Bebek ve Öncü seçmenin nabzını tuttu
Vatan Partisi Hatay milletvekili adayları Mustafa Bebek ve Nejla Öncü, İskenderun´da gerçekleştirdikleri pazar ziyaretlerinde esnafın sorunlarını dinledi, çözüm önerilerini paylaştı.
Tarih: 7.6.2018 12:29:43


Parti yöneticilerinin de eşlik ettiği pazar ziyaretinde Vatan Partisi ikinci sıra Hatay Milletvekili adayı Mustafa Bebek, önceliklerinin ‘milletin hazinesinden hortumlanan malları tekrar milletin hazinesine geçirerek´ önemli bir kaynak yaratacaklarını söyledi. Bebek, “Milletin hazinesinden yasadışı yollardan gasp edilen kaynakları tekrar milletin hazinesine katacağız. Uyuşturucu ve silah kaçakçılığından elde edilen mafya sermayesi başta olmak üzere kara ve kirli para, yasadışı yollardan ve rüşvetle yığılan servetler: “Nereden buldun yasası” ile yatırım ve iş yaratmaya ve halkın refahına hizmet eden kamu kaynaklarına dönüştürülecektir. Hortumlanan kaynaklardan yurt dışına kaçırılanların Türkiye´ye getirilmesi için yasal yöntem uygulanacaktır” diye konuştu.
Sorunlarının ancak üretim ekonomisi ile çözüleceğini vurgulayan Bebek, değerlendirmesini şöyle sürdürdü: “Bizim programımızda sadaka diye bir şey yoktur. Sistem partileri sorunu çözmek için sadaka öneriyorlar, biz ise işsizlere sadaka değil, iş vereceğiz. Herkesin işi olacak, sadakaya harcanan paraları üretime yönlendireceğiz, işsize iş alanı açacağız. Çalışanların ücretleri zamanında ödenecektir. Bizim halkın kaynakları olanı uluslar arası para babalarının emrine değil, üretim yapana ve küçük esnafımızın daha iyi şartlarda iş hayatını sürdürmesi için kullanacağız.”

Öncü: Kadınlar ve emeklilerin önü açılacak
VP´nin Hatay adaylarından Nejla Öncü de Vatan Partisi´nin Hatay Milletvekili adaylarının yarısı kadın olduğunu hatırlatarak, bunun partinin kadınlara yaklaşımının bir göstergesini oluşturduğuna dikkat çekti. Pazar yerlerinde köylü kadınların ve emeklilerin bir şeyler satarak, hayatlarını devam etmelerinin zorluğunu gözlemlediklerini de sözlerine ekleyen Öncü, Vatan Partisi iktidarında kadınların ve emeklilerin bu gibi sorunlarla karşılaşmayacaklarını belirtti. Öncü, “Bütün emeklileri kapsayan bir intibak yasası çıkaracağız. Emekli, dul ve yetim aylıklarını emekli örgütleri ile görüşerek, günün ihtiyaçlarına göre düzenleyeceğiz. Emeklilikte sigortalılık sürelerini ve prim ödeme günü sayısını esas alacağız. Yaş koşulunu kaldıracağız. Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını çözeceğiz. Emeklilerin, emekli olduktan sonra sokakta sürünmesine yol açacak yolları tıkayacağız” diye konuştu.
Çiftçinin bankalara olan faiz  borçlarını sileceklerini, vadesi gelen ana paranın ise dört takside bağlanacağını ifade eden Öncü, şunları ifade etti: “Küçük esnafımızın, sokaklarda perişan olmasına izin vermeyeceğiz. Esnafımızı koruyan yasalar çıkaracağız ve destek akçeleri ile hayatlarının daha kaliteli olmasını sağlayacağız. Bu gün özelleştirilen Kamu Kurumlarının yeniden kamulaştıracak, işsizlerimize iş sağlandığı takdirde, esnafımızın kapısından geçmekte zorlanan, işçilerimize, köylümüze iş imkanları sunacağız.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bebek Öncü seçmenin nabzını tuttu
CHP aday açıklamasını ´erteledi´
CHP aday açıklamasını ´erteledi´
CHP, 31 Mart yerel seçimlerine katılacak Hatay´ın 12 ilçesindeki adayını açıklamayı sekiz gün erteledi. CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Parti Meclisinin (PM), 12 ilçedeki adayı 24 Ocak Perşembe günü açıklaması bekleniyor.
Listeler askıdan iniyor
Listeler askıdan iniyor
Yerel seçimlerde oy kullanacaklar seçmen isimini yazdırabilecek
"Boş araziye 380 seçmen"
"Boş araziye 380 seçmen"
31 Mart Pazar günü yapılacak ve ´ittifaklarla´ gidilecek yerel seçimlere ilişkin değerlendirmede bulunan Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, "Hem millet ittifakının hem de cumhur ittifakının olduğu çok önemli bir seçime giriyoruz.
"Krizin çaresi üretim"
"Krizin çaresi üretim"
CHP ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcılığının Türkiye´de yaşanan ekonomik krizin etkilerinin illere yansımalarını belirlemek amacıyla oluşturduğu ‘Ekonomi Masası´ çalışmaları doğrultusunda, Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Isparta´da görüşmelerde bulundu.
´Sınır kapısı açılsın´
´Sınır kapısı açılsın´
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TSK ve ÖSO güçlerinin işbirliğiyle Suriye´nin Afrin bölgesine düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Sınır Kapısı´nın oluşturulmasını ve buranın ticarete açılmasını istedi.
"21. yüzyılda Hatay´da elektrik kesiliyor"
"21. yüzyılda Hatay´da elektrik kesiliyor"
Hatay Milletvekili Serkan Topal, Hatay´ın sorunlarını parlamento gündemine taşımayı sürdürüyor.
"Ayrıştıran siyasete karşıyız"
"Ayrıştıran siyasete karşıyız"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, çok renkli bir coğrafyada yaşadıımızı ifade ederek, "Bulunduğumuz coğrafya birçok güzelliğe gebe.
Bir hanede 388 seçmen
Bir hanede 388 seçmen
31 Mart´ta yapılacak yerel seçimler
MHP´den, engelliye sandalye
MHP´den, engelliye sandalye
MHP Defne İlçe Başkanı Ferit Kaplan ve yönetimi, kentte oturan ve iki yıldır engelli arabası olmadığı için dışarı çıkamadığı belirtilen Servet Ocak adlı yurttaşa tekerlekli sandalye hediye etti.
CHP´li gençlerden aday adayına destek
CHP´li gençlerden aday adayına destek
CHP Hatay İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Kemal Kazar, partisinin Defne Gençlik Kolları Başkanı Doğan Kara ve yönetim kurulları ile Antakya Defne Taraftarlar Derneği Üyeleri, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman´ı makamında ziyaret etti.
2000 öncesi esnafa erken emeklilik
2000 öncesi esnafa erken emeklilik
Hatay Milletvekili Güzelmansur, kanun teklifi verdi
İskenderun´da ittifak ziyareti
İskenderun´da ittifak ziyareti
CHP ile İYİ Parti arasında tavanda başlatılan ittifak çalışmaları tabanda da ziyaretlerle destekleniyor.
CHP´den ´poşet protestosu´
CHP´den ´poşet protestosu´
Samsun Milletvekili Zeybek, İskenderun´da görüşme yaptı
Başkan Yardımcısı Yavuz, görevinden ayrıldı
Başkan Yardımcısı Yavuz, görevinden ayrıldı
Yavuz: Bu karar, tamamen kendi özgür iradem ile benim tarafımdan alınmış tek taraflı bir karardır
Hatay´dan 12 ilçede adaylar görüşülmedi
Hatay´dan 12 ilçede adaylar görüşülmedi
CHP´nin, İskenderun, Arsuz, Defne, Samandağ, Erzin, Kumlu, Dörtyol, Belen, Hassa, Altınözü, Kırıkhan, Altınözü ve Yayladağı´nda adayları 15 Ocak´ta belirlemesi bekleniyor
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi