Bu coğrafya milletin oksijen alanıdır
Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu, 675 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) üzerinde partisi MHP Grubu adına Meclis´te yaptığı konuşmada, KHK´nın Türkiye Büyük Millet Meclisine 29 Ekim 2016 tarihinde geldiğini ve yaklaşık 15 aya yakın süredir görüşülmeyi beklediğini söyledi.
Tarih: 10.2.2018 10:08:08

 

Ahrazoğlu, “Kanun hükmünde kararnamede özet olarak, terör örgütleri veya Millî Güvenlik Kurulunca devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplardan kaynaklanan tehditlere karşı, demokrasiyi, temel hak ve hürriyetleri ve kamu düzenini korumak amacıyla olağanüstü hâl kapsamında alınması gereken tedbirler düzenlenmektedir" dedi.

Hatay´a 60 roket-havan atıldı
FETÖ´yle 15 Temmuzdan itibaren amansız mücadele edildiğini belirten Ahrazoğlu, gazetemize ilettiği konuşmasına göre şunları söyledi: "Kararlı, haklı ve son derece doğru şekilde FETÖ´cülerin üzerine gidilmektedir. FETÖ´yle irtibatı ve iltisakı olanlar hakkında hukuki yaptırım ve idari tasarruflar sonuna ve gerektiği yere kadar yapılmalıdır. Türkiye bu beladan temizlenmek zorundadır. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi tortu ve kalıntılarıyla birlikte kökten kazınmalı ve OHAL sürmelidir. Pensilvanya lobisinin samimiyetsiz demokrasi, temelsiz özgürlük, asılsız insan hakları sözlerine aldırış edilmemeli, melanet mutlaka devrilmelidir. Türkiye´nin güvenliği partiler üstü bir konu olup günlük siyasetin önündedir. Bu itibarla, Türkiye, tüm millî güç unsurlarıyla harekete geçmeli, hiçbir devletten izin beklememeli, uluslararası hukuktan doğan meşru haklarıyla vatanını ve milletini savunmalıdır. Bu, bir savaş çağrısı değildir, nefsi müdafaa ve millî güvenliğimizi sağlama alma, Türkiye´nin caydırıcılığını gösterme iradesidir. Fırat Kalkanı Harekâtı da, İdlib çatışmasızlık bölgesi operasyonu da ve Afrin Zeytin Dalı Harekâtının da bu kapsam ve amaçla yapıldı. Zeytin Dalı operasyonu, ülkenin toprak bütünlüğünü, egemenliğini korumak, sınırları güvence altına almak ve sınır boyunca yaşayan tüm vatandaşların huzur içinde yaşamalarını sağlamak amacıyla yapılmakta. Suriye´nin kuzeyinde yerleşmiş PKK uzantısı hain terör örgütü, harekâtın başından bu yana devamlı hain saldırılarına devam etmektedir. Bu hainler ibadetlerini yapan insanları oralarda bombalamakta camilere, savunmasız insanlara, masum sivillere yönelik roket atışlarıyla saldırmaktadır. 20 Ocak 2018´de başlayan Zeytin Dalı Harekâtı´nda şimdiye kadar ikisi Devlet Su İşleri, birisi de TEDAŞ´lı hemşehrim olmak üzere 18 evladımız şehit olmuştur, 62 insanımız da yaralanmıştır. Hatay´a -Başbakanın verdiği bilgiler doğrultusunda- 60, Kilis´e 34 defa olmak üzere sınır ötesinden 94 füze atılmıştır. Bunun sonucunda da 8 vatandaşımız şehit olmuş, 113 vatandaşımız da yaralanmıştır. Kimin sivillere saldırdığı açıktır, kimlerin masumların can ve mal güvenliğini zehir ettiği ortadadır. Ancak Türk ordusu özellikle sivil kayıp olmaması için tüm hassasiyetini göstermektedir. ABD´nin Irak ve Suriye´de IŞİD´le mücadele kapsamında ne kadar çok sivili katlettiği hepimizin bilgisi dâhilindedir. Hainler, 15 Temmuzda gerçekleştiremediklerini sınırlarımız dışına taşıyarak bağımsızlığımıza, bekamıza yönelik hareketi iş birlikçileriyle dost görünen düşmanlarla birlik olarak Türk´e rağmen, Türkiye´ye rağmen bu coğrafyada söz sahibi olmaya kalktı. Bu coğrafya bizim devleti ebet müddetimizdir. Batısıyla, doğusuyla, güneyiyle, kuzeyiyle Türk milletinin oksijen alanıdır."
Kaynak:

Cem Karpuz istifa etti
Cem Karpuz istifa etti
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tüzük Kurultayı´nda uygulamalara yönelik eleştirileriyle dikkat çeken CHP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Cem Karpuz, eleştirilerinin ‘parti içi siyasi hesaplara malzeme yapılmak istendiği´ gerekçesiyle görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.
CHP, Hatay´da seçim çalışmasını başlattı
CHP, Hatay´da seçim çalışmasını başlattı
CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, yerel seçim çalışmalarını başlattıklarını açıkladı.
Milletvekilinden parti örgütlerine ziyaret
Milletvekilinden parti örgütlerine ziyaret
Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu ve Birol Ertem, hafta sonu partisi CHP´nin Erzin, Dörtyol, Payas, İskenderun, Arsuz ilçe örgütlerine ziyaretlerde bulundu.
Kimin yanında durduğumuzu belli etmek için buradayız
Kimin yanında durduğumuzu belli etmek için buradayız
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanlığına yeniden seçilen Sabahat Özgürsoy Çelik, yeni yönetimini oluşturdu.
AKP´li kadınlara yeni yönetim
AKP´li kadınlara yeni yönetim
AKP Hatay İl Kadın Kolları, yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirledi.
Siyasetçilerden kutlama ziyareti
Siyasetçilerden kutlama ziyareti
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, beraberindeki partililerle birlikte bir süre önce İl Başkanlığına seçilen AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler ile CHP İl Başkanı Av. Servet Mollaoğlu´na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
AKP´de Erdoğan hazırlığı
AKP´de Erdoğan hazırlığı
Adalet ve Kalkınma Partisi AKP Hatay il yönetimi, Cumhurbaşkanı ve partinin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla gerçekleştirilecek 6. Olağan İl Kongresi´ne yönelik hazırlık yürütüyor.
CHP: Hükümet yargısız infaza taviz veriyor
CHP: Hükümet yargısız infaza taviz veriyor
CHP İnsan haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Samandağ´da polisin ‘dur´ ihtarına uymadığı için öldürülen Güven Oğurol hakkında basın açıklaması yaptı.
SP Payas´ta Kaplankıran dönemi
SP Payas´ta Kaplankıran dönemi
Saadet Partisi´nin Payas ilçe yönetimi 2. olağan kongresinde ilçe başkanlığına Memur-Sen eski ilçe temsilcisi Aytekin Kaplankıran seçildi.
´Şeker´in özelleşmesine karşı imza kampanyası
´Şeker´in özelleşmesine karşı imza kampanyası
ADD Samandağ Şubesi öncülüğünde yürütülen ve bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı imza kampanyası başlatıldı.
´Hepimizin birbirimize ihtiyacımız var´
´Hepimizin birbirimize ihtiyacımız var´
CHP´den İskenderun Belediye Başkan aday adayı olacağını açıklayan Bülent Bozdoğan, kentteki Tunceliler Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği´ni ziyaret etti.
Atatürk´ün huzurunda kutlama
Atatürk´ün huzurunda kutlama
İYİ Parti İskenderun İlçe Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlikler düzenledi.
Kadın aydınlanmanın da adıdır
Kadın aydınlanmanın da adıdır
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, İskenderun´da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
TBMM Başkanvekili Bahçekapılı, Hatay´da
TBMM Başkanvekili Bahçekapılı, Hatay´da
Hatay´a gelen TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum ile beraberindeki heyet, Hatay Valisi Erdal Ata´ya nezaket ziyaretinde bulundu.
AKP´li gençlere yeni yönetim
AKP´li gençlere yeni yönetim
AKP İskenderun İlçe Gençlik Kolları, önceki gün yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirledi. AKP Genel Merkezi tarafından İskenderun Gençlik Kolları Başkanlığına atanan Kenan Ak, tek aday olarak başkanlığa getirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi