"Bu birlikteliği bozmayalım"
CHP´li vekillerden İYİ Parti´ye ziyaret
Tarih: 17.3.2021 17:16:20

Akın Bodur/İskenderun

Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin, Mehmet Güzelmansur ve İsmet Tokdemir, partisinin İskenderun ilçe başkanı ile birlikte İYİ Parti İskenderun İlçe yönetimi ile bir araya geldi ve kendilerinin sadece CHP´nin değil, ´millet ittifakı´nın milletvekili olduklarını belirtti. Milletvekili Tokdemir, "Bizim telefonlarımız hepinizde bulunsun" derken, milletvekili Şahin ise cumhuriyet kadını olarak Atatürk milliyetçiliğini sürdüreceğini ifade etti.
İyi Parti Hatay İl Başkan Yardımcısı Ahmet Cerrahoğlu ve İskenderun ilçe başkanı Mustafa Barın tarafından karşılanan CHP heyeti, sıcak ve içten karşılanmaya teşekkür etti. İki partinin Millet İttifakının önemli bileşeni olduğunu ifade eden İYİ Parti İskenderun İlçe Başkanı Barın, genelde başlayan ittifakın gelişerek süreceğine inandığını söyledi. CHP ilçe başkanı Yusuf Mansuroğlu da kentte seçimi kaybedildiğini ancak ilk seçimde kazanılacağını belirtti.
İttifakı oluşturan tüm partileri ziyaret ettiklerini ve bunu sürdüreceklerini anlatan ve Hatay´ın, bu ittifakı 7 yıl önce yerel seçimde kendiliğinden yaptığını anlatan milletvekili Tokdemir, "Artık işin sağı-solu kalmadı. Herkesin siyasi bağlamda bu yapıya destek vermesi gerekli. Ülkenin içinde bulunduğu durum bunu gerektiriyor. Türkiye, 19 yıldır çok kötü yönetiliyor ve artık bu ihanet boyutuna geldi" dedi ve yerelde başarılı olan ittifakın daha güçlü şekilde genele taşınarak, iktidara gelineceğini söyledi. Ziyarette Meral Akşener´le olan bir anısını anlatan milletvekili Güzelmansur ise yerel seçimde İskenderun´un kaybedildiğini ancak ilk seçimde ittifak olarak kentte seçimi kazanacaklarını belirtti. Hatay´ın ekonomisinin inanılmaz kötü olduğunu, ilin gelirinin yüzde 69´unu demir-çelik ticaretinden oluştuğunu anlatan ve iktidarın özellikle İskenderun´da üç seçimdir Amanos Tüneli´nin seçim malzemesi olarak kullandığını savunan Güzelmansur, Osmaniye´de bir fabrikaya teşvik verildiğini, ancak İskenderun´da Hatay´da bu teşviğin verilmediğini söyledi. Güzelmansur, "Tüm anketler millet ittifakının ilk seçimde iktidar olacağını gösteriyor. İlk seçimde iktidarız ama birbirimize daha da yakınlaşırsak" dedi.
Atatürk ilke ve inkılaplarını sürdüren bir cumhuriyet kadını olduğunu belirten milletvekili Şahin de, ittifakı oluşturan iki parti arasında fark olmadığını, genel başkanların da bunu topluma anlatmaya çalıştığını belirtti. Şahin, "Bu ülkeyi yönetenler, vaat ettiklerini asla yapmadılar. Gelinin noktada iktidar hiçbir şeyi, kimseyi görmüyor. Bu rejimi yenmenin bir yolu var. Birlik olacağız; demokrasi, adalet, hak ve hukuktan yana. Ne olursa olsun, ülkeye demokrasiyi getireceğiz. Kimse tek başına iktidar olamıyor. Çare buysa, birbirimizi desteklememiz, kolkola vermemiz lazım. Kim ne derse desin, oyuna gelmeyelim, bu birlikteliği bozmayalım. Ayrı ayrı çalışmanın yanında, örgütlü olarak da ortak çalışma yapılmalı" diye konuştu. Dünya Özgürlükler (demokrasi) Raporuna göre, Türkiye, demokrasisi en çok gerileyen ikinci ülke olduğunu anlatan Şahin, AB ve ABD´nin, ´özgürlük yoksa, ticaret yapmayız´ dediğini de anımsattı. Milletvekilleri Şahin, Güzelmansur ve Tokdemir, Payas´ta da partileri CHP ile İYİ Parti ilçe yönetimini ziyaret edip, sohbet etti. Milletvekillerinin bazı ziyaretine CHP il başkanı Ramiz Parlar da eşlik etti.
Kaynak:

“İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz”
“İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz”
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz” dedi.
AKP´li kadınlar ‘şiddetle mücadeleye´ dikkat çekti
AKP´li kadınlar ‘şiddetle mücadeleye´ dikkat çekti
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Zeren, kadına yönelik şiddetle mücadelesine dikkat çekmek için 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirdi.
Kadınlara KADES bilgilendirmesi
Kadınlara KADES bilgilendirmesi
Akıllı telefonlar aracılığıyla indirilebilen, şiddet mağduru veya şiddet tehdidi altında bulunan kadınlar tarafından kullanıldığında tek tuşla olay yerine en yakın ekibin ivedilikle geçmesine kolaylık sağlayan Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) uygulamasının tanıtımı devam ediyor.
Araç lastiği kesmeye 1 gözaltı
Araç lastiği kesmeye 1 gözaltı
İskenderun´da üç aracın lastiklerini kestiği iddiasıyla bir kişi polis tarafından gözaltına alındı.
Demokrasiden uzaklaştıkça kadına şiddet artıyor
Demokrasiden uzaklaştıkça kadına şiddet artıyor
CHP´li kadınların ülke genelinde olduğunu gibi Hatay İl ve ilçelerde de gerçekleştirdiği eşzamanlı açıklamada talepleri dile getirdi, partinin ´Altı Ayda Altı Kolaylık´ başlıklı yol haritası hatırlatıldı
Arsuz Belediyesi Çocuk Hakları ve Danışma Merkezi açıldı
Arsuz Belediyesi Çocuk Hakları ve Danışma Merkezi açıldı
Arsuz Belediyesi, Hatay Barosu ve ECPAT Türkiye arasında, Çocuk Hakları ve Danışma Merkezinin kurulması ve yürütülmesine ilişkin protokol imzalandı.
Kadınlar İskenderun´da da sokaktaydı
Kadınlar İskenderun´da da sokaktaydı
İskenderun Kadın Platformunun evsahipliğinde kadınlar, şiddete ve hak ihlallerine düdük çalarak, alkış tutarak dikkat çekti.
Künefe pişirmeyle ´uluslararası tanıtım yapıldı´
Künefe pişirmeyle ´uluslararası tanıtım yapıldı´
Antakya El Sanatları Müzesinde düzenlenen 6. Orontes Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali´ni ziyaret eden Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz´ın eşi Saadet Yılmaz, gelen sanatçılara künefe yaptı.
Arsuz´a ´çadır-karavan projesi´
Arsuz´a ´çadır-karavan projesi´
Arsuz Belediyesi, ekiplerin kentteki mahallelerde çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.
ÇTV´nin ikinci taksidi
ÇTV´nin ikinci taksidi
Emlak vergisi ve iş yerleri için çevre temizlik vergisinin (ÇTV) 2. taksitinin son ödeme tarihi 30 Kasım.
Cankurtaranlar, 78 hayatı kurtardı
Cankurtaranlar, 78 hayatı kurtardı
Hatay Büyükşehir Belediyesinin, Samandağ´ın Çevlik sahilinde yaşanan boğulma vakalarına karşı aldığı önlemlerin sonuç verdiği belirtildi.
Kaçakçılık operasyonu
Kaçakçılık operasyonu
Reyhanlı´da silah sesi ile polisin yaptığı operasyonda, kaçakçılığa ulaşıldı.
Kadına şiddetin araştırılmasını istedi
Kadına şiddetin araştırılmasını istedi
Samandağlı Adana Milletvekili Tülay Hatımoğulları Oruç, kadına yönelik artan erkek şiddetinin önlenmesi için yükümlü olunan CEDAW ve Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunu´nun etkin bir biçimde uygulanması ve kadınlara yönelik erkek şiddetinin engellenmesi amacıyla TBMM Başkanlığına Meclis Araştırması icin önerge verdi.
Komutanın vali ziyareti
Komutanın vali ziyareti
Jandarma Genel Komutanlığı Denetleme ve Değerlendirme Başkanı Tuğgeneral Semih Okyar, Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı ziyaret etti.
"Eleştiri adıyla küfür olamaz"
"Eleştiri adıyla küfür olamaz"
Samandağ Belediye Meclisi´nin CHP´li üyeleri, hiç kimsenin eleştiri hakkı adı altında küfür ve hakaret etme hakkı olmadığını belirtti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi