Ahrazoğlu: Bende FETÖ´cü yok, denilip sıyrılmak olmasın
Hatay Milletvekili Mehmet Ahrazoğlu, 16 Nisan´da yapılan ve anayasa değişikliğini öngören referandumda MHP´nin kararının çok önemli olduğunu ve sonucun belirlenmesinde etkili olduğunu ifade etti,
Tarih: 27.5.2017 09:41:17/ 158okunma / 0yorum

 

Partisinin dün İskenderun´da düzenlediği basın toplantısında konuşan Hatay Milletvekili Ahrazoğlu, referandumda anayasa değişikliğinin partisi MHP´nin katkısıyla Meclis ve halktan geçtiğini söyledi. Milletvekili Ahrazoğlu, "MHP´nin anayasa değişikliğindeki katkısı çoktur. Kim ne derse desin, MHP ´anayasa değişikliğini getirin, destekleyeyim´ kararının arkasında durdu" diye konuştu.
Örgütün haberleşme aracı olduğu belirtilen By Lock´u ülkemizde kullandığını belirlenen kişi sayısının 150 bin olduğuna ilişkin açıklama ve bilgilerin olduğunu belirten Milletvekili Ahrazoğlu, "Bunlar kimlerse gereği yapılsın. Ancak ´Bende FETÖ´cü yok´ denilip, işin içinden sıyrılmak olmasın" dedi.

´Sağlık ve eğitimde sıkıntı var´
Toplantıda ülke gündemi ile Hatay´ın sorunlarına ilişkin değerlendirmede de bulunan milletvekili Ahrazoğlu, ülkede ve Hatay´da işsizliğin arttığını, esnafın artık dükkanını kapatıp, başka işler yapma arayışa girdiğini ve bunlarda Suriyeli sığınmacıların önemli etkisinin olduğunu kaydetti.
Hatay´da sağlık sektörü ve eğitimin de sıkıntı olduğunu savunan Hatay Milletvekili Ahrazoğlu, okullaşma oranının Türkiye ortalamasının altında olduğunu da kaydetti.

´Turizm potansiyeli değerlendiriemiyor´
Milletvekili Ahrazoğlu, Hatay´ın turizm potansiyelinin değerlendirilmesi halinde ise turizmde Antalya´dan daha ileri gidebileceğimizi, ancak ildeki imkanların yeterince doğru şekilde kulanılmadığı görüşünde olduğunu kaydetti.
Ahrazoğlu, "Hatay, son zamanlarda huzurunu kaybetti ve artık kendi içinde güvenlik endişesi yaşamaktadır. Hatay artık çok da rahat bir şehir değil" diye konuştu.

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin değerlendirmede bulunan MHP Hatay İl Başkanı Lütfü Kaşıkçı da, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması ilişkin örgüt üyelerinin yer yere bulaştığını ama bir tek siyaset kurumuna bulaşmamış olmasının mülkün olmadığını söyledi. AKP´nin bir Hatay milletvekiline seslendiğini de belirten Kaşıkçı, "Siyaset kurumunda FETÖ var mı? AKP´de var mı? Bu konuda özellikle Hatay Milletvekilinden yanıt bekliyorum. Düşünün bir terör örgütü var ve bu örgüt, askere, polise, üniversiteler bulaşmış ama görün ki bir tek siyasete girmemiş. Böyle şey olur mu? Her yere girişin kapısı siyaset. Hademeden, polisten, esnaftan, öğretmenu ne uyguluyorsan, siyasete de uygula" diye konuştu.

Bozkurt: Paket, MHP´siz çıkmazdı
MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt da, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmalarda hassas olunması gerektiğini belirterek, "Darbe girişimine ilişkin suçlu-suçsuz ayrımı yapılmalı, masum insanlar zarar görmemeli.Genel Başkanımız Devlet Bahçeli´nin de dediği gibi çaycı-çorbacıyla uğraşmayıp, yılan-çıyana bakılmalır" dedi.
Bazı kişilerin MHP´lilerin referandumda oy verip vermediğini konuştuğunu anlatan Bozkurt, şunları söyledi: "MHP kendi inandığı doğrultuda davranmasaydı, anayasa değişikliği paketi ne Meclis´ten çıkardı, ne de halk oylamasından geçerdi. Bunu bilsin ve ona göre konuşsunlar."Kaynak:

“Kabinedeki değişimle yeni bir hükümet oluşmadı”
“Kabinedeki değişimle yeni bir hükümet oluşmadı”
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, geçtiğimiz hafta bakanlar kurulunda gerçekleştirilen revizyonu, ´FETÖ´nün siyasi ayağının´ tasfiyesini ertelemek, iktidarın bu süreçte taşları yerinden oynatmak istemediği şeklinde yorumladı. Çalışkan´a göre bakanlar kurulundaki değişikliklerin beklentilere uygun olarak ‘yeni bir hükümet ya da kan değişimi´ olmadığını belirtti.
Basın demokrasinin de güvencesi
Basın demokrasinin de güvencesi
Gücünü kamuoyundan alan özgür ve objektif basının varlığı, milletin doğru haber alma hakkı ve demokrasinin de en büyük güvencesi olduğunu belirten MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu, "Toplumda bu kadar önemli bir yeri bulunan basının, gücünü yine toplumdan alarak, tarafsız ve objektif bir yayın sorumluluğu bulunmaktadır" dedi.
“Esas olan yaşam hakkı ve ibadet özgürlüğüdür”
“Esas olan yaşam hakkı ve ibadet özgürlüğüdür”
Yaşam hakkı ve ibadet özgürlüğünün dokunulmazlığının korunmasının önemini vurgulayan CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem, İsrail´in Mescid-i Aksa´daki yaptırımları ve Filistinlilere yönelik tutumunu küstahlık olarak değerlendirdi, İsrail ile olan ilişkilerin gözden geçirilmesini istedi.
HDP ‘sahaya inecek´
HDP ‘sahaya inecek´
HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, devam eden OHAL sürecine ve HDP Gençlik Meclisi tarafından hazırlanan rapora ilişkin değerlendirmede bulunarak, “4. defa uzatılan OHAL hiçbir zaman AKP ve Erdoğan tarafından kaldırılmayacak. Eğer halk demokratik mücadele yöntemiyle zorlayıcı olmaza AKP hiçbir zaman OHAL´İ kaldırmayacak” dedi.
CHP´den ‘acil hukuk´ çağrısı
CHP´den ‘acil hukuk´ çağrısı
Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) ‘tutum belgesi´, Adalet Yürüyüşü´nün ardından hazırlanarak partinin ilgili kurulları ve milletvekilleriyle paylaşıldı.
“Muhalefetin susturulduğu yerde demokrasiden bahsedilemez”
“Muhalefetin susturulduğu yerde demokrasiden bahsedilemez”
TBMM genel kurulunda içtüzük değişikliğiyle ilgili iktidar partisi AKP ile bu konuda destek veren MHP´yi uyardığını belirten CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, “Muhalefetin susturulduğu yerde demokrasiden bahsedilemez” dedi.
“Yasama faaliyetinde katılımcılıktan uzaklaşıldı”
“Yasama faaliyetinde katılımcılıktan uzaklaşıldı”
Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, yasama faaliyetlerinin iktidar tarafından ‘hoyratça´ kullanıldığı eleştirisinde bulundu.
“CHP ve MHP milletvekilleri de oradaydı”
“CHP ve MHP milletvekilleri de oradaydı”
MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi sadece iktidar partisinin milletvekillerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde bulunmuş gibi gösterilmesini kınadı.
Şirin, CHP Arsuz´a yeniden aday
Şirin, CHP Arsuz´a yeniden aday
Cumhuriyet Halk Partisi´nin İskenderun eski Gençlik Kolları Başkanı Mahmut Şirin, Arsuz CHP İlçe Başkanlığına yeniden aday olduğunu bildirdi. Şirin, geçtiğimiz dönem de ilçe başkanlığı için yarışmıştı.
CHP´li Ertem´den sandık şartı
CHP´li Ertem´den sandık şartı
Cumhuriyet Halk partisi Hatay Milletvekili Dr. Birol Ertem, 3 Temmuz´da üye çizelgelerinin askıya çıkartılmasıyla kurultay sürecinin ilçelerden başlatıldığını belirterek, “Adalet Yürüyüşü´ndeki ruhla adil bir seçim gerçekleştirmek adına, 19 Ağustos tarihinde başlayacak olan delege seçimleri daha da büyük bir anlam kazandı” dedi.
Bodur: "24 saat esasıyla çalışılmalıdır"
Bodur: "24 saat esasıyla çalışılmalıdır"
AKP İskenderun İlçe Başkanı Ayhan Bodur, Pac Meydanı´nda devam eden Battı-Çıktı Proje inşaatında 24 saat esaslı olarak çalışılmasını istedi.
Savaş´tan Kaşıkçı´ya kutlama
Savaş´tan Kaşıkçı´ya kutlama
Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay İl Başkanı Lütfi Kaşıkçı ve Yönetim Kuruluna nezaket ziyaretinde bulundu.
Karasayar o geceyi anlattı
Karasayar o geceyi anlattı
15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla TBMM´deki etkinlikler için Ankara´ya dönen AKP Hatay Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Orhan Karasayar, darbe girişimini anlattı.
Bankacılık sistemi uluslararası kurallara veda etti
Bankacılık sistemi uluslararası kurallara veda etti
CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Selin Sayek Böke, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu´nun (BDDK) yönetmelikteki düzenlemesini, “BASEL bitti” şeklinde yorumladı.
“Darbelerin karşısında olmayı sürdüreceğiz”
“Darbelerin karşısında olmayı sürdüreceğiz”
Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, darbeleri ülkelerin gelişimini gerileten, demokrasilerin sekteye uğramasına sebep olan ülkeye ve millete kasıt edilmiş acı olaylar olarak tanımladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi