14.30´da Atatürk Anıtına çelenk sunacak.
Böyle bir müfredatla yeni nesil yetiştirilemez
Böyle bir müfredatla yeni nesil yetiştirilemez
Milli Eğitim Bakanlığı´nın milli, çağdaş ve bilimsel eğitime, cumhuriyet değerlerine saldıran bir müfredat hazırladığını belirten Vatan Partisi Hatay İl Başkanı Yunus Özgür Yıldırım, “Böyle bir müfredatla bilimde ve sanatta başarı sağlayacak, toplumsal hayatımızı yükseltecek ve milli benliğimizi ileriye taşıyacak yeni nesiller yetiştirilemez” dedi. Yıldırım, müfredatta Atatürk´e, bilime, çağdaşlaşma ve aydınlama birikimine yönelik engellemeyi ‘gelecek nesillere ihanet´ olarak yorumladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi