Bir okulun 3 projesine 114.867 Auro hibe
Antakya Piri Reis Çok Programlı Anadolu Lisesi
Tarih: 22.8.2020 09:24:11


Antakya/SES

Antakya´da eğitim veren Piri Reis Çok Programlı Anadolu Lisesinin (ÇPAL) hazırladığı ve mobilya bölümü öğrencileri için Avrupa stajı K102 ve KA229´dan oluşan 3 ayrı proje, ulusal ajans tarafından hibe almaya hak kazandı. Üç projeye toplam 114.867 Auro hibe verilecek.
Projenin okul öğretmenlerinden Nilgün Aktaş tarafından yazıldığı belirtildi. hibe almaya hak kazanan proje ortaklarından K102´nin Almanya ve Portekiz 20 öğrenci ve 4 öğretmen; K229´un Fransa, Yunanistan, Polonya, İtalya; K 229´un İspanya, Fransa, Romanya, Bulgaristan´dan oluştuğu açıklandı.
Piri Reis Çok Programlı Anadolu Lisesinden yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan Erasmus+Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği/VET Hareketlilik (Standart)/ faaliyeti kapsamında 2020 yılı Teklif Çağrısı Döneminde sunulan 2020-1-TR01-KA102-088817 numaralı ve ´Hayal gerçek oluyor, mobilyacı kızlarımız Avrupa ile buluşuyor´ başlıklı proje teklifimiz uygunluk kriterlerini karşılayarak bağımsız dış uzmanların içerik değerlendirmesine tabi tutulmuş ve yeterli asgari puanı sağlaması sonucunda seçim sürecine dâhil edilmiş olup azami 53.716 Avro azami hibe desteği ile kabul edilmiştir. Ayrıca Nilgün Aktaş tarafından yazılan ve oyunla eğlenerek öğrenme ile pedogojik yaklaşımlar konusunda Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Okullar Arası Değişim Ortaklıkları (KA229) faaliyeti kapsamında 2020 yılı Teklif Çağrısı Döneminde sunulan 2020-1-FR01-KA229-079920_3 numaralı ve ´Land of vocatıonal educatıon´ “başlıklı proje teklifimiz uygunluk kriterlerini karşılayarak bağımsız dış uzmanlar tarafından içerik değerlendirmesine tabi tutulmuş ve yeterli asgari puanı sağlaması sonucunda seçim sürecine dâhil edilmiş olup Avrupa Komisyonunun merkezi bütçe tahsisi sonrasında azami 31.320 Avro hibe desteği ile kabul edilmiştir. Aynı öğretmenimizin yazdığı eğitimde yenilikçi yaklaşımlar ve web 2.0 araçları ile öğrenme modeli konulu projemiz de Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Okullar Arası Değişim Ortaklıkları (KA229) faaliyeti kapsamında 2020 yılı Teklif Çağrısı Döneminde sunulan 2020-1-ES01-KA229-082520_4 numaralı ve ´Louds of Learners´ başlıklı proje teklifimiz uygunluk kriterlerini karşılayarak bağımsız dış uzmanlar tarafından içerik değerlendirmesine tabi tutulmuş ve yeterli asgari puanı sağlaması sonucunda seçim sürecine dâhil edilmiş olup Avrupa Komisyonunun merkezi bütçe tahsisi sonrasında azami 29.831 Avro hibe desteği ile kabul edilmiştir. Avrupalı ortak ülkelerimiz: K 102: Almanya ve Portekiz 20 öğrenci ve 4 öğretmen; K 229: Fransa, Yunanistan, Polonya, İtalya; K 229:İspanya, Fransa, Romanya, Bulgaristan."

 
Kaynak:

Prof. Depçi İSTE Rektörlüğüne resmen atandı
Prof. Depçi İSTE Rektörlüğüne resmen atandı
Prof. Dr. Türkay Dereli´nin sürpriz bir istifayla Hasan Kalyoncu Üniversitesi´ne geçişi üzerine İSTE rektörlüğe vekalet eden Prof. Dr. Tolga Depçi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmen atandı
Önlemli ilk dersbaşı başlıyor
Önlemli ilk dersbaşı başlıyor
Mart ayında koronavirüs salgını dolayısıyla kesintiye uğrayan eğitim-öğretimin yeni dönemi okul öncesi ve birinci sınıflar için bugün önlemlerle başlayacak.
Eğitim-Sen: Eğitime gerekli hazırlık yapılmadı
Eğitim-Sen: Eğitime gerekli hazırlık yapılmadı
Eğitim-Sen Şube Başkanı Ünsal, hem yüz yüze eğitim hem de uzaktan eğitim için gerekli hazırlıkları tamamlanmamış olmasını eleştirdi, bunun salgın riskinin daha da büyümesine neden olacağı uyarısında bulundu.
Okul servislerine destek istedi
Okul servislerine destek istedi
Milletvekili Suzan Şahin: 6 aydır kontak kapatan servis şoförleri iflasın eşiğinde
Ek ders ücretini hatırlattı
Ek ders ücretini hatırlattı
Bayrakdar: Uzaktan eğitim sürecinde ders ve ek ders görevleri yapılmış sayılmalıdır
Lokomotif sektörler İSTE programında
Lokomotif sektörler İSTE programında
YÖK, İSTE bünyesinde 1 yeni doktora ve 1 yeni yüksek lisans programına onay verdi.
CHP: Eğitimdeki sorunları çözmeye hazırız
CHP: Eğitimdeki sorunları çözmeye hazırız
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu´nun açıkladığı 14 maddelik çağrıyı bu kez partinin il başkanları düzenledikleri eş zamanlı toplantı ile kamuoyuyla paylaştı.
İSTE´ye ‘engelsiz üniversite´ ödülü
İSTE´ye ‘engelsiz üniversite´ ödülü
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından mekanda erişilebilirlik alanında yapılan derecelendirme sonrası İSTE´nin 3 turuncu bayrak ödülü birden almaya hak kazandığı belirtildi.
Milli Eğitim´e bin 190 geçici işçi alınacak
Milli Eğitim´e bin 190 geçici işçi alınacak
Bin 190 geçici işçi için son başvuru tarihi yarın. Başvurular İŞKUR E-Şube ve ALO170 üzerinden yapılacak.
Online yetenek sınavı
Online yetenek sınavı
İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarında yapıldı
13. Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi
13. Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi
Antakya´da düzenlenen 13. Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresinde ´Glokal Krizler Çağında Eğitim Araştırmaları: Göç, Çeşitlilik ve Bütünleşme" teması uluslararası alanda çalışan akademisyenlerin katılımıyla yapıldı.
İSTE, Teknofest´te 4. oldu
İSTE, Teknofest´te 4. oldu
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Amanos Roket Takımının, Tuğrul-01 isimli roketiyle TEKNOFEST´20 de başarılı bir atış yaptığını açıkladı.
İSTE´de eğitim ´uzaktan olacak´
İSTE´de eğitim ´uzaktan olacak´
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Senatosu, üniversitelerde 2020-2021 eğitim-öğretim 1 Ekim´de başlaması beklenirken, Güz döneminde öğretimin uzaktan olmasına karar verdi.
İSTE´de yüz yüze eğitim olacak mı?
İSTE´de yüz yüze eğitim olacak mı?
İskenderun Teknik Üniversitesine (İSTE) Rektörvekili Prof. Dr. Tolga Depci, yeni eğitim yılında eğitimin uzaktan mı yoksa, yüz yüze mi olacağı konusunda şimdiden netlik bulunmadığını, bununla ilgili değerlendirmelerin sürdüğünü belirtti.
Okullar eğitime hazır mı?
Okullar eğitime hazır mı?
Eğitim Sen İskenderun Şubesi. MEB ve okul yönetimlerine soru yöneltti
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi