Başbakan Yıldırım´dan eski vekillere teşekkür
AKP Genel Başkanlığını bırakan Başbakan Binali Yıldırım, önceki dönem milletvekillerine mesajla teşekkür etti.
Tarih: 27.5.2017 09:38:35

 Yıldırım, Hatay eski Milletvekili İsmail Soylu´ya gönderdiği teşekkür mesajında şunlara yer verdi: "Milletimizin emanetini aldığımız günden itibaren bütün vesayet odaklarına ve her türlü zorluğa göğüs gererek Türkiye sevdamızı büyüttük ve demokratik istikrar ile ekonomik büyüme başta olmak üzere son 15 yılda ülkemize muhteşem eserler kazandırdık. Partimizin her kademesindeki yol arkadaşlarımız her görev değişikliğini bir bayrak yarışı olarak görme olgunluğunu ve erdemini göstermiştir. Sizler milletvekili sıfatlarınızla TBMM çatısı altında demokrasiye, hukuk devletine ve her alanda milli iradeye sahip çıktınız. Yaptığınız hizmetlerle ve siyasetimize kattığımız değerlerle hem partimizi hem de Türkiye´yi büyüttünüz. Partimizin birliğini, dirliğini, siyasetimizin ilkelerini özenle korudunuz. Ülkemize canla başla hizmet ettiniz. AK Parti kimliğine ve davasına bağlılığınızı ve aidiyetinizi her daim sürdürdünüz. Zor zamanlarda birlik ve beraberliğimize güç verdiniz. 15 Temmuz´da demokrasiye darbe indirmek isteyen terör örgütüne karşı bütün varlığınızla milli iradeye sahip çıktınız. Davamız ve ülkemiz için göstermiş olduğunuz çaba ve gayret her türlü takdire şayandır. Sizlere en içten minnet, şükran ve takdirlerimi sunuyorum. Sizlerle birlikte taşıdığımız millete hizmet bayrağını gelecekte daha yükseklere çıkarmanın çaba ve gayreti içindeyiz. Bu süreçte ülkemizin siyasi istikrarı ve demokratik yürüyüşü için tarihi bir adım atarak Cumhurbaşkanlığı Sistem Değişikliğini 16 Nisanda milletimizin eliyle hayata geçirdik. Bu tarihi adımla birlikte inşallah gücüne güç katan Türkiye´miz için yeni ve daha aydınlık sayfa açılacaktır. Bu vesileyle, yaklaşmakta olan Ramazan ayının manevi ikliminin birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize güç katmasını Allah´tan diliyorum. Siz değerli dava arkadaşımın ve aile efradınızın Ramazanını tebrik ediyor sağlık, afiyet ve mutluluklar diliyorum. Sevgi ve saygılarımla."

Soylu: Siyaset normalleşti
Partisi AKP´nin geçtiğimiz hafta sonu Ankara´da yapılan büyük kongresine katıldığını ifade eden Hatay eski Milletvekili Soylu da, "O kongrede, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 998 gün aradan sonra 1414 oyla yeniden AK Parti Genel Başkanı seçildi. Bu sadece bir genel başkanlık değişimi değil, bir sistem değişiminin ilk önemli adımıydı. Bu kongremizle vesayet sisteminin topluma dayattığı devlet ve siyaset ayrımı bitirilmiş oldu. Siyaset normalleşti. Bundan sonra yeni bir değişim süreci başlayacak" açıklamasını yaptı.
Kaynak:

Topal: Hazine arazileri ecrimisil ödeyenlere verilsin
Topal: Hazine arazileri ecrimisil ödeyenlere verilsin
Hatay Milletvekili Serkan Topal, Hatay´da hazine arazileri üzerine kurulan evlerin satışına ilişkin sorunu parlamentoya taşıdı.
CHP´li gençler Kubilay´ı andı
CHP´li gençler Kubilay´ı andı
CHP Arsuz Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Devrim ve yönetimi, Menemen´de şeriat isteyenlerin başlattıkları isyanı bastırmaya çalışırken şehit olan Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay´ı 87. ölüm yıldönümünde andı.
“Piyango kuyruklarına mahkum ediyorlar”
“Piyango kuyruklarına mahkum ediyorlar”
Saadet Partisi Dörtyol İlçe Başkanı Yusuf Çiçek, TBMM´de kabul edilen 2018 yılı bütçesini faiz ve israf bütçesi olarak tanımlayarak, bütçenin halk için değil, rant için yapıldığını belirtti.
“İnönü, Lozan Antlaşması´nın diplomasi üstadı”
“İnönü, Lozan Antlaşması´nın diplomasi üstadı”
Ölümünün 44. yıldönümünde Pac Meydanı´ndaki çalışmadan dolayı İnönü Anıtı önünde tören gerçekleştiremeyen Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe örgütü, Türkiye Cumhuriyeti´nin 2. Cumhurbaşkanı, Cumhuriyet Halk Partisi´nin 2. Genel Başkanı İsmet İnönü´yü ölümünün 44. yıldönümünde andı.
Arsuz´da Sibel Uslu dönemi
Arsuz´da Sibel Uslu dönemi
Cumhuriyet Halk Partisi Arsuz İlçe Kadın Kolları başkanlığına Sibel Uslu başkanlığındaki yönetim seçildi.
Ahrazoğlu: Hastane, Denizciler bölgesine yapılsın
Ahrazoğlu: Hastane, Denizciler bölgesine yapılsın
Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu,
´39 yıldır hesabı verilemedi´
´39 yıldır hesabı verilemedi´
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hatay İl Başkanı Sultan Başaran, 19-26 Aralık 1978 yılında Maraş´ta yaşanan katliamı kınadı ve katliamda yaşamını yitirenleri andıklarını belirtti. K
Topal: Asıl yerlilik Ege adalarını vermemektir
Topal: Asıl yerlilik Ege adalarını vermemektir
Hatay Milletvekili Serkan Topal, iktidarı yerlilik ve millilik konusunda eleştirdi.
CHP´li gençler, İnönü´yü andı
CHP´li gençler, İnönü´yü andı
CHP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Cem Karpuz, İsmet İnönü´yü ölümünün 44. yıl dönümünde saygıyla andıklarını belirtti.
Arsuz CHP´de 2 adaylı seçim
Arsuz CHP´de 2 adaylı seçim
CHP Arsuz İlçe Kadın Kolları kongresi yarın yapılacak.
Topal, ´40 bin öğretmen atanacak mı?´ diye sordu
Topal, ´40 bin öğretmen atanacak mı?´ diye sordu
Hatay Milletvekili Serkan Topal, 40 bin öğretmen atamasının yapılıp, yapılmayacağını sordu.
Açık ve şeffaf olmak zorundasınız
Açık ve şeffaf olmak zorundasınız
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir´in geçtiğimiz günlerde düzenlediği halk ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı ve belediyenin çalışmalarına ilişkin yıl sonu değerlendirmesini yaptığı toplantıda, bazı sözlerin kendisine yönelik olduğunu belirten Hatay eski Milletvekili Refik Eryılmaz, Nehir´e, "açık ve şeffaf olmak zorundasınız" diye seslendi.
Ertem´den taşeron yasasına eleştiri
Ertem´den taşeron yasasına eleştiri
Hatay Milletvekili Birol Ertem, taşeronların kadroya alınmasına yönelik çalışmaların net olmadığını ifade etti ve eleştirdi.
´Baraj, kısıtlı bütçeyle bitmez´
´Baraj, kısıtlı bütçeyle bitmez´
Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu, Amik Ovasının sulanması için yapılan projelere kaynak aktarılmasını istedi.
CHP İskenderun İlçe´den özeleştiri: Öngörüsüzlük yaşandı
CHP İskenderun İlçe´den özeleştiri: Öngörüsüzlük yaşandı
Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, iptal edilerek ileri bir tarihe ertelenen İlçe Kadın Kolları Başkanlığı kongresini değerlendirdi. Kongrede ‘öngörüsüzlük yaşandı´ özeleştirisinde bulunan Mansuroğlu, tüm çabalara karşın tek adaylı bir kongreyi ise başaramadıklarını söyledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi