Bebek ve Öncü seçmenin nabzını tuttu
Vatan Partisi Hatay milletvekili adayları Mustafa Bebek ve Nejla Öncü, İskenderun´da gerçekleştirdikleri pazar ziyaretlerinde esnafın sorunlarını dinledi, çözüm önerilerini paylaştı.
Tarih: 7.6.2018 12:29:43


Parti yöneticilerinin de eşlik ettiği pazar ziyaretinde Vatan Partisi ikinci sıra Hatay Milletvekili adayı Mustafa Bebek, önceliklerinin ‘milletin hazinesinden hortumlanan malları tekrar milletin hazinesine geçirerek´ önemli bir kaynak yaratacaklarını söyledi. Bebek, “Milletin hazinesinden yasadışı yollardan gasp edilen kaynakları tekrar milletin hazinesine katacağız. Uyuşturucu ve silah kaçakçılığından elde edilen mafya sermayesi başta olmak üzere kara ve kirli para, yasadışı yollardan ve rüşvetle yığılan servetler: “Nereden buldun yasası” ile yatırım ve iş yaratmaya ve halkın refahına hizmet eden kamu kaynaklarına dönüştürülecektir. Hortumlanan kaynaklardan yurt dışına kaçırılanların Türkiye´ye getirilmesi için yasal yöntem uygulanacaktır” diye konuştu.
Sorunlarının ancak üretim ekonomisi ile çözüleceğini vurgulayan Bebek, değerlendirmesini şöyle sürdürdü: “Bizim programımızda sadaka diye bir şey yoktur. Sistem partileri sorunu çözmek için sadaka öneriyorlar, biz ise işsizlere sadaka değil, iş vereceğiz. Herkesin işi olacak, sadakaya harcanan paraları üretime yönlendireceğiz, işsize iş alanı açacağız. Çalışanların ücretleri zamanında ödenecektir. Bizim halkın kaynakları olanı uluslar arası para babalarının emrine değil, üretim yapana ve küçük esnafımızın daha iyi şartlarda iş hayatını sürdürmesi için kullanacağız.”

Öncü: Kadınlar ve emeklilerin önü açılacak
VP´nin Hatay adaylarından Nejla Öncü de Vatan Partisi´nin Hatay Milletvekili adaylarının yarısı kadın olduğunu hatırlatarak, bunun partinin kadınlara yaklaşımının bir göstergesini oluşturduğuna dikkat çekti. Pazar yerlerinde köylü kadınların ve emeklilerin bir şeyler satarak, hayatlarını devam etmelerinin zorluğunu gözlemlediklerini de sözlerine ekleyen Öncü, Vatan Partisi iktidarında kadınların ve emeklilerin bu gibi sorunlarla karşılaşmayacaklarını belirtti. Öncü, “Bütün emeklileri kapsayan bir intibak yasası çıkaracağız. Emekli, dul ve yetim aylıklarını emekli örgütleri ile görüşerek, günün ihtiyaçlarına göre düzenleyeceğiz. Emeklilikte sigortalılık sürelerini ve prim ödeme günü sayısını esas alacağız. Yaş koşulunu kaldıracağız. Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını çözeceğiz. Emeklilerin, emekli olduktan sonra sokakta sürünmesine yol açacak yolları tıkayacağız” diye konuştu.
Çiftçinin bankalara olan faiz  borçlarını sileceklerini, vadesi gelen ana paranın ise dört takside bağlanacağını ifade eden Öncü, şunları ifade etti: “Küçük esnafımızın, sokaklarda perişan olmasına izin vermeyeceğiz. Esnafımızı koruyan yasalar çıkaracağız ve destek akçeleri ile hayatlarının daha kaliteli olmasını sağlayacağız. Bu gün özelleştirilen Kamu Kurumlarının yeniden kamulaştıracak, işsizlerimize iş sağlandığı takdirde, esnafımızın kapısından geçmekte zorlanan, işçilerimize, köylümüze iş imkanları sunacağız.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bebek Öncü seçmenin nabzını tuttu
“Siyasi oyunlara izin vermeyeceğiz”
“Siyasi oyunlara izin vermeyeceğiz”
Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, son meclis toplantısında bütçede karşılığı olmasına karşın borçlanma talebinin reddedilmesi üzerine ‘ana muhalefet´ olarak adlandırdığı meclisin AKP grubuna yönelik kampanya başlattı.
"İskele, halka kapatılmak isteniyor"
"İskele, halka kapatılmak isteniyor"
HADO, seferlerin iskeleden yapılmasında ısrarcı.
Meclis, borçlanma yetkisini vermedi
Meclis, borçlanma yetkisini vermedi
Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, HBB Başkanlığının borçlanma yetkisi istediğini kabul etmedi. HBB Başkanı Lütü Savaş ise sosyal medya üzerinden karara tepki gösterdi.
"Kural ihlali görülen gemiler oldu mu?"
"Kural ihlali görülen gemiler oldu mu?"
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, kentte kokusu nedeniyle rahatsızlık yaratan ve gdenizyoluyla gemilerle LimakPort´a getirilen ´Angus´ları soru önergeyle TBMM´ye taşıdı.
"Ekonomik kriz tablosu yok"
"Ekonomik kriz tablosu yok"
24 Haziran seçimlerine yönelik teşekkür ziyaretlerini sürdüren Hatay Milletvekili Hacı Bapram Türkoğlu, partisi AKP´nin Payas ilçe teşkilatı tarafından Karbeyaz mahallesinde düzenlediği kahvaltıda yöre sakinleriyle biraraya geldi.
"6+1 belediye"
"6+1 belediye"
Hatay Milletvekili ve CHP Genel Sekreter Yardımcısı Serkan Topal, yapılacak ilk yerel seçimde 24 Haziran´dan en çok veren Hatay´daki sadece üç ilçeyi değil, en az altı ilçe belediyesi ile Hatay Büyükşehir Belediyesini kazanacaklarını söyledi.
"Eğitim, 2071 hedefine ulaşmanın anahtarı"
"Eğitim, 2071 hedefine ulaşmanın anahtarı"
Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, ülkenin 2053 ve 2071 hedefine alaşmasının ahnahtarının eğitim olduğunu belirtti.
"İşadamları herşeyin farkında"
"İşadamları herşeyin farkında"
Özel´den meslek odası ve STK ziyareti
"Stadlardan Atatürk adı neden silindi?"
"Stadlardan Atatürk adı neden silindi?"
Hatay Milletvekili ve CHP Genel Sekreter Yardımcısı Serkan Topal, stadlardan kaldırılan Atatürk isminin geri verilmesini istedi. Stadyumlardan Atatürk isminin silinmesine tepki gösteren Hatay Milletvekili Serkan Topal “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” diyerek , sporu ahlaki bir değer olarak topluma sunan Atatürk´ün adının yenilenme bahane edilerek stadyumlardan silinmesinin manidar olduğunu belirterek, konuyu soru önergesiyle TBMM´ye taşıdı.
"CHP bir demokrasi mücadelesi veriyor"
"CHP bir demokrasi mücadelesi veriyor"
CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Hatay´dan seçilen CHP´li dört milletvekili olarak koordineli çalıştıklarını belirterek, "Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetimizin sigortasıdır.
"Çocuklar, çakmak gazı kullanarak ölüyor"
"Çocuklar, çakmak gazı kullanarak ölüyor"
CHP milletvekili Güzelmansur, 09-15 yaş arasında yaygınlaştığını belirtti
"80 bin oyu HDP ve İyi Parti´ye kaydı"
"80 bin oyu HDP ve İyi Parti´ye kaydı"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, Hatay´da CHP tabanından yaklaşık 80 bin oyun HDP ve İYİ Parti´ye kaydığını belirtti.
Çolak´tan aday adaylık çıkışı
Çolak´tan aday adaylık çıkışı
Payas´ta 1989 ve 1994´te iki dönem belediye başkanlığı yapan Öztürk Çolak, İskenderun Belediye Başkanlığına CHP´den aday adayı olduğunu belirtti, İskenderun´a ilişkin önceliklerini ve siyaset tarzını gazetecilerle düzenlediği toplantıda ele aldı.
AKP´den ´oy teşekkürü´ ziyareti
AKP´den ´oy teşekkürü´ ziyareti
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 24 Haziran´da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve TBMM 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde yöre halkının verdiği desteğe, yaptığı ziyaretlerle teşekkür etmeyi sürdürüyor.
CHP´de ´danışma kurulu´ toplantısı
CHP´de ´danışma kurulu´ toplantısı
CHP İskenderun ilçe örgütü, parti binasında ´danışma kurulu toplantısı´ düzenledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi