Belen´de Kadın Toplum Merkezi-2 projesi
Proje uygulaması SODES adına incelenerek denetlendi
Tarih: 22.5.2018 12:31:17

Kalkınma Bakanlığı ve Hatay Valiliği tarafından desteklenen Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında finanse edilen Belen Kadın Toplum Merkezi-2 adlı  projesinin ilk izleme ziyareti yapıldı. Belen´in Derebahçe Mahallesindeki proje merkezindeki inceleme, Hatay Valiliği SODES Birim Sorumlusu Mehmet Koca ve uzman Cemil Şekerci tarafından gerçekleştirildi.
Projenin koordinatörü Yeliz Sevim, proje yapılan yapılan faaliyetler ve gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Proje bütçesinin 136 bin lira olup, 12 ay boyunca Belen´deki kadınlara yönelik ´Lazer Kesimi ile Aplike´, ´Bebek Odası Hazırlama´, ´Dekoratif Ahşap Süsleme´, ´Keçe Aksesuarları Yapımı´, ´Takı Tasarım Kursu´ gibi el sanatları kursları ve “Spor Kursu” açılacağını anlatan Sevim, kurs dışında da kadınların sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak amacıyla kitap okuma etkinlikleri ve kültürel geziler” düzenleneceğini ifade etti. Kurs materyallerinin ücretsiz olarak, proje bütçesinden karşılandığını ve Dekoratif Ahşap Süsleme ve Takı Tasarım kurslarının tamamlandığını belirten Sevim, Lazer Kesimi ile Aplike ve Keçe Aksesuarları Yapımı kurslarının da sürdüğünü açıkladı.
Hatay Valiliği SODES Birim Sorumlusu koca da, kadınların sosyal hayata katılmalarından memnuniyet duyduklarını ifade etti ve Sevim ile kurs öğretmenleri Nermin Karsanbaş´a ve Betül Bilge´ye de teşekkür etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Belen Kadın Toplum Merkezi projesi
Karayolları parkını ´belediye işletsin´ kararı  oybirliğiyle
Karayolları parkını ´belediye işletsin´ kararı oybirliğiyle
2014´te göreve başlayan İskenderun Belediye Meclisinin üyeleri son oturumda helalleşti, Karayolları alanında inşa edilen parktaki tesislerin özel şahıslar yerine belediye eliyle ve çalışanlarıyla işletilmesini oybirliğiyle karara bağladı.
Kentsel dönüşüm hızlandırılacak
Kentsel dönüşüm hızlandırılacak
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İller Bankası kanalıyla belediyelere verilecek 4 milyar liralık bir kredi ile kentsel dönüşüm sürecini hızlandıracaklarını bildirdi.
SHD´den ´Suriyeli mülteci´ raporu
SHD´den ´Suriyeli mülteci´ raporu
Sosyal Haklar Derneği İskenderun Temsilcisi Bülent Akbay: Mülteciler, önemli sosyal olgulardan biri
Hatay´da FETÖ´de tutuklu sayısı: 1.442
Hatay´da FETÖ´de tutuklu sayısı: 1.442
Hatay´da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyon ve soruşturmalarda tutuklanan kişi sayısının bin 442 olduğu açıklandı.
Amanoslar´da 9 sığınak ve mühimmat bulundu
Amanoslar´da 9 sığınak ve mühimmat bulundu
Hatay´ın Amanoslar bölgesinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlarda 9 sığınakta, yaşamsal malzeme ile roketatar mühimmatlarıyla patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.
DOĞAKA, destek programına başvuru alıyor
DOĞAKA, destek programına başvuru alıyor
Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinde uygulanacak olan DOĞAKA 2019 Yılı Mali Destek Programlarının ilanı ve tanıtımı, bilgilendirme toplantısıyla yapıldı.
HBB´den havaalanı çevresinde çalışma
HBB´den havaalanı çevresinde çalışma
Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri, son yılların en ağır kışını geçirdiği belirtilen Hatay´da vatandaşların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için çalışmalarını hızlandırdığı bildirildi.
Validen komutana iade-i ziyaret
Validen komutana iade-i ziyaret
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Gürbüz´e iade-i ziyarette bulundu.
Belediyeden kemirgenle mücedele
Belediyeden kemirgenle mücedele
Hatay Büyükşehir Belediyesi, İskenderun ve Hatay genelindeki tüm mahallelerde kemirgen ve haşereye karşı kış uygulamasını sürdürüyor.
Toplu taşımada öğrenciye indirim
Toplu taşımada öğrenciye indirim
Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) komisyonu aylık kurul toplantısı yapıldı.
Altınözü´nde patlama: 2 ölü, 6 yaralı
Altınözü´nde patlama: 2 ölü, 6 yaralı
Altınözü ilçesinde iki katlı binada meydana gelen patlamada 2 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.
Ovadaki selin nedeni, ´baraj kapağı´
Ovadaki selin nedeni, ´baraj kapağı´
Milletvekili Topal, zararı, kapağın açılmasının getirdiğini söyledi
78 bin dekarda yağış zararı
78 bin dekarda yağış zararı
Son bir haftadır etkili olan yağışlardan dolayı bir çok evin sular altında kaldığı Hatay´da 78 bin dekar tarım alanı zarar gördü.
Gökdere´ye 200 metrelik su hattı
Gökdere´ye 200 metrelik su hattı
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), içme suyunun yetersiz geldiği veya hattın bulunmadığı bölgelerde projelerin sürdüğünü duyurdu.
Yayladağı´nda muhtar toplantısı
Yayladağı´nda muhtar toplantısı
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Yayladağı´nda düzenlenen toplantıda muhtarlarla biraraya geldi. Yayladağı Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan ve kurum müdürleri de katıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi