CHP Arsuz´dan ‘sansür´ mesajı
Cumhuriyet Halk Partisi Arsuz Kadın Kolları Başkanı Sibel Uslu ve Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Devrim, CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin´in de katıldığı toplantıda günümüz basının sorunlarına dikkat çekilip, demokrasi talebinde bulunuldu.
Tarih: 10.1.2018 18:21:49

 Ağızları bantlı üç kişiyle basında sansür mesajının da verildiği toplantıda CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, önümüzdeki süreçte sorunlarının değil mutluluklarının konuşulduğu bir basın rejimi dileğinde bulundu.

Arsuz Belediyesi Karaağaç hizmet binası yanındaki 2 Temuz Parkı´nda gerçekleştirilen toplantıda CHP Arsuz İlçe Kadın ve Gençlik Kolları yönetimine çok sayıda üye de destek verdi.
CHP Arsuz Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Devrim de yaptığı açıklamada, basının bir çok zorluğa göğüs gererek halkı bilgilendirme görevini yerine getirdiğini belirterek, OHAL sürecinin neden olduğu sıkıntıları dile getirdi. Devrim, “Halen OHAL sürecini yaşamaktayız. Bu süreci aydınlık geleceği için değil kendilerine muhalif olan belediye başkanları, memurlar, eğitimcileri, sağlıkçılar, hukukçular ve vatandaş haber hakkı paylaşan basın emekçilerinin susturup, korkutup, engellemeye çalıştıkları bir süreçtir. Biz buradan haykırarak diyoruz ki, haber alma özgürlüğümüze dokunmayın. Özgür basın susturulamaz” diye onuştu.
CHP Arsuz Kadın Kolları Başkanı Sibel Uslu ise gazetecilerin haber alma ve toplumu bilgilendirme hakkınının kısıtladığını kaydetti. Uslu, şunları ifade etti: “Yerel ve ulusal basınımızın ne yazık ki zor günler geçirmektedir. Demokrasiyi özümsemeyen, araç olarak gören iktidar, demokrasinin en önemli araçlarından biri olan basın ve ifade özgürlüğünü de kısıtlamaktan ne yazık ki geri durmuyor. Adeta istibdat dönemi yaşanılan şu günlerde gazetecilik mesleği en zorlu zamanlarını yaşamaktadır. Bizler biliyoruz ki basını özgür olmayan bir toplum özgür değildir.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Arsuz sansür mesajı
Atananlara veda yemeği
Atananlara veda yemeği
Terfi eden ataması yapılanlara veda yemeği düzenlendi.
Odadan kırsaldaki okula katkı
Odadan kırsaldaki okula katkı
Kuyumcular, Üçgüllük´te ihtiyaçları karşıladı.
Uyuşturucu operasyonu: 21 olayda 35 gözaltı
Uyuşturucu operasyonu: 21 olayda 35 gözaltı
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince narkotik suçlar kapsamında 05-19 Ekim tarihleri arasında 21 operasyon gerçekleştirdi.
Taşocaklarına araştırma istedi
Taşocaklarına araştırma istedi
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, taş ocaklarının zararlarının araştırılmasını istedi.
“Olası sonuç Dingil´i üzer”
“Olası sonuç Dingil´i üzer”
Savaş´tan referandum isteğine ‘talihsizlik´ yorumu
Pac ulaşıma Pazar günü açılıyor
Pac ulaşıma Pazar günü açılıyor
Başkan Savaş: Pazar günü Allah nasip ederse arabalar ilk geçişlerini yapacaklar
Mahalleye çok amaçlı park
Mahalleye çok amaçlı park
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentin Yunus Emre mahallesine çok amaçlı park yapılacağını belirtti.
Yağmursuyu ızgaralarına bakım
Yağmursuyu ızgaralarına bakım
İskenderun´a bağlı mahallelerde deforme olan yağmursuyu ızgaralarını yenilendi ve tıkanıklık olan bölgelerde kanallar combi aracı ile temizledi.
Asayiş ve güvenliği görüştüler
Asayiş ve güvenliği görüştüler
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk başkanlığında önceki gün gerçekleştirilen Muhtarlarla Buluşma Toplantısında mahallelerin genel durumu ile sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi, genel asayiş ve güvenlik durumu hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.
Oda başkanlarından HADO ricası
Oda başkanlarından HADO ricası
HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz ve oda başkanları İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil´i ziyaret ederek İskenderun Belediyesi´nin HADO´ya yer gösterilmemesini değerlendirdi.
Mezarlıklara ücretsiz servis
Mezarlıklara ücretsiz servis
İskenderun belediyesi Ulaşım müdürlüğü tarafından mezarlıklara ücretsiz servis hizmeti başlatıldı.
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Tadilatı tamamlanan binada hizmete başladı
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
İskenderun döneri, üretici firmaların kurduğu zincirlerle büyük kentlerde de yerini alırken, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, coğrafi işaret almak için çalışma başlattı.
Yayla yollarına bakım
Yayla yollarına bakım
İskenderun Belediyesi, yayla yollarındaki bakım, onarım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor
Pac Meydanı projesinde sona doğru
Pac Meydanı projesinde sona doğru
İlk kazmanın 2017 1 Temmuz´da vurulan ve 210 günde tamamlanacağı açıklanan, halk arasında Pac Meydanı Projesi olarak bilinen İsmet İnönü-Tayfur Sökmen Birleştirilmiş Entegre Battı Çıktı Projesi´nin tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi