CHP adaylarını tanttı, Çirkin ´uyardı´
CHP, 31 mart seçimlerine katılacak Hatay´daki adaylarını dün Ankara´da düzenlenen toplantıda tanıttı ve seçim bildirgesini de açıkladı.
Tarih: 11.2.2019 10:59:38

Akın Bodur/İskenderun

Tanıtım toplantısı dün Ankara Spor Salonu´nda yapıldı.
Seçimlere İYİ Parti ile kurduğu ´millet ittifakı´ kapsamında katılan CHP, Hatay´da büyükşehir ile 10 ilçede belediye başkan adayını açıklamış, 5 ilçeyi de İYİ Parti adayını destekleme kararı almıştı. Buna göre CHP, Hatay´da, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Lütfü Savaş´ı, İskenderun Belediye Başkan adaylığı için Yılmaz Şahutoğlu´nu, Arsuz Belediye Başkan adaylığı için Asaf Güven´i, Payas Belediye Başkanlığı için Ali Oğuz´u, Erzin Belediye Başkan adayı olarak Ökkeş Elmasoğlu´nu, Defne Belediye Başkan adaylığı için İbrahim Güzel´i, Reyhanlı Belediye Başkanlığı için Nihat Dağ´ı, Antakya Belediye Başkanlığı için de Hikmet Hatunoğlu´nu, Samandağ Belediye Başkan adayı olarak Refik Eryılmaz, Kumlu Belediye Başkan adaylığı için Rıfat Akkuyuyu aday göstermişti. Yayladağı´nda ise isim belirlenmemişti. CHP, ittifakı kapsamında Belen, Dörtyol, Kırıkhan, Hassa ve Altınözü´nde belediye başkanlığı adaylarının İYİ Parti´den gösterilmesini kabul etmişti.

Çirkin uyardı
Hatay eski Milletvekili ve İYİ Parti Genel Merkez Disiplin Kurlu Üyesi Şefik Çirkin, yörede yapılan anketlere dikkat çekti. Çirkin, sosyal paylaşım üzerinden yaptığı değerlendirmede şunlara yer verdi: "Gezici anket firmasına göre Hatay´ı Cumhur İttifakı alıyor. Normalde bu değerlendirmeyi erken bulurum. Ancak firma tespitine alışılmışın dışında iddialı cümleler eklemiş; “Hatay´da bir ciddi bir yarış olmayacak” diyebiliyor, mesela. İşte bunu ciddiye almak lazım diye düşünürüm. Mutlaka CHP´nin de anket imkanları vardır. Bu sonuç doğru ise vakit henüz geçmiş değil. Nerede bir yanlış olduysa düzeltmek için her türlü imkan var. Biz ciddiye alacağız. CHP´nin de alacağını düşünüyoruz."
Kaynak:

Adaylar seçim kurulunda
Adaylar seçim kurulunda
Siyasi partiler 31 Mart yerel seçimlerine yönelik meclis listelerini kesinleştirerek dün seçim kurullarına teslim etti.
CHP´li Güven´den kurumlara ziyaret
CHP´li Güven´den kurumlara ziyaret
CHP Arsuz Belediye Başkan adayı Asaf Güven, CHP Arsuz İlçe Başkan Yardımcısı Nejdet Kıyılı ve beraberindeki heyetle Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ile bazı kurumları ziyaret etti ve projelerini anlattı.
Çelik, SP´nin İskenderun adayı
Çelik, SP´nin İskenderun adayı
Saadet Partisi (SP), 31 Mart yerel seçimleri için aday listelerinin seçim kuruluna teslim edilmesine kısa bir süre kala İskenderun ve Antakya adaylarını da belirleyerek açıkladı.
DP adayının kaymakam ziyareti
DP adayının kaymakam ziyareti
Demokrat Parti (DP) İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan ve beraberindeki heyet, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´e nezaket ziyaretinde bulundu.
Bir ilçe önergesi daha
Bir ilçe önergesi daha
10 mahallenin birleştirilip, Denizciler´in ilçe yapılması istendi
"Kentin, HBB ile buluşması lazım"
"Kentin, HBB ile buluşması lazım"
´Millet ittifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı olan CHP´li Yılmaz Şahutoğlu, kentin Karayılan mahallesinde ev ziyareti yaptı, Buluttepe mahallesinde yurttaşlarla görüştü ve muhtararla kahvaltıda buluştu.
"Adayların projeleri yok"
"Adayların projeleri yok"
Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Necmettin Çalışkan, Hükümetin yerel seçimleri devletin beka meselesi olarak nitelemesini eleştirdi.
´İttifak´, eksen mi değiştiriyor?
´İttifak´, eksen mi değiştiriyor?
İskenderun Belediye Meclisi MHP´li üyesi Osman Çolak, ´cumhur ittifakı´ndan meclise yeniden üyelik başvurusu yapmadığını belirtti; AKP´den İskenderun Belediye Başkan aday adayı olan Nevzat Barak da, seçimde DP adayına destek vereceğini açıkladı.
Gül, destek istedi
Gül, destek istedi
´Cumhur İttifakı´nın Belen Belediye Başkan adayı MHP´li İbrahim Gül, mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.
´Sorunlar, işbirliğiyle çözülecek"
´Sorunlar, işbirliğiyle çözülecek"
Vatan Partisi (VP) İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, bölgesel sorunlara ilişkin partisinin çözüm önerilerinin Türkiye´nin ekonomik ve terör konusundaki çözümü olduğunu savundu.
Ölüm aylığı primini azaltacak önerge
Ölüm aylığı primini azaltacak önerge
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, yaşamını yitiren esnaf ve memurların ailelerine ölüm aylığı bağlanması için gerekli olan 1.800 gün (5 yıl) prim gün şartını 1.080 güne (3 yıl) indirmesi için TBBB Başkanlığına kanun teklifi verdi.
"Sporun tabana yayılması projelerimiz var"
"Sporun tabana yayılması projelerimiz var"
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve beraberindeki heyet, inceleme ve görüşmeler yapmak üzere cuma günü Hatay´a geldi.
"Dinlere laiklik temelinde yaklaşıyoruz"
"Dinlere laiklik temelinde yaklaşıyoruz"
Vatan Partisi (VP) İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, kentteki Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Can Teymur ve yönetimini ziyaret etti.
"İskenderun, barışın, güvenin kenti olacak"
"İskenderun, barışın, güvenin kenti olacak"
Şahutoğlu, seçim bürosunu açtı
Tosyalı, aşevinde yemek dağıttı
Tosyalı, aşevinde yemek dağıttı
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı AKP´li Fatih Tosyalı, 31 Mart seçim çalışmaları kapsamında ziyarterini sürdürdü, kentin sanayi sitesindeki aşevinde çırak ve kalfalarla yemek dağıttı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi