Çelik-İş´e yeni yönetim
Çelik-İş Sendikası İskenderun Şubesi, yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirledi. Mehmet Güngör, şube başkanlığına getirildi.
Tarih: 12.3.2018 10:29:10

İskenderun Anemon Otel´de yapılan sendikanın genel kuruluna, TBMM İdare Amiri ve Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, AKP İskenderun İlçe Başkanı Bestami Bilgili de katıldı.
Kongrede konuşan sendikanın şube başkanı Güngör, "Göreve geldiğimiz günden bu yana, haklı davamız için, hak ve hakikati göz ardı etmeden, üyelerimizin dertlerini kendi derdimiz bilip, gece gündüz demeden çalıştık. Bizler görevi devraldığımızda, Çelik-iş´in kalesi ve kalbi olan İsdemir´den, sendikamız sökülüp atılmak isteniyordu. Kirli eller o dönem İsdemir işçisinin büyük zarar göreceği bir sürecin, işaret fişeğini ateşlemişlerdi. Yaşanan sıkıntılardan, zorlu süreçten şikayet etmeden, gizli oyunları bozmak için var gücümüzle çalıştık. Nasıl o dönem sendikamızın çeşitli kademelerinde görev almaya talip olduysak, sıkıntılı, uykusuz, ailesiz, yorgun günlere de talip olduğumuzu biliyorduk. Bu nedenle, kişisel heves ve heyecanlarımızı, arzu ve isteklerimizi elimizin tersiyle iterek, sadece üyelerimizin mutluluğunu merkeze koyarak, çalışmalarımıza yön verdik. İsdemir´den indirmeyi başaramadıkları, Çelik-İş bayrağını, estirdiğimiz rüzgarla daha kuvvetli dalgalandırmayı başardık" dedi. MMK, EKİNCILER ve BEFASA´da yetkilerini yenileyerek, sözleşme imzaladıklarını da anlatan Güngör, sosyal sendikacılık anlayışı içerisinde olacaklarını söyledi. Türkiye´nin Afrin´e yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı´na destek verdiklerini belirten Güngör, "PKK, FETÖ, PYD-YPG ve diğer terör unsurlarına karşı verilen mücadelenin zaferle sonuçlanacağına olan inancımız tamdır. Çelik İş Sendikası olarak milli ve yerli duruşu sürdürmeye ve gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz" dedi.

Sendika yönetiminde kimler var?
Tek listeyle gidilen genel kurulda, Çelik-İş Sendikası İskenderun Başkanlığına Mehmet Güngör getirilirken, yönetim kurulu üyeleri de şöyle belirlendi: Murat Kayış (şube sekreteri), Veysel Yayla (şube mali sekreteri), Mehmet Şahin (teşkilatlandırma sekreteri) ve Hakan Karakoca (eğitim sekreteri).
Kaynak:

Asayiş ve güvenliği görüştüler
Asayiş ve güvenliği görüştüler
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk başkanlığında önceki gün gerçekleştirilen Muhtarlarla Buluşma Toplantısında mahallelerin genel durumu ile sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi, genel asayiş ve güvenlik durumu hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.
Oda başkanlarından HADO ricası
Oda başkanlarından HADO ricası
HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz ve oda başkanları İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil´i ziyaret ederek İskenderun Belediyesi´nin HADO´ya yer gösterilmemesini değerlendirdi.
Mezarlıklara ücretsiz servis
Mezarlıklara ücretsiz servis
İskenderun belediyesi Ulaşım müdürlüğü tarafından mezarlıklara ücretsiz servis hizmeti başlatıldı.
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Tadilatı tamamlanan binada hizmete başladı
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
İskenderun döneri, üretici firmaların kurduğu zincirlerle büyük kentlerde de yerini alırken, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, coğrafi işaret almak için çalışma başlattı.
Yayla yollarına bakım
Yayla yollarına bakım
İskenderun Belediyesi, yayla yollarındaki bakım, onarım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor
Pac Meydanı projesinde sona doğru
Pac Meydanı projesinde sona doğru
İlk kazmanın 2017 1 Temmuz´da vurulan ve 210 günde tamamlanacağı açıklanan, halk arasında Pac Meydanı Projesi olarak bilinen İsmet İnönü-Tayfur Sökmen Birleştirilmiş Entegre Battı Çıktı Projesi´nin tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.
Sahile Mimar Sinan parkı
Sahile Mimar Sinan parkı
İskenderun Belediyesi, Mimarlar Odası İskenderun Temsilciliği işbirliği ile sahilde 400 metrekarelik alana Mimar Sinan Parkı yapılacak. Pakta Mimar Sinan´ın büstü de yer alacak. Park projesi için sponsor desteği de alınacağı açıklandı.
‘Engel tanımam´ atölyeleri başladı
‘Engel tanımam´ atölyeleri başladı
İskenderun Belediyesi´nin Sosyal destek Programı (SODES) kapsamında hazırladığı ve desteğe hak kazanan ‘Engelliyim Engel Tanımam´ projesinin atölye hazırlıkları tamamlanarak eğitimlere başlandı.
´Anneler yaşamın ışığı´
´Anneler yaşamın ışığı´
Anneler Günü dün kutlandı. Birçok kişi annesine ya hediye aldı, ya da bir öpücükle onların gününü kutladı ve sevgisini ifade etti.
Kimlik izdihamı
Kimlik izdihamı
İskenderun´da yaşayan Suriye uyruklu göçmenler, dün sabah saatlerinden itibaren geçici kimlik koruma kartı almak için sıraya girdi.
Halkla buluşma toplantısında ana tema eğitim
Halkla buluşma toplantısında ana tema eğitim
Naciye-Suna-Oktay Tekin İlkokulu´ndaki toplantıda böledeki okulların sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi.
Angus ithalatı ve koku sürecek mi?
Angus ithalatı ve koku sürecek mi?
Türkiye Süt Endüstrisi Kurumu tarafından ithal edilen ve İskenderun´da yarattığı koku nedeniyle gündem oluşturan büyükbaş hayvan ithalatının halk sağlığı yönüyle yaratacağı sorunlara dikkat çekildi, yeni sevkiyat için başka bir bölgenin planlanıp planlanmadığı soruldu.
Meydan mahallesine taziye evi
Meydan mahallesine taziye evi
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Meydan Mahallesine taziye evinin yapılacağını söyledi.
Yıldırımtepe´ye taziye evi projesi
Yıldırımtepe´ye taziye evi projesi
Yıldırımtepe Mahallesi´nde gelen talepler doğrultusunda projesi hazırlanan taziye evinin yer tespiti yapıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi