Borsa üyelerine ‘Nefes Kredisi´
skenderun Ticaret Borsası, 2016 yılının son toplantısını yaptı.
Tarih: 3.1.2017 08:05:08/ 131okunma / 0yorum

Borsa yönetimi ve meclis üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Ticaret Borsası Genel Sekreter Engin Vayısoğlu, 2017´in ülke ve millete hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. İskenderun Ticaret Borsası üyelerine, borsa ile bankalar arasında imzalanan TOBB Nefes Kredisi hakkında da bilgi verildi.

Ziraat Bankası ve Denizbank ile KOBİ´lerin finansman sorunlarının giderilmesine yönelik olarak yürürlüğe giren TOBB Nefes Kredisi hakkında bilgiler veren Denizbank İskenderun Şubesi Müdürü Ayhan Çimer, “Nefes Kredisi´ne Ziraat Bankası ve Denizbank´ın tüm şubeleri üzerinden söz konusu kredi başvurusunda bulunulabilecek. Kredi, 12 ay vade üzerinden ve aylık eşit taksitler halinde kullandırılacak olup, vadenin uzatılması veya kısaltılması mümkün olmayacaktır. Kredinin brüt faiz oranı aylık yüzde 0,825, yıllık yüzde 9,90´dır. Krediye başvurmak için, üyelerin Odadan ‘TOBB Nefes Kredisi Başvurusu içindir´ ibaresi yer alan belgeyi alması gerekmektedir. Daha sonra Ziraat Bankası ve Denizbank´ın herhangi bir şubesine giderek bankanın talep edeceği kredi evrakları ile söz konusu krediye müracaat etmeleri gerekmekte” dedi.

İskenderun Ticaret Borsa Genel Sekreteri Vayisoğlu da, “İçinde bulunduğumuz ekonomik süreçte üyelerimizin en büyük sorunlarından birisi de finansmana erişimde yaşanan sıkıntı. Bu sıkıntıları aşmak için tüm imkanlarımız ile üyemizin yanında olacağız" dedi.

Toplantıda, ‘Toplam Kalite Yönetim Sistemleri ve Akreditasyon; ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Hizmet Sektörü´ konusunda da danışmanlık alınacak kişi olan kalite uzmanı Sezen Turunç bir sunum yaptı. Turunç, “Borsanın güçlü ve zayıf yönleri (Swort Analizi), yıllık ve 4 yıllık hedefler, stratejik plan, Web sitesi çalışmalarının iyileştirilmesi ve risk analizlerinin yapılması, üyelere yönelik beklenti ve anketler yapılarak, eğitim ihtiyaçları veya daha farklı borsadan beklentileri ortaya çıkartılacaktır” dedi ve danışmanlık hizmetini beş ayrı başlıkta anlattı. Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Borsa üyelerine Nefes Kredisi
“İTSO yatırımcıyı takipte olmalı”
“İTSO yatırımcıyı takipte olmalı”
Temmuz ayında İstanbul´da gerçekleştirilen 22. Dünya Petrol Kongresi´nde, İskenderun Körfezi için ‘aktif gaz ve petrol çalışmalarının gerçekleştirileceği bölge olacak´ açıklaması İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası´nda da gündem tuttu.
İSDEMİR´le görüşmede 30 madde geçti
İSDEMİR´le görüşmede 30 madde geçti
Çelik-İş Sendikası ile İskenderun Demir Çelik A.Ş. arasında başlatılan Toplu İş Sözleşme (TİS) görüşmelerinin ilk oturumu gerçekleştirildi.İlk oturumda idari konuları içeren 30 maddenin görüşülerek karar bağlandığı öğrenildi
TKDK uzmanları mandracılarla toplandı
TKDK uzmanları mandracılarla toplandı
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Hatay İl Koordinatörlüğü ile Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü mandıracılarla sektör toplantısı gerçekleştirdi.
En çok bakliyat ihracatı AKİB üyelerinden
En çok bakliyat ihracatı AKİB üyelerinden
2017 yılının ilk 7 aylık döneminde bakliyat ihracatının yüzde 74´ü Akdeniz İhracatçı Birlikleri AKİB üzerinden gerçekleşti.
Vergi dairesi taksit mesaisi yapacak
Vergi dairesi taksit mesaisi yapacak
Vergi ve yapılandırma taksit ödemeleri dolayısıyla vergi daireleri İskenderun´da da Cumartesi günü saat 17.00´ye, Pazartesi günü ise saat 23.59´a kadar çalışacak.
33 ülkeye yassı çelik satıldı
33 ülkeye yassı çelik satıldı
Akdeniz Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (ADMİB) Başkanı Adnan Ersoy Ulubaş, bu yılın ilk 6 aylık döneminde birlik kanalıyla 1 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini, yüzde 77´lik artış demir çelik ürünleri ihracatındaki artışın yassı ürün satışıyla yakalandığını belirtti.
İTSO´nun konuğu Osmaniye
İTSO´nun konuğu Osmaniye
Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Genel sekreteri Abdurrahman Türkoğlu ve Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Akreditasyon sorumlusu Tuba Milli, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası´nı ziyaret etti.
İnşaat çeliği iç piyasaya yöneldi
İnşaat çeliği iç piyasaya yöneldi
Çelik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ekinci, çelik sektörü 2017´nin ilk yarısını yükselişle tamamladığı belirtti.
Rus heyet çelik sektörünü inceledi
Rus heyet çelik sektörünü inceledi
Rusya Federasyonu´nun Türkiye´deki Baş Ticaret Temsilcisi Gaşigullin başkanlığındaki heyet Dörtyol ve İskenderun´da demir çelik sektörüyle ilgili incelemelerde bulundu.
Yapılandırmada son gün 30 Haziran
Yapılandırmada son gün 30 Haziran
Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol, kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına yönelik düzenlemeden yararlanılması çağrısında bulunarak, "Yeni Yapılandırma Kanunu olan 7020 sayılı Kanun hükümlerinden yararlanmak isteyen borçluların, 30 Haziran 2017 tarihine kadar ilgili vergi dairesine başvurmaları gerekmektedir" dedi.
Hatay´ta 89 tarıma dayalı proje desteklendi
Hatay´ta 89 tarıma dayalı proje desteklendi
Hatay İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Andiç, 2006-2015 yılları arasında il genelinde tarıma dayalı 89 projenin desteklenerek Bakanlık tarafından 20 milyon 114.9 lira ödeme yapıldığını belirtti.
Nursan´a ´ara formül´
Nursan´a ´ara formül´
Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının, 20 ay önce üretimine ara veren Nursan Çelik Sanayi ve Haddecilik A.Ş´ye yönelik ara bir formül üzerinde durduğunu belirtti.
TÜSİAD´a Hataylı başkan
TÜSİAD´a Hataylı başkan
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği TÜSİAD 47. Genel Kurulu´nda başkanlığa, tek aday olarak seçime katılan Hataylı işadamı Erol Bilecik getirildi.
´OSB, potansiyeli arttıracak´
´OSB, potansiyeli arttıracak´
Vali Ata, Hassa Organize Sanayi Bölgesi projesi tamamlandığında, ilçenin cazibe merkezi olabileceğini söyledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi