CHP, adaylarını tanıttı
Kılıçdaroğlu da 12 maddelik seçim bildirgesini açıkladı
Tarih: 12.2.2019 11:16:10

İskenderun/SES

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 31 Mart yerel seçimlerine katılacak eblediye başkan adaylarını Ankara´da düzenlenen toplantıda il il tanıttı. Kılıçdaroğlu, Hatay´da seçime katılccak 10 CHP beleye başkan adayının da katıldığı tanıtım toplantısında, 12 maddelik seçim bildirgesini de kamuoyuna açıkladı.
Ankara´daki tanıtım toplantısına, Hatay´dan CHP´nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkan adayı Yılmaz Şahutoğlu, Arsuz Belediye Başkan adayı Asaf Güven, Payas Belediye Başkan adayı Ali Oğuz, Erzin Belediye Başkan adayı Ökkeş Elmasoğlu, Defne Belediye Başkan adayı İbrahim Güzel, Samandağ Belediye Başkan adayı Refik Eryılmaz, Kumlu Belediye Başkan adayı Rıfat Akkuyu, Reyhanlı Belediye Başkan adayı Nihat Dağ ve Antakya Belediye Başkan adayı Hikmet Hatunoğlu katıldı.
Milletvekilleri ve PM üyelerinin de katıldığı Ankara Arena Spor Salonu´ndaki etkinlikle, 31 Mart yerel seçimlerine katılan adaylarını tanıtan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kimsenin kutuplaşma tuzağına düşmesini istedi ve ´Derman belediyeciliği´ sloganı ile 12 maddelik manifestosunda belediyelerinin yaratacağı kentleri şöyle sıraladı: "Hoşgörülü ve saygılı; Hakça paylaşan; Hesap veren ve şeffaf yönetilen; Yoksulluğu yenen; Üreten ve istihdam yaratan; Yenilikçi akıllı kentler; Ulaşım ve altyapı sorunları çözülmüş; Nefes alan kentler; Sosyal adaleti sağlayan; Kültür ve sanatı geliştiren kentler."
Ankara toplantısına eşi Nazar Savaş ile birlikte katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Savaş, 31 Mart seçimleriyle ´derman belediyeciliği´ ile bereketli, huzurlu, özgür kentlerin yaratılcağını ifade etti.
Tanıtım toplantısı sonrasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu´nu makamında ziyaret eden Arsuz Belediye Başkan adayı Asaf Güven, kendisine duyduğu güvenden dolayı Kılıçdaroğlu´na teşekkür etti; Arsuz için hedefleri, yönetim ilkesi ve projeleri hakkında bilgi verdi. Güven, “Arsuz´da derman belediyeciliği yapmaya hazırız. Bu inancımızı ´ben´ değil ´biz´ olarak yola devam edip, bütün Arsuzlularla kenetlenerek zaferle taçlandıracağımıza inanıyorum" dedi ve CHP bayrağını Arsuz´da daha güçlü bir biçimde dalgalandıracağının sözünü verdi.
CHP İstanbul Milletvekili ve partinin eski genel sekreteri Gürsel Tekin ise, CHP yönetiminin aday belirleme sürecindeki tutumunu eleştirdi. Parti yönetiminin aday belirleme sürecinde liyakata önem vermediğini ve adil davranmadığını savunan Tekin, "Hiçbir koltuk başarısızlık üzerine kurulamaz" değerlendirmesini yaptı. Tekin, yazılı açıklamasında, "Üzülerek söylüyorum, adayların objektif kriterlere göre belirlendiğini söylemek mümkün değil. Her seçim çevresinde adeta farklı bir kriter, farklı bir standart ortaya koyuldu. Birçok büyükşehirde, kamuoyu anketlerinde en çok destek bulan arkadaşlar aday gösterilmedi... Birçok ilde partimize ve vatandaşa başarıyla hizmet eden belediye başkanlarımız yalnızca olağanüstü kurultay talep ettikleri için yeniden aday gösterilmedi. Yine bazı illerde seçimi kazanabilecek seviyede olan halk desteği bulunan arkadaşlarımız da aynı gerekçeyle adaylık dışında bırakıldı. Bu CHP tarihine, kültürüne yakışan bir adım değildir... Hiçbir koltuk başarısızlık üzerine kurulamaz. Halkımızın, tabanımızın, örgütümüzün beklentisi mutlak başarıdır" ifadesine yer verdi.
Kaynak:

Samandağ´da deprem
Samandağ´da deprem
Birinci derece deprem bölgesi olan Hatay, dün sallandı.
Ovada milletvekili incelemesi
Ovada milletvekili incelemesi
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, yağışlar ve iki baraj kapagının açılması üzerine sualıntı kalan Amik Ovasında incelemede bulundu.
Yazarlarından öykü okumaları
Yazarlarından öykü okumaları
İskenderunlu yazarlar Recep Yıldırım, Seyfettin Babat ve Kadir Peker, Dünya Öykü Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte öykülerini okudu, bir yazın türü olarak öyküde mekan, kişi ve kurguyu konuştu, sanatın işlevini tartıştı.
Kaymakam, muhtarlarla buluştu
Kaymakam, muhtarlarla buluştu
İskenderun´da "Muhtarlarla buluşma” ve “Güvenlik istişare" toplantıları düzenlendi. Toplantıların kentte düzenli olarak yapıldığı ve toplantılarda getirilen sorun ve ihtiyaçlar üzerinde istişarede bulunularak çözüm çalışmalar yapıldığı anlatılan kaymakamlık açıklamasında, son toplantının Sakarya Mahallesi Taziye Evi´ndeyapıldığı belirtildi.
Gastronomi Evinde inceleme
Gastronomi Evinde inceleme
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınarak restore edilen ve Gastronomi Evi olarak kullanılması planlanan ´Antakya Evi´nde incelemede bulundu.
Medeni Kanun´un 93. yılı
Medeni Kanun´un 93. yılı
Hatay Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Melahat Kahramanoğulları, Medeni Kanun´un kabulünün 93. yılında, laik hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti için, yurttaşlar ve özellikle kadınlar için önemine ve değerine bir kez daha dikkat çektiklerini belirtti.
Afrin´e 5 hibe araç
Afrin´e 5 hibe araç
TSK´nın ÖSO gruplarıyla ile birlikte Suriye´nin Afrin bölgesine yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtı bölgesinde yürüttüğü altyapı ve diğer hizmetlerin daha sağlıklı yürütebilmesi amacıyla kurulan Zeytindalı Su ve Kanalizasyon İdaresi (ZESKİ)´ye araç ve ekipman desteği geldi.
Generalden Dingil´e ziyaret
Generalden Dingil´e ziyaret
İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılınç, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil´e iade-i ziyarette bulundu.
Lisede eğitim toplantısı
Lisede eğitim toplantısı
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü ve Hatay Valiliğinin talimatı kapsamında kentte düzenlenen ´Halk ile buluşma ve eğitim istişare toplantısı´ birkez daha yapıldı.
HDP, Dörtyol´da aday çıkartıyor
HDP, Dörtyol´da aday çıkartıyor
14 ilçe ve HBB´ye aday göstermeyecek
"Siyasilerin ses çıkarılması gerektiği dönemdeyiz"
"Siyasilerin ses çıkarılması gerektiği dönemdeyiz"
İnsan Hakları Derneği (İHD) İskenderun Şubesi, 12 Şubat´ta 60 dolayınca cezaevindeki 321 kişinin süresiz olarak başlattığı açlık grevinin sürdüğünü, HDP Hakkari Milletekili Meyla Güven´in başlattığı açlık grevinin ise 100 günü aştığını anımsattı.
Adaylığını açıkladı, partisini sonra belirleyecek
Adaylığını açıkladı, partisini sonra belirleyecek
Dörtyol´da Ahmet Avcı adlı bir yurttaş, Dörtyol Belediye Başkan adaylığını açıkladı, hangi partiden aday olacağını ilerleyen günlerde yapacağı açıklama ile duyuracağını belirtti.
Kızılay´da kongre yapılamadı
Kızılay´da kongre yapılamadı
Kızılay Derneği İskenderun Şubesine, genel merkez tarafından 100 yeni üyenin kaydedilmesi üzerine yönetim kurulunun tamamanın istfa etmesi üzerine pazar günü yapılması gereken genel kurul, yapılamadı.
Emniyet müdürü intihar etti
Emniyet müdürü intihar etti
Hatay İl Emniyet Müdürlüğünde Asayiş Şube Müdürü olarak göre yapan Mustafa Ateş (48), makamında beymik tabancasıyla intihar etti.
Vali, esnafı ziyaret etti
Vali, esnafı ziyaret etti
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Antakya´da Uzun Çarşı´da esnaf ziyaretinde bulundu ve onlarla sohbet etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi