Cami, sağlık merkezi ve okul protokolü imzalandı
Eğitim ve Araştırma Hastanesi alanına cami, İskenderun Kurtuluş mahallesine sağlık merkezi hayırseverler tarafından inşa edilecek. Suriyeli öğrenciler için Kumlu´ya 12 derslikli ortaokul ise İnsani Mükemmellik Derneği ve Vatan Derneği tarafından yapılacak.
Tarih: 30.9.2021 15:06:46

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi alanında yapılması planlanan Cami´nin ve İskenderun ilçemiz Kurtuluş mahallesinde yapılması planlanan Aile Sağlığı Merkezi´nin (ASM) yapım protokollerini imzaladı.

Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonunda Vali Doğan başkanlığında, hayırsever iş insanı Malik Akyürek tarafından Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi alanında yaptırılacak olan Cami´nin ve hayırsever iş insanı Yaşar Niziplioğlu tarafından İskenderun ilçemiz Kurtuluş mahallesinde yaptırılacak olan Aile Sağlığı Merkezi´nin yapımı için imza töreni gerçekleştirildi.

Protokol imza törenine Vali Doğan´ın yanı sıra hayırsever iş insanları Malik Akyürek, Yaşar Niziplioğlu, Hatay İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili ve Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat katıldı.

Suriyeli öğrencilere dernekten ortaokul

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İnsani Mükemmellik Derneği ve Vatan Derneği tarafından Kumlu´da yapılacak 12 derslikli ortaokul için de protokol imzaladı. Gerçekleşen imza töreninde Vali Doğan, “İlimizde yaşayan Suriyeli misafirlerimizle birlikte Suriye´nin Afrin ve İdlib bölgelerinde yaşayan Suriyelilerinde ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Suriye´de başlayan iç savaşın ilk günlerinden bu yana Türkiye olarak savaş mağduru Suriyelilere tüm imkanlarımızla destek veriyoruz fakat STK´ların yapmış olduğu bu tür çalışmalarda yükümüzü hafifletmekte. Dolayısıyla yapmış olduğunuz faaliyetler bizler için çok önemli, bu sebeple sizleri tebrik ediyor ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Protokol imza törenine Vali Doğan´ın yanı sıra Vatan Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muhammad Rami Alaswad, Kumlu Kaymakamı Erinç Demir, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Çerko ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.
Kaynak:

Servis aracıyla ‘göçmen kaçakçılığı´
Servis aracıyla ‘göçmen kaçakçılığı´
Servis aracıyla kaçak olarak giriş yapan 52 yabancı uyruklu kişi, organizatör ile birlikte yakalandı.
HBB: Satışın iptali reddedildi
HBB: Satışın iptali reddedildi
Mülkiyeti Hatay Büyükşehir Belediyesine ait olan ve Antakya´da fuar alanı olarak bilinen taşınmazın satışının iptali için açılan dava reddedildi.
Arsuz artık ‘deniz sınır´ kapısı
Arsuz artık ‘deniz sınır´ kapısı
Hatay´a bağlı Arsuz Madenli yat Limanı, ‘sınır kapısı´ olarak tespit edildi.
Gönüllü İtfaiyecilik ilgi gördü
Gönüllü İtfaiyecilik ilgi gördü
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ankara ve Sakarya´da düzenlenen çalıştaylarda Gönüllü İtfaiyecilik projesini tanıttı.
15 ilçede 22 gözaltı, 3 tutuklama
15 ilçede 22 gözaltı, 3 tutuklama
Türkiye genelinde icra edilen Huzurlu Sokaklar uygulaması kapsamında Hatay İl Jandarma Komutanlığı tarafından 15 ilçede gerçekleştirilen uygulamada 22 kişi gözaltına alındı.
Askeri araç devrildi
Askeri araç devrildi
Reyhanlı´da yoldan çıkan askeri araç şarampole devrildi. Kazada araçta bulunan 5 asker yaralandı.
HBB Meclisi dolguyu ve camiyi de görüşecek
HBB Meclisi dolguyu ve camiyi de görüşecek
HBB Meclisi, pazartesi günkü toplantısında 48 maddeyi görüşerek karara bağlayacak
HBB´ne sözleşme kutlaması
HBB´ne sözleşme kutlaması
Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında yürütülen toplu işsözleşmesi (TİS) görüşmelerinin sonuçlanmasının ardından taraflar arasında imzalar atıldı.
EXPO´ya ikinci kez Covid-19 ertelemesi
EXPO´ya ikinci kez Covid-19 ertelemesi
Hatay´da büyükşehir belediyesi tarafından yapılması planlanan ve 6 ay sürmesi kararlaştırılan EXPO-21 koronavirüs (covid-19) gerekçesiyle 1 Nisan 2022 tarihine erteledi.
Altınözü´nde zeytinlik yangını
Altınözü´nde zeytinlik yangını
Hatay´ın Altınözü ilçesinde çıkan yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.
Başkan Savaş Arsuz ve İskenderun´da
Başkan Savaş Arsuz ve İskenderun´da
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Arsuz ve İskenderun´da okul ziyaretleri gerçekleştirdi, İskenderun Denizciler´de mahalle sakinleriyle biraraya geldi, Kaymakam Yönden´i ziyaret etti. Savaş, “Şehrimizin her bölgesine eşit hizmet götürme noktasında ısrarcıyız” dedi.
MSB: 2 IŞİD üyesi Hatay´da yakalandı
MSB: 2 IŞİD üyesi Hatay´da yakalandı
Millî Savunma Bakanlığı Suriye´den Türkiye´ye girmeye çalışan 2 IŞİD üyesinin Hatay´da yakalandığını duyurdu.
Kılıçdaroğlu Suriye mesajını Hatay´dan verdi
Kılıçdaroğlu Suriye mesajını Hatay´dan verdi
10 Aralık´ta kapılarını açacak EXPO 2021 Hatay´ın ilk tanıtım toplantısı, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla gerçekleştirildi.
CHP´li büyükşehir belediye başkanları Hatay´da buluştu
CHP´li büyükşehir belediye başkanları Hatay´da buluştu
Cumhuriyet Halk Partili Büyükşehir Belediye Başkanları Buluşması´nın 13.sü Hatay´da gerçekleşti.
8 ilçede elektrik kesintisi
8 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Arsuz, Dörtyol, Defne, Kırıkhan, Altınözü, Hassa ve Reyhanlı ilçelerinin bazı bölgelerinde bulunan elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım nedeniyle yarın elektrik kesintisi uygulanacak.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi