Başkanın maaşı ´50 bin lira´
Özçelik İş Sendikasının genel merkez yöneticileri 35 bin lira alıyor
Tarih: 9.10.2019 13:08:06

İskenderun/SES

İskenderun yöresinde 8 bine yakın üyesi bulunan ve sendikanın bütçesinden ikinci makam arabası olarak 1 milyon 500 bin lira değerinde lüks makam aracı alan Özçelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci´nin maaşının 50 bin lira olduğu öne sürüldü. İddiaya göre, sendikanın genel merkez yöneticilerinin maaşı ise 35 bin lira, başkan danışmanının ise 25 bin lira maaş aldığı öne sürüldü. Özçelik İş Sendikası Genel Başkanı Değirmenci´nin, milletvekillerinden bir kat fazla alırken, sendikanın genel merkez yöneticilerinin maaşı ise milletvekili maaşının yüzde 50 fazlasını buluyor. Üye oldukları sendikaya ayda 300 liraya yakın üyelik aidatı ödeyen Özçelik Sendikasının İskenderun yöresindeki işçilerin maaşı ise ortalama 4.000-4.500 lira arasında değişiyor.
Bir sosyal medya paylaşımındaki iddiaya göre, Özçelik İş Sendikası Genel Merkez yöneticilerinden birine ev alması için 670 bin lira avans ödendiğini, bu avansın sendika yöneticisinin maaşından yapılacak kesintilerle geri ödeneceği savunuldu. Sosyal paylaşım sitesinde paylaşılan bir iddiaya göre sendika, İstanbul ve Bursa´da görev yapan eski iki şube başkanına da 2.500 lira maaş bağladı.

´Yöneticiye 670 bin lira avans´ iddiası
Fuat Kurtça adlı kişi, avansı aldığını ifade ettiği sendika genel merkez yöneticisinin ismini de yer verdiği sosyal paylaşımındaki iddiasında, "Emekçi arkadaşların bir paket sigara dahi alamazken senin genel merkez kasasından 670 bin lira avans alıp ev aldığın doğru mu. Çıkıp neden açıklama yapmıyorsun. Ev mi aldın saray mı aldın onu da çözemedik" ifadesine yer verdi.
Özçelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci´nin, geçtiğimiz günlerde sendikanın bütçesinden 06 AZH 38 plakalı Alman markası BMW´nin 740 modelini ikinci makam aracı olarak aldığı belirtiliyordu.

Genel merkez binası kaç liraya yapıldı?
Özçelik İş Sendikasının geçtiğimiz aylarda Ankara´da hizmete açtığı genel merkez binasının yapımına ilişkin ´usulsüzlük´ iddiasında bulunuldu. Kurtçai, sosyal medya hesabındın yaptığı bir paylaşımda, binanın 7 milyon liraya ihale edildiğini, ancak 21 milyon liraya tamamlandığını da öne sürdü. Paylaşımda, "Bunu çıkıp işçiye anlatacak babayiğit var mı? Soruyoruz kimse cevap vermiyor. Aradaki 14 milyon lira işçinin alın terinin parasıdır" ifadesine yer verdi.
Gazetemize iletilen bir iddiaya göre ise Özçelik İş Sendikası Genel Merkez binasını 7 milyon lira ihaleye alan ancak 21 milyon liraya tamamlayan firmaya, genel merkez. tarafından İskenderun şube binasının yapım ihalesi de verildi. Sendikanın İskenderun şube binasının yapımının söz konusu firmaya sendikanın genel merkez yönetimi tarafından verildiği savunuldu.
Kaynak:

HADO Protokolü imzalandı
HADO Protokolü imzalandı
Hatay Valiliği ile Hatay Büyükşehir Belediyesi arasında Arsuz Madenli Balıkçı Barınağı rıhtımının HADO işletmesi olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi´nin kullanımı ile ilgili protokol imzalandı.
Belediyeden ‘alternatif yol´
Belediyeden ‘alternatif yol´
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, kent genelinde trafik yükünü hafifletme adına alternatif yol çalışmaları planladıklarını belirtti.
"Katliamın unutturulmak istenmesine izin vermeyeceğiz"
"Katliamın unutturulmak istenmesine izin vermeyeceğiz"
DİSK´e bağlı Genel-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Yusuf Berkyürek, 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara´da yaşanan ve ülke tarihinin en kanlı terör saldırısı olarak bilinen Gar katliamının yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Yaşanan bu büyük katliamın acısı yüreklerimizi yakmaya devam ediyor.
Arsuz´da bir festival daha
Arsuz´da bir festival daha
Arsuz´da 2020 turizm yaz sezonunda düzenlenen festivallere ek olarak Color Life festivalinin de düzenlenmesi ile ilgili görüşme yapıldı.
"Her insanın bir değer olduğuna inanıyoruz"
"Her insanın bir değer olduğuna inanıyoruz"
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, belediyeyi ziyaret eden kentte faaliyet gösteren AKAD Başkanı Nihat Yenmiş ve yönetimini kabul etti, İskenderun MHP ile İskenderun Ülkü Ocakları Başkanı Bünyamin Saraçoğlu´nu ziyaret etti.
MMK´ya tesis onayı
MMK´ya tesis onayı
Dörtyol´da faaliyet gösteren MMK Metalurji San Tic ve Liman İşletmeciliği A.Ş.´nin yapılmasını planladığı Kömür Tahliye ve Depolama Tesisi projesi ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´na başvurusu kabul edildi.
Çöplükte kapasite arttırılacak
Çöplükte kapasite arttırılacak
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Antakya´da yapılması planlanan Hatay Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisinin kapasitesi arttırılacak.
Yağmur suyu mazgallarına revize
Yağmur suyu mazgallarına revize
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), ilde oluşan altyapı problemlerini çözüme kavuşturmak için müdahalelerin sürdüğünü bildirdi.
İskenderun İHD:Faillerini gizleyenler, suçun ortağıdır
İskenderun İHD:Faillerini gizleyenler, suçun ortağıdır
Gar saldırısında ölenler anıldı.
Barış Pınarı Harekatı başladı
Barış Pınarı Harekatı başladı
Fırat Nehri´nin doğusuna yapılıyor
Asayiş toplantısında ´harekat´ da görüşüldü
Asayiş toplantısında ´harekat´ da görüşüldü
Hatay il asayiş geniş katılımlı toplantısı, Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında yapıldı.
İSTE´ye ´atama ziyareti´
İSTE´ye ´atama ziyareti´
Vali Doğan, rektör Dereli´yi kutladı
Kültürel miras sempozyumu
Kültürel miras sempozyumu
Korumada görev alanlar bilgilendirildi
11 ilçede elektrik kesintisi
11 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Arsuz, Payas, Dörtyol, Antakya, Defne, Hassa, Kırıkhan, Kumlu, Yayladağı ve Samandağ ilçelerinin bazı bölgelerinde bulunan elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım nedeniyle yarın elektrik kesintisi uyulanacak.
Saha, amatör kulüplere açılacak
Saha, amatör kulüplere açılacak
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yardımcıları ile birlikte belediyenin Sakarya Spor Tesislerindeki futbol sahasında incelemede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi