Başka partilere oy verenler yol arkadaşlığı yapıyor
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve ´millet ittiakı´nın adayı CHP´li Lütfü Savaş, seçim çalışmalarını İskenderun, Dörtyol ve Payas, Reyhanlı, Defne, Yayladağı, Antakya´da ziyaret ve toplantılarla sürdürürük, yöne halkıyla bir araya geldi.
Tarih: 30.3.2019 09:24:20

İskenderun/SES

İskenderun´da CHP´li İskenderun Belediye Başkan adayı Yılmaz Şahutoğlu ile birlikte Piri Reis, Cumhuriyet, Barbaros ve Denizciler mahallelerinde; Dörtyol´da İYİ Parti´li Dörtyol Belediye Belediye Başkan adayı Metehan Duduoğlu ile birlikte Yeniyurt, Altınçağ ve Yeşilköy mahallelerinde halkla buluşan Savaş, seçimde destek istedi.
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Mehmet Güzelmansur ve Serkan Topal, CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün´ün de katıldığı seçim çalışmalarında Hatay Arı Yetiştiricileri Birliği ile ortak yürütülen "Aydınlık Arılıklar" projesi kapsamında i150 kişiye güneş panelleri de dağıttı. Ziyaretlerde konuşan Savaş, "Birçok yılda başka partilere oy veren insanlar bizim şu an destekçimiz ve bizlerle yol arkadaşlığı yapıyor. Bu gerçekten Türkiye´ye örnek olacak. Burada hiçbir partinin genel başkanı sizleri yönetmeyecek. Sizleri burada seçtiğiniz arkadaşlarınız yönetecek. Hepimiz kul hakkının ne demek olduğunu biliyorsak rabbim de bana nasıl gelirsen gel kul hakkı yeme diyorsa oy verirken buna çok dikkat etmeliyiz. Oy kullanırken hem kafamızdaki soru işaretlerini gideren hem de kalbimizin şahitlik ettiği kişiye oy vermeliyiz" dedi. Hiçbir siyasi ayırım gözetmeksizin çalışmagerçekleştirdiğini anlatan Savaş, "Hatay´a çok emek verdim. Sizler de farkındasınız. Sizlere rehberlik yapıyoruz ama siz 30 Mart 2014 tarihinde rüzgâra değil tsunamiye karşı dimdik duran bir Hatay´sınız. Bu pazar sizlerden bir dik duruş daha istiyorum. Hem ilçe hem de büyükşehir için desteklerinizi bekliyorum" diye konuştu. Savaş, Antakya´da da HAMOK ve HAGİAD yönetimleri ile Yetişen Kauçuk firmasını ziyaret ederek projelerini anlattı ve seçimde destek istedi. Antakya´daki ziyarette, "Beş yıl önce beş parasız seçim kazanmak kolay değil. Karşımızda müthiş bir güç vardı. Bu güce karşı yüreğinizle hep birlikte seçimi kazandık. O seçimi ben değil siz kazandınız. Siz güçlünün yanında olmadınız, haklının yanında olmayı tercih ettiniz" diyen Savaş, Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Hikmet Hatunoğlu, CHP Reyhanlı Belediye Başkanı Nihat Dağ´ın da katıldığı Reyhanlı´daki ziyaretlerde Özkurtuluş, Apaydın, Güverada, Kuşaklı, Bükülmez, Fevzipaşa ve Yeni mahallelerindeki sakinlerle görüştü. Defne´de de Güneysöğüt, Meydancık, Toygarlı, Çınarlı, Orhanlı, Tavla, Yeniçağ, Büyükçat, Özbek, Aknehir, Sinanlı, Balıklıdere, Bahçeköy, Samankaya, Yeşilpınar, Gümüşgöze, Çardaklı, Harbiye ve Sümerler mahallelerinde yaşayanlarla biraraya geldi; Yayladağı´nda da Çayır, Çatbaşı, Şenköy, Tuzsuzlar, Sungur, Sürütme, Yalaz, Kulaç, Çabala, Gürışık ve Güzelyurt mahallelerini ziyaret etti. Savaş, katıldığı televizyon ve radyo programlarında ise şu değerlendirmelerde bulundu: "Bugüne kadar yaptığım hizmetlerde kendimi ve ailemi düşünmedim. Sadece Hatay´a hizmet etmeyi ve vatandaşlarımızı düşündüm. Hatay´ın yıllardır biriken sorunlarını çözdük. Ve bunun için vicdanım rahat. Son zamanlarda insanlar siyasi, etnik, mezhepsel olarak ayrıştırılmaya çalışıyor. Biz bu toprakların kurtuluş mücadelesi verdiği yıllarında hep birbirimize sarıldık. Şimdi de buna ihtiyacımız varz. Hem şehrimize hem bölgemize hem de dünyamıza örnek olsun diye ´sarıl´ kampanyamızı yaptık.
Kaynak:

"CHP´nin direksiyonunu sağa kırmadım"
"CHP´nin direksiyonunu sağa kırmadım"
İskenderun CHP´de tek adaylı plandan üç adaylı kongreye.
CHP´de kongreler başlıyor
CHP´de kongreler başlıyor
Cumhuriyet Halk Partisi´nde (CHP) ilçe kongreleri bu hafta sonu başlıyor.
VP, ilçe kongrelerini sürdürüyor
VP, ilçe kongrelerini sürdürüyor
Vatan Partisi (VP), Hatay´daki ilçe kongrelerini sürdürüyor. VP, Samandağ ve İskenderun´un ardından sonra Defne ilçe kongresini de yaptı.
"İthal çaya ek vergiler konulmalı"
"İthal çaya ek vergiler konulmalı"
Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, ülkenin önemli KİT´leri arasında yer alan Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünün 2011-2016 yıllarına ait raporların bazı bölümlerine yapılan itirazlar ve komisyonun görüşüyle ilgili değerlendirmede bulundu.
Yabancı istihdama önerge
Yabancı istihdama önerge
´Dil bilenler işsiz geziyor´ diyen Güzelmansur, parlamentoya taşıdı
"Plansız bir gidişat var"
"Plansız bir gidişat var"
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, dün İskenderun´da düzenlediği basınla sohbet konusunda, ülkenin plansız yönetildiğini, günübirlik kararlar alındığını ifade ederek, "Ne planlı bir ekonomi bir ekonomi var ne de tarım ve milli eğitimde plan var. Hiçbirinde yok. Planlı yönetilmediği gibi düzenli bir denetim de yok" dedi.
VP İskenderun´da başkan Bedir
VP İskenderun´da başkan Bedir
Vatan Partisi (VP) İskenderun ilçe örgütü, ilçe kongresini yaptı.
İskenderun CHP kongre tarihi belirledi
İskenderun CHP kongre tarihi belirledi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun ilçe örgütü, olağan genel kuru tarihini 15 Aralık Pazar günü olarak belirledi. Kongrede mahalleleri temsilen 400 seçilmiş delege ile yönetimde bulunan 17 doğal delege olarak toplam 417 delegenin oy hakkı bulunuyor.
CHP´de hazırlıklar kongreye
CHP´de hazırlıklar kongreye
İlçe kongre delege seçim sonuçları kesinleşen Cumhuriyet Halk Partisi´nde hazırlıklar ilçe kongrelerine yönelik başladı.
MHP´den ´Amanos Tüneli´ne destek
MHP´den ´Amanos Tüneli´ne destek
Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, partisi MHP´nin milletvekillerinin Amanos Tüneli projesine destek verdiğini ifade etti.
"´Cambaza bak cambaza´ oynanıyor"
"´Cambaza bak cambaza´ oynanıyor"
CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, partisinin bir milletvekilinin Cumhurbaşkanlığı Külliyesine gittiği yönündeki haber, yorum ve tartışmalarla, açlık, yoksulluk, işsizlik ve ekonomik krizin gizlenmek istendiğini savundu.
Başkandan Bahçeli´ye ziyaret
Başkandan Bahçeli´ye ziyaret
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, gittiği Gaziantep´te bazı ziyaretlerde bulundu ve ziyaret ettiği kişiler arasında partisi AKP´nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de oldu.
"Seçime üç buçuk yıl var"
"Seçime üç buçuk yıl var"
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı, AKP MKYK Üyesi ve Kars Milletvekili Ahmet Arslan, iktidarın güçlü bir şekilde yol alınca birilerinin ´nasıl çelme takarım, nasıl zayıf düşürürüm, nasıl maşalık ettiğim hizmetkârlık ettiğin düşüncelere veya art niyetlere daha fazla hizmet ederim?´ diyenlerin de boş durmadığını ve yürüyüşlerini durdurmaya çalıştığını ifade etti.
Ankara görüşmeleri verimli geçti
Ankara görüşmeleri verimli geçti
Belediye ile ilgili bazı projeler üzerine görüşme yapmak üzere Ankara´ya giden ve başkentte bazı ziyaretlerde de bulunan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yapılması planlanan proje ve çalışmalar ile ilgili verimli görüşmeler yaptıklarını belirtti.
"Çare bulamıyorsanız, bu işi bırakın"
"Çare bulamıyorsanız, bu işi bırakın"
Hatay Milletvekili Serkan Topal, ülkenin bazı büyük kentlerinde yaşanan siyanürlü intihar olaylarını, TBMM genel kurulunda dile getirdi ve intiharlara çare bulmanın hükümetin görevi olduğunu ifade etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi