ÇGD ödülü İskenderun´a
Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), 2017 Yılının Başarılı Gazetecileri Ödüllerini açıkladı.
Tarih: 9.3.2018 10:29:13

 

 ÇGD´den dün yapılan açıklamaya göre, bir ödül de İskenderun´a verildi. Gazetemiz muhabiri Akın Bodur´a, ÇGD´nin ´2017 Yerel Basın Haber Ödülü verildi. Bodur, 6 Şubat 2017 tarihli "Su kaynağına OSB kararı" ve 07 Şubat 2017 tarihli "Bezden çadırda sobayla ısınma" başlıklı haberleriyle ödüle layık görüldü. Kasım 2017´de 30. yılına giren gazetemiz ve çalışanları 31. ödülünü almış oldu. Muhabrimiz Bodur, Çağdaş Gazeteciler Derneği ödülünü üçüncü kez kazanmış oldu. Gazetecilere önümüzdeki günlerde düzenlenecek törenle ödülleri verilecek.

ÇGD ödülleri kimlere verildi?
Çağdaş Gazeteciler Derneği, Yılın Başarılı Gazetecileri, 2017 ödüllerini şöyle açıkladı:
Haber Ödülü:
Cumhuriyet Gazetesi´nden Hazal Ocak´ın 18-19 Eylül 2017 tarihli “İstanbul parsel parsel nasıl verildi” ve 26 Ocak 2017 tarihli “12 ölümlü pazarlama” başlıklı haberleri.
Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Ödülü:
Cumhuriyet Gazetesi´nden Çiğdem Toker´in 2017 yılı içindeki “3. Havaalanı", “Agrobay seracılık”, “varlık fonu”, “ehir hastaneleriİ” gibi konularda yazdığı köşe yazıları.
Mustafa Ekmekçi Haber Ödülü:
Evrensel Gazetesi´nden Eylem Nazlıer´in 26 Mayıs 2017 tarihli “Anaokulu etkinliğinde korkunç manzara” haberi.
Rafet Genç Haber Ödülü:
Birgün Gazetesi´nden Uğur Şahin´in 30 Ağustos 2017 tarihli “Akademide partili rektörlük” başlıklı haberi.
Behzat Miser Kent Haber Ödülü:
Habertürk Gazetesi´nden Esra Boğazlıyan´ın 7, 9 ve 10 Aralık 2017 tarihlerinde yayımlanan “Ayçiçek tarlasına 12 kat”, “12 değil 8 teranesi-Tarlaya bina ekecekler" ve “Bir zamanlar verimli tarım alanıydı" başlıklı Silivri´deki verimli tarım arazilerinin KİPTAŞ tarafından alınması ile ilgili haberleri.
Röportaj Ödülü:
Hürriyet Gazetesi´nden Gülseven Özkan´ın 17 Eylül 2017 tarihli “Düşler tarlası” başlıklı haberi.
İnceleme-Araştırma Haber Ödülü:
Cumhuriyet Gazetesi´nden Pelin Ünker´in 6-11 Kasım 2017 tarihli “Paradise Papers (Cennet Belgeleri)- Off Shore´un gizli dünyası" başlıklı yazı dizisi şeklindeki haberleri.
İzzet Kezer Fotoğraf Ödülü:
AFP´den Yasin Akgül´ün, 330 gün tutuklu kalan Kadri Gürsel´in eşiyle buluşma anı fotoğrafı.
Karikatür Ödülü:
Aslı Alpar´ın KAFA Dergisi, KaosGL.org internet sitesinde ve diğer yayınlarda çıkan eserleri.
Televizyon Haber Ödülü:
FOX TV´den Beril Oğuz´un “Sahte Et-Balık Kurumu satış şubeleri” haberi.
Radyo Program Ödülü:
Nergis Demirkaya´nın Radyo Özgür´deki “Özgür´de güne merhaba” programı
İnternet Haber Ödülü:
journo.com.tr´den Fırat Yeşilçınar´ın 9 Ekim 2017 tarihli “Devlet er sefter taş´ın IŞİD tarafından yakılıdğını kabul etti” başlıklı haberi.
Yerel Basın Haber Ödülü:
İskenderun SES gazetesinden Akın Bodur´un 6 Şubat 2017 tarihli "Su kaynağına OSB kararı" ve 07 Şubat 2017 tarihli "Bezden çadırda sobayla ısınma" başlıklı haberleri.
Dayanışma Ödülü:
Türk Tabipleri Birliği.
Kaynak:

Suriyeli çocuklara ´karikatür çizimi´ eğitimi
Suriyeli çocuklara ´karikatür çizimi´ eğitimi
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Karikatür ve Mizah Topluluğu, Suriye´deki savaş nedeniyle ülkemize sığınanlardan, mizaha ilgi duyan çocuklara karikatür çizim eğitimi verdi.
Yaşlılara Saygı Haftası
Yaşlılara Saygı Haftası
18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında, Belen´de protokol, yaşlılarla biraraya geldi.
ADD´de Turhaner dönemi
ADD´de Turhaner dönemi
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İskenderun Şubesi´nde olağanüstü kongrede Fuat Gezgin, başkanlığı Fahrettin Turhaner´e devretti. Tek listeyle gidilen seçimde Turhaner, katılanların tamamının oyunu alarak göreve getirildi.
Köy enstitüleri fotoğraf sergisi
Köy enstitüleri fotoğraf sergisi
Türk Eğitim Derneğinin 90. yılı kapsamında eğitim temalı “Türkiye´nin Geçmişindeki Yarın Köy Enstitüleri” fotoğraf sergisi düzenlendi.
Liselerarası Müzik Yarışması
Liselerarası Müzik Yarışması
fizy 21. Liselerarası Müzik Yarışması hazırlığı sürüyor.
Nevruz kutlaması Yıldırımtepe´de
Nevruz kutlaması Yıldırımtepe´de
Bazı takvimlerde yılın ilk gününü temsil eden, Baharın gelişi, barış, dostluk ve kardeşlik anlamına gelen Nevruz, bu yıl da İskenderun´da Yıldırımtepe´de kutlanacak.
Arsuz´a yeni belediye binası
Arsuz´a yeni belediye binası
Arsuz Belediyesi, ´Yeni Hizmet Binası Projesi´nin tanıtım toplantısını yaptı.
Geleceğin gazetecileri işin mutfağında
Geleceğin gazetecileri işin mutfağında
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Antakya Meslek Yüksekokulu son sınıf öğrencileri Matbaa Teknolojileri dersinde aldıkları bilgileri matbaaya uygulama gezisi gerçekleştirdi.
“Tuzu azaltarak gelişecek hastalıklar önlenebilir”
“Tuzu azaltarak gelişecek hastalıklar önlenebilir”
Mevcut risk faktörlerini önlemek amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından Kasım 2011 yılında ‘Türkiye Aşırı Tuz Tüketiminin Azaltılma Programı´nın başlatıldığını belirten Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, “Unutmayalım ki damak tadımız için önemli olan tuzun azaltılması uzun vadede sağlığımız için büyük katkılar sağlayacaktır” dedi.
Bugün, Tıp Bayramı
Bugün, Tıp Bayramı
1827 yılında Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire isimli ilk modern tıp okulunun açılış günü olan 14 Mart Tıp Bayramı bugün kutlanacak.
Kayahan, eserleriyle anıldı
Kayahan, eserleriyle anıldı
Her hafta çarşama günü söyleşi, perşembe günleri de sinema günleri düzenleyen Ayna İskenderun Kültür Sanat Derneği ile Evimiz İskenderun Süpürge Derneği, 15 günde bir pazartesi akşamları müzik dinletisini sürdürüyor.
Yarın, Tıp Bayramı
Yarın, Tıp Bayramı
14 Mart Tıp Bayramı, Hatay´da törenle mutlanacak. Hatay Tabip Odası, 14 Mart Tıp Bayramı kutlamasının yarın saat 09.00´da İskenderun Atatürk Anıtı ve Antakya´daki Ulus Alanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunulması ve saygı duruşu ile başlayacağını açıkladı.
8 Mart için Seher´i sahneledi
8 Mart için Seher´i sahneledi
KHK ile görevinden ihraç edilen sağlık çalışanı Hülya Cengiz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla hazırladığı Seher adlı tek kişilik kadın oyununu Arsuz Karağaç´ta, Üç Ağaç Kültür Derneği salonunda sahneledi.
İstiklal Marşı´nın 97. yıl dönümü
İstiklal Marşı´nın 97. yıl dönümü
Devletin ve milletimizin bağımsızlığının sembolü olan İstiklal Marşı´nın, 12 Mart 1921´de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 97. yıl dönümün törenle kutlanacak, şair Mehmet Akif Ersoy´da anılacak.
Kara: Mücadeleyi kadınlar dönüştürür
Kara: Mücadeleyi kadınlar dönüştürür
İÇKD Başkanı Nermin Yıldırım Kara, her alanda mücadelenin kadınla dönüştürülebileceğini kaydetti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi