"Bu ittifak tarihte de vardı"
AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, mevcut Hatay Büyükşehir Belediyesi yönetiminin ilçelere hizmet götüremediğini, Belen´in de beş yılda belediyecilik hizmetlerinin gereğini, HBB´den alamadığını savundu.
Tarih: 8.2.2019 10:18:53

Akın Bodur/İskenderun

Cumhur ittifakının Belen´deki seçim bürosunun açılışında konuşan Güler, "Beş yıldır Belen´in içme suyuna hasreti, altyapıya hasreti bitmemiştir. Belen Belediyesi ilçe belediyesi olarak kıt imkânlarla bir şeyler yapmanın mücadelesini veriyor. Büyükşehir ile birlikte 31 Mart´tan sonra İbrahim Gül´le birlikte Belen´i ve Hatay´ı imar edeceğiz; ihya edeceğiz, inşa edeceğiz inşallah. Bundan hiç bir tereddüdünüz olmasın" dedi.
10 metrenin üstündeki tüm yollar, altyapı, mezbahane, mezarlıklar, sebze hali, otogar, ulaşım, dolmuş, halk otobüsleri, içme suyu, tüm bunlar büyükşehrin hizmet alanında olduğunu anımsatan AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Güler, şunları söyledi: "Cumhur ittifakı, beladan bekaya gidilen yolda devletimizin bekası ve milletimizin birliğine göz dikenlere karşı ülkemizin üstünde dolaşan kara bulutlara karşın pusuda bekleyenlere karşı sıkılmış bir yumruk, bir Rabia, bir bozkurttur. Cumhur ittifakı bu toprakların bize vatan kılındığı dönemden beri hep vardı. İki yıl önce de 15 Temmuz´da bu birliktelik gün yüzüne çıktı. Cumhur ittifakı vatanın tehlikeye girdiği her dönemde vardı. Birliği ve beraberliği yıkmak ve göbeklerinde küresel güçlerin elleri bulunan ittifaklar kuruluyor. Bakıyorlar Cumhur İttifakının özünü görmeye çalışıyorlar. Çözmeye, görmeye ve kopyalamaya çalışıyorlar. Anlayamıyorlar. Çünkü Cumhur ittifakı bugün kurulmadı. Cumhur ittifakı bugün kurulmadı. Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte birçok kez seçimlerde karşı karşıya geldik, ama Cumhur ittifakının temeli bugün değil tarihte de vardı. Biz, Hatay´ın imkanlarını devletin imkanlarıyla buluşturmak için çalıştık. Cumhur ittifakları hep bu şurada çalıştı. Toplum içerisinde dik duruşumuzu temelinde yatan da budur. Rabbim Büyükşehir Belediye Başkanı olmayı nasip ederse bu şuurla, bu duygularla çalışacak ve çarçur edilen büyükşehir bütçesini muhafaza edeceğiz. Devletimizin milletimize hizmet olarak gönderdiği bütçe millete hizmet, icraat, yol, köprü, asfalt, altyapı ve park olarak dönecek. Bundan kimsenin endişesi olmasın."
Güler, Hatay AKP ve MHP milletvekillerinin önceden zyaret edip, açılışa davet ettiği Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu´yu da "Dik duruşuyla, asaletiyle Cumhur ittifakının adayı İbrahim Gül´ün yanında, aslanlar gibi duran ve aslanlar gibi durmaya devam edeceğim, diyen Adnan Vurucu başkanımı alkışlarla platforma davet ediyorum” dedi. Açılışta konuşan Belen Belediye Başkanı Vurucu da, Cumhur ittifakının Belen adayı olan İbrahim Gül ve HBB Adayı Güler´i ifade ederek, “Bu iki İbrahim´e yanında. Allah´ın izniyle önümüzdeki süreçte hep birlikte Belen´in ve Hatay´ın hizmetkârları olacağız" diye konuştu.
İttifakın Belen adayı İbrahim Gül ise "Ak Belediyecilik ile üreten belediyecilik harmanlanacak" değerlendirmesini yaptı.
Kaynak:

Hedefleri robotik laboratuvarı kurmak
Hedefleri robotik laboratuvarı kurmak
Sosyal sorumluluk projesine Hatay ve İstanbul´dan ortak imza
Karaağaç: 2- Ceyhan: 1
Karaağaç: 2- Ceyhan: 1
Bölgesel Amatör Ligi
Bülent´in golü lder yaptı
Bülent´in golü lder yaptı
İskenderunlu Bülent Sağıroğlu, futbol yaşantısını Aksaray takımında sürdürmeye devam ediyor.
Eximbank´tan İskenderun´a irtibat ofisi
Eximbank´tan İskenderun´a irtibat ofisi
İskenderun´a laboratuvar kurulmasını isteyen AKİB, 6,7 milyon liralık maliyeti karşılayacak
Mahalleye spor tesisi
Mahalleye spor tesisi
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentte yapımına başlanan Yıldırım Tepe Mahallesi Spor Sompleksi projesinin tamamlandığı açıkladı.
Erzin´den Cizre´ye transfer oldu
Erzin´den Cizre´ye transfer oldu
TFF Spor Toto 3. Ligi 1. Grup takımlarından Erzin Belediye Spor´da forma giyen orta saha oyuncusu Nureddin Ersoy, Spor Toto 3. Ligi 3. Grubunda mücadele eden Cizre Spor ile anlaştı.
Özel okulda ´okuma şenliği´
Özel okulda ´okuma şenliği´
İskenderun yöresinde özel eğitim veren TEK Kampüs Okulları ilkokul birinci sınıf öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan okuma şenliği okulun konferans salonunda yapıldı.
Gelinlikle uğurlandı
Gelinlikle uğurlandı
Ukrayna´da öldürülen üniversiteli öğrencisi Buket, toprağa verildi
"Hatay´da enflasyon yüzde 45"
"Hatay´da enflasyon yüzde 45"
Hatay´da yaşanan ekonomik sıkıntıyı incelemeye alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Samsun Milletvekili Kemal Zeybek´in yaptığı görüşmeler sonrası hazırlayacağı raporuyla bölge ekonomsi hakkında değerlendirme ve daha derin bir inceleme yapacak.
"Hoş geldin bebek sürecek"
"Hoş geldin bebek sürecek"
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, belediyenin uyguladağı ve yeni bebekleri olan ailelere bebek takımının hediye edildiği "Hoş geldin bebek” projesininbu yılda da devam edeceğini açıkladı.
"Müfettişler kadrolu personel gibi çalışıyor"
"Müfettişler kadrolu personel gibi çalışıyor"
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, 2019 bütçe görüşmelerinin yapıldığı TBMM Genel Kurulunda, müfettişlerin CHP´li belediyelerde kadrolu personel gibi çalıştığını savundu.
Komutanların vali ziyareti
Komutanların vali ziyareti
Hatay Valisi Rahmi Doğan, nezaket ziyaretleri kapsamında İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Müşterek Özel Görev Kuvvet Komutanı Tuğgeneral Erdal Şener ile İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç´ı kabul etti.
Şahin, aday için sandık istedi
Şahin, aday için sandık istedi
Muhtarlıklara konulacak sandıkta halkın oy kullanmasını önerdi
Vali doğan: Eğitim çok önemli
Vali doğan: Eğitim çok önemli
Hatay Valisi Rahmi Doğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ve öğretmenleri temsilen bir grup öğretmeni makamında kabul etti. Ziyarette konuşan vali Doğan, öğretmenlerimizin gününü kutladı ve ziyarete teşekkür etti.
Karaağaç Spor haftayı 1 puanla kapattı
Karaağaç Spor haftayı 1 puanla kapattı
Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 5. Grubunda mücadele eden Arsuz Karaağaç Spor, kendi saha ve seyircisi önünde Adana Kiremithane Spor ile 3-3 berabere kalarak haftayı bir puan ile kapattı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi