Cemevi´nin inşaatını HBB tamamlayacak
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İskenderun Şubesi ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında İskenderun Cemevi´nin projesinde yeralan iki katının tamamlanmasını da öngören Sosyal ve Kültürel Ortak Hizmet Projesi protokolü imzalandı.
Tarih: 14.10.2019 10:35:00

Sadet Berkyürek/İskenderun

Protokolü Vakfın İskenderun Şubesi Başkanı Halil İbrahim Ayaz ile HBB Başkanı Lütfü Savaş imzaladı. Savaş, “Renklerimiz birbirimizi güçlendiren önemli kavramdır. ve bu renklerimiz bizim zenginliğimizdir” dedi.
Cemevi salonundaki protokol imza töreninde HBB Başkanı Savaş´ın yanı sıra Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Keskin, CHP´nin il, İskenderun ve Arsuz ilçe yöneticileri, İYİ Parti Belen İlçe yöneticileri, CHP İskenderun ve Arsuz Belediyesi meclis üyeleri, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de bulundu. HBB Başkanı Lütfü Savaş, törendeki konuşmasında farklı inançların özgün ve özgür yaşamasını toplum ve ülke için ‘teminat´ olarak nitelendirdi. Başkan Savaş, “Bizim hayat felsefemiz Anadolu´da kimler uğraş vermiş, bizimle kader birliği yapmışsa din, dil, ırk, mezhep , bölge ayırımı yapmadan birlikte cem olmaya çalışan herkes bizim kardeşimizdir. Ve kardeşlerimizin inanışlarını özgün ve özgür bir şekilde yapmaları bizim için bir teminattır. Biz de bu teminata imza atmak için buradayız. Bugün Meclisimizin bütünüyle almış olduğu karar sonrası buradaki çalışmayı bitirmek için buradayız” dedi.

“Renklerimiz zenginliğimizdir”
Yüzyıllar içinde Anadolu´da yaşayan değerlerin inançlara karşı saygılı olmayı, Anadolu´ya birlikte sahip çıkmayı öğrettiğini de sözlerine ekleyen Başkan Savaş, konuşmasını söyle sürdürdü: “Düsturumuz kim hangi dilden olursa olsun, hangi anadilden doğduysa doğsun, hangi dine-mezhebe bağlı olursa olsun tek isteğimiz yönü Ankara´ya dönük olsun, Türk bayrağı altında onurlu bir yaşamı seçsin ve vatandaşlık görevini adam gibi yapsın. Dışardan ve içerden bakan fitneciler bizi parçalı bulutlu görse de bizim bu renklerimiz birbirimizi güçlendiren önemli kavramdır. Ve bu renklerimiz bizim zenginliğimizdir. Bu renklerimizi korumak en başta bu ülkenin, bu şehrin kanaat önderlerine düşer. Onlardan biri olarak bugün bu imzayı atmanın gururunu yaşamak gerçekten beni çok onurlandırdı. Buraya gelen her can kardeşimiz Türkiye Cumhuriyetinin birinci sınıf insanı olarak gelecekte ülkesine, bölgesine, şehrine hizmet etmenin onurunu yaşayacaktır. Bu onurda bizim de katkımız varsa çok mutlu olacağız.”

Ayaz: Sevgimiz beraber
Erbane topluluğunun ardından sanatçı Murat Güler´in de sahne aldığı törende konuşan Vakfın Şube Başkanı Ayaz, 2010 yılında İskenderun Belediyesi´nden 2 bin 500 metrekarelik arsanın almının ardından 2012 yılında Cemevi inşaatının başlatıldığını hatırlatarak, bugüne kadar bağış ve yardımlarla bodrum ve birinci kat inşaatının tamamlandığını, ilave kat inşaatının yine HBB´nin katkısı ile başlatıldığını söyledi. Ayaz, “Başkanımın çok emekleri var. Bu protokolun imzalanması HBB meclisinin oybirliğiyle kabul edilmişti. Meclisteki bütün partilere canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu demek oluyor ki bizim sevgimiz onların sevgisi beraber” diye konuştu.
Kaynak:

İskenderun´da aşı bulunamıyor
İskenderun´da aşı bulunamıyor
Grip için eylem planı
Kurtbağı´na 70 metrelik taş duvar
Kurtbağı´na 70 metrelik taş duvar
Hatay Büyükşehir Belediyesi, ekiplerin, tehlike yaratan bölgelerde taş duvar çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.
Atatürk büstlerine bakım
Atatürk büstlerine bakım
Hatay Büyükşehir Belediyesi, ekiplerinin Dörtyol bölgesindeki okul ve resmi kurumlarda bulunan Atatürk büstünün bakım ve oranımını yaptı.
Osmanlı köprüsünün restoresi, 2.6 milyon lira
Osmanlı köprüsünün restoresi, 2.6 milyon lira
Restore edilen Batı Ayaz Köprüsü hizmette
Bütçeler sonraki bileşimde
Bütçeler sonraki bileşimde
HBB Meclisinin kasım toplantısı
Muhasebecilere ´e-uygulama´ semineri
Muhasebecilere ´e-uygulama´ semineri
İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, kentteki üyelerine yönelik "E-uygulamalar ve vergi yasalarındaki değişiklikler” konulu seminer düzenledi.
Memur, Ankara´ya bütçe mektubu gönderecek
Memur, Ankara´ya bütçe mektubu gönderecek
Kamusen, bütçe tasarısını eleştirdi
Belediye tiyatrosundan iki oyun
Belediye tiyatrosundan iki oyun
İskenderun Belediyesi Tiyatro Topluluğu oyuncuları tarafından hazırlanan "komşu köyün delisi" adlı oyunu yarın (16 Kasım Cumartesi), ertesi gün (17 Kasım Pazar) de ´Murtaza´ adlı oyunu sahnelenecek.
Hüseyin Ölmez vefat etti
Hüseyin Ölmez vefat etti
Atlantik Deniz Survey Şirketi sahibi, Gemi makine Mühendisi ve Gözetmen Hüseyin Ölmez, hayatını kaybetti.
58 bin öğrenciye lunapark bileti
58 bin öğrenciye lunapark bileti
Belediyenin ´ara tatil´ hediyesi
´Gençlik ve müzik´ üzerine söyleşi
´Gençlik ve müzik´ üzerine söyleşi
İskenderun´da liselilerin oluşturduğu grup; Kervan´
"Bitirilmesi çalışması devam ediyor"
"Bitirilmesi çalışması devam ediyor"
Reyhanlı Barajı inşaatı.
"Aile birliğinin temeli nikâhtır"
"Aile birliğinin temeli nikâhtır"
Hatay İl Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftasında Antakya Kapalı Spor Salonu´nda düzenlenen “Peygamberimiz ve aile” konulu konferansta Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, konuştu.
"Değerlerimizi tahrip edecek ne varsa hayatımıza girdi"
"Değerlerimizi tahrip edecek ne varsa hayatımıza girdi"
MKÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, milli ve manevi değerlerimizi tahrip edecek ne varsa hayatımıza girdiğini ifade etti.
Esnafın belediye ve emniyet ziyareti
Esnafın belediye ve emniyet ziyareti
İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Başkanı İbrahim Üçıkgöz ve yönetimi, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş´i ayrı ayrı ziyaret etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi