Borsa üyelerine ‘Nefes Kredisi´
skenderun Ticaret Borsası, 2016 yılının son toplantısını yaptı.
Tarih: 3.1.2017 08:05:08

Borsa yönetimi ve meclis üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Ticaret Borsası Genel Sekreter Engin Vayısoğlu, 2017´in ülke ve millete hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. İskenderun Ticaret Borsası üyelerine, borsa ile bankalar arasında imzalanan TOBB Nefes Kredisi hakkında da bilgi verildi.

Ziraat Bankası ve Denizbank ile KOBİ´lerin finansman sorunlarının giderilmesine yönelik olarak yürürlüğe giren TOBB Nefes Kredisi hakkında bilgiler veren Denizbank İskenderun Şubesi Müdürü Ayhan Çimer, “Nefes Kredisi´ne Ziraat Bankası ve Denizbank´ın tüm şubeleri üzerinden söz konusu kredi başvurusunda bulunulabilecek. Kredi, 12 ay vade üzerinden ve aylık eşit taksitler halinde kullandırılacak olup, vadenin uzatılması veya kısaltılması mümkün olmayacaktır. Kredinin brüt faiz oranı aylık yüzde 0,825, yıllık yüzde 9,90´dır. Krediye başvurmak için, üyelerin Odadan ‘TOBB Nefes Kredisi Başvurusu içindir´ ibaresi yer alan belgeyi alması gerekmektedir. Daha sonra Ziraat Bankası ve Denizbank´ın herhangi bir şubesine giderek bankanın talep edeceği kredi evrakları ile söz konusu krediye müracaat etmeleri gerekmekte” dedi.

İskenderun Ticaret Borsa Genel Sekreteri Vayisoğlu da, “İçinde bulunduğumuz ekonomik süreçte üyelerimizin en büyük sorunlarından birisi de finansmana erişimde yaşanan sıkıntı. Bu sıkıntıları aşmak için tüm imkanlarımız ile üyemizin yanında olacağız" dedi.

Toplantıda, ‘Toplam Kalite Yönetim Sistemleri ve Akreditasyon; ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Hizmet Sektörü´ konusunda da danışmanlık alınacak kişi olan kalite uzmanı Sezen Turunç bir sunum yaptı. Turunç, “Borsanın güçlü ve zayıf yönleri (Swort Analizi), yıllık ve 4 yıllık hedefler, stratejik plan, Web sitesi çalışmalarının iyileştirilmesi ve risk analizlerinin yapılması, üyelere yönelik beklenti ve anketler yapılarak, eğitim ihtiyaçları veya daha farklı borsadan beklentileri ortaya çıkartılacaktır” dedi ve danışmanlık hizmetini beş ayrı başlıkta anlattı. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Borsa üyelerine Nefes Kredisi
Brezilya-Şili İş Forumu Aymen´in başkanlığında
Brezilya-Şili İş Forumu Aymen´in başkanlığında
Akdeniz Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB) Başkanı ve Tim Denetim Kurulu üyesi Bülent Aymen, 11-16 Mart 2018 tarihlerinde Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonu ile düzenlenen Brezilya-Şili Ticaret heyetinde, heyet başkanlığını üstlendi.
DOĞAKA toplantısı
DOĞAKA toplantısı
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı´nın (DOĞAKA) 81. Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı. DOĞAKA YK Başkanı ve Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun başkanlığındaki toplantı Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Hatay Valisi Erdal Ata, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Teke, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun ve DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız da katıldı.
Sendikadan ´taşeron kadrosu´ eleştirisi
Sendikadan ´taşeron kadrosu´ eleştirisi
Genel-İş sendikası Hatay Şube Başkanı Yusuf Berkyürek, merkezi idarede kadro verilirken belediyelerde çalışan taşeron işçilerine belediyelere değil, belediye şirketlerine geçiş yaptırılacağını belirtti.
´Şeker fabrikaları satılamaz´
´Şeker fabrikaları satılamaz´
HDP Hatay İl Eşbaşkanları Sultan Başaran ve Kerem Nalbant, şeker fabrikalarının satılmaması gerektiğini belirtti.
Bakan, mobilyacılar sitesini inceledi
Bakan, mobilyacılar sitesini inceledi
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, hafta sonu Antakya´nın Narlıca Mahallesinde inşaatı süren Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesinde incelemede bulundu.
Mozambik´e iş gezisi
Mozambik´e iş gezisi
Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası, Ekonomi Bakanlığı´nın UR-GE projesi kapsamında Mozambik ve Güney Afrika Cumhuriyeti´ne iş gezisi düzenledi.
Üreticilere ´modern arıcılık´ semineri
Üreticilere ´modern arıcılık´ semineri
Hatay Arıcılar Birliği tarafından yöredeki arı üreticilerine yönelik, ´modern arıcılık teknikleri´ konulu seminer verdi.
Belen´e sanayi sitesi istendi
Belen´e sanayi sitesi istendi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeleri, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın´ı makamında ziyaret etti.
Ahrazoğlu, demir çelik sektörüne destek istedi
Ahrazoğlu, demir çelik sektörüne destek istedi
Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu, demir çelik sektörünün yaşadığı sorunların araştırılarak, alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla Meclis araştırması önergesi hakkında partisi MHP Grubu adına konuştu.
Dörtyol BOTAŞ´a yüzer depolama tesisi
Dörtyol BOTAŞ´a yüzer depolama tesisi
Enerji ve Tabi Kaynakları Bakanı Berat Albayrak, Dörtyol BOTAŞ Yüzer Depolama (Yüzer LNG Terminali/ Floating Storage and Regasification) Tesisini hizmete aldı.
Kalkavan: İskenderun Körfezi önemli
Kalkavan: İskenderun Körfezi önemli
İMEAK Deniz Ticaret Odaları Başkanı Metin Kalkavan ve yönetim kurulu üyeleri İskenderun´da denizcilerle bir araya gelip, Türkiye ve bölgedeki sektörün durumunu görüştü.
Narlıca´ya 100 mobilya fabrikası yapıldı
Narlıca´ya 100 mobilya fabrikası yapıldı
İş-Kur Genel Müdür Yardımcısı Kadri Kabak ve İşkur Hatay il Müdürü Ziya Yüksel´den Ziyaretler.
MHP´den tünele isim önerisi
MHP´den tünele isim önerisi
MHP Hatay İl başkanı Lütfi Kaşıkçı, Amanos Tünelinin 19. kilometrelik bölümüne isim önerisinde bulundu.
´Sanayi sitesinin taşınmasına arazi engeli var´
´Sanayi sitesinin taşınmasına arazi engeli var´
Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş İskenderun´da esnaf ve vatandaşla bir araya gelip, sorunlarını dinledi ve HBB´nin İskenderun´a yaptığı hizmetler hakkında da bilgi verdi.
Bilgileri çiftçiye anlatmamız gerekir
Bilgileri çiftçiye anlatmamız gerekir
Tarım öğretiminin 172. yılı Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi