Ahrazoğlu: Bende FETÖ´cü yok, denilip sıyrılmak olmasın
Hatay Milletvekili Mehmet Ahrazoğlu, 16 Nisan´da yapılan ve anayasa değişikliğini öngören referandumda MHP´nin kararının çok önemli olduğunu ve sonucun belirlenmesinde etkili olduğunu ifade etti,
Tarih: 27.5.2017 09:41:17

 

Partisinin dün İskenderun´da düzenlediği basın toplantısında konuşan Hatay Milletvekili Ahrazoğlu, referandumda anayasa değişikliğinin partisi MHP´nin katkısıyla Meclis ve halktan geçtiğini söyledi. Milletvekili Ahrazoğlu, "MHP´nin anayasa değişikliğindeki katkısı çoktur. Kim ne derse desin, MHP ´anayasa değişikliğini getirin, destekleyeyim´ kararının arkasında durdu" diye konuştu.
Örgütün haberleşme aracı olduğu belirtilen By Lock´u ülkemizde kullandığını belirlenen kişi sayısının 150 bin olduğuna ilişkin açıklama ve bilgilerin olduğunu belirten Milletvekili Ahrazoğlu, "Bunlar kimlerse gereği yapılsın. Ancak ´Bende FETÖ´cü yok´ denilip, işin içinden sıyrılmak olmasın" dedi.

´Sağlık ve eğitimde sıkıntı var´
Toplantıda ülke gündemi ile Hatay´ın sorunlarına ilişkin değerlendirmede de bulunan milletvekili Ahrazoğlu, ülkede ve Hatay´da işsizliğin arttığını, esnafın artık dükkanını kapatıp, başka işler yapma arayışa girdiğini ve bunlarda Suriyeli sığınmacıların önemli etkisinin olduğunu kaydetti.
Hatay´da sağlık sektörü ve eğitimin de sıkıntı olduğunu savunan Hatay Milletvekili Ahrazoğlu, okullaşma oranının Türkiye ortalamasının altında olduğunu da kaydetti.

´Turizm potansiyeli değerlendiriemiyor´
Milletvekili Ahrazoğlu, Hatay´ın turizm potansiyelinin değerlendirilmesi halinde ise turizmde Antalya´dan daha ileri gidebileceğimizi, ancak ildeki imkanların yeterince doğru şekilde kulanılmadığı görüşünde olduğunu kaydetti.
Ahrazoğlu, "Hatay, son zamanlarda huzurunu kaybetti ve artık kendi içinde güvenlik endişesi yaşamaktadır. Hatay artık çok da rahat bir şehir değil" diye konuştu.

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin değerlendirmede bulunan MHP Hatay İl Başkanı Lütfü Kaşıkçı da, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması ilişkin örgüt üyelerinin yer yere bulaştığını ama bir tek siyaset kurumuna bulaşmamış olmasının mülkün olmadığını söyledi. AKP´nin bir Hatay milletvekiline seslendiğini de belirten Kaşıkçı, "Siyaset kurumunda FETÖ var mı? AKP´de var mı? Bu konuda özellikle Hatay Milletvekilinden yanıt bekliyorum. Düşünün bir terör örgütü var ve bu örgüt, askere, polise, üniversiteler bulaşmış ama görün ki bir tek siyasete girmemiş. Böyle şey olur mu? Her yere girişin kapısı siyaset. Hademeden, polisten, esnaftan, öğretmenu ne uyguluyorsan, siyasete de uygula" diye konuştu.

Bozkurt: Paket, MHP´siz çıkmazdı
MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt da, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmalarda hassas olunması gerektiğini belirterek, "Darbe girişimine ilişkin suçlu-suçsuz ayrımı yapılmalı, masum insanlar zarar görmemeli.Genel Başkanımız Devlet Bahçeli´nin de dediği gibi çaycı-çorbacıyla uğraşmayıp, yılan-çıyana bakılmalır" dedi.
Bazı kişilerin MHP´lilerin referandumda oy verip vermediğini konuştuğunu anlatan Bozkurt, şunları söyledi: "MHP kendi inandığı doğrultuda davranmasaydı, anayasa değişikliği paketi ne Meclis´ten çıkardı, ne de halk oylamasından geçerdi. Bunu bilsin ve ona göre konuşsunlar."
Kaynak:

Topal: Hazine arazileri ecrimisil ödeyenlere verilsin
Topal: Hazine arazileri ecrimisil ödeyenlere verilsin
Hatay Milletvekili Serkan Topal, Hatay´da hazine arazileri üzerine kurulan evlerin satışına ilişkin sorunu parlamentoya taşıdı.
CHP´li gençler Kubilay´ı andı
CHP´li gençler Kubilay´ı andı
CHP Arsuz Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Devrim ve yönetimi, Menemen´de şeriat isteyenlerin başlattıkları isyanı bastırmaya çalışırken şehit olan Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay´ı 87. ölüm yıldönümünde andı.
“Piyango kuyruklarına mahkum ediyorlar”
“Piyango kuyruklarına mahkum ediyorlar”
Saadet Partisi Dörtyol İlçe Başkanı Yusuf Çiçek, TBMM´de kabul edilen 2018 yılı bütçesini faiz ve israf bütçesi olarak tanımlayarak, bütçenin halk için değil, rant için yapıldığını belirtti.
“İnönü, Lozan Antlaşması´nın diplomasi üstadı”
“İnönü, Lozan Antlaşması´nın diplomasi üstadı”
Ölümünün 44. yıldönümünde Pac Meydanı´ndaki çalışmadan dolayı İnönü Anıtı önünde tören gerçekleştiremeyen Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe örgütü, Türkiye Cumhuriyeti´nin 2. Cumhurbaşkanı, Cumhuriyet Halk Partisi´nin 2. Genel Başkanı İsmet İnönü´yü ölümünün 44. yıldönümünde andı.
Arsuz´da Sibel Uslu dönemi
Arsuz´da Sibel Uslu dönemi
Cumhuriyet Halk Partisi Arsuz İlçe Kadın Kolları başkanlığına Sibel Uslu başkanlığındaki yönetim seçildi.
Ahrazoğlu: Hastane, Denizciler bölgesine yapılsın
Ahrazoğlu: Hastane, Denizciler bölgesine yapılsın
Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu,
´39 yıldır hesabı verilemedi´
´39 yıldır hesabı verilemedi´
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hatay İl Başkanı Sultan Başaran, 19-26 Aralık 1978 yılında Maraş´ta yaşanan katliamı kınadı ve katliamda yaşamını yitirenleri andıklarını belirtti. K
Topal: Asıl yerlilik Ege adalarını vermemektir
Topal: Asıl yerlilik Ege adalarını vermemektir
Hatay Milletvekili Serkan Topal, iktidarı yerlilik ve millilik konusunda eleştirdi.
CHP´li gençler, İnönü´yü andı
CHP´li gençler, İnönü´yü andı
CHP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Cem Karpuz, İsmet İnönü´yü ölümünün 44. yıl dönümünde saygıyla andıklarını belirtti.
Arsuz CHP´de 2 adaylı seçim
Arsuz CHP´de 2 adaylı seçim
CHP Arsuz İlçe Kadın Kolları kongresi yarın yapılacak.
Topal, ´40 bin öğretmen atanacak mı?´ diye sordu
Topal, ´40 bin öğretmen atanacak mı?´ diye sordu
Hatay Milletvekili Serkan Topal, 40 bin öğretmen atamasının yapılıp, yapılmayacağını sordu.
Açık ve şeffaf olmak zorundasınız
Açık ve şeffaf olmak zorundasınız
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir´in geçtiğimiz günlerde düzenlediği halk ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı ve belediyenin çalışmalarına ilişkin yıl sonu değerlendirmesini yaptığı toplantıda, bazı sözlerin kendisine yönelik olduğunu belirten Hatay eski Milletvekili Refik Eryılmaz, Nehir´e, "açık ve şeffaf olmak zorundasınız" diye seslendi.
Ertem´den taşeron yasasına eleştiri
Ertem´den taşeron yasasına eleştiri
Hatay Milletvekili Birol Ertem, taşeronların kadroya alınmasına yönelik çalışmaların net olmadığını ifade etti ve eleştirdi.
´Baraj, kısıtlı bütçeyle bitmez´
´Baraj, kısıtlı bütçeyle bitmez´
Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu, Amik Ovasının sulanması için yapılan projelere kaynak aktarılmasını istedi.
CHP İskenderun İlçe´den özeleştiri: Öngörüsüzlük yaşandı
CHP İskenderun İlçe´den özeleştiri: Öngörüsüzlük yaşandı
Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, iptal edilerek ileri bir tarihe ertelenen İlçe Kadın Kolları Başkanlığı kongresini değerlendirdi. Kongrede ‘öngörüsüzlük yaşandı´ özeleştirisinde bulunan Mansuroğlu, tüm çabalara karşın tek adaylı bir kongreyi ise başaramadıklarını söyledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi