Bebek ve Öncü seçmenin nabzını tuttu
Vatan Partisi Hatay milletvekili adayları Mustafa Bebek ve Nejla Öncü, İskenderun´da gerçekleştirdikleri pazar ziyaretlerinde esnafın sorunlarını dinledi, çözüm önerilerini paylaştı.
Tarih: 7.6.2018 12:29:43


Parti yöneticilerinin de eşlik ettiği pazar ziyaretinde Vatan Partisi ikinci sıra Hatay Milletvekili adayı Mustafa Bebek, önceliklerinin ‘milletin hazinesinden hortumlanan malları tekrar milletin hazinesine geçirerek´ önemli bir kaynak yaratacaklarını söyledi. Bebek, “Milletin hazinesinden yasadışı yollardan gasp edilen kaynakları tekrar milletin hazinesine katacağız. Uyuşturucu ve silah kaçakçılığından elde edilen mafya sermayesi başta olmak üzere kara ve kirli para, yasadışı yollardan ve rüşvetle yığılan servetler: “Nereden buldun yasası” ile yatırım ve iş yaratmaya ve halkın refahına hizmet eden kamu kaynaklarına dönüştürülecektir. Hortumlanan kaynaklardan yurt dışına kaçırılanların Türkiye´ye getirilmesi için yasal yöntem uygulanacaktır” diye konuştu.
Sorunlarının ancak üretim ekonomisi ile çözüleceğini vurgulayan Bebek, değerlendirmesini şöyle sürdürdü: “Bizim programımızda sadaka diye bir şey yoktur. Sistem partileri sorunu çözmek için sadaka öneriyorlar, biz ise işsizlere sadaka değil, iş vereceğiz. Herkesin işi olacak, sadakaya harcanan paraları üretime yönlendireceğiz, işsize iş alanı açacağız. Çalışanların ücretleri zamanında ödenecektir. Bizim halkın kaynakları olanı uluslar arası para babalarının emrine değil, üretim yapana ve küçük esnafımızın daha iyi şartlarda iş hayatını sürdürmesi için kullanacağız.”

Öncü: Kadınlar ve emeklilerin önü açılacak
VP´nin Hatay adaylarından Nejla Öncü de Vatan Partisi´nin Hatay Milletvekili adaylarının yarısı kadın olduğunu hatırlatarak, bunun partinin kadınlara yaklaşımının bir göstergesini oluşturduğuna dikkat çekti. Pazar yerlerinde köylü kadınların ve emeklilerin bir şeyler satarak, hayatlarını devam etmelerinin zorluğunu gözlemlediklerini de sözlerine ekleyen Öncü, Vatan Partisi iktidarında kadınların ve emeklilerin bu gibi sorunlarla karşılaşmayacaklarını belirtti. Öncü, “Bütün emeklileri kapsayan bir intibak yasası çıkaracağız. Emekli, dul ve yetim aylıklarını emekli örgütleri ile görüşerek, günün ihtiyaçlarına göre düzenleyeceğiz. Emeklilikte sigortalılık sürelerini ve prim ödeme günü sayısını esas alacağız. Yaş koşulunu kaldıracağız. Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını çözeceğiz. Emeklilerin, emekli olduktan sonra sokakta sürünmesine yol açacak yolları tıkayacağız” diye konuştu.
Çiftçinin bankalara olan faiz  borçlarını sileceklerini, vadesi gelen ana paranın ise dört takside bağlanacağını ifade eden Öncü, şunları ifade etti: “Küçük esnafımızın, sokaklarda perişan olmasına izin vermeyeceğiz. Esnafımızı koruyan yasalar çıkaracağız ve destek akçeleri ile hayatlarının daha kaliteli olmasını sağlayacağız. Bu gün özelleştirilen Kamu Kurumlarının yeniden kamulaştıracak, işsizlerimize iş sağlandığı takdirde, esnafımızın kapısından geçmekte zorlanan, işçilerimize, köylümüze iş imkanları sunacağız.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bebek Öncü seçmenin nabzını tuttu
“Yayladağı kapısı açılmalı”
“Yayladağı kapısı açılmalı”
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Suriye´de süren iç savaşın ve iktidarın izlediği yanlış Suriye politikasının en derinden etkilediği ilin Hatay olduğunu belirtti.
“Yerel seçim dönüm noktası olacak”
“Yerel seçim dönüm noktası olacak”
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kapsamında, yeni başkanlık sistemi yürütme şekli ile daha hızlı hizmet üretilen yönetim şeklinde´ gerçekleşecek ilk seçim özelliğiyle Mart 2019´da yapılacak yerel seçimlerin Türkiye için bir dönüm noktası olacağını belirtti.
HKP´den İsrail saldırısına tepki
HKP´den İsrail saldırısına tepki
Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Hatay il örgütü, İsrail´in Filistinlilere yönelik saldırısı sonucu 7 Filistinlinin yaşamını yitirmesine ilişkin yazılı değerlendirmede bulundu.
Kaşıkçı: Otoban, ilde ücretsiz olsun
Kaşıkçı: Otoban, ilde ücretsiz olsun
Kaşıkçı, İskenderun-Erzin arasının çevre yolu olmasını istedi
MHP´li kadınlardan seçim toplantısı
MHP´li kadınlardan seçim toplantısı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay İl Kadın Kolları, 2019´da yapılacak olan yerel seçimlere yönelik istişare toplantısı düzenledi.
CHP´nin seçim çıkışını İskenderun´dan başlattı
CHP´nin seçim çıkışını İskenderun´dan başlattı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl yönetimi, Mart 2019´da yapılması beklenen yerel seçimlere yönelik çıkışını İskenderun´dan başlattı.
Kaynak kitapları sordu
Kaynak kitapları sordu
Kaşıkçı´dan önerge
Bozdoğan CHP´den aday adayı
Bozdoğan CHP´den aday adayı
İskenderun´da CHP´nin önde gelen isimlerinden işadamı ve sanayici Bülent Bozdoğan İskenderun Belediye Başkanlığına aday adaylığını ilçe örgütünde gerçekleştirdiği toplantıda açıkladı.
Savaş adaylık için ´davet´ bekleyecek
Savaş adaylık için ´davet´ bekleyecek
HBB Başkanı Savaş, 2019´da yapılacak yerel yönetim seçimleri öncesinde de aday adayı olmayacağı yönünde mesaj verdi
Culha: Yeniden adayım
Culha: Yeniden adayım
“Henüz misyonumu tamamlamadım” diyen Culha, önümüzdeki dönemde Karaağaç´a kültür merkezi ile imar mağduriyetlerinin giderilmesinin ise öncelikleri olacağını söyledi.
Orman yangınları Meclis gündeminde
Orman yangınları Meclis gündeminde
Güzelmansur, "son 5 yılda Hatay´da kaç hektar yandı?" sorusunu yöneltti
Yayman: Parti değil, koşullar değişti
Yayman: Parti değil, koşullar değişti
Hatay Milletvekili ve ve AKP Tanıtım-Medya Başkan Yardımcısı Hüseyin Yayman, partisinin değil, toplumsal ve politik koşullar değiştiğini belirtti.
"Aramızda 30-40 yıllık entelektüel fark var"
"Aramızda 30-40 yıllık entelektüel fark var"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ülkedeki esas problemin cari açık olduğunu savundu.
N.Akkülah CHP´den aday adayı
N.Akkülah CHP´den aday adayı
İskenderun Belediye Başkanı olmayı amaçlıyor
Yabancıya satış, Meclis gündeminde
Yabancıya satış, Meclis gündeminde
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, son 10 yılda Türkiye´den gayrimenkul edinen yabancı sayısını ve edindikleri gayrimenkulün toplam büyüklüğünü verdiği soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi