Bu coğrafya milletin oksijen alanıdır
Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu, 675 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) üzerinde partisi MHP Grubu adına Meclis´te yaptığı konuşmada, KHK´nın Türkiye Büyük Millet Meclisine 29 Ekim 2016 tarihinde geldiğini ve yaklaşık 15 aya yakın süredir görüşülmeyi beklediğini söyledi.
Tarih: 10.2.2018 10:08:08

 

Ahrazoğlu, “Kanun hükmünde kararnamede özet olarak, terör örgütleri veya Millî Güvenlik Kurulunca devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplardan kaynaklanan tehditlere karşı, demokrasiyi, temel hak ve hürriyetleri ve kamu düzenini korumak amacıyla olağanüstü hâl kapsamında alınması gereken tedbirler düzenlenmektedir" dedi.

Hatay´a 60 roket-havan atıldı
FETÖ´yle 15 Temmuzdan itibaren amansız mücadele edildiğini belirten Ahrazoğlu, gazetemize ilettiği konuşmasına göre şunları söyledi: "Kararlı, haklı ve son derece doğru şekilde FETÖ´cülerin üzerine gidilmektedir. FETÖ´yle irtibatı ve iltisakı olanlar hakkında hukuki yaptırım ve idari tasarruflar sonuna ve gerektiği yere kadar yapılmalıdır. Türkiye bu beladan temizlenmek zorundadır. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi tortu ve kalıntılarıyla birlikte kökten kazınmalı ve OHAL sürmelidir. Pensilvanya lobisinin samimiyetsiz demokrasi, temelsiz özgürlük, asılsız insan hakları sözlerine aldırış edilmemeli, melanet mutlaka devrilmelidir. Türkiye´nin güvenliği partiler üstü bir konu olup günlük siyasetin önündedir. Bu itibarla, Türkiye, tüm millî güç unsurlarıyla harekete geçmeli, hiçbir devletten izin beklememeli, uluslararası hukuktan doğan meşru haklarıyla vatanını ve milletini savunmalıdır. Bu, bir savaş çağrısı değildir, nefsi müdafaa ve millî güvenliğimizi sağlama alma, Türkiye´nin caydırıcılığını gösterme iradesidir. Fırat Kalkanı Harekâtı da, İdlib çatışmasızlık bölgesi operasyonu da ve Afrin Zeytin Dalı Harekâtının da bu kapsam ve amaçla yapıldı. Zeytin Dalı operasyonu, ülkenin toprak bütünlüğünü, egemenliğini korumak, sınırları güvence altına almak ve sınır boyunca yaşayan tüm vatandaşların huzur içinde yaşamalarını sağlamak amacıyla yapılmakta. Suriye´nin kuzeyinde yerleşmiş PKK uzantısı hain terör örgütü, harekâtın başından bu yana devamlı hain saldırılarına devam etmektedir. Bu hainler ibadetlerini yapan insanları oralarda bombalamakta camilere, savunmasız insanlara, masum sivillere yönelik roket atışlarıyla saldırmaktadır. 20 Ocak 2018´de başlayan Zeytin Dalı Harekâtı´nda şimdiye kadar ikisi Devlet Su İşleri, birisi de TEDAŞ´lı hemşehrim olmak üzere 18 evladımız şehit olmuştur, 62 insanımız da yaralanmıştır. Hatay´a -Başbakanın verdiği bilgiler doğrultusunda- 60, Kilis´e 34 defa olmak üzere sınır ötesinden 94 füze atılmıştır. Bunun sonucunda da 8 vatandaşımız şehit olmuş, 113 vatandaşımız da yaralanmıştır. Kimin sivillere saldırdığı açıktır, kimlerin masumların can ve mal güvenliğini zehir ettiği ortadadır. Ancak Türk ordusu özellikle sivil kayıp olmaması için tüm hassasiyetini göstermektedir. ABD´nin Irak ve Suriye´de IŞİD´le mücadele kapsamında ne kadar çok sivili katlettiği hepimizin bilgisi dâhilindedir. Hainler, 15 Temmuzda gerçekleştiremediklerini sınırlarımız dışına taşıyarak bağımsızlığımıza, bekamıza yönelik hareketi iş birlikçileriyle dost görünen düşmanlarla birlik olarak Türk´e rağmen, Türkiye´ye rağmen bu coğrafyada söz sahibi olmaya kalktı. Bu coğrafya bizim devleti ebet müddetimizdir. Batısıyla, doğusuyla, güneyiyle, kuzeyiyle Türk milletinin oksijen alanıdır."
Kaynak:

Yabancıya satış, Meclis gündeminde
Yabancıya satış, Meclis gündeminde
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, son 10 yılda Türkiye´den gayrimenkul edinen yabancı sayısını ve edindikleri gayrimenkulün toplam büyüklüğünü verdiği soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.
İdlip gelişmelerini yorumladı
İdlip gelişmelerini yorumladı
Türkiye-Suriye Dostluk Komitesi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yuva, İskenderun´da, Soçi Zirvesi, İdlib ve daha sonraki adım olan Fırat´ın Doğusu konusunda gelişen ve gelişecek olası gelişmeleri değerlendirdi.
CHP´li Şahin´den ´Cemevi´ önergesi
CHP´li Şahin´den ´Cemevi´ önergesi
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Cemevlerinin hukuki durumunu önergeyle TBMM´ye taşıdı.
"Devlet işleri ciddiyet gerektirir"
"Devlet işleri ciddiyet gerektirir"
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentte Atatürk Anıtı arkasındaki İskelenin İskenderun halkına tamamen kapatılmasına asla müsammaha göstermeyeceklerini ifade etti.
CHP İskenderun Gençlik: Geçit vermeyeceğiz
CHP İskenderun Gençlik: Geçit vermeyeceğiz
Karma eğitime yönelik Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yönetmelik değişikliğine yönelik CHP İlçe Gençlik Kolları imza kampanyası başlattı.
“2011´den bugüne kaç mülteci giriş-çıkış yaptı”
“2011´den bugüne kaç mülteci giriş-çıkış yaptı”
Bakan Soylu için önerge veren Milletvekili Suzan Şahin: Yaşam olanakları Suriye topraklarında taşınmalı
AKP´li kadınların hedefi yerel seçim
AKP´li kadınların hedefi yerel seçim
Hatay Kadın Kolları İl Başkanı Sara Gök, Yayladağı´nda partilileriyle kahvaltılı toplantıda araya geldi.
"Krizden çıkışın tek yolu yeni bir siyaset"
"Krizden çıkışın tek yolu yeni bir siyaset"
İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke´nin de arasında bulunduğu CHP´nin ekonomik ve siyasal krizden çözüm heyeti Hatay´da açıklama ve ziyaretlerde bulundu.
Gök, görevi devraldı
Gök, görevi devraldı
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı
TKP, İskenderun´da yeniden örgütlendi
TKP, İskenderun´da yeniden örgütlendi
Ülke genelinde yeniden teşkilatlanmaya başlayan Türkiye Komünist Partisi (TKP), İskenderun´da da örgütlendi. TKP İskenderun İlçe Başkanlığına Vasil Koçkazı getirildi ve yeni yönetim de oluşturuldu.
"En makulü Suriye ile anlaşma"
"En makulü Suriye ile anlaşma"
Hatay eski Milletvekili ve İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Adnan Şefik Çirkin, Türkiye-Suriye sınırının Hatay sınırındaki komşu ülke Suriye´nin İdlip bölgesinde yaşanan olayları yorumladı.
"Bina var, laboratuvar yok"
"Bina var, laboratuvar yok"
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun´a gümrük kimyasal analiz laboratuvarı kurulmasını soru önergesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne (TBMM) taşıdı.
"Göç dalgasının sorumluluğu bize ait değil"
"Göç dalgasının sorumluluğu bize ait değil"
Sınır bölgesinde eşi Hamdiye Soylu ve beraberlerindeki heyetle birlikte incelemelerde bulunmak üzere Hatay´a geldi.
Şahutoğlu: Temel değerimiz İskenderun
Şahutoğlu: Temel değerimiz İskenderun
Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde CHP´den İskenderun Belediye Başkan aday adaylığı çalışması yapan Yılmaz Şahutoğlu, yöredeki muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi.
"Demokrasi ve özgürlüğün partisiyiz"
"Demokrasi ve özgürlüğün partisiyiz"
CHP 95 yaşında
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi