Borsa üyelerine ‘Nefes Kredisi´
skenderun Ticaret Borsası, 2016 yılının son toplantısını yaptı.
Tarih: 3.1.2017 08:05:08

Borsa yönetimi ve meclis üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Ticaret Borsası Genel Sekreter Engin Vayısoğlu, 2017´in ülke ve millete hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. İskenderun Ticaret Borsası üyelerine, borsa ile bankalar arasında imzalanan TOBB Nefes Kredisi hakkında da bilgi verildi.

Ziraat Bankası ve Denizbank ile KOBİ´lerin finansman sorunlarının giderilmesine yönelik olarak yürürlüğe giren TOBB Nefes Kredisi hakkında bilgiler veren Denizbank İskenderun Şubesi Müdürü Ayhan Çimer, “Nefes Kredisi´ne Ziraat Bankası ve Denizbank´ın tüm şubeleri üzerinden söz konusu kredi başvurusunda bulunulabilecek. Kredi, 12 ay vade üzerinden ve aylık eşit taksitler halinde kullandırılacak olup, vadenin uzatılması veya kısaltılması mümkün olmayacaktır. Kredinin brüt faiz oranı aylık yüzde 0,825, yıllık yüzde 9,90´dır. Krediye başvurmak için, üyelerin Odadan ‘TOBB Nefes Kredisi Başvurusu içindir´ ibaresi yer alan belgeyi alması gerekmektedir. Daha sonra Ziraat Bankası ve Denizbank´ın herhangi bir şubesine giderek bankanın talep edeceği kredi evrakları ile söz konusu krediye müracaat etmeleri gerekmekte” dedi.

İskenderun Ticaret Borsa Genel Sekreteri Vayisoğlu da, “İçinde bulunduğumuz ekonomik süreçte üyelerimizin en büyük sorunlarından birisi de finansmana erişimde yaşanan sıkıntı. Bu sıkıntıları aşmak için tüm imkanlarımız ile üyemizin yanında olacağız" dedi.

Toplantıda, ‘Toplam Kalite Yönetim Sistemleri ve Akreditasyon; ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Hizmet Sektörü´ konusunda da danışmanlık alınacak kişi olan kalite uzmanı Sezen Turunç bir sunum yaptı. Turunç, “Borsanın güçlü ve zayıf yönleri (Swort Analizi), yıllık ve 4 yıllık hedefler, stratejik plan, Web sitesi çalışmalarının iyileştirilmesi ve risk analizlerinin yapılması, üyelere yönelik beklenti ve anketler yapılarak, eğitim ihtiyaçları veya daha farklı borsadan beklentileri ortaya çıkartılacaktır” dedi ve danışmanlık hizmetini beş ayrı başlıkta anlattı. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Borsa üyelerine Nefes Kredisi
Destekler ve düzenlemeler değerlendirildi
Destekler ve düzenlemeler değerlendirildi
Ekonomi Bakanlığı Ekonomik Araştırmalar ve Değerlendirme Genel Müdür Yardımcısı Arzu Yılmaz, İskenderun´un sanayi ve liman şehri kimliğine dikkat çekerek, kentin önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.
Odadan şirketlere ziyaret
Odadan şirketlere ziyaret
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, Atakaş Şirketler Gurubu yönetim kurulu üyesi Mustafa Atakaş ve Bozatlı Metalat Şirketler Grubuna nezaket ziyaretinde bulundu.
´Hatay, güneşten az yararlanıyor´
´Hatay, güneşten az yararlanıyor´
İskenderun Enerji Forumu, Arsuz´da yapıldı.
Kaymakam Soytürk, ziyaretlerini sürdürüyor
Kaymakam Soytürk, ziyaretlerini sürdürüyor
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetimini ziyaret etti.
´Lojistik köy´ ziyareti
´Lojistik köy´ ziyareti
Limakport İskenderun Müdürü Gündüz Arısoy, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası´na nezaket ziyaretinde bulundu.
“Altınözü, zeytinin gen kaynağı”
“Altınözü, zeytinin gen kaynağı”
Altınözü Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Sefer Deviren, ilçede 168 bin dekar zeytinlik alanı varlığıyla toplam tarım arazilerinin yüzde 52´sini zeytinliklerin oluşturduğunu, Altınözü İlçesinde zeytinin önemli bir geçim kaynağı olduğunu belirtti.
Çelik Federasyonu kuruldu
Çelik Federasyonu kuruldu
Çelik sektörünü temsil eden STK ve üretici firmalar Çelik Federasyonu çatısı altında bir araya geldi. Kurucu Başkanlığını Namık Ekinci´nün üstlendiği, Türkiye ekonomisi açısından kilit öneme sahip olan sektörün gelişimine katkı sağlamak ve işbirliğini geliştirmek amacıyla kurulan Federasyon, çelik sektörünün ulusal ve uluslararası alandaki temsilcisi oldu.
Orman köylüsüne 1,6 milyon liralık destek
Orman köylüsüne 1,6 milyon liralık destek
Köylüyü Kalkındırma ve Hayvancılığı Teşvik Projesi ORKÖY kapsamında Arsuz´da 12 mahallede 86 aileye 1,6 milyon lira maliyetli büyükbaş hayvanın dağıtımına İlişkin sertifika dağıtım töreni Kurtbağı Mahallesi´nde düzenlendi.
Bulgurcu: Hatay için tek vücut olmalıyız
Bulgurcu: Hatay için tek vücut olmalıyız
Akdeniz Tüccar ve Sanayici İşadamları Derneği ATSİAD´ın düzenlediği yemekli toplantıda Hatay hakkını İstiyor imza kampanyası değerlendirilerek destek açıklaması yapıldı. Dernek Başkanı Züher Bulgurcu, “Olumsuzluklara Hatay´ın geleceği için tek vücut olmalıyız” dedi.
“Tarım istihdamda sanayiyi geçti”
“Tarım istihdamda sanayiyi geçti”
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımda Nisan ayında 5 milyon 320 bin olan istihdamın, Mayıs ayında 257 bin artışla 5 milyon 577 bine yükselerek, 5,5 milyonu aştığını bildirdi.
“İTSO yatırımcıyı takipte olmalı”
“İTSO yatırımcıyı takipte olmalı”
Temmuz ayında İstanbul´da gerçekleştirilen 22. Dünya Petrol Kongresi´nde, İskenderun Körfezi için ‘aktif gaz ve petrol çalışmalarının gerçekleştirileceği bölge olacak´ açıklaması İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası´nda da gündem tuttu.
İSDEMİR´le görüşmede 30 madde geçti
İSDEMİR´le görüşmede 30 madde geçti
Çelik-İş Sendikası ile İskenderun Demir Çelik A.Ş. arasında başlatılan Toplu İş Sözleşme (TİS) görüşmelerinin ilk oturumu gerçekleştirildi.İlk oturumda idari konuları içeren 30 maddenin görüşülerek karar bağlandığı öğrenildi
TKDK uzmanları mandracılarla toplandı
TKDK uzmanları mandracılarla toplandı
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Hatay İl Koordinatörlüğü ile Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü mandıracılarla sektör toplantısı gerçekleştirdi.
En çok bakliyat ihracatı AKİB üyelerinden
En çok bakliyat ihracatı AKİB üyelerinden
2017 yılının ilk 7 aylık döneminde bakliyat ihracatının yüzde 74´ü Akdeniz İhracatçı Birlikleri AKİB üzerinden gerçekleşti.
Vergi dairesi taksit mesaisi yapacak
Vergi dairesi taksit mesaisi yapacak
Vergi ve yapılandırma taksit ödemeleri dolayısıyla vergi daireleri İskenderun´da da Cumartesi günü saat 17.00´ye, Pazartesi günü ise saat 23.59´a kadar çalışacak.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi