Bebek ve Öncü seçmenin nabzını tuttu
Vatan Partisi Hatay milletvekili adayları Mustafa Bebek ve Nejla Öncü, İskenderun´da gerçekleştirdikleri pazar ziyaretlerinde esnafın sorunlarını dinledi, çözüm önerilerini paylaştı.
Tarih: 7.6.2018 12:29:43


Parti yöneticilerinin de eşlik ettiği pazar ziyaretinde Vatan Partisi ikinci sıra Hatay Milletvekili adayı Mustafa Bebek, önceliklerinin ‘milletin hazinesinden hortumlanan malları tekrar milletin hazinesine geçirerek´ önemli bir kaynak yaratacaklarını söyledi. Bebek, “Milletin hazinesinden yasadışı yollardan gasp edilen kaynakları tekrar milletin hazinesine katacağız. Uyuşturucu ve silah kaçakçılığından elde edilen mafya sermayesi başta olmak üzere kara ve kirli para, yasadışı yollardan ve rüşvetle yığılan servetler: “Nereden buldun yasası” ile yatırım ve iş yaratmaya ve halkın refahına hizmet eden kamu kaynaklarına dönüştürülecektir. Hortumlanan kaynaklardan yurt dışına kaçırılanların Türkiye´ye getirilmesi için yasal yöntem uygulanacaktır” diye konuştu.
Sorunlarının ancak üretim ekonomisi ile çözüleceğini vurgulayan Bebek, değerlendirmesini şöyle sürdürdü: “Bizim programımızda sadaka diye bir şey yoktur. Sistem partileri sorunu çözmek için sadaka öneriyorlar, biz ise işsizlere sadaka değil, iş vereceğiz. Herkesin işi olacak, sadakaya harcanan paraları üretime yönlendireceğiz, işsize iş alanı açacağız. Çalışanların ücretleri zamanında ödenecektir. Bizim halkın kaynakları olanı uluslar arası para babalarının emrine değil, üretim yapana ve küçük esnafımızın daha iyi şartlarda iş hayatını sürdürmesi için kullanacağız.”

Öncü: Kadınlar ve emeklilerin önü açılacak
VP´nin Hatay adaylarından Nejla Öncü de Vatan Partisi´nin Hatay Milletvekili adaylarının yarısı kadın olduğunu hatırlatarak, bunun partinin kadınlara yaklaşımının bir göstergesini oluşturduğuna dikkat çekti. Pazar yerlerinde köylü kadınların ve emeklilerin bir şeyler satarak, hayatlarını devam etmelerinin zorluğunu gözlemlediklerini de sözlerine ekleyen Öncü, Vatan Partisi iktidarında kadınların ve emeklilerin bu gibi sorunlarla karşılaşmayacaklarını belirtti. Öncü, “Bütün emeklileri kapsayan bir intibak yasası çıkaracağız. Emekli, dul ve yetim aylıklarını emekli örgütleri ile görüşerek, günün ihtiyaçlarına göre düzenleyeceğiz. Emeklilikte sigortalılık sürelerini ve prim ödeme günü sayısını esas alacağız. Yaş koşulunu kaldıracağız. Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını çözeceğiz. Emeklilerin, emekli olduktan sonra sokakta sürünmesine yol açacak yolları tıkayacağız” diye konuştu.
Çiftçinin bankalara olan faiz  borçlarını sileceklerini, vadesi gelen ana paranın ise dört takside bağlanacağını ifade eden Öncü, şunları ifade etti: “Küçük esnafımızın, sokaklarda perişan olmasına izin vermeyeceğiz. Esnafımızı koruyan yasalar çıkaracağız ve destek akçeleri ile hayatlarının daha kaliteli olmasını sağlayacağız. Bu gün özelleştirilen Kamu Kurumlarının yeniden kamulaştıracak, işsizlerimize iş sağlandığı takdirde, esnafımızın kapısından geçmekte zorlanan, işçilerimize, köylümüze iş imkanları sunacağız.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bebek Öncü seçmenin nabzını tuttu
"İlk maddesi OHAL´in kaldırılması"
"İlk maddesi OHAL´in kaldırılması"
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Hatay mitingindeki konuşmasına başlamadan önce dün Şırnak´ta şehit düşenler arasında bir askerin Hataylı olduğunu bildirerek katılımcıları saygı duruşuna davet etti. İnce, ilk 100 günlük çalışma programını da Hatay mitinginde açıkladı.
"Payas, beni sahiplenmeli, ben Payas´ı"
"Payas, beni sahiplenmeli, ben Payas´ı"
CHP Hatay milletvekili adayı Suzan Şahin, seçim çalışmalarına Payas´ta devam etti.
Dingil: Seçimden zaferle çıkacağız
Dingil: Seçimden zaferle çıkacağız
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, seçim çalışmaları kapsamında Suçıkağı Mahallesi Muhtarı Mehmet Kurtar´ı ziyaret etti ve mahalle halkıyla bir araya geldi.
Hatay projelerini İTSO´da paylaştı
Hatay projelerini İTSO´da paylaştı
AKP Hatay milletvekili adayları Hüseyin Yayman ile Abdulkerim Güven, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası´nda (İTSO) yönetim kunulu ve meclis üyeleriyle biraraya geldi, hatay projelerini paylaştı.
CHP´nin seçim ziyareti
CHP´nin seçim ziyareti
CHP Hatay milletvekili adayları Suzan Şahin, Riyat Kırmızıoğlu ve Dilan Kartal, CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu ve parti yöneticileri ile birlikte kentteki siyasi parti ve meslek odalarını ziyaret etti.
MHP´li Kaşıkçı: İttifakın sürmesini istiyoruz
MHP´li Kaşıkçı: İttifakın sürmesini istiyoruz
MHP Hatay milletvekili adayları Lütfi Kaşıkçı ve Orhan Mursaloğlu, partisinin Antakya İlçe Başkanı Niyazi Öztürk ve MHP Altınözü İlçe Başkanı Adem Türk, ile birlikte, Altınözü´nün Yarseli, Ziyaret, Mayadalı, Keskincik, Kansu, Toprakhisar ve Boynuyoğun mahallelerinde vatandaşla bir araya geldi.
HDP adaylarının esnaf ziyareti
HDP adaylarının esnaf ziyareti
HDP Hatay milletvekili adayları Barış Atay Mengüllüoğlu, Hülya Kavuk, Kerem Nalbant, Nihat Eraslan ve Naim Özbek, partilerinin il ve ilçe yöneticileriyle birlikte Antakya´da esnaf ziyaretinde bulundu.
"Zihniyet devrimi şart"
"Zihniyet devrimi şart"
24 Haziran seçim çalışmalarının temposunu arttırarak sürdüren CHP Hatay milletvekili adayı M. Riyat Kırmızıoğlu, insana dokunmayı sürdürdüğünü söyledi.
M. İnce, bugün Hatay´da
M. İnce, bugün Hatay´da
CHP´nin 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, yapacağı miting için bugün Hatay´a geliyor. Defne´deki miting, saat 14.00´da Şükrü Güçlü Bulvarında, Sevgi parkı önünde yapılacak.
SP´li Çalışkan: Saadet Partisi mutlaka mecliste olmalı
SP´li Çalışkan: Saadet Partisi mutlaka mecliste olmalı
Saadet Partisi Hatay milletvekili adayları Belen ve İskenderun´da esnaf ve ev ziyaretlerinde yöre halkıyla buluştu.
"Hükümet sistemi, rejim değişikliği değil"
"Hükümet sistemi, rejim değişikliği değil"
AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkadir Özel, 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında dün gazetecilerle biraraya geldi.
HDP adayları ziyaretlerle destek istiyor
HDP adayları ziyaretlerle destek istiyor
HDP Hatay milletvekili adayları Barış Atay Mengüllüoğlu ve Hülya Kavuk, seçim çalışmaları kapsamında Çekmece Motorlu taşıt kooperatifi ve Nahırlı Derneği ziyaret etti, Aknehir´de halk toplantısı düzenledi
VP adaylarından esnaf ziyareti
VP adaylarından esnaf ziyareti
Vatan Partisi (VP) Hatay milletvekili adayları Gönül Gökkan, Emrah Koçak ve Ali Erdem Köz, seçim çalışmalarını Kırıkhan ve Hassa´da bildiri dağıtıp, esnaf ziyareti ile sürdürdü. VP milletvekili adayı Gökkan, vatandaş ve esnaftan oy istedi ve “Bizi desteklerseniz, esnaf ve üreticimize ilişkin programlarla sorunlarınızı çözeriz” dedi
İYİ Parti adaylarından hastalara ziyaret
İYİ Parti adaylarından hastalara ziyaret
İyi Parti Hatay milletvekili adayları, bayramda İskenderun Devlet Hastanesinde tedavi gören hastaları ziyaret edip, geçmiş olsun dileğini ilettve bayramlarını kutladı.
AKP´li Yayman: Meclis çoğunluğu şart
AKP´li Yayman: Meclis çoğunluğu şart
AKP Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman, güçlü bir cumhurbaşkanlığı sistemi için meclis çoğunluğunun şart oldugunu söyledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi