Ahrazoğlu: Bende FETÖ´cü yok, denilip sıyrılmak olmasın
Hatay Milletvekili Mehmet Ahrazoğlu, 16 Nisan´da yapılan ve anayasa değişikliğini öngören referandumda MHP´nin kararının çok önemli olduğunu ve sonucun belirlenmesinde etkili olduğunu ifade etti,
Tarih: 27.5.2017 09:41:17

 

Partisinin dün İskenderun´da düzenlediği basın toplantısında konuşan Hatay Milletvekili Ahrazoğlu, referandumda anayasa değişikliğinin partisi MHP´nin katkısıyla Meclis ve halktan geçtiğini söyledi. Milletvekili Ahrazoğlu, "MHP´nin anayasa değişikliğindeki katkısı çoktur. Kim ne derse desin, MHP ´anayasa değişikliğini getirin, destekleyeyim´ kararının arkasında durdu" diye konuştu.
Örgütün haberleşme aracı olduğu belirtilen By Lock´u ülkemizde kullandığını belirlenen kişi sayısının 150 bin olduğuna ilişkin açıklama ve bilgilerin olduğunu belirten Milletvekili Ahrazoğlu, "Bunlar kimlerse gereği yapılsın. Ancak ´Bende FETÖ´cü yok´ denilip, işin içinden sıyrılmak olmasın" dedi.

´Sağlık ve eğitimde sıkıntı var´
Toplantıda ülke gündemi ile Hatay´ın sorunlarına ilişkin değerlendirmede de bulunan milletvekili Ahrazoğlu, ülkede ve Hatay´da işsizliğin arttığını, esnafın artık dükkanını kapatıp, başka işler yapma arayışa girdiğini ve bunlarda Suriyeli sığınmacıların önemli etkisinin olduğunu kaydetti.
Hatay´da sağlık sektörü ve eğitimin de sıkıntı olduğunu savunan Hatay Milletvekili Ahrazoğlu, okullaşma oranının Türkiye ortalamasının altında olduğunu da kaydetti.

´Turizm potansiyeli değerlendiriemiyor´
Milletvekili Ahrazoğlu, Hatay´ın turizm potansiyelinin değerlendirilmesi halinde ise turizmde Antalya´dan daha ileri gidebileceğimizi, ancak ildeki imkanların yeterince doğru şekilde kulanılmadığı görüşünde olduğunu kaydetti.
Ahrazoğlu, "Hatay, son zamanlarda huzurunu kaybetti ve artık kendi içinde güvenlik endişesi yaşamaktadır. Hatay artık çok da rahat bir şehir değil" diye konuştu.

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin değerlendirmede bulunan MHP Hatay İl Başkanı Lütfü Kaşıkçı da, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması ilişkin örgüt üyelerinin yer yere bulaştığını ama bir tek siyaset kurumuna bulaşmamış olmasının mülkün olmadığını söyledi. AKP´nin bir Hatay milletvekiline seslendiğini de belirten Kaşıkçı, "Siyaset kurumunda FETÖ var mı? AKP´de var mı? Bu konuda özellikle Hatay Milletvekilinden yanıt bekliyorum. Düşünün bir terör örgütü var ve bu örgüt, askere, polise, üniversiteler bulaşmış ama görün ki bir tek siyasete girmemiş. Böyle şey olur mu? Her yere girişin kapısı siyaset. Hademeden, polisten, esnaftan, öğretmenu ne uyguluyorsan, siyasete de uygula" diye konuştu.

Bozkurt: Paket, MHP´siz çıkmazdı
MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt da, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmalarda hassas olunması gerektiğini belirterek, "Darbe girişimine ilişkin suçlu-suçsuz ayrımı yapılmalı, masum insanlar zarar görmemeli.Genel Başkanımız Devlet Bahçeli´nin de dediği gibi çaycı-çorbacıyla uğraşmayıp, yılan-çıyana bakılmalır" dedi.
Bazı kişilerin MHP´lilerin referandumda oy verip vermediğini konuştuğunu anlatan Bozkurt, şunları söyledi: "MHP kendi inandığı doğrultuda davranmasaydı, anayasa değişikliği paketi ne Meclis´ten çıkardı, ne de halk oylamasından geçerdi. Bunu bilsin ve ona göre konuşsunlar."
Kaynak:

“Tütün üreticisi kooperatifleşmeli”
“Tütün üreticisi kooperatifleşmeli”
Hatay´da tütün üreticilerinin kooperatifleşmesinin teşvik edilerek ve devlet desteği yapılarak ailelerin geçimlerini sağlayacak kadar tütün ekiminin önünün açılması, kooperatifler aracılığıyla veya kooperatiflerin bilgisi dâhilinde ürettikleri ürünleri satmalarına müsaade edilmesi gerektiğini belirten MHP Hatay Milletvekili Mehmet Necmettin Ahrazoğlu, sözleşmeli tütün ekimi yapan çiftçilerin tüccar elinden kurtarılarak geçimlerini sağlayacak önlemlerin alınmasını istedi.
MHP´de beklenen istifa
MHP´de beklenen istifa
İskenderun ve Hatay Büyükşehir Belediye meclis üyesi Nazmi Ceylan, eksen kayması gerekçesiyle partisi MHP´den istifa etti. Nazmi Ceylan, istifasını noter kanalıyla bildirdi.
Karasayar, ´ikinci kez amir´
Karasayar, ´ikinci kez amir´
Hatay Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Orhan Karasayar, ikinci kez Meclis İdare Amirliği görevine getirildi.
Belediyelere seçim ziyareti
Belediyelere seçim ziyareti
Ziyaret ve incelemelerde bulunmak Hatay´a gelen AKP Genel Merkezinin Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Alaaddin Varol, İskenderun belediye Başkanı Seyfi Dingil ve Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci´yi makamlarında ziyaret etti, partinin il ve ilçe yöneticileri ve belediye meclis üyeleriyle de görüştü.
Ertem´den Reyhanlı şehitlerine ziyaret
Ertem´den Reyhanlı şehitlerine ziyaret
Hatay Milletvekili Birol Ertem, 11 Mayıs 2013 tarihinde Reyhanlı´da düzenlenen iki bombalı araçlı saldırıda şehit olanların aileleri ile 11 Mayıs Şehitler Derneğini ziyaret etti.
Milletvekillerinin ´geçmiş olsun´ ziyareti
Milletvekillerinin ´geçmiş olsun´ ziyareti
Hatay Milletvekilleri Birol Ertem ve Serkan Topal, bir süre önce kendi evinde saldırıya uğrayan şeyh Yusuf Yılmaz´ı ziyaret edip, geçmiş olsun dileğini iletti.
Yüksek vergi esnafları mağdur etti
Yüksek vergi esnafları mağdur etti
MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu, Motorlu Taşıtlar Vergisinin yüksekliğinin özellikle esnafları mağdur ettiğini belirtti.
Ziraat Bahçesi´ne hastane yapılmasın!
Ziraat Bahçesi´ne hastane yapılmasın!
MHP Milletvekili Ahrazoğlu, İskenderun´un Sakarya mahallesindeki Ziraat Bahçesinin bölge devlet hastanesi yapılması amacıyla Sağlık Bakanlığna devir edildiği iddiası, TBMM gündemine taşındı.
"Eğitim yapboza çevrildi"
"Eğitim yapboza çevrildi"
Cumhuriyet Halk Partsi (CHP) Hatay Milletvekili Dr. Birol Ertem, her yeni bakanla birlikte eğitim sistemindeki değişikliğini eleştirerek, Milli Eğitim Sürosı´nın toplanmasını önerdi.
Milletvekilinin dede acısı
Milletvekilinin dede acısı
Hatay Milletvekili Serkan Topal´ın dedesi Ahmet Topal, öncek gün yaşamını yitirdi. Ahmet Topal, dün Samandağ´ın Uzunbağ Mahallesi Mezarlığında düzenlenen törenle toprağa verildi.
Tesis niye açılmıyor?
Tesis niye açılmıyor?
Vatan Partisi Hatay il ve İskenderun ilçe yönetimi, Aslantaş Barajından İskenderun bölgesine gelen suyun arıtılmasını sağlayacak tesiste incelemede bulundu.
Bilgiç ve Çalışkan´dan parti ve sendika ziyareti
Bilgiç ve Çalışkan´dan parti ve sendika ziyareti
Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Muammer Bilgiç ve Dr. Necmettin Çalışkan Hatay´da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Bilgiç ve Çalışkan ziyaretlerde güncel gelişmeleri değerlendirdi, adil düzen vrgusu yaptı.
Ortadoğu siyasetinde yeni hamleler için elini güçlendiren durum
Ortadoğu siyasetinde yeni hamleler için elini güçlendiren durum
Hatay eski Milletvekili Mehmet Alğan, Astana Anlaşması kapsamında Suriye´nin İdlip bölgesine yapılan operasyonu yorumladı.
SP´den eğitimde ´milli model´ önerisi
SP´den eğitimde ´milli model´ önerisi
Saadet Partisi Dörtyol İlçe Başkanı Yusuf Çiçek, eğitim sistemindeki değişiklikleri eleştirerek, "Eğitim bugün bun bunu yaptım olmadı yarın bir başkasını yapayım diyebileceğiniz bir oyuncak değildir" dedi. Çiçek, ülkenin daha fazla deneme yanılma üzerine bir sistemi kaldıracak durumda olmadığı uyarısında bulundu.
´Birlikte hareket edersek, önümüzde duramazlar´
´Birlikte hareket edersek, önümüzde duramazlar´
Hatay Milletvekilleri Serkan Topal ve Birol Ertem, partisi CHP´nin Hatay´da yaptıkları kongrelerle yeni yönetimlerini belirleyen ilçe örgütlerine ´hayırlı olsun´ ziyaretinde bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi