Ahrazoğlu: Bende FETÖ´cü yok, denilip sıyrılmak olmasın
Hatay Milletvekili Mehmet Ahrazoğlu, 16 Nisan´da yapılan ve anayasa değişikliğini öngören referandumda MHP´nin kararının çok önemli olduğunu ve sonucun belirlenmesinde etkili olduğunu ifade etti,
Tarih: 27.5.2017 09:41:17

 

Partisinin dün İskenderun´da düzenlediği basın toplantısında konuşan Hatay Milletvekili Ahrazoğlu, referandumda anayasa değişikliğinin partisi MHP´nin katkısıyla Meclis ve halktan geçtiğini söyledi. Milletvekili Ahrazoğlu, "MHP´nin anayasa değişikliğindeki katkısı çoktur. Kim ne derse desin, MHP ´anayasa değişikliğini getirin, destekleyeyim´ kararının arkasında durdu" diye konuştu.
Örgütün haberleşme aracı olduğu belirtilen By Lock´u ülkemizde kullandığını belirlenen kişi sayısının 150 bin olduğuna ilişkin açıklama ve bilgilerin olduğunu belirten Milletvekili Ahrazoğlu, "Bunlar kimlerse gereği yapılsın. Ancak ´Bende FETÖ´cü yok´ denilip, işin içinden sıyrılmak olmasın" dedi.

´Sağlık ve eğitimde sıkıntı var´
Toplantıda ülke gündemi ile Hatay´ın sorunlarına ilişkin değerlendirmede de bulunan milletvekili Ahrazoğlu, ülkede ve Hatay´da işsizliğin arttığını, esnafın artık dükkanını kapatıp, başka işler yapma arayışa girdiğini ve bunlarda Suriyeli sığınmacıların önemli etkisinin olduğunu kaydetti.
Hatay´da sağlık sektörü ve eğitimin de sıkıntı olduğunu savunan Hatay Milletvekili Ahrazoğlu, okullaşma oranının Türkiye ortalamasının altında olduğunu da kaydetti.

´Turizm potansiyeli değerlendiriemiyor´
Milletvekili Ahrazoğlu, Hatay´ın turizm potansiyelinin değerlendirilmesi halinde ise turizmde Antalya´dan daha ileri gidebileceğimizi, ancak ildeki imkanların yeterince doğru şekilde kulanılmadığı görüşünde olduğunu kaydetti.
Ahrazoğlu, "Hatay, son zamanlarda huzurunu kaybetti ve artık kendi içinde güvenlik endişesi yaşamaktadır. Hatay artık çok da rahat bir şehir değil" diye konuştu.

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin değerlendirmede bulunan MHP Hatay İl Başkanı Lütfü Kaşıkçı da, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması ilişkin örgüt üyelerinin yer yere bulaştığını ama bir tek siyaset kurumuna bulaşmamış olmasının mülkün olmadığını söyledi. AKP´nin bir Hatay milletvekiline seslendiğini de belirten Kaşıkçı, "Siyaset kurumunda FETÖ var mı? AKP´de var mı? Bu konuda özellikle Hatay Milletvekilinden yanıt bekliyorum. Düşünün bir terör örgütü var ve bu örgüt, askere, polise, üniversiteler bulaşmış ama görün ki bir tek siyasete girmemiş. Böyle şey olur mu? Her yere girişin kapısı siyaset. Hademeden, polisten, esnaftan, öğretmenu ne uyguluyorsan, siyasete de uygula" diye konuştu.

Bozkurt: Paket, MHP´siz çıkmazdı
MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt da, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmalarda hassas olunması gerektiğini belirterek, "Darbe girişimine ilişkin suçlu-suçsuz ayrımı yapılmalı, masum insanlar zarar görmemeli.Genel Başkanımız Devlet Bahçeli´nin de dediği gibi çaycı-çorbacıyla uğraşmayıp, yılan-çıyana bakılmalır" dedi.
Bazı kişilerin MHP´lilerin referandumda oy verip vermediğini konuştuğunu anlatan Bozkurt, şunları söyledi: "MHP kendi inandığı doğrultuda davranmasaydı, anayasa değişikliği paketi ne Meclis´ten çıkardı, ne de halk oylamasından geçerdi. Bunu bilsin ve ona göre konuşsunlar."Kaynak:

İkinci bir İsrail girişimi
İkinci bir İsrail girişimi
İncirlik Üssünün kapatılması isteyen ve Irak´ın kuzey kesiminde ve 25 Eylül tarihinde yapılacak ´bağımsızlık referandumu´nu eleştiren Vatan Partisi (VP), NATO´nun kullanımındaki İncirlik Üssünün Türk askerine devredilmesini içeren kampanyada toplanan imzaların TBMM gönderileceğini açıkladı.
CHP´de delege seçimleri sürüyor
CHP´de delege seçimleri sürüyor
Parti için seçimlerini başlatan Cumhuriyet Halk Partisi, Hatay´da delege seçimlerine devam ediyor.
İdlip´te TSK etkili olacak
İdlip´te TSK etkili olacak
Şam Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Yuva´nın başkanlığında İskenderun´da düzenlenen toplantıda, bölgeye ilişkin gelişmeler değerlendirildi.
AKP´de Okay adaylığını açıklıyor
AKP´de Okay adaylığını açıklıyor
AKP´de Hatay il başkanlığı için birden fazla adayın yarışabileceğinin adımı bugün açıklanıyor.
HDP´den, AKP iktidarına eleştiri
HDP´den, AKP iktidarına eleştiri
HDP İskenderun İlçe Başkanı Ahmet Çahan, AKP iktidarının politikalarını eleştirdi.
´Alın teri, en büyük değer´
´Alın teri, en büyük değer´
İsdemir Çalışan ve Emekliler Derneği (İSÇEİD) başkanı Ahmet Keven ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İskenderun ilçe örgütüne nezaket ziyaretinde bulundu.
AKP´li gençlerin kongresi
AKP´li gençlerin kongresi
Payas AKP İlçe Gençlik kolları, kongresini yaptı.
AKP, düğünde buluştu
AKP, düğünde buluştu
İskenderun AKP Gençlik Kolları Başkanı Orhan Gazi Koca, yaşamını birleştirdi. Koca, Toprak ailesinin kızı Hülya Toprak´la evlendi.
Gruplar, meclise hazırlanıyor
Gruplar, meclise hazırlanıyor
Hatay Büyükşehir Meclisi , önümüzdeki günlerde eylül ayı toplantısını yapacak. Mecliste gurubu bulunan siyasi partiler de yaptıkları gurup toplantısında, Hatay Büyükşehir Meclisinin gündemini değerlendirdi.
AKP´de 4 ilçe adayı daha ´atandı´
AKP´de 4 ilçe adayı daha ´atandı´
AK Parti Hatay Teşkilatı´nda ilçe kongreleri devam ederken, eğilim yoklamalarının sonuçları netleşmeye başladı.
150 kadın CHP´ye katıldı
150 kadın CHP´ye katıldı
Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) 94. kuruluş yıldönümünde, 150 kadın düzenlenen törenle İskenderun´da CHP rozeti taktı.
Partimiz aydınlığın ışığı
Partimiz aydınlığın ışığı
Cumhuriyet Halk Partisinin 94. kuruluş yıl dönümü önceki gün törenle kutlandı.
İdari yapısı Dörtyol´da kalacak
İdari yapısı Dörtyol´da kalacak
Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Botaş Dörtyol İşletme Müdürlüğünün şefliğe dünüştüğünü ancak, mali ve idari birimlerinin Dörtyol´da kalacağını ve bunun işletmenin küçülmesi değil, aksine büyümesini getireceğini belirtti.
CHP, 94 yaşında
CHP, 94 yaşında
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), kuruluşunun 94. yıl dönümünü kutlayacak. İskenderun CHP bugün (09 Eylül Cumartesi) saat 10.00´da kuruluş yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtına çelenk sunacak, saat 16.00´da da İskenderun Belediyesi Kültür Sarasında kutlama ve katılım etkinliği ile kokteyl düzenleyecek. Arsuz CHP de, kuruluş yıl dönümü nedeniyle bugün saat 14.30´da Atatürk Anıtına çelenk sunacak.
Böyle bir müfredatla yeni nesil yetiştirilemez
Böyle bir müfredatla yeni nesil yetiştirilemez
Milli Eğitim Bakanlığı´nın milli, çağdaş ve bilimsel eğitime, cumhuriyet değerlerine saldıran bir müfredat hazırladığını belirten Vatan Partisi Hatay İl Başkanı Yunus Özgür Yıldırım, “Böyle bir müfredatla bilimde ve sanatta başarı sağlayacak, toplumsal hayatımızı yükseltecek ve milli benliğimizi ileriye taşıyacak yeni nesiller yetiştirilemez” dedi. Yıldırım, müfredatta Atatürk´e, bilime, çağdaşlaşma ve aydınlama birikimine yönelik engellemeyi ‘gelecek nesillere ihanet´ olarak yorumladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi