CHP Arsuz ´´buluşturdu´
CHP Arsuz İlçe tarafından gerçekleştirilen Birlik ve Dayanışma gecesinde milletvekilleri ve Hatay örgütleri biraradaydı
Tarih: 16.10.2021 00:44:30

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Arsuz İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen gece, partinin tüm ilçeleri ve kademelerinden katılımla gerçekleşti. CHP´li Belediye Başkanı Asaf Güven, katılımı birlik´ tablosu olarak nitelendirirken, milletvekili Serkan Topal, ihraçlara dikkat çekti. Milletvekili Suzan Şahin ise konuşmasını ‘önce samimiyet ve kucaklama´ vurgusu yaptı. Partinin İl Başkanı Ramiz Parlar da “Bizden siyasi nezaketsizlik bekleyenler içimizde ayrışma-kavga isteyenler boşuna heveslenmesinler” dedi.

CHP İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Yılmaz Sarıeroğulları, CHP Hatay Milletvekilleri, Av. Suzan Şahin, Serkan Topal, Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, Arsuz CHP Belediye Meclis Üyeleri, geçmiş dönem İl Başkanı Av. Servet Mullaoğlu, İskenderun, Samandağ, Belen, Kırıkhan, Antakya parti ilçe yöneticileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcilerinin de katıldığı gece, CHP Arsuz İlçe Başkanı Mahmut Şirin´in açılış konuşması ve ilçe başkanlığının çalışmalarının gösterildiği video gösterimiyle başladı.

Gecede konuşan Belediye Başkanı Asaf Güven, katılım profilini “birlik ve beraberlik” tablosu olarak nitelendirerek, katılımcıları kutlayan ve ‘umutlu yarınlar´ dileğinde bulunan Güven, “Burada, gözümüzün önündeki manzara Arsuzlunun, Arsuzlu ile CHP´nin dayanışmasını, olası bir seçimin CHP´nin iktidarını göstermektedir. Bu birlik ve beraberlik içerisinde kalır isek hiçkimsenin umutsuzluğu olmasın en kısa sürede CHP merkezi iktidardadır ve sizlerle birlikte bu ülkeyi yönetecektir” diye konuştu.

Topal ihraçlara dikkat çekti

68 kuşağının öykülerinin bağımsızlık ve özlüklük taleplerinde birleştiğine ve hikayelerin yarım kalan sürecine işaret eden CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, b şunları ifade etti: “Bu hikayelerin geçmişinde de bugününde de vardı ve gelecekte de CHP olacak. Çünkü CHP ezilenlerin, bu topraklarda özgürce yaşamak isteyenlerin mücadele edenlerin, adaletten yana olan insanların partisidir. Herbirimizin yarım kalan hikayeyi tamamlaması gereken bir zamandayız.”
Zaman zaman partiye küsenlerin, partiden ihraç edilmeye çalışılanların da salondaki varlığına işaret eden Topal, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ben açık ve net söylüyorum; bu yuvada kim olursa olsun ihraç edilmemeli. Bir oy için Ardahan´a, Şirnak´a, Hakkari´ye giderken burada hepimiz birbirimizi sığacağız, kenetleneceğiz, seveceğiz. Yarım kalan hikayeyi tıpki Ankara´da, İstanbul´da olduğu gibi Sarayın mazbatasını alıncaya kadar birlikte mücadele edeceğiz.”

Şahin´den ‘samimiyet ve kucaklama´ vurgusu

19 yıllık AKP iktidarının kaybettirdiklerini paylaştığı konuşmasında enflasyon, ekonomik kriz, develeasyonun sonuçlarını, zamları, yeni yönetim sistemini, yolsuzlukla anılan iktidarı eleştiren CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, TBMM´ye gelen 64 maddelik torba yasanın esnafa, çiftçiye sembolik vergi indirimini getirdiğine, ancak ‘5´li çete´ olarak adlandırılan gruplara 131 kez uygulanan vergi indirimine dikkat çekti.
Partinin her kademesi ve sorumluluk alanlarında yer alanların adalet, demokrasi, eşitlik, özgürlük ve refah misyonuna işaret eden Şahin, “Bizim samimiyetimize inanmaları için 83 milyonu da kucaklayacağız diyorsak önce kendimiz adaletli, ahlaklı olduğumuzu, iyilik yapmak istediğimizi, 83 milyonu gerçekten ve samimiyetle kucaklamak için samimiyetle hareket etmek istediğimizi göstermemiz lazım. Kuvayi Milliye ruhuna sahip her bir üyemizin aynı şekilde bunları sahiplenmesi için önce bizim önce ahlaklı, adaletli olmamız, eşitlikçi davranmamız lazım. Bu samimiyeti göstereceğiz ki, kapılarını çaldığımız insanlar bize inansın, güvensin ve oy versinler.”

Parlar: Sorumluluğumuzu biliyoruz

Katılımcılara ‘büyük Cumhuriyet Halk Partisi ailem´ diye seslenen CHP Hatay İl Başkanı H. Ramiz Parlar, partinin kuruluş-kurtuluştan bugüne misyonuna işaret ederek, “Kimse bizim laik, demokratik Cumhuriyet değerlerimizi yok edemez. Demokrasi, özgürlük, bağımsızlık bizim vazgeçemeyeceğiz değerlerimiz. CHP bu ülkenin umududur, vicdanıdır” diye konuştu.
Partinin temsil ettiği değerlerin hayat bulmasının mevcut iktidardan kurtulmakla, CHP´yi iktidara taşımakla mümkün olacağını ifade eden Parlar, “Bu hedefe ulaşmak için bize düşen Hatay örgütü olarak tüm üyelerimizle birlikte birbirimize sırtsırta, sımsıkı sarılmaktır. Bizden siyasi nezaketsizlik bekleyenler içimizde ayrışma-kavga isteyenler boşuna heveslenmesinler. Biz erdemli ve tutarlı siyaset yapacağız. Bizi umut gören halkımıza, bize bu bu partiyi ve vatanı emanet eden atalarımıza layık olacağız. Sorumluluğumuzu biliyoruz; hepimiz ülkenin yoksulunu, işsizini, emeklisini, çiftçisini, gençliğini, kadınlarını yani ülkemizin insanlarını düşünerek hareket edeceğiz. Biz bu ülkeyi yönetmeye hazır partinin üyeleri ve gönül üyeleri olarak pek yakında büyük başarılara imza atacağız. Çok çalışarak, elele, kolkola, omuz omuza vererek ulaşacağız.

/resimler/2021-10/19/1221114049027.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Arsuz buluşturdu
CHP´li Parlar´da Gezi Davası açıklaması
CHP´li Parlar´da Gezi Davası açıklaması
CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, Gezi Parkı ile Çarşı Grubu davasının duruşmasına ilişkin konuştu.
Dijital dönüşüme ‘siyasetüstü´ yorumu
Dijital dönüşüme ‘siyasetüstü´ yorumu
TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, sosyal ağların bireylerin kendilerini ifade edecekleri bir demokratik zemin olmaktan çıkıp bir karapropaganda merkezi hâline gelmesi ve cinsellikten kadına şiddet, kişisel hakların korunmasından diğer problem alanlarına kadar konularla anılmasını doğru bulmadıklarını belirtti.
Arıtma polemiği TBMM komisyonunda
Arıtma polemiği TBMM komisyonunda
Hatay´ın Defne ilçesindeki arıtma tesisinin taşınması ile ilgili MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, HBB Başkanı Lütfü Savaş´ı ‘taşıma sözünü´ unutmakla eleştirdi, Lütfü Savaş ise DSİ´nin ‘red´ cevaplarını hatırlattı. Kaşıkçı´nın eleştirisini TBMM Plan Bütçe Komisyonunda dile getirmesi üzerine cevap hakkını Hatay Milletvekili Suzan Şahin kullandı. Şahin, eleştiri konusu tesisin 1989 yılında işletmeye alındığını, taşınmasıyla ilgili ise DSİ´nin olumsuz yanıtının ardından planlanan yeni arıtmanın 2022 yılı programına alındığını belirtti.
Milletvekili Özel disiplin kurulu başkanı
Milletvekili Özel disiplin kurulu başkanı
AKP Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, partisinin Genel Merkez Disiplin kurulu Başkanlığına getirildi. Partideki 3 önemli görev değişikliği, kulislerde ‘seçime hazırlık´ olarak da yorumlanıyor
Bisiklet yolu projesine  yenileme talebi
Bisiklet yolu projesine yenileme talebi
CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu ile İskenderun Belediyesi CHP Meclis grubu proje uygulamasının gözden geçirilmesini önerdi.
SP: İnsanca yaşam ücreti istiyoruz
SP: İnsanca yaşam ücreti istiyoruz
Saadet Partisi Dörtyol İlçe Başkanı Yusuf Çiçek, "Milletimize sadaka mahiyetinde bir asgari ücret zammı yapmayın! Sizden, asgari ücret değil, insanca yaşatacak ücret talep ediyoruz" dedi.
Emek Partisi Genel Başkanı Akdeniz:Birleşmek zorundayız
Emek Partisi Genel Başkanı Akdeniz:Birleşmek zorundayız
Siyasette algı yaratmanın önemli olduğunu ve partisinin pandemi sürecinde algıyı ´aşı, maske ve esnaf´a yönelik oluşturduklarını ifade eden Mersin Milletvekili ve CHP PM Üyesi Ali Mahir Başarır, partisinin algıyı gerçekler üzerinde oluşturduğunu belirterek, "Bu da nedir? Yolsuzluk, yoksulluk, adaletsizliktir" dedi.
CHP Hatay´dan eczacılara destek açıklaması
CHP Hatay´dan eczacılara destek açıklaması
CHP´li Parlar´dan eczacılara destek açıklaması
“AKP ve MHP açlık sınırının altında yaşama gözyumuyor”
“AKP ve MHP açlık sınırının altında yaşama gözyumuyor”
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlarının eş zamanlı gerçekleştirdiği ‘Asgari Ücretten Verginin ve Kesintilerin Kaldırılması´na yönelik basın açıklaması Hatay´da Antakya Ulus Meydanında yapıldı.
“Hedef özgürlük ve barış talebini yoketmekti"
“Hedef özgürlük ve barış talebini yoketmekti"
HDP Hatay il ve İskenderun ilçe örgütleri tarafından 4 Kasım 2016´nın yıldönümü dolayısıyla yapılan açıklamalarda, “amaç demokratik siyaseti tamamıyla tasfiye ederek halkların özgürlük, eşitlik ve barış talebini yok etmekti” denildi.
“Fiyatlar el yakıyor”
“Fiyatlar el yakıyor”
Cumhuriyet Halk Partisi Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu Perşembe Pazarını ziyaret ederek, ürün fiyatlarını inceledi.
VP´den sendika ziyareti
VP´den sendika ziyareti
Vatan Partisi (VP) İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Bedir ve ilçe sekreteri Sadık Karakaş, Türk-İş Hatay Temsilcisi ve Türk Metal Sendikası İskenderun Nolu Şube Başkanı Çakır Varan´ı ziyaret ederek, sendika ve işçi sınıfının mücadelesi hakkında fikir alışverişinde bulundu.
"Enerjide bağımlılık milli güvenlik meselesi"
"Enerjide bağımlılık milli güvenlik meselesi"
Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, enerjide dışa bağımlılığın bir milli güvenlik meselesi olduğunu, Türkiye´nin bir an önce bu konuda istenilen seviyeye gelmesini ümit ettiğini söyledi.
Kazakistan´a transit taşımacılıkta sorun
Kazakistan´a transit taşımacılıkta sorun
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, dört aydır çözülemeyen Kazakistan geçiş belgesi sorunu ile yüzde 40 düşen Orta Asya taşımalarındaki pazar payını, soru önergesiyle parlamentoya taşıdı.
46 tesisin dönüşümü için süre istedi
46 tesisin dönüşümü için süre istedi
Hatay Milletvekili Dr. Lütfi Kaşıkçı, Türkiye´nin kooperatifçilikte gelişmiş ülkelere oranla oldukça geride olduğunu, Avrupa´da her 5 kişiden 1´i kooperatif üyesi olup, sektörün yakaladığı ekonomik büyüklüğün 1,5 trilyon avroya ulaştığını, ülkede ise 3 farklı bakanlık oluruyla faaliyet gösteren toplamda 60 bin civarında kooperatif ve 6 milyon üyenin bulunduğunu ifade etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi