BM heyeti sınır illerinde
Birleşmiş Milletler Türkiye Mukim Koordinatörü Irena Vojackova-Sollorano, 8 Ocak Pazartesi günü bir günlük çalışma ziyareti kpsamında Hatay´a gelecek.
Tarih: 5.1.2018 23:44:28

Birleşmiş Milletler Türkiye Mukim Koordinatörü ve BM Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Temsilcisi Irena Vojackova-Sollorano ve UNDP Türkiye Ülke Direktörü Claudio Tomasi, 8-13 Ocak tarihleri arasında Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin ve Batman´ı kapsayan bir ziyarette bulunacak.
Suriye sınırında bulunan illeri kapsayan çalışma ziyaretini, Hatay´dan başlatacak heyetin basına açık ilk programı, 8 Ocak Pazartesi günü saat 11.15´te UNDP Türkiye´nin Suriye Programı - Yerel Ortak ve Paydaşlar Danışma toplantısı olacak.
Toplantıya GAP BKİ, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Kilis Belediyesi, Harran Üniversitesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Gaziantep Sanayi Odası, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, HARÜSEM, ŞESOB-MEKSA, GAPTAEM, Syrian Economic Forum temsilcileri ile İŞKUR İl Müdür Yardımcısının katılacağı bildirildi.
Sosyal İstikrarın Güçlendirilmesi Projesi ekibi ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası temsilcilerinin katılacağı ayakkabı atölyesi ziyareti ve sayacılık sertifika töreni, Erol Bilecik Meslek Lisesi´nde 15:00-16.00 saatleri arasında yapılacak. Sosyal İstikrarın Güçlendirilmesi Projesi ekibi ve yararlanıcıların da katılacağı Suriyeli ve Türk kadınların mesleki eğitimini yerinde ziyareti ise 16.15-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.
Kaynak:

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi